SÍLA MYŠLENKY A NEB TEORIE PROČ SE NÁM NĚCO PLNÍ A NĚCO NE

Pokusím se Vám vysvětlit polopatisticky, proč k tomu došlo anebo nedošlo.

 

 

 

Myšlenkami řídíme svůj osud – tedy svůj život. To na co dnes myslíme, přejeme si, strachujeme se….se nám časem většinou splní. Plní se nám především sny a přání, které už když o nich sníme, dokážeme prožít jako by už byly uskutečněné. Bohužel, nejvíc emocí a prožitků dáváme do obav a strachů a tak tady se nám naše strachy a obavy plní docela v solidním poměrném procentu. My lidé, často svoje přání měníme podle situace a tak se nedivte, že některé přání potřebují ve Vás dozrát a ukotvit se, tak aby universum si bylo jisté, že je to hotové, vypilované Vaše přání a že je čas jej vyplnit. Všechno co si přejeme, k nám přichází v přesně danou „pravou“ chvíli. Chce to jen důvěřovat především sobě a univerzu a mít v hlavě čistotu myšlenky, bez omezujících představ. Je tedy dobré vědět, že pro splnění svých přání, je třeba něco málo i udělat, že všechno se samo nezařídí. Taky je velmi důležité vědět, že Vaše přání a sny mají být ve vaši představě v přítomném času. Pokud si budete přát stylem….jednou se mi to podaří, kdybych tak … v tomto případě můžete počítat s tím, že Vaše přání – štěstí, bude pořád krok před Vámi, místo aby šlo vedle Vás. Bude to jako Váš stín, když Vám sluníčko svítí na záda a stín jde před Vámi. Zkrátka….nedostižitelné přání a Vaše štěstí.

 

 

 

 

 

Dám Vám tady jednoduchý příklad, co mám na mysli tím vypilováním Vašeho přání:

 

Přejete si vyhrát ve sportce „habakuk“ peněz……přesně už víte, co s nimi uděláte, jak s nimi naložíte, co si za ně koupíte, komu z toho množství taky něco dáte a cítíte tu volnost, radost, kterou Vám výhra přinese. Dokonce cítíte i radost toho koho chcete podarovat nějakou tou částkou. Opravdově se radujete, jako by to Vaše přání bylo splněné….ale pozor!….v hlavě se Vám začnou honit myšlenky asi tohoto rázu…..nesmí se o tom moc lidí dozvědět, kamarádi by mi záviděli, každý by chtěl něco a kdybych jim nevyhověla, tak by bylo po kamarádství a možná kdyby se to dozvěděl nějaký lotr, tak by mi unesl dítě a chtěl výkupné atd. A nebo jen myšlenka na představu, že byla tažena Vaše čísla si v duchu řeknete, že by Vás od radosti trefil šlak. Chápete? Nejste si jisti, jestli ty peníze opravdu chcete, jestli chcete to množství, které si na jednu stranu přejete a na druhou stranu se toho bojíte. No a taky je třeba něco udělat…malinko…ANO…zajít na poštu nebo na benzinku a podat tiket. Bez toho opravdu výhra nebude možná :o). Tak snad jste pochopili.

 

   

Takže si zopakujeme základní pravidla jak snít s otevřenýma očima:

1.) Sníme v přítomném času

2.) Sníme a nepochybujeme – nemícháme radost se strachem nebo obavou

3.) Něco málo pro to splnění našeho přání uděláme

4.) Jsme trpělivý, neboť už víme, proč se všechno hned neplní. Takže pilujeme naše představy, přání a sny a hlavně je prožíváme, jako bychom už měli splněno. Dopilované a vypilované odevzádáváme tam hore…a necháváme tomu volný průběh (když dokážete prožít na plné pecky strach z něčeho, co ještě není, tak proč tak intenzivně neprožít to co doopravdy chcete, to po čem toužíte?)

5.) O tomto pravidlu ještě nepadla ani zmíňka a tak bude trošku delší. Pokud si dáváme velký cíl a víme, že je proto udělat víc než malinko, tak si to naše přání trošku nadrolíme….ono se líp plní malé úkoly, než ty velké….velké si taky rozfázujete že?

 

Opět dám příklad:

Po dostudování SEŠ jsem sehnala práci prodavačky (doba nezaměstnanosti je holt realita), která mě neuspokojuje, protože už od malinka sním o tom, že by mě bavila práce s dětmi. Jenže nemám požadované vzdělání. První kousek přání – studovat při zaměstnání a doplnit si vzdělání. Výborně, přijímačky mám za sebou, studuju (studuju podle svých představ) a chybí mi rok do ukončení studia, kdy ze mě bude speciální pedagog. Druhý kousek přání – sehnat dobře placenou práci ve svém oboru. A jak si tak sním s otevřenýma očima, přitahuji k sobě lidi, kteří se o mě dozvídají, co studuji a i když ještě nemám vystudováno a chybí mi státnice, už mi nabízejí místo, které se příští rok uvolní, protože jedna paní učitelka jde do důchodu. Berou si na mě kontakt a nakonec se stáváme i přáteli. Výborně – nepochybuji, že by mi to místo někdo vyfoukl, důvěřuji sobě, těm co mi to místo nabídli a hlavně důvěřuji univerzu, které mě celou dobu podporuje. Třetí kousek přání – dobře placená práce, která mě naplňuje a baví a je tam kolektiv stejně smýšlejících kolegů. Opět nepochybuji a nastupuji do nové práce bez obav a s nadšením a s pokorou vděkem přijímám, že se mi sen splnil a užívám si to v práci jako učitelka s dětmi i kolegy. Po celou dobu mého snění, jsem viděla jasné obrazy a emoce s nimi spojené…..viděla jsem se sebe jako studentku, pak s diplomem a pak ve své nové práci, jako učitelku….viděla jsem jasný obraz jak mluvím, jak jednám a cítila jsem radost a naplnění.

6.) A o tomto pravidlu jsem se taky ještě nezmínila a je taky důležité. Buďte vděční a mějte rádi to, co už máte. Přestože toužíte po něčem jiném, protože Vás to co už máte z nějakého důvodu nenaplňuje anebo jinak neuspokojuje……například svoji práci a i když Vás tam něco štve, najděte cestu mít rád a byý vděčný za to, že to mám. Jsem zastánce toho, že ve všem špatném je spousta dobrého, jen je třeba změnit úhel pohledu a to hezké tam najdete. Opakuji a zdůrazňuji….mějte rádi a buďte vděčni za to co už máte. Pokud toto pravidlo nebudete schopni splnit, ponesete si do budoucna vzorec toho, co nemáte např. na své práci rádi a i když se Vám podaří získat novou práci – ,,vysněnou práci,, tak si tam ten vzorec „nemám rád“ přenesete a časem budete tam kde jste teď :o). A tak je to se vším…… mějte sebe rádi, mějte rádi svůj dům nebo byt, i když toužíte po jiném – zkrátka mějte rádi všechno a všechny :o).

 

Přeji Vám, abyste dokázali procítěně snít s otevřenýma očima a aby se Vám Vaše sny staly skutečnosti. Mějte se rádi, důvěřujte si a hlavně si uvědomte, že to o čem sníte, si zasloužíte.

 

Mějte se a smějte se……Vaše Zrzka

Vaše komentáře

Reklama