Sláva teplé vodě

Ranní teplá voda je vynikající detox. S kapkou citrónu nebo lístkem máty si zvyknete. Přejděte na teplou po celý den a budete se cítit lépe. Je to dobrá cesta, jak zhubnout a zpomalit stárnutí.

Je Vám často po jídle těžko, přestože máte pocit, že jste si dala vlastně dietní jídlo? Nebo se Vám nedaří shodit ty poslední dvě kila a už nevíte, co děláte špatně?

Slyšeli jste někdy o zázračné TEPLÉ VODĚ?

To, že je třeba vypít za den dost tekutin (a to nejlépe čisté vody), je známý fakt. Ne každý ale ví, jak zásadní je její teplota.Spousta lidí miluje ledové nápoje, s chutí si nejen v létě přidávají led a zapíjí jídlo plnými doušky. Studené nápoje však nejsou samy o sobě zdraví prospěšné. Co se týče trávení, člověk by měl pít nápoje jen teplé anebo maximálně pokojové teploty.

Čtěte také: Zaostřeno na: Otravná celulitida

Tuky ztuhnou

Pokud se prolíváte během jídla studeným nápojem, tuky z jídla ztuhnou. Následně se rozpadnou a lepí se na stěny střev. Jste nafouklá, je Vám těžko a pomalu trávíte. Tím pádem, mimo jiné, těžko hubnete. Věřte tomu, nebo ne – stačí vypít teplou vodu a všechno je jinak.Tělo tráví mnohem rychleji, bříško je plošší a Vy se cítíte lépe, což je podstatné.

Extremisté dokonce nepijí vůbec nic dvě hodiny před, ani po jídle. Něco na tom bude, protože když si představíme žaludek naplněný jídlem, ve kterém přistane půllitr ledového čaje – je to pořádný chaos a nekouká z toho nic dobrého. A co taková svíčková s pivem? Naše střeva nejsou dokonalý drtič odpadu!

Ráno půl litru s citónem

Teplá voda není zrovna lákavá, některým lidem se z té představy zvedá žaludek. Pokud nepomůže ani citrónová šťáva nebo trocha nastrouhaného zázvoru či šťáva z aloe vera, jsou i jiné možnosti. I když zrovna ty zmiňované jsou tou nejlepší detoxikací a ranní sklenice teplé vody s citrónem (nejlépe půl litru) by se měla stát zvykem každého člověka. Mnozí jdou ráno na toaletu teprve poté, co si dají hrnek kafe (někteří i cigaretu) – věřte nebo ne, po pár deci teplé vody může být efekt u zdravého člověka stejný (jdete na záchod), dokonce zdraví prospěšnější.

Kdo je zkrátka proti, ať si nakoupí ty nejlepší čaje a prolévá se jimi. Samozřejmě bylinkové nebo ovocné – těch můžete vypít kolik chcete. Žádné výmluvy ve stylu „Ráno do sebe nic nedostanu“ nebo „čaje nesnáším“ se nepřipouští. Také je možnost dát si teplou polévku – před, ale ještě lépe po jídle. Možná to zní divně, ale je to velmi účinné.V Asii je například běžně polévka k snídani a když se nad tím zamyslíte, tělo má určitě mnohem větší radost z vývaru, než ze suchého rohlíku a taveného sýru.

Čtete také: Zdravé jídlo v práci

Méně vrásek

Pití teplé vody není žádný velký objev. Je prastarou pravdou, že přináší dlouhý život a prozářený obličej (s nižším výskytem vrásek!) Jenže to není tak snadné. Jde o zvyk a my jsme většinou zvyklí zapít žízeň něčím chlazeným. Přejít na teplou a to napořád, je zpočátku otravné.

Co si tak objednávat v restauraci? Snad šálek horkého čaje?

Přesně tak! Pokud to chcete zkusit, doporučuje se také mít po ruce termoláhev s teplou vodou po celý den. A co doma? Neustále převařovat vodu, když se chceme jen trochu napít? (Teplá voda z kohoutku se nedoporučuje). Pro ty, co pospíchají, je to jen zdržování. Ale jde o životní styl, se kterým je třeba něco udělat. Budeme-li věčně jen pospíchat a nebrat na svoje zdraví ohledy, vymstí se nám to. Trávení je značně individuální záležitost, ale za zkoušku nic nedáte. V tomto případě to vyjde vážně levně. Tak na zdraví!

Text: MH

Zdroj: http://www.dokonalazena.cz

Ranní teplá voda je vynikající detox. S kapkou citrónu nebo lístkem máty si zvyknete. Přejděte na teplou po celý den a budete se cítit lépe. Je to dobrá cesta, jak zhubnout a zpomalit stárnutí.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama