ČERVENEC 2012 – KOZA

cinska-koza2

Koza střídá zvíře, které mělo obrovskou nespoutanou sílu, bylo extrémně aktivní a nutilo nás k neustálému pohybu. Období Koně bylo z hlediska aktivit vrcholným obdobím tohoto roku.

Koza se nyní začne otáčet za krásou, potěšením, užíváním si a pocitem zabezpečení.

Roční Drak by měl dávat Koze oporu. On je silný a ona má trochu vrtkavé nohy a nebývá si jista sama sebou. S Drakem se bude cítit v bezpečí a může si užívat, což má velmi ráda. Pro nás to znamená dělat takové aktivity, které nás baví, těší, ale také ty, kde víme, co můžeme očekávat, koho tam potkáme, kdo tam s námi pojede apod. Zkrátka naplánovaná dovolená je teď to pravé ořechové, co doplní naše energie.

Po náporu aktivních energií tedy dochází k určitému zklidnění. Oheň, který v tomto období stále ještě plápolá, už netáhne dopředu a vzhůru, ale můžeme se u něho ohřát, uvařit si jídlo a pobavit se s přáteli.

Pokud chceme plout v souladu s Matkou přírodou, tak už nezačínejme žádné úplně nové projekty. To si nechme na příští rok. Teď dejme nohu z plynu a trošku se kochejme okolím, přírodou a lidmi kolem nás.

Ale neznamená to, že bychom měli vzdát naše aktivity a začít si jen užívat. My se musíme postarat o to, co jsme zaseli, započali, rozjeli a chceme z toho něco mít.

Nicméně vše, co děláme, by nám mělo přinášet dobrý pocit, mělo by s námi rezonovat. Pokud to tak nebude, Koza z toho ztratí půdu pod nohama a může nám vše znepříjemnit.

Teď je ta správná doba pro vizualizaci nejlepších možných výsledků našeho snažení. Těšme se, jak to vše dopadne, co nám naše snaha přinese. Starejme se o to, aby vše dobře dopadlo. Už zkrátka není čas na sázení ani nezměníme růst rostlinky. Ale můžeme se ještě postarat o to, aby úroda byla co největší z toho, co nám vyrostlo.

Koza je tvor společenský, ale nepotřebuje halasné ovace okolí tak jako Kůň. Ona má ráda, když se o ni někdo stará. Takže tento měsíc je opravdu o „starání se.“ My se postarejme, ale nechme i druhé, aby se starali o nás a užívejme si to.

Obklopme se lidmi, které máme rádi a dělejme věci společně. Také využívejme okolí pro rady a pomoc. Dopřejme si věci, které se nám líbí, dělejme si radosti.

Koza je navíc ohromně romantická. Teplé večery a noci plné hvězd k té romantice přímo vybízejí. Takže se nebraňme a podlehněme.

Pokud Koze nedáme krásu, radost a pocit bezpečí, začne mít pocit nestability, ohrožení a nespokojenosti. Tyto pocity nikdo z nás nemá rád, a tak když nám radost a krásu nedává okolí, opět nezapomeňme, že je tu někdo, kdo nám ji dát může vždy. Jsme to my sami!

V rámci toho užívání si však kontrolujme, zda nezapomínáme i na starání se o to, co chceme. Je důležité nesejít z cesty a neztrácet ze zřetele svůj cíl.

Koza vládne přelomovému období, kdy energie už opravdu začínají slábnout a je potřeba se začít trochu šetřit. Proto již zbytečně neplýtvejme energií nebo nám v podzimních měsících bude scházet.

Koza může být také lehkomyslná a nerada má vlastní zodpovědnost. Ráda ze svých chyb viní druhé.
Tato její vlastnost by opět mohla vést k větším sporům. Bude tedy lépe, když si vše nejdřív v hlavě srovnáme a uvědomíme si, že ta chyba může být i naše a raději vše v klidu vykomunikujme.
 

c-koza

MEZIDOBÍ ZEMĚ

Od 5. května prožíváme ohnivé období a platí to, co bylo již řečeno v minulých měsících.

Pozor na zdraví zejména srdce, tenké střevo, termoregulaci, vyčerpanost a také imunitu. Nepřehánějme to s ohněm v ohnivých hodinách.

7. července ohnivé období vystřídá mezidobí Země a potrvá do 8. srpna. Jedno mezidobí jsme tu již měli v lednu, druhé v dubnu a nyní nastane třetí. Je to období, které předchází změně sezony. V tomto případě se bude léto měnit v podzim.

Prvek Země však není v harmonii s dřevěným Drakem, vládcem tohoto roku. Snižuje jeho energii, stejně tak sníží trochu i energii Kozy. Takže dávejme pozor na únavu a nespokojenost.

Toto období nám na druhou stranu pomůže vidět reálně cíle našeho snažení a držet se reálných věcí – toho na co máme a co jsme si připravily. Pomůže nám uvědomit si, jaké poslední kroky před „sklizní“ výsledků našeho snažení, můžeme udělat.

Pozor však opět na přílišné přemýšlení, mohli bychom se v tom zacyklit a nehnout se pak z místa. V tom případě je důležité přestat přemýšlet a něco udělat. Není tak důležité, co to bude, ale jen akce nás vyvede z toho bludného kruhu přemýšlení.

Z hlediska zdraví se nápor přesune žaludek, slezinu, zažívání. Je možný zvýšený pocit únavy a tíhy. Pozor na plísně a infekce.
 

hvezda2

LETÍCÍ HVĚZDA

Nová hvězda k nám přiletí 7.7. a odletí 6.8.

Bude nám dělat dobře setkávání se s přáteli, stejně tak jim se budou tato setkání líbit. Setkávání jakéhokoliv druhu si plánujme na hezkých místech. Hledejme moudrost a osvícení.

Harmonizovat by nás měl řád a pořádek. Měly bychom dodržovat postupy, hledat pomoc v okolí a hlavně nebojovat. Takže pozor na tu Kozu, která ráda svaluje vinu na druhé.

Pokud budeme příliš sebestřední, zaměření jen na svoji kariéru a na plynutí naší cesty, může nám to uškodit. Koza si potřebuje i užívat na své cestě. A to když stále jen jdeme kupředu, příliš nejde.

Krásný začátek prázdnin!

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz/energie-2012/cervenec-2012/

Vaše komentáře

Reklama