Únor 2014 – tygr

A necelých deset dní po nastoupení jeho vlády nastává nový rok, tentokrát to bude rok Dřevěného Koně.

Jsou informace, určitý potenciál, který se opakuje každý rok. Takže si stručně připomeňme, co to pro nás znamená.

Energie Tygra jsou startovací energie, se kterými k nám přichází síla jara. Jinové energie stále klesají a toto je období již mladého jangu. Energie je to velmi silná a do letního slunovratu se bude neustále zvyšovat.

Jaro je, jako každoročně o období zrodu nového, s potenciálem neuvěřitelného růstu. Proto je velmi dobré nové věci začínat na jaře a svést se na vlně energie, která je všude kolem nás, a která nám svým způsobem usnadní cestu.

Až se naučíme opět žít v souladu s přírodními cykly, bude nám mnohem lépe a život poběží lehčeji.

Letošní jaro bude pravděpodobně obrovský mazec. Když spojí vládu roční Vládce s jarními Garanty (zejména Tygrem a Koněm), pravděpodobně nebudeme stíhat. Ale měli bychom. Takže se dá předpokládat, že budeme letos velmi cítit jarní únavu, zejména, pokud jsme v zimě neodpočívali a v lednu si nevyčistili organismus.

Je pravděpodobné, že se v našem životě objeví veliká rozmanitost a naprosto nevyzpytatelné okolnosti, situace, které se mohou jakoby mávnutím proutku naráz změnit. Jaká ta změna bude, záleží především na našem vnímání. Ale snad už jsme se naučili, že vše se v našem životě děje pro náš prospěch a nejhorší, co si můžeme udělat, je bojovat a svádět vinu na druhé.

Letošní rok bude velmi aktivní a roznese do světa vše, co jsme si připravili v roce Hada. Takže samozřejmě velmi záleží na prvním kroku, který uděláme. Ten první krok, to vykročení, je velmi důležité. Myslím, že by byla škoda zmeškat vhodný okamžik.

Často se o lidech, kteří celkem lehce přišli k úspěchu, říká, že byli ve správnou dobu na správném místě. Takže správná doba je TEĎ a to správné místo je TADY.

Energie zrodu jsou každoročně spojeny s chaosem a letos to bude ještě horší, protože ročního vládce detaily vůbec nezajímají. Tak doufám, že máme vše připravené ještě z roku Hada a velký chaos zvládneme s přehledem.

Útěchou pro nás může být to, že věci můžeme i napravovat a opravovat a že je to stále v souladu s energií těchto jarních měsíců. V létě už to bude horší. Takže strach z chaosu, nepovedených věcí a problémů spojených s každým začátkem pryč. Teď je čas hlavně začít!

Tygr nás povede i k tomu, abychom ukázali, co v nás je, co umíme. Říká nám, abychom šli dopředu, abychom šli za svým. Ale musíme si uvědomit, že za svým půjdou i ostatní, takže mohou nastat i nějaké konflikty. A těm bude jako obvykle lepší se vyhnout.

To že se objeví hodně sobectví je více než zřejmé, takže se raději obrňme trpělivostí a tolerantností.

Tygr si jde za svým. Energie Dřeva je spojena s dětstvím a děti jsou, jak víme, velcí sobci. No a Kůň je bezelstně egoistický. Když k tomu připočtu ještě roční letící hvězdu – její negativní část, tak tam se letos objevuje Gua 6, což jsou nápomocní přátelé.
Celé mě to vede k tomu, že celý rok bude více sobecký a to by nás mohlo naučit vědomé spolupráci.

Bude také zejména v tomto měsíci omezena empatie. Každý spíš povede monolog a půjde si za tím svým. Tak se nenechme otrávit. Pozor, když něco nechápete. Ptejte se, nechte si vše vysvětlit, aby když vám pak bude někdo šťourat do vaší práce, jste znali odpovědi.

Tygr je také velmi nedisciplinovaný. Může nás tlačit k tomu, abychom chodili pozdě. Pokud sami pozdě nechodíme, připravme se na to, že budeme pravděpodobně často na lidi čekat.

Jak už jsem zmínila, s Tygrem přichází také každoročně energie Dřeva, která je na jaře vždy velmi silná. Letos to ale bude síla na ntou. Máme tady Tygra, který patří k energii dřeva. Jaro patří k energii Dřeva, roční vládce Kůň je letos dřevěný, roční letící hvězda je Dřevo. Naštěstí alespoň měsíční hvězda nebude o Dřevě. Takže pokud dobře počítám, jsou to teď na jaře čtyři Dřeva. A toto ustát nebude právě jednoduché.

Co to může přinášet? Velkou aktivitu, velký růst a s tím spojený chaos. Můžeme dostávat hodně nápadů, být velmi kreativní a originální. Zvýšené sobectví nám však může pomoci konečně se vydat svojí vlastní cestou a nebrat stále ohledy na to, co chtějí ti druzí.

Můžeme však mít také potřebu hodně utrácet, být hodně nezodpovědní a chtít si jen hrát. Budeme přehlížet detaily a můžeme dělat chyby. Můžeme být urážliví a také můžeme mít tendenci věci vzdávat dřív než by bylo vhodné.
Tyto silné dřevěné energie budou také velmi působit na naše zdraví.

ZDRAVÍ

Můžeme jako každoročně očekávat jarní únavu, ale obávám se, že letos to bude mnohem silnější. Takže nezapomeňme i odpočívat.

V oblasti našeho zdraví mohou nastat dva extrémy. Buď neonemocníme vůbec nebo můžeme chytat jednu nemoc za druhou.

Je vhodné doplňovat aktivní energii např. hroznovým cukrem. Samozřejmě vývary na podporu základní energie nám pomohou také, ale ty pomáhají v podstatě celoročně.

Opravdu velká zátěž bude opět na játra, žlučník, oči. Je třeba veškeré emoce dávat ven a rozhodně je nedusit uvnitř sebe. Ale zase si dejme pozor, jak a kde je ventilujeme. Řvát na druhé nebude rozumné.

Doporučuji lehkou stravu, ať odlehčíme játrům, procházky na zdravém vzduchu a pokud to jde, tak větrat.

Zároveň je ale třeba dát si pozor na vítr, který je projevem Dřeva, a na to, že umí proniknout všude. Roznáší bacily apod. Na jaře je nejvíce náchylný krk, takže šála, i když už není právě pod nulou, je skvělý nápad.

Čtyřnásobné Dřevo na jaře dává předpokládat, že větry povanou opravdu silné. A to nejen na jaře. Ostatně na tom se shodují téměř všechny předpovědi na rok 2014. A to nejen ty čínské.

A jaký je Vztah Tygra a Koně? Vztah je dobrý, oba dva se respektují, nemají spolu žádné problémy, takže by nám toto spojení nemělo přinášet žádná nečekaná překvapení.

Letící Hvězda
8 – 7- 2

Nová letící hvězda přiletí 4.2. A co nám říká?

Měli bychom přemýšlet o věcech, které děláme, a které pouštíme do světa. A to na základě fakt nikoliv pocitů.

V tomto měsíci bude hrát velmi důležitou roli prostor. Podívejte se doma, zda nějaká část domova si neříká o opravu. Prostor vám může dávat znamení, kterou oblast života byste třeba také potřebovali opravit.

Také nám bude dělat dobře, když se budeme starat o své tělo. Ať už se bude jednat o stravu, cvičení nebo vnější opečovávání. Odmění se nám. Poslouchejme ho, vnímejme jeho podněty. Bude naším velkým rádcem.

Harmonizovat nás bude to nové. Naše vidění budoucího. To nám bude dávat směr. Takové to světlo, za kterým jdeme. Bude dobré, když se nebudeme brát moc vážně.

Naopak bychom negativně tento měsíc mohli vnímat naše partnery. Opět opakuji, že se jedná o naše familiární vztahy. To znamená např. i blízké vztahy s obchodním partnerem, kamarádkou či kolegou, nejen s láskou našeho života.

Můžeme mít pocit, že po nás chtějí moc zodpovědnosti, že nás omezují v našem rozletu případně, že jsou moc sobečtí. Doporučuji hodně tento měsíc používat metodu zrcadlení. Nikdo nám nebude ukazovat nic, s čím nemáme něco společného i my sami.

UPOZORNĚNÍ:
Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj:http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama