PRAVDA O PRAVDÁCH

Prý pravda existuje jen jedna a to PRAVDA ABSOLUTNÍ.

MOJE Pravdy

Pravda o ABSOLUTNÍ PRAVDĚ

Absolutní pravdu někdo popírá, jiný zastává. Já o absolutní pravdě na stránkách MOJE-PRAVDY nehodlám psát, protože absolutní pravdu neznám. Tak nějak věřím, že existuje, ale v tomto životě jsem se s ní nesetkala. Můj názor a tedy i moje pravda je taková, že absolutní pravdu zná ten, kdo došel k osvícení, ale zatím jsem se v tomto životě k osvícení nedostala a dokonce jsem ještě neměla tu čest se s osvíceným člověkem osobně setkat…… ale tak nějak věřím, že je.

Příklad jak asi vypadá absolutní pravda:

Že slunce zachází a vychází….to, je pravda, kterou každý z nás na zemi zná a vnímá stejně, ale pokud byste se ocitli ve vesmíru a dívali se na planety….tedy i na slunce, tak zjistíte, že slunce nevychází a ani nezapadá.

PRAVDY o kterých píšu na stránkách, jsou vlastně moje úhly pohledu, moje zkušenosti, to čemu věřím, to co mám nějak pro mě logicky zpracované v sobě.

PRAVDA = názor, úhel pohledu, něco co zastávám, protože tomu věřím atd.

K PRAVDÁM docházíme a nalézáme buď vlastní zkušeností, nebo si o ní někde přečteme a nebo nám ji někdo předá. Pravdy nalézáme díky tomu, že jsou nám blízké, že nás oslovují a cítíme, že tak nějak to je. Každý v sobě máme spoustu pravd, jelikož je spousta úhlů pohledů…… na jednu událost, na jednu osobu, na jednu situaci atd….může být spousta úhlů pohledů, tudíž i spousta pravd.

Také jsem se už setkala s názorem, že název MOJE-PRAVDY zní egoisticky. Je to zas jen úhel pohledu. Klidně se stránky mohly jmenovat MOJE-NÁZORY, TO ČEMU VĚŘÍM atd….. nelituji toho názvu a měnit ho nebudu, protože MOJE-PRAVDY…jsou moje názory, zkušenosti, to čemu věřím já a nehodlám nikoho přesvědčovat, aby těm mým pravdám věřil. Jen dávám možnost vám, hledajícím a čtenářům ukázat úhly pohledů, kterými se dívám já.  Pokud někdo z vás ucítí, že má stejný názor, úhel pohledu, že to co si právě na stránkách přečetl, je mu blízké a povědomé a že tak nějak by to mohlo být…..pak ať se moje-pravda stane pro něho i jeho pravdou. Pokud to má pochopené a zpracované v sobě jinak pak ať na to, co dočetl zapomene a nebo ponechá někde v sobě…záleží na každém jak s mojí pravdou naloží.

Egoistický znamená sobecký a to si nemyslím, že by se o stránkách MOJE-PRAVDY po přečtení vložených příspěvků nedalo říct. Je rozdíl egoistický a ego. Ego = a tudíž i moje. Takže název MOJE-PRAVDY by se daly přeložit jako EGO-PRAVDY, ale určitě ne EGOISTICKÉ-PRAVDY.

Vím, že existuje spousta pravd, ale ty své máme každý v sobě. Jsem si vědoma toho, že nebudete se vším, o čem se tady píše a bude psát souhlasit. Je to přirozené a nemám potřebu vás o svých pravdách přesvědčovat. Pokud budete mít potřebu a chuť na nějaký článek s pravdou ozvat a reagovat, klidně tak udělejte…ráda ho zveřejním…. ať má hledající možnost vidět více úhlů pohledů a má možnost v sobě nalézat pravdu svou. Nebo máte možnost na fórum, které je součástí stránek rozvést na jakékoliv téma diskuzi.

Ještě jeden názor jsem zaslechla a to ten, že pokud již mám nějakou pravdu, tak za ní mám stát a ne ji měnit. S tím nesouhlasím….. jelikož jsem přesvědčená, že každý z nás má právo měnit své pravdy dokud nenalezne takovou, o kterou se bude moct opřít (ale klidně i tu časem může vyměnit za jinou, která je mu blízká). Je to o vývoji, tak jak to jde v běžném životě….to čemu jste věřili v 6 letech jste změnili ve svých 15 na něco jiného a v dospělosti jste si to v sobě poskládali zas ještě jinak. Život je duchovno, takže se obojí vyvíjí a my měníme své názory, své postoje, své pravdy.

Takže abych to nějak ukončila…..věřte tomu co je vám blízké, povědomé, co vás oslovuje….. mějte se a smějte se….

s láskou pro vás napsala vaše Zrzka

28.11.2010

Mám potřebu trošičku, ale snad už naposledy napsat a vysvětlit pravdu o pravdách. Setkala jsem se s názorem, jak můžu psát o pravdách a tvrdit, že jsou moje pravdy, že to zní egoisticky atd.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama