Jak jednoduše vyčistit pečící troubu

 

 Na vyčištění trouby budeme potřebovat: 

 

⇒ 1/4 poháru prášek do pečiva

⇒ 250 ml amoniak (vodný roztok – Čpavek)

⇒ 1 l teplá voda

⇒ 2 teplu odolné misky (nejlépe zapékací mísy)

 

 

 

 

POSTUP:

Čištění skla na troubě:

Prášek do pečiva přimícháme do teplé vody (konzistence = zakysaná smetana) a počkáme, dokud se rozpustí. Když se prášek do pečiva rozpustil, vodu naneseme na znečištěná místa a necháme půl hodiny působit. Po půl hodině opatrně setřeme vodu bavlněným ubrouskem nebo houbičkou na nádobí.

 

Čištění vnitřních oblastí trouby:

Tento postup na čištění trouby je nejlepší udělat večer, aby ste ráno mohli troubu umýt. Doba působení je celá noc.

Troubu předehřejeme na 150 stupňů. 1 l horké vody nalijeme do jedné zapékací mísy, amoniak do druhé zapékací mísy (nebo do jiné misky, která snese teplotu 150 stupňů). Obě misky dáme do trouby (vodu dolů a amoniak do středu trouby) a troubu vypneme a zavřeme. Necháme působit celou noc a ráno troubu pořádně vyčistíme. Nečistoty idu snadnější dolů a trouba se bude krásně lesknout.

 

!!! Nezapomínejte však v kuchyni větrat, aby ste se nenadýchali čpavkových výparů. Je to velmi důležité! Místo amoniaku můžete použít i jedlou sodu, jde to však o něco těžší, ale je to také účinné. !!!

 

Převzaté ze stránek  http://www.nejrecept.cz/

Ještě nemám vyzkoušeno, ale pustím se do toho, protože moje trouba to potřebuje....a až to vyzkouším, tak se s vámi ráda o své zkušenosti podělím....věřím, že i vy napíšete své zkušenosti.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama