Nic ji neinspiruje

A druhou cestou bych Tě chtěla poprosit o AK mojí dcerky Michalky.

 

Co se týče dcery:

Je to takový negativní človíček, ráda se zajímá o záporné a negativní věci.

Schází jí přirozený úsměv, radost ze života, je velmi citlivá, uzavřená a někdy bývá až zlá.

Má problémy s vyjadřováním a zapamatování běžných věcí. Nic jí neinspiruje. Jenom co jí zajíma je její vzhled.

Byla bych moc ráda, kdyby jsi udělala AK, abych jí mohla pomoct od jejich problémů.

Děkuji moc a budu se těšit na odpověď.

 

Děkuji  S pozdravem Vlasta

27.6.2012

Ahojíček Vlasti,

 

Tak jsem konečně kukla přes automatku na tu tvoji Mišku. Snad tě uklidním, protože se mi v kresbě neukázalo nic, co by ji ovlivňovalo, nebo ubližovalo….její čakry jsou všechny v normálu. Jsou přiměřeně veliké….ale uvnitř trošku prázdné. Pátá a šestá čakra je lehce zablokovaná. Fakt z toho co se mi zakreslilo, nesvědčí o něčem zlém.

Napadlo mě při kreslení, že Miška bude pravděpodobně ve věku kolem puberty…a to je problém všeho co jsi mi o ní i psala. Období puberty našich ratolestí je složité nejen pro nás rodiče, ale hlavně pro děti. Každý se s tím vyrovnává individuálně…. Někdo si pubertou projde v klidu, že ji ani nezaregistruje, jiný ji má bouřlivou a další (většina) má v tomto období zmatek v sama sobě. Není to pro ty naše pubošky lehké… hledají své priority, žebříčky hodnot, jsou k sobě někdy moc kritičtí…hledají sebe a své já. A to je pravděpodobně i případ Míši.

Jak bys jí mohla pomoct?

Jedině tak, že se jí nenásilně přiblížíš a to můžeš udělat tak, že se jí otevřeš a zavzpomínáš, jak sis tímto obdobím procházela ty. Zkus si Vlasti vzpomenout na svou pubertu….jak ses chtěla líbit klukům, jak jsi měla pocit, že ti rodiče, učitelé…zkrátka dospělí nerozumí a možná ani tvoji vrstevníci ti nerozuměli. Možná jsi jedna z těch, která měla pubertu klidnou …. A tak nemáš z čeho čerpat, aby ses Míši přiblížila…..v tom případě zkus pohledat na internetu různé blogy holek které mají náct….a tam se dočteš o jejich trápení a myšlení….a nebo si zkus najít nějaké odborné stránky, kde se píše z psychologického hlediska o pubertě.

Možná i já časem napíšu nějakou tu svou pravdu o pubertě…..jen nevím kdy…je toho hodně o čem chci psát, ale v těch horkách u monitoru je to mazec něco napsat.

Tak snad jsem tě malinko uklidnila, že se s Míšou nic velkého neděje….i když ….ono to velké je… a hlavně pro ni…. Období puberty je silné a emotivní…pro některé jedince.

Měj se a směj se Vlasti…. a držím ti palůšky, abyste s Míšou…toto období  zvládli.

S láskou ……tvá Zrzka

10.7.2012

 

 

Zrzečko,

děkuji moc a moc za slovíčka v kterých je PRAVDA.

Stale na tom pracuji a pracovat určitě budu.

Krásné slunné prázdniny a pohodičku.

 

Měj se krásně 🙂 Vlasta

10.6.2012

Vaše komentáře

Reklama