ŽIVÁ KAPKA KRVE

Krev

 

Co se skrývá pod tímto složitým názvem? Velice jednoduché vyšetření. Odeberu vám kapičku krve z prstu na sklíčko, přikryji okamžitě krycím sklíčkem a vložím do speciálního mikroskopu. Obraz je přenášen na obrazovku počítače, takže sami vidíte svou krev.

Vidíte svou vlastní, živou krev, tak jak ještě před pár minutami kolovala vaším tělem. Živá kapka krve ukazuje a zrcadlí aktuální stav zdraví, stejně se chová a vypadá krev ve vašem těle. Obraz je v pohybu, krvinky se pohybují, bílé krvinky mění tvar a formu, někdy doslova lezou přes obrazovku, pohlcují bakterie, odumřelé buňky, buněčnou drť.

Platí bez výjimky, že kdo je skutečně zdravý, má zdravou krev a kdo není, zdravou krev nemá. Zlepšení nebo zhoršení zdravotního stavu se odráží na kvalitě krve. Krev je jediná tekutá tkáň (kromě lymfy) a odráží celkový stav organismu.

Vidět svou vlastní živou krev je fascinující, ale může to být i šokující. Nelze si namlouvat, že jste zdraví, že je vše v pořádku s vaším životním stylem, když vaše krev ukáže něco jiného. Pro mnoho lidí může být ale naopak úlevou vidět, že jim opravdu něco je, že si své potíže nevymýšlejí. Týká se to hlavně lidí s dnes častými neurčitými obtížemi, únavou, lehkou depresí, nezájmem, poruchami spánku, častými nebo dlouho se hojícími infekcemi apod. Velmi často takoví lidé projdou vyšetřením u konvenčních lékařů a dozví se, že vše mají v pořádku a tedy by jim nic nemělo být. Pokud trvají na tom, že jim něco je, dostanou často nálepku hypochondra nebo psychiatrického pacienta.

Historie metody.

Vyšetřování živé krve má dlouhou tradici od 19.století. V mnoha indikacích bylo postupně nahrazeno vyšetřením fixovaných, uměle barvených krevních preparátů, které poskytují jiné informace a hlavně je jejich zpracování rychlejší a méně personálně náročné. Ale tato metoda nezanikla a udržela si svou oblibu a význam především u lékařů naturopatů, výživových poradců apod. Zmínky najdete např. v knihách o pH zázraku od Paula Younga.

Co se dá vyšetřením živé kapky krve zjistit?

Především je třeba uvést, že vyšetření živé kapky krve nenahrazuje klasické laboratorní vyšetření. Je to doplňkové vyšetření, někdy velmi cenné, které ukáže patologické projevy a jevy běžným vyšetřením nezjistitelné. Nelze z něj zjistit krevní skupinu, hladinu krevního cukru, počet krvinek a podobné kvantitativní výsledky.

U červených krvinek vidíme jejich tvar, velikost, nepravidelnost tvaru a velikosti, poškození oxidativním stresem – ten lze jinak zjistit jen komplikovaným laboratorním vyšetřením, vidíme jejich schopnost přenášet kyslík a tedy i míru okysličení organismu, vidíme jejich slepování, deformace v důsledku vazby bílkovin na jejich povrch  -např. při nesprávné výživě, potravinových alergiích, infekcích apod.

U bílých krvinek hodnotíme jejich počet a vzájemný poměr, ale hlavně na rozdíl od běžných kvantitativních vyšetření vidíme jejich aktivitu. Tedy přímo vidíme, jak aktivní je váš imunitní systém.

V plazmě lze vidět mnoho jevů. Především tukové částice, krystaly cholesterolu a jiné, často bakterie různých forem, plísně, tvorbu fibrinových vláken a tedy poruchy srážení krve atd.

Obecně řečeno se zjistí stav a kvalita výživy, nedostatky některých minerálů, vitamínů, stopových prvků, zátěž těžkými kovy, míru stresu, psychického, mikrobního i oxidativního, kvalitu okysličení organismu, poruchy srážlivosti, infekce, kvalita imunitního systému, poruchy metabolismu tuků, kyseliny močové a další. Vyškolený lékař hodnotí nález v souvislosti s anamnézou a potížemi pacienta a na základě tohoto komplexního přístupu vypracuje zprávu včetně individuálních rad ke zlepšení stavu.

Na vyšetření je třeba přijít po nejméně 6 hodinách lačnění, je třeba hodně pít, alespoň 1,5 litru obyčejné vody během doby lačnění. Malé děti nebo diabetici mohou jíst ovoce, kojenci se kojí jako obvykle. Nepijte alkohol ani kávu. Cca 30 minut před vyšetřením netelefonujte z mobilního nebo bezdrátového telefonu.

Několik obrázků pro ilustraci.

Snímek 1. Velká svítící buňka uprostřed je bílá krvinka, aktivní tak jak má být. Prázdné kroužky jsou červené krvinky, vidíme deformace ve formě kapky nebo citrónu – vazba bílkovin na povrch, vyšetřovaný pacient konzumuje pro něj nevhodné potraviny.

Snímek 2. vidíme četné deformované červené krvinky jako projev oxidativního stresu. Bílá vlákna v plazmě – jako pavučina nebo jehličky – ukazují na předčasné srážení fibrinových vláken a tedy sklon k rychlému srážení krve. Pacient si stěžuje na únavu, nevýkonnost, křečové žíly.

Snímek 3. Opět deformované červené krvinky -oxidativní stres, vazba bílkovin, tmavá velká buňka uprostřed je lymfocyt, četné tečky jsou tukové částice. Na fotografii nejsou odlišitelné bakterie, které se jinak pohybují. Tento pacient nebyl nalačno – proto tuk, byl po akutním infekčním onemocnění.

Snímek 4. Vidíme červené krvinky různé velikosti, ovalocyty, deformity membrány. To vše ukazuje na nedostatek vitamínu B12, kyseliny listové a patologickou vazbu bílkovin. „Obláčky“ v plazmě jsou tzv,. koloidy, shluky bílkovin, bakterií a fibrinových vláken. Četné bakterie. Pacientka trpí chronickým zánětlivým onemocněním střeva, užívá kortikoidy.

Snímek 5. Vidíme zdravé červené krvinky, kulaté, hladké, jeden granulocyt (druh bílé krvinky, svítí) a tmavý bazofilní leukocyt. Pacientka je těhotná, trpí alergickou rýmou a je vidět celková aktivace imunitního systému.

Zaujalo vás? Objednejte se na kontaktním telefonu.

MUDr.Ludmila Eleková
+420728841197
+420272681588

Více zde: http://lecivacesta.webnode.cz/metody-lecby/ziva-kapka-krve/

Zdroj: e-mail

Vaše komentáře

Reklama