Podzimní inspirace

 http://www.dilnakajjka.cz a s dovolením Kajjky se s vámi chci podělit o její návod a článek, který napsala k tomu, jak tyto nádherné růže vyrobit…..

Pokud letos již nestihnete nasbírat listy a vytvořit růže, ať je vám tento článek inspirací pro příští rok..

Pro mě je podzim vždy plný krásných barev a inspirace. Ráda beru svoje děti do přírody a učím je poznávat, že život je víc, než sezení u počítače. Snažím se naučit je dívat se na podzimní procházky jako na barevnou výzvu k novým nápadům ke hře. Až se také vydáte na procházku podzimní krajinou, kromě obdivování té barevné záplavy se zkuste poohlédnout po listech z javoru.

Proč?  Třeba proto, že právě z javorového listí můžete vyrobit krásné podzimní růže…

Vybírejte si listy velké a měkké. S nimi se pracuje nejlépe.  Javory dokážou vyčarovat listy žluté, červené i zelené a všelijak strakaté, a tak hledání listů těch správných barev a velikostí je i prima hrou, do které se právě děti určitě velmi rády zapojí. Vám i jim taková veselá procházka, a pak i domácí tvoření růžiček bude zcela jistě moc líbit.

Kromě javorových listů si ještě připravte drátek, nebo režnou nit na svazování okvětních lístků růží.

A jak na to ?

1) Vezměte list, přeložte ho podélně a srolujte.

2) Další list zase nejprve přeložte a pak přidejte ke stočenému středu tak, jak je vidět na fotografii.

3) Stejně přidávejte i další lístky a upevňujte je drátkem (nebo režnou nití)

4) Až bude růžička hotová, můžete okolo stonku obtočit list a připevnit ho drátkem a také můžete přidat několik menších listů na stonek jen tak pro ozdobu.

5) Jedna růžička vázu nezaplní a proto vyrábějte a vyrábějte, dokud vám nedojdou listy… a pokud dojdou, můžete se vydat na další procházku…

Mějte se a smějte se a Kajjko….vám patří můj obdiv a díky, že se můžu na našich stránkách o tu krásu podělit.

Vaše Zrzka

9.11.2010

Zdroj: http://www.dilnakajjka.cz

 

PS: Jak si můžete  vyrobit tyto krásné růže můžete najít i na těchto stránkách Moniky Brýdové a nebo najdete spoustu videí na YOUTUB

Zdroj úvodního obrázku pochází ze stránek MONIKY BRÝDOVÉ 

Máme tady krásný barevný podzim. Javorové listy lze využít pro výrobu krásných růží, kterými si můžeme zkrášlit naše domovy a nebo se možná najde někdo, kdo si vytvoří věnec na hrob (dušičky se už blíží).

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama