Březen 2014 – zajíc

Za jeho vlády platí stejné věci jako každý rok. To, co se mění je soulad nebo nesoulad s ročními energiemi a také letící hvězda.

Stejně jako loni, tedy platí, že nám přináší jarní energie, tedy energie mladého jangu. Je to nejdravější energie vůbec a je opět dobré se svést na její vlně.

Energie Zajíce nás potáhnou, abychom se podívali dovnitř. Dovnitř našeho těla, jak se vlastně cítíme, zda to, co děláme je dobré pro naše tělo. Odlehčili jsme mu s jarem? A přidali více pohybu?

Stejně tak bude dobré se podívat dovnitř našeho obydlí, naší nory. Nenahromadilo se za zimu moc harampádí? Kdy jsme naposledy pořádně větrali? A co naše vybavení? Není třeba čas si pořídit nějakou novou květinu nebo polštářek? Nezaslouží si náš byt nový kabátek?

Nezapomeňme se podívat i dovnitř své duše. Cítí se spokojená? Děláme to, co nás baví? Je to to, co chceme?

Určitě se na tyto věci podívejme, ale roční vládce Kůň nám stejně nedá dost času a trpělivosti, aby letos tyto vhledy byly hluboké a kvalitní.

Zajíc a Kůň toho totiž opravdu moc společného nemají. Někdy jde jejich vztah až do nepřátelství případně vzájemné ignorance.

Co tedy dělat, abychom uspokojili oba dva?

Společnou notu by mohli najít při zábavě. Zajíc má opravdu rád zábavu, takže ho v tom podporujme a choďme se bavit. Ať už je to do kina…divadla…na ples…zkrátka si užívejme dobrou náladu, lidi, které máme rádi, dobré jídlo a pití. Kůň se také rád ukazuje všude, kde ho můžou obdivovat, takže společenské akce nám v tomto měsíce určitě udělají dobře.

Druhou oblastí, kde se mohou shodnout je pohyb. Zajíc pohyb miluje a Kůň se nezastaví pomalu nikdy. Takže i my bychom měli po zimě rozhýbat naše líná těla a vnést do života i tuto aktivitu. Víc než fitka ale doporučuju volné prostranství, přírodu. Kůň rozhodně nechce být zavřený někde uvnitř.

Zajíc je velmi sexuálně aktivní, Kůň je vášnivý a podléhá milostným vzplanutím. Je tedy dost možné, že pro nezadané se otvírají možnosti nových lásek.
Zadaní by si měli dát pozor, aby nové lásky nebourali jejich kvalitní vztahy. Ale to je na každém, jak to vnímá a jakou hodnotu má pro něj láska.

Zajíc má rád, když jsou všichni spokojení a Kůň je naopak bezelstný egoista. Můžeme se tedy tento měsíc setkávat s oběma variantami, a pokud je nám bližší energie Zajíce, můžeme se tím trápit.

Ale Kůň je opravdu velmi silný vládce a jeho egoismus je dost značný. Bude tedy lepší, když se obrníme a na tuto vlastnost budeme letos více připravení.

Zajíc je zvířátko velmi pracovité, takže nenechávejme věci vyhnít. Dělejme toho hodně a letos zkrátka neřešme detaily. S tím by nás Kůň vyhnal. Pokud nám ale o něco opravdu jde, hlídejme si to. Mohli bychom být tak přehlceni rozmanitostí našich úkolů a činností, že se nám to, na čem nám opravdu záleží, ztratí.

ZDRAVÍ

Pokud jde o zdraví, nezapomínejme jako každé jaro, na detoxikaci. Komu vyhovuje půst, je ta správná doba.

Jinak samozřejmě stačí odlehčit stravu. Myslím, že v oblasti stravy je opravdu dobré poslouchat vlastní tělo. Nenechat se ovlivňovat tím, co říká okolí, co píšou v novinách, co která celebrita jí nebo nejí.

Každý jsme jiný, každý máme jiny poměr a mix energií ( viz Astrotyp). Takže vraťme se ke kořenům, poslouchejme signály našeho těla. Je velmi moudré, nenechá se oblbnout reklamou ani nátlakem, a opravdu nám řekne, co je pro nás nejlepší.

Jako minulý měsíc, největší zátěž bude na játra, žlučník, oči, nehty. Nezapomínejme, že jarní energie je odstředivá a je nutné jí dávat ven. Takže nedusme nic v sobě, ale vhodným způsobem ventilujme a uvolňujme.

A stále platí a letos obzvlášť, že je velmi důležité si dát pozor na vítr, který je tento rok velmi zrádný. Vítr je podle čínské medicíny nositelem tisícero nemocí. Takže stejně jako vloni, si nejen pro parádu, ale i pro zdraví vezměme na krk vždy nějaký ten šátek nebo šálu.

A i když Kůň nás bude pohánět stále rychle vpřed, nezapomeňme na odpočinek. V momentě, kdy budeme cítit únavu, naordinujme si alespoň krátkou pauzu. I 15 min je dobrých, abychom si obnovili energii.

LETÍCÍ HVĚZDA 7 – 8 – 3

5.března přilétá nová měsíční hvězda.

Nastává příznivý čas pro vše nové, pro naši budoucnost. To nové nás bude bavit a nabíjet pozitivní energií. Může být i příznivý čas pro početí nového života. Hravost a radost nám budou pomáhat.

Bude nás harmonizovat ta naše spokojená nora. Ať už jde o byt nebo o tělo. Starání se o ně udělá radost nejen nám, ale i Zajíci. A trocha přemýšlení o tom novém, co nám jde do života, také nebude k zahození.

Negativně ale můžeme tento měsíc vnímat naší rodinu. Nemusí se jim líbit naše nové nápady, směr, kterým se ubírá náš život. Také my bychom neměli příliš trvat na tradicích. Naopak to nové, co do svého života pozveme, může být pro nás pozitivní, i když zde nenalezneme žádnou návaznost na naši minulost.

UPOZORNĚNÍ:
Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu.

Zdroj:www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama