INSPIRACE PRO BYDLENÍ

Brit Simon Dale se definitivně rozhodl. Odešel do lesa vyzbrojen sekerou, motorovou pilou, dlátem a kladivem, aby zde své rodině postavil dům. Za čtyři měsíce měl hotovo. Ke stavbě použil pouze to, co našel odložené v okolí. Příběh Simona Dalea přinesl britský deník Daily Mail.

Simon Dale s manželkou Jasmine Savilleovou a jejich dvěma dětmi před svýmHromady kamenů, které byly použité při stavbě domu.    Simon Dale neměl se stavbou domu žádné zkušenosti.   Základy domu. Na zemi jsou palety, na které přijdou podlahové desky.     Simon Dale při stavbě svého hobbitího domu. Práce mu trvala čtyři měsíce.Pohled do okolní krajiny z rozestavěného okna Jako první byl postavený rám domu, pak přišla na řadu střecha.  Součástí netradičního rodinného domu je i skleník.Z útulného obývacího pokoje je výhled přes skleník na okolní lesy. Rodina svedla vodu do domu z nedalekého pramene.Dům má vápenné omítky, dřevo sesbírali manželé v okolí.Brit Simon Dale postavil rodinný dům za čtyři měsíce a 3 tisíce liber.

Britský pár Simon Dale a Jasmine Savilleová vzali osud do svých rukou. Nechtěli spolu se svými dvěma dětmi prožít život s hypotékou. Toužili ale po baráčku, zahrádce a soukromí. Rozhodli se proto vybudovat svůj domov doslova od nuly.

Dvaatřicetiletý Simon Dale, který neměl žádné zkušenosti se stavbou domu, se s manželkou a dětmi přestěhoval do lesa ve Walesu a začal kopat. Ostatní členové rodiny mezitím tábořili v provizorním příbytku nedaleko základů.

Za čtyři měsíce a tři tisíce liber postavil úžasný ekologický dům, který nejvíce připomíná obydlí hobitů z Pána prstenů. Se stavbou mu v závěru pomáhal jeho tchán.

Střechu tvoří silná izolacez balíků slámy, které jsou pokryté deskami z plastu. Na nich je vrstva zeminy s travním porostem. Díky tomu stavba perfektně zapadá do okolí.

Jako první byl postavený rám domu, pak přišla na řadu střecha.

Jako první byl postavený rám domu, pak přišla na řadu střecha.

Z útulného obývacího pokoje je výhled přes skleník na okolní lesy.

Z útulného obývacího pokoje je výhled přes skleník na okolní lesy.

Pozemek na svůj vysněný projekt získala rodina zdarma od majitele lesa. Na oplátku musí o les a okolí pravidelně pečovat.

„Stavěli jsme z přírodních materiálů, které jsme našli v okolí. Díky tomu jsme se nepodíleli na zisku stavebních firem a vyhnuli jsme se koktejlu karcinogenních jedů, které jsou součástí většiny moderních budov,“ řekl pro Daily Mail Simon Dale.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Zdroj:http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavidi-hypoteku-rodine-postavil-dum-za-86-tisic-pew-/dum_osobnosti.aspx?c=A110923_104626_dum_osobnosti_web

Vaše komentáře

Reklama