LISTOPAD 2012 – VEPŘ

cinsky-vepr

 

Jaké energie nám tedy může tento měsíc pod vládou Vepře předat?

Za prvé je třeba si uvědomit, že nastupují energie zimy. Stále se ještě zvyšují jinové energie, což jsou energie chladu, pasivity, tmy. Měli bychom si tedy vzít příklad z přírody a utlumovat naše aktivity a průraznost se zaměřením na nějaký cíl a výkon, a spíše si život užívat.

Vepř mnohem raději dává, a když může, tak vám pomůže. Vezměme tedy jeho energii za svou a snažme se lidem pomáhat, ale také přijměme, když nám někdo nabídne svoji pomoc.

To nejhorší, co můžeme Vepři udělat je jeho pomoc odmítnout. Získá pak pocit marnosti a zbytečnosti. U Vepře platí: požádej a dostaneš. Takže tento měsíc je naprosto ideální např. pro jakékoliv charitativní projekty.

Vepř má rád hojnost. A to hojnost všeho. A velmi rád si ji užívá. Takže užívejme si pocit, že se máme dobře. Dopřejme si vše, co nám dělá dobře, ať už jsou to večírky, společnost přátel, dobré jídlo nebo sex.

Vepř je velký milovník, ale občas si rád užívá i mimo svá teritoria. Takže pozor na nevěry, které by se nám s vášní Vepře mohly vymknout z kontroly.

Tento měsíc je zkrátka předurčen k tomu užívat si materiální stránku života.

 

Nicméně Vepř má tendenci si užívat neomezeně a přemýšlet až zítra. Takže dávejme si pozor, aby se naše užívání a utrácení nezvrhlo v něco, co už bude opravdu mimo naši kontrolu i peněženku.

 

Také s pomáháním to nesmíme přehánět. Energie jsou slabé, aktivita nás vyčerpává a Vepř jde v pomoci až do sebeobětování. Jak si řekneme později, jsou zde i energie, které nám říkají, že máme myslet i na sebe.

Pokud Vepř upadne do bláta, má silné tendence se tam rochnit a už z něj nevylézt. Vzhledem k tomu, že nyní nastupuje i období depresí, je nutné si dát na tento jeho rys pozor.

Pokud se objeví nějaké smutky, nerochněme se v nich jako Vepř, ale zažeňme je něčím, co mu dělá dobře. Kupte si něco, dejte si dobré jídlo, bavte se s přáteli, zapalte si krb, svíčky…

Také pozor na to, že Vepř při své potřebě dostatku a zároveň materiálním užívání by mohl začít mít pocit, že se mu nedostává a to by ho do depresí uvrhlo na 100 procent. Takže rozvrhněme si své „zásoby čehokoliv“ na zimu, aby nám vydržely do doby, než se budeme schopni postarat o nové.

Letošní kombinace ročního vládce Draka a měsíčního vládce Vepře nám však může pomoci, a pokud budeme upadat do nějaké deprese, je možné, že nás Drak pomůže vytáhnout. Umožní nám nadhled a nenechá nás se litovat.

Ale také pozor na to, že Drak může naopak podpořit naše hýření, protože nehledí na detaily a nic moc neřeší.

 

 

OBDOBÍ ZIMY

 

V současné době probíhá ještě tzv. mezidobí Země, což je přechodné období mezi jednotlivými sezonami.

 

7.11. však skutečně již začíná zima. Nastupuje energie Vody a ta nám přináší opět něco nového.

Voda hlavně vyžaduje plynutí a nesnáší překážky. Snažme se tedy dělat si např. plán na další den, abychom se nemuseli vracet z místa na místo, abychom alespoň tušili, co bude následovat.

 

Pokud se objeví nějaká překážka, je lepší, když ji obejdeme. Neprorážejme hlavou zeď. Na to teď opravdu energii nemáme. Voda zkrátka hledá cestu nejmenšího odporu.

K Vodě patří informace a komunikace. Takže než začneme cokoliv dělat, zjistěme si o tom co nejvíce informací. Bez nich se do ničeho nepouštějme. A hlavně mluvme, mluvme a mluvme. Nám ženám to půjde určitě snadno. Komunikace tento měsíc má zelenou!

S energií Vody také souvisí hloubka, strach a deprese. Tzn. nedělejme nic povrchně, získejme si všechny informace a pak použijme svoji moudrost. Strachu a depresi také můžeme předcházet právě výše zmíněným. Když si seženu informace o věcech, které mě trápí, použiju svoji moudrost, tak vím, že se špatné období zase překulí a opět bude svítit sluníčko.

Pokud jde o zdraví, tak toto období je zátěžové na ledviny a močový měchýř a kosti. Pozor tedy na prochladnutí a lámání končetin na ledě. Doporučuje se hodně pít, ale nápoje musí být teplé. Studenými si ochladíme tělo, které se pak musí zahřívat a tím ztrácí energii, kterou teď vlastně moc nemá. Teplé vývary jsou ideální strava!

 

 

 

LETÍCÍ HVĚZDA

 

7.11. také přiletí nová Letící hvězda. A co nám říká?

Máme dělat jen to, co nám dělá dobře, co odpovídá našemu já. Máme myslet na sebe, abychom nesešli z naší životní cesty, abychom se dostali tam, kam chceme.

Harmonizovat nás bude právě naše cesta, to o co teď usilujeme. Touto cestou ale máme jít plynule, bez bojování, máme se vyhýbat překážkám a bojům.

Negativně nás bude ovlivňovat naše milované Ego. Pokud budeme sami sebe prosazovat na úkor ostatních a budeme myslet jen na svoji cestu a na to co jen nám dělá dobře, tak si jen uškodíme a moc daleko se nedostaneme.

 

 

Užijme si tedy měsíc, který nás k užívání přímo vybízí…

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Čas běží velice rychle, já to sice nestihla, ale čínský Vepř přišel přesně včas a 23.10. převzal vládu od svého předchůdce Psa.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama