ŘÍJEN 2012 – PES

 

cinsky-pes

 

Základní charakteristikou tohoto měsíce bude, že děti a mladí se mohou chovat jako štěňata. Budou hraví a občas praštění, takoví utržení od řetězu.

U střední generace se spíše projeví smysl pro zodpovědnost a starší generace může být trošku náročná na naše nervy. Znáte staré nabručené psy? Tak tahle energie bude působit na ně.

Nezapomínejme však, že zde hovoříme o potencialitě těchto energií. To neznamená, že se vždy, všude a u každého projeví. Ale je dost pravděpodobné, že ano.

Jinové energie se pomalu, ale jistě blíží ke svému vrcholu a naše aktivity by se opravdu měly snižovat, jinak se budeme dost vyčerpávat.

Neznamená to samozřejmě nic nedělat, ale přeci jen být umírněný. Medvědi vědí, proč se ukládají k zimnímu spánku..

K energii Kovu, která je spojená se Psem, patří oddělování toho, co už nepotřebujeme a zbavování se této nepotřebné zátěže.

Tudíž je toto období nejsilnějším obdobím, kdy bychom měli říkat NE na vše, co s námi nekoresponduje a dělat jen to, co nám přináší radost a uspokojení. Nedělat zkrátka nic, co nám na naší cestě nepomáhá, co nás neposouvá.

K energii Kovu patří zákon, pořádek a pravidla. Také nápomocní přátelé a boj. Vzhledem k tomu, že tento podzim je kumulace této energie velmi vysoká, dá se předpokládat hodně agresivity a boje okolo nás.

Pokud se nám stane, že na nás začne někdo útočit, je vhodné využít právě hravosti Psa a spor převést do hravého tónu.

Čekají li nás ale nějaké nepříjemné jednání, soudy, plánujeme- li pohovory se šéfy nebo naopak se svými podřízenými a lze- li je odložit, je to velmi vhodné nechat na příští měsíc.
 

V tomto období bude mít každý pocit, že má pravdu a nikdo nebude chtít z té své ustoupit. Je možné, že vzniknou různé spory, boje…a pozor nyní je možné, že padnou i nějaké facky apod. Takže spory se tento měsíc rovnají spíše bojům. Tak doufejme, že se nám podaří se tomu vyhnout.

Naopak energii Kovu můžeme velmi dobře využít pro úklid domova, kanceláří. Vytřídit, co už doma nepotřebujeme a poslat to dál.
 

Také by nám tato podzimní energie mohla pomoc v dokončování věcí, rozdělané práce, projektů apod. Pečlivost by nám nyní neměla dělat problémy a i když roční vládce Drak nemá detaily rád, podzimní energie Kovu jsou tak silné, že by nám to nemělo příliš vadit.

Naopak se nenechme Drakem svádět k tomu, že bychom měli zase začít něco nového. To nechme na příští rok. Teď pečlivě dokončeme, co jsme letos začali, postarejme se o plody naší práce.

Pes velmi rád dělá pro druhé a je velmi loajální. Takže se zde nabízí prostor pro to, abychom si říkali o pomoc a zároveň pomáhali druhým. Také slovo uznání je velmi vhodné. Udělá dobře oběma stranám.

Nesnažme se tento měsíc nikoho obalamutit nebo podvést. Pokud něco provedeme, tak se raději hned přiznejme a řešme vše na bázi spravedlnosti.
 

Také je toto období vhodné k zabezpečování a ochraně všeho druhu. Plánujeme li uzavřít pojistku, je vhodné období. Posilování imunity na zimní měsíce je vhodné právě teď. Ale umělé vitamíny nejsou to pravé. Raději zkusme přírodu.

8.10. kovové období vystřídá mezidobí Země a potrvá do 6. listopadu. Jedno mezidobí jsme tu již měli v lednu, druhé v dubnu, třetí v červenci a nyní nastane poslední letošní mezidobí. Je to opět období, které předchází změně sezony. V tomto případě se bude podzim měnit v zimu.
 

Prvek Země však není v harmonii s dřevěným Drakem, vládcem tohoto roku. Snižuje jeho energii, ale na druhou stranu posílí energii kovového Psa, garanta tohoto měsíce. I díky tomu může být Pes velmi silný v nárocích na nás.
 

Toto období nám opět pomůže vidět reálně cíle našeho snažení a držet se reálných věcí – toho na co máme a co jsme si připravily. Pomůže nám uvědomit si, jak se máme připravit na zimu. Období, kdy vládnou nejhlubší jinové energie, kdy máme nedostatek světla, síly a nejlépe nám dělá norování.
 

Pozor však opět na přílišné přemýšlení, mohli bychom se v tom zacyklit a nehnout se pak z místa. V tom případě je důležité přestat přemýšlet a něco udělat. Není tak důležité, co to bude, ale jen akce nás vyvede z toho bludného kruhu přemýšlení.
 

ZDRAVÍ

 

cinsky-pes-4

 

K energii Kovu náleží tlusté střevo, plíce, nos, dech…

Abychom neměli problémy s tlustým střevem ještě jednou apeluji na vybírání si toho, co mi opravdu dělá dobře, říkat NE, když opravdu něco nechci, vytřídit to, co už mi neslouží, dělat si pořádek ve věcech.

Třeba si můžeme i vyčistit počítač od starých souborů, které jsme už několik let neotevřeli. A asi ani neotevřeme.

Pro plíce, jako jeden z největších kontaktních orgánů nám pomůže, když budeme příjemně komunikovat a nebudeme se dostávat do situací, které byly popsány výše.

Naše pravda je naše a pravda někoho jiného je zase jeho. Každý máme jiný úhel pohledu, jinou cestu a jiné zkušenosti. Naše pravda slouží nám, druhým nechme jejich cestu.

Kov je pevný, ale zároveň křehký. Takže se nepřepínejme. I třeba při sportu je důležité dát si pozor na přetížení nějakého svalu. Mohl by prasknout. Stejně jako naše kosti. Samozřejmě i naše nervy. A když pak bouchneme, musíme se připravit na to, že druhý si to líbit nenechá.
 

V mezidobí Země se nápor může objevit na žaludku, slezině, zažívání. Je možný zvýšený pocit únavy a tíhy.

 

LETÍCÍ HVĚZDA

 

hvezda

 

8.10. k nám přiletí nová Letící hvězda a přinese nám další energii Kovu. Potenciál boje bude stále vysoký. I když kovové období podzimu vystřídá mezidobí Země, tak tento Kov bude nahrazen právě letící hvězdou.

Navíc měsíční letící hvězda se shoduje v tomto období s roční letící hvězdou a její působení se tímto násobí.

Tato letící hvězda nám říká, že na nic nemáme bý sami, že si máme opravdu říkat o pomoc, máme se obklopit lidmi, kteří nás mají rádi a pomůžou nám. Je dobré se otevřít, chodit mezi přátele.

Chození mezi lidi nám pomůže i v případě, že s někým řešíme nějaký spor. Naše energie boje budou rozmělněny energií ostatních lidí a my se můžeme snadněji dohodnout.

Je to období vhodné ke spoření, k omezení utrácení a k přípravě na případné horší časy.

Aktivity ze SZ pro nás budou přínosné.

Harmonizovat nás v tomto období bude společnost, radost, naplňování naší touhy, plnění našich přání..

Pokud nám nikdo a nic tuto radost dělat nebude, je třeba si dopřát alespoň malé radosti sám sobě. Možná, když si je začneme dělat sami, ostatní se přidají
 

V tomto značně již tmavém období nám pomůže teplo, světlo, svíčky, krb..chlupaté, měkké a mazlivé věci…
 

A také na nás budou příjemně působit aktivity z jihu.

V tomto období nám rozhodně neudělá dobře příliš velká rozmanitost, dělání spousty věcí najednou. To se týká hlavně žen! Takže tuto svoji přednost dejme v tomto období raději stranou.

Chaos, nepořádek, nesoustředěnost, dělání chyb…to jsou všechno věci, za které nás Pes může potrestat. Aktivitám z JV se také raději vyhýbejme.

 Tato hvězda odletí 7.11.

Tak ať to přežijeme ve zdraví

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama