AUTOMATICKÁ KRESBA

 Ruka kreslí jakoby sama. Pro vaši představu dám, příklad ….Představte si, že držíte v ruce místo tužky velký hřebík a pod papírem ( na který jdete psát ) je magnet, který někdo ovládá. A tak se ruka pohybuje tam, kde je magnet a vzniká na papíře kresba. Další přirovnání jak může AK vznikat ….. Jste na nezáživné poradě a nějak Vás to tam neoslovuje, tak si začnete jen tak bezmyšlenkovitě čmárat do sešitu – Vaše myšlenky jsou odpoutané od přednášky a dostanete se do stavu, že nemyslíte a nevnímáte a jen si tak čmáráte.

ukázka jak vypadá automatická kresba:

 

Začátky, kdy se automatické kresbě učíte, jsou individuální – každý potřebuje svoje tempo a tak pokud se necháte odradit pomalejším tempem v pokroku, automatickou kresbu neovládnete. Chce to dávku trpělivosti, zaujetí a hlavně výdrž a cvik. Napadlo mě přirovnání automatické kresby ke psaní. Jak se učí psát a jak se dá naučit AK. Nejdřív jsme uvolňovali ruku, kreslili jsme duhy, pak čárečky a vlnky, pak přišli na řadu písmena, které jsme později spojovali v jednotlivé slova, věty a do toho nám přidali gramatiku atd. Tak nějak probíhá i učení se automatické kresbě, jen ten proces není tak zdlouhavý a jde to tak nějak víc samo, protože u AK nemusíte, ba ani nesmíte zapojovat myšlení :o). Nejdříve je třeba naučit se uvolnit nejen myšlenky, ale i ruku a tzv. se rozkreslit. Začnou se Vám zakreslovat čmáranice a tvary, kterým nebudete rozumět a tak je třeba se naučit své dílko číst a vyznat se v něm. Automatická kresba je jako krasopis. Každý sám nejlépe přečte to, co nakreslil. To co se jednomu zakresluje jako štěstí, druhý může mít jako zdravotní problém a třetí to má zas jinak. Ale většinou si jsou kresby hodně podobné – tak jako písmo.

Jak jsem psala na začátku, automatická kresba má široké a rozsáhlé oblasti ve kterých se s její pomocí můžete pohybovat a troufám si říct, že jsem schopná Vás automatické kresbě naučit – probudit ve Vás jeden z vašich darů, který jste dostali do vínku.

Informace o letošním posledním seminář naleznete v tomto odkazu

SEMINÁŘ NEJEN O AUTOMATICKÉ KRESBĚ LISTOPAD 2017

 

Mějte se a smějte se….Vaše Zrzka

Automatická kresba - je kresbou, kterou nijak neovlivňujete rozumem a vědomými tahy tužkou, ba naopak, pokud kreslíte, tak jste uvolnění, bez myšlenek co a kam do obrázku vložíte.

 

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama