KVĚTEN 2012 – HAD

Tak se pojďme podívat, jaké energie nám přinese a jaký bude potenciál měsíce, ve kterém bude hrát dominantní roli.

Je důležité si uvědomit, že bouřlivé energie jara pomalu doznívají a že s Hadem k nám přichází úplně jiná energie, a to energie Ohně.

 

Ve své síle je Had velmi podobný Drakovi. Drak je silný po fyzické stránce a Had po intelektuální, takže spolu tvoří opravdu nepřekonatelnou dvojici. Tzn., že v tomto roce Draka začne vládnout Had a oba budou uplatňovat svoji velkou moc.

Rozhodně toto období nebude příznivé pro „blbce“, protože Had hloupost vysloveně nesnáší. Proto bychom měli věci dělat pořádně, a jak nejlépe dovedeme. Ostatně, vzpomeňme si na knihu Čtyři Dohody. Pro nás, kteří jsme knihu četli, by to neměla být žádná novinka.

Velké věci, které jsme rozběhli v jarním období, bychom měli začít naplňovat inteligencí a více o nich přemýšlet. Zkrátka zužitkovat to, co nám Drak už nafoukl.

Drak vidí věci z výšky, má nadhled. Had je oproti němu naprosto spjat se zemí. Není zvíře, které by se Zemí bylo spojené více. Takže přeneseně bychom nyní měli spojovat nahoře a dole…uvnitř a vně.

Had je opravdu hodně přemýšlivé zvíře a nastupuje ještě v mezidobí Země (viz Energie Duben), kde jsme si říkali, že je to čas přelomu dvou sezon a také čas k přemýšlení, co se nám povedlo a co máme ještě zlepšit. Zkrátka jak vše uchopit tak, aby to začalo fungovat.

S obdobím Hada přichází období květu, který je samozřejmě zdrojem plodu. Abychom však měli co sklízet, musíme se opravdu podívat, zda to vše děláme dobře. A to za nás nikdo jiný pořádně nevymyslí. Abychom mohli přemýšlet, musíme zpomalit, což nám počáteční jarní energie příliš neumožňovaly. Snad jen Králík na nás byl trochu hodnější.

Takže nyní opravdu zpomalme a podívejme se na to, co jsme od nového roku vytvořili. S Hadem se tedy zklidníme a popřemýšlíme, zda nám to bude fungovat. Nezapomínejme však, že Had miluje Dokonalost, takže se to nesnažme nikde ošidit. Podvedli bychom jen sami sebe.

Jak jsem psala na začátku, přichází nová energie Ohně. Oheň znamená mít jasno, jak má výsledek vypadat, co pro úspěch mohu ještě udělat, jak se můžu postarat, aby vše dopadlo podle mých přání.

Také se nám může stát, že Drak nám přinesl spoustu příležitostí a my se teď budeme muset rozhodnout, čemu se dál budeme věnovat a co raději pustíme. Pokud bychom se snažili obsáhnout úplně všechno, Had by to nestihl do detailu a dokonale promyslet a tudíž by to nemělo šanci na úspěch a my bychom mohli selhat nakonec úplně ve všem.

Had je společenské zvíře. Konečně začíná teplo a on vylézá ven. Kdo by neznal pranostiku „na sv. Jiří vylézají hadi a štíři“. Takže choďme ven, pěstujme společenské aktivity, užívejme si teplo. Kultura, hudba nám bude dělat dobře. Ale vše, co budeme dělat tento měsíc , by mělo být na úrovni. Alespoň té naší, nemusí být právě světová. Nezapomínejme, že když jde o nás, je vždy důležitý náš úhel pohledu.

Had má osobité kouzlo, tak jeho energii využijme k získání jiných lidí. Buďme milí a kouzelní!

Pozor však i na negativní vlastnosti Hada. Je totiž velký introvert a mnohdy si nechce povídat. Toto by mohlo vést i ke konfliktům, kde když takříkajíc stoupnete Hadovi na ocas, stane se z mírumilovného hada kobra, která chce hned útočit. Zde využijme komunikaci a zchlaďme ho sprškou moudrých slov.

Tím, že Had hodně přemýšlí a my to po něm i teď budeme chtít, může nakonec dojít k našemu zpomalení a my se nestačíme postarat o všechny naše vybrané projekty.

Vzhledem k tomu, že Had nesnáší neúspěch, můžeme pocítit i strach do něčeho jít, protože nebudeme věřit tomu, že nakonec uspějeme. Také přílišné lpění na dokonalosti nás může brzdit na naší cestě vpřed.

Toto období také přináší energii ulpívání, takže pozor na všechny závislosti…hazard…alkohol…drogy…sex…lidé…

Had též rád ovládá, což nás může vést buď do situace, že se někdo bude snažit nás ovládnout, ale i my se najednou můžeme změnit ve vládce a pak bychom zase mohli čelit dalším konfliktům.

 

ZDRAVÍ

had3

Končí nám období větru a začíná období tepla. Takže dobrá zpráva je, že konečně můžeme odložit šály a nemusíme se bát, že za každým rohem na nás čeká nějaký bacil.

Oheň znamená vidím, takže by se nám zase měl trošku zlepšit zrak, protože mnoho z nás určitě v jarním období zaznamenalo jeho náhlé zhoršení.

Jinak zátěže by se mohly projevit na srdci, tenkém střevu, krevním oběhu, krevním tlaku a psychice.

Je třeba se vyhnout kumulaci ohně, zejména pokud má člověk již nějaké potíže s uvedenými oblastmi. Ohnivá energie je nejaktivnější od 11 – 15 normálního času, takže z hlediska letního času je to od 10 – 14. Touto dobou doporučuji raději neběhat, negrilovat, nepít alkohol, nebrat drogy atd.

Tyto informace budou nyní platné po celé období ohně, tj. od 5.5. do 7.7.2012

Ale rozhodně našemu zdraví a pohodě napomůže meditace, vizualizace, chození do společnosti, užívání si tepla, chození na večírky, užívání radosti a její oslava s našimi přáteli atd.

Naopak nás může velmi vyčerpat láska, pokud se převrátí v závislost, dále pak bouřlivé emoce jako vztek, žárlivost, slepá vášeň nebo touha po slávě.

 

LETÍCÍ HVĚZDA

hvezda2

5.5. k nám přiletí další Letící hvězda a zase nám přinese ještě trochu dalších energií.

Bude nám dělat moc dobře mít na věci blízkého parťáka, někoho, kdo pro nás bude mít otevřenou náruč a bude nás přijímat takové, jací jsme. Tato energie je energií přijetí, takže i všechno bychom měli přijímat, vnitřně zpracovat a poté si teprve vybrat. A vybírejme si i to, co jíme a tudíž přijímáme do těla! Dobré aktivity nás čekají z JZ směru.

Harmonizovat se budeme expanzí a rozmanitostí a aktivitami přicházejícími k nám z JV.

Pozor bychom si však měli dát na přílišné uzavření se před okolím, přílišném přemýšlení, které by vedlo k našemu zacyklení, neschopnosti jít dál a ve finále by nás to mohlo dostat do depresí, které jsou Hadovi velmi blízké. Aktivity ze SV nám nic dobrého nepřinesou.

 

Přeji nám všem měsíc plný lásky

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz/

Vaše komentáře

Reklama