SRPEN 2012 – OPICE

 

Slunovratem se jangové energie, které nám vládly od jarních dnů, začaly měnit na jinové, tedy pasivní, přijímající.

V období Opice je již třeba začít přepínat letní pocity na rozum a užívání Kozy nahradit chytrostí Opice.

Je to čas, kdy již bezhlavé pocity a letní lásky by měly jít stranou a mělo by je vystřídat více přemýšlení a příprava na dokončení všeho, co jsme letos začali. Ale nové věci bychom si již měli nechat na rok příští a nepouštět se do nich nyní. Energie by nám již nepomohly a my bychom museli vše oddřít sami. A to by nás hodně vyčerpalo.

Opice však nemá ráda problémy a utíká od nich, takže netlačme na pilu a pokud to jde, tak řešení složitostí nechme raději na září, kde budou energie pro řešení problémů příznivější.

Stále ještě tento čas ale není jen o povinnostech. Opice má ráda hru, potřebuje se ukazovat ve společnosti a chlubit se svojí prací. Takže jí udělejme radost a dělejme to, co má ráda. Pokud se objeví nějaký problém, tak ho alespoň řešme zábavnou formou například při společenské události apod.

Roční Drak s Opicí jsou dobrý tým. Drak má nadhled a vidí co a kde a Opice ví, jak se tam má dostat. Drak vidí cíl, Opice cestu. Co Opice potřebuje, zařídí tak, jak potřebuje. Opice již umí pracovat s detaily, umí se soustředit, ale musí to být zábavné. Jinak ji to otráví a ona od toho uteče. To znamená, že cokoliv budeme dělat, nás musí bavit. Zde je ještě vidět propojení s letní energií, kdy Kůň i Koza dělali jen to, co mají rádi.

Takže stále ještě přetrvává radost a zábava. Jen už nám přichází na pomoc také chytrost a vášeň bude více nahrazována rozumem.

Opice miluje úspěch a ocenění. Sdílejme tedy své úspěchy a přijímejme, když nám někdo řekne, že jsme dobří. Stejně tak chvalme ostatní za to, co se jim povedlo. Choďme do společnosti a trochu se klidně i předvádějme, hrajme divadlo a sklízejme potlesk.
 

MEZIDOBÍ ZEMĚ A ZAČÁTEK PODZIMU

cinska-opice

Energie tohoto období budou dvě. Stále ještě probíhá přechod mezi létem a podzimem, takže Mezidobí Země. Platí stejné věci, které jsme si řekli v minulém měsíci.

Povede nás to ke zpomalení, přemýšlení. Více máme využívat fakta a realitu. Z přílišného přemýšlení ale hrozí zacyklení Země. Takže zlatá střední cesta je to pravé ořechové.

Zdravotní zátěž v tomto období stále leží na žaludku, slezině. Mohou se objevovat plísně, zacyklená psychika a únava.

7.8. již nastupují opravdu podzimní energie. Hlásí se Kov v plné parádě a Opice bude ve svém živlu. Začne se již dříve stmívat a rána jsou obvykle mnohem chladnější. Bude třeba se začít více věnovat pravidlům a řádům. Tato kovová energie omezuje ročního Draka. Je to i energie detailu a Drak detaily nesnáší a má s nimi problémy. Takže vyváženost nadhledu a detailů je nutná ve všem, co děláme.

Pokud nebudeme brát zřetel na řády, zákony apod., může dojít k bojům. A Opice umí byt pěkně bojovná. Pokud budeme něco podepisovat, pořádně si přečtěme i věci pod čarou. Spory ohrožují dosažení našich cílů.

Podzimní energie nám umožňují připravit se na sběr výsledků naší roční práce. Máme začít přemýšlet co a jak dál. Začít přemýšlet, jak jsme byli úspěšní a odhadovat zisky a ztáty. Promýšlet důsledky našich rozhodování.

Kovová energie přináší pomoc okolí. Takže neváhejme a opět s klidem žádejme o pomoc.

Pokud jde o zdravotní zátěže, mohou se objevit problémy s průduškami, plícemi, kašel. Zátěž bude i na tlusté střevo. Je tedy důležité podpořit proces eliminace toho, co nemáme rádi, co nám už neslouží a naučit se říkat ne. A to bez výčitek.
 

LETÍCÍ HVĚZDA

hvezda

7.8. přiletí opět nová Hvězda a přinese další energie, které nám umíchají ten specifický koktejl pro tento měsíc v tomto roce.

Přibyde další zemitá energie. Bude pro nás velmi důležité zázemí, domov. Je nutné o věcech v klidu přemýšlet a poté je vyzkoušet. Tato energie je velmi důležitá pro dosažení našich vytyčených cílů. Pokud k nám přijde něco ze SV, mělo by to přinést pozitivní směr.

Harmonizovat nás budou aktivity ze Z směrů. Je důležité se radovat, vychutnávat úspěchy, pracovat více s detaily a přemýšlet o budoucnosti.

Negativně nás bude ovlivňovat přílišné soustředění na vztahy, přílišná nebo malá zodpovědnost. A také aktivity z jihu nebudou v tomto období pro nás žádným přínosem.

…a nepozorovaně vchází podzim….
 

Pro www.harmonie-zivota.cz  napsala Denisa Kubíčková. Tento článek může být dále šířen a kopírován v nezkrácené podobě, pokud bude připojena celá tato poznámka i s aktivním odkazem.

 

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama