PRAVDA O ŽIVOTĚ A ZDRAVÍ

 ….. opravdu si každý z nás, tuto pravdu každý den uvědomuje a je vděčný za každý prožitý den? Většinou je to tak, dokud jsme zdraví a nesetkáme se tváří v tvář s paní s kosou, tak život a zdraví bereme jako samozřejmost. V dnešní uspěchané době se ani nedivím….. že nemáme čas přemýšlet nad svým životem a zdravím, dokud všechno klape tak jak klapat má :o) a nechci tady moralizovat…jen připomínám….Važme si toho, co máme, toho nejcennějšího….života a zdraví a také toho ostatního, co s životem souvisí.

náhled obrázku

Občas se mi stává, že od lidí, kteří si se mnou píší jen tak a nebo ti, co mě znají osobně, že mi umí říct….ty Zrzko žiješ na plné pecky….. jako bys žila svůj poslední den :o). Ale kdepak…tak to není… fakt ne.

Kdysi se mi moto: „ Žij život tak, jakoby každý den měl být tvým posledním“ šíleně zamlouval a ráda jsem ho používala… Jenže, když jsem šla do hloubky, tak jsem zjistila, že by těch dnů moc nebylo…. lidi zlatí…já bych se strhala jak budík. No fakt, ani nechci domyslet, jak by každý takový můj den vypadal :o). S mou povahou a temperamentem, by to byla divočina :o).

Místo toho jsem si našla jinou filozofii nebo moto: „Žij tak, aby tě život bavil“. A tak nějak se snažím žít. Pryč je doba, kdy jsem měla pocit, že jsem tady na světě za trest, že si musím odžít to, co není podle mých představ a cítila křivdy, prožívala bolesti atd….je to pryč. Dnes vím, že všechno má svůj smysl… jak nemoci, tak rozchody, tak podrazy, a spousta dalších „negativ“ které si musíme prožít a odžít. To „pozitivní“ co se nám líbí a co je dle našich představ, to nám nevadí a nenutí nás k zamyšlení….to přijímáme v pohodě….naučme se přijímat a vnímat hloubku i toho co nás pálí a bolí. Jen čas nám pak ukáže, proč se nám to muselo stát, proč jsme si tím museli projít, kam nás to posunulo.

Berme život jako dar, a radujme se z každého prožitého dne, ať přinese co přinese…. Vychutnejme si každý okamžik a pohlídejme si naše myšlenky, které jsou nezbedné a toulají se do minulosti a nebo naopak do budoucnosti. Žijme v přítomném okamžiku…. a vychutnejme si ho, prožijme…ať už je bolavý či radostný…jedině tak prožijeme náš život.

Když už se nám myšlenky zatoulají do minulosti…. tak nechejme myšlenky toulat se do těch okamžiků, kdy nám bylo fajn a prožijme si je jako bychom je zrovna teď prožívali. Takovéto zatoulání se do minulosti nám může pomoct v době, kdy nám není zrovna hej…. Pokud si dokážeme vyvolat a prožít vzpomínku, která nás vytáhne z bebíčka….pak je tato toulka vítaná. Jenže já vím, že spousta z nás dělá pravý opak….vrací se do minulosti a prožívá si své boly a utápí se v sebelítosti a bičuje se. Tož to fakt ne…. Tím si nepomůžete…navíc nic na minulosti nezměníte a akorát si znovu opakovaně ubližujete.

Do budoucnosti je třeba se dívat, ale nesmíme žít jen budoucností…pořád plánovat, a být stále krok před sebou…. To nám pak uniká přítomný okamžik. Ano, sněte s otevřenýma očima… dívejte se do budoucna, jak si představujete, aby váš život vypadal a jaký byste si ho přáli mít, ale pozor…. Na takové snění si udělejte čas… a prožijte si svou budoucnost, jako byste ji už žili….ale nezapomínejte žít teď a tady.

Najděte si ve svém životě radosti, to co vás naplňuje, to co vás baví…neodsouvejte svoje „já“ na druhé či poslední místo. Věnujte se sami sobě, jedině, pak když jste naplnění radostí, dokážete radost rozdávat i druhým. Pokud budete žít jen z „musu“ a povinností….tak pocítíte vyčerpanost a ve finále i zbytečnost, že se obětujete pro druhé a nikdo z nich to neocení.

Vychutnejme si každý okamžik a každou bytost, kterou v jistém okamžiku potkáme. Dívejme se lidem do očí, jsou to okna do našich duší a kolikrát nám prozradí, jak na tom ten, či onen člověk je….byť se snaží před námi schovat svou bolest či jinou emoci. Buďme pozorní a vnímavý ke všemu co nás potká…vnímejte energie, které kolem nás jsou, zkusme se dívat na dění kolem nás okem fotografa a nebudeme se stačit divit …co všechno jsme přehlíželi, co všechno nám unikalo.

Je to kratičký článek o životě co jsem napsala….je toho daleko víc, ale takové ty hlavní body jsem snad trošku připomněla :o) …a jak do toho zapadá zdraví? Jednoduše….všechno souvisí se vším…. Pokud náš život bude plný bolesti uvnitř nás…začne se odrážet i na našem fyzickém těle v podobě nemocí.

Přeju vám všem, abyste našli svou pravdu ohledně života a žili ho podle svých představ…jen na vás záleží jestli budete žít život, který vás baví a nebo tady budete jen přežívat. Já osobně hodlám svůj život prožít a věřím, že nejsem sama …. Že se ke mně přidáte.

S láskou pro vás jsem si tak trošku po dlouhé době zafilozofovala…a možná se trošku opakovala…ale víte jak to je…. nic není náhoda a vím, že zrovna někdo z vás potřeboval tato písmenka číst..

Mějte se a smějte se…..vaše Zrzka

28.4.2011


Život je ten největší dar a s ním jde ruku v ruce i náš zdravotní stav. To není nic nového a převratného co tady píšu, ale mám potřebu to připomenout, protože ruku na srdce

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama