PRAVDA O BEZPODMÍNEČNÉ LÁSCE

 

Angelico 21 Červen 2011 09:07 | 

Nevim jak vam mam napsat, ze vse co pisete o Lasce jsou hlouposti, ktere vam naprogramovala spolecnost. 
Laska je.
Nejsou druhy Lasky. 
To co popisujete o Lasce vlastne popisujete o zavislostech Ega. 
Laska neboli!
Laska je svoboda, je zivot, je existence. 
Vic naleznete na FB Angelico Laska.

Příspěvek Administátora:

  1. Nepřesvědčuji o svých pravdách, ba naopak snad v každém článku nabádám, aby ti co je čtou věřili jen tomu, co je oslovuje a je jim známé a blízké…. :o)… Na FB jsem nahlídla a ta vaše pravda co tam píšete je Pravda s velkým „P“… a děkuji ti za tento příspěvek, protože je pro mě inspirací na další článek o LÁSCE … odkaz sem pak dodám :o) Měj se a směj se a ještě jednou díky za inspiraci :o)
    pa Zrzka

 

Pravda s velkým „P“

 

 

Informace o uživateli Angelico

Láska, tantra, život, svoboda, naplnění, stěstí, Bůh, existence, smích – to jsou synonyma, která někteří ještě jako synonyma nevidí a necítí. Nemají s tím osobní zkušenost.

My tuto osobní zkušenost Lásky máme a je to opravdu krásné. Rádi bychom se o svou Lásku podělili s dalšími lidmi a rozšířili tak bezpodmínečnou Lásku mezi lidské bytosti.

Láska je sdílení. Lásku nejprve musíme mít a pak jí teprve můžeme sdílet s jinými lidmi. Láska začíná sebeláskou. Jen ten, kdo zná Lásku sám k sobě, zná Lásku. Až když se člověk má tolik rád, že je Láskou zcela naplněn, začne z něj Láska přetékat na druhé lidi a on cítí potřebu svou Lásku sdílet s jinými lidskými bytostmi.

Většina lidí zaměňuje Lásku se závislostí na někom, kterou chybně nazývá láska. Takový člověk ani neví, že existuje jiná Láska, bezpodmínečná Láska, Láska co dává oběma zúčastněným svobodu, naplnění a štěstí.

Pokud vám Láska dává trápení, žárlivost, obavy a svazuje vás, není to Láska, ale jen Závislost jednoho na druhém. Tak to bohužel má většina lidských bytostí. A v těchto závislostech vyhrává ten, kdo „miluje=je závislý“ míň. 

Pojďme společně přinést Lásku mezi lidské bytosti :o)

Více o úhlu pohledu na lásku od Angelico Láska klik

 

náhled obrázku

 

 

Tak to jen na úvod, abyste tak trošku věděli o čem je a bude řeč a proč vznikl tento článek :o).

LÁSKA…BŮH…je ve všem a v každém…. Je součástí našich životů. K lásce patří cit, když milujeme, říkáme slovíčko miluji. Bezpodmínečná láska pro mě znamená, že miluji všechno a všechny bez podmínky… miluji je stejnou měrou bez rozdílu na to, kdo to je a nebo co to je. Miluji sebe, tebe, nebo tebe a nebo toho, co ublížil tvému blízkému… miluji lidi blízké i vzdálené, známé i neznáme, hodné i zlé, poctivce i zloděje, nebo ty,  kteří týrají zvířata nebo své děti…dokonce miluji vraha svého dítěte, stejně jako své zavražděné dítě…miluji všechny a všechno bez výhrad a stejnou měrou…dávám všem stejnou lásku. Ano, schválně jsem to přehnala s tím posledním příkladem….protože takto vidím BEZPODMÍNEČNOU LÁSKU.

Zatím se mi takového člověka nepodařilo potkat… možná dva, tři se ocitli v mé blízkosti, kteří k bezpodmínečné lásce měli a mají nakročeno….na víc si nevzpomínám.

Přestože vím, že takoví lidí existují, kteří umí milovat bezpodmínečně všechny a všechno….. troufám si tvrdit, že jich je na světě pramálo…. kdyby tak dokázala milovat alespoň polovina lidstva naší planety, vypadal by dnešní svět daleko jinak než vypadá nyní….. 

Tak jako na zemi v našich přívlastcích existuje pojem dobro a zlo… přitom víme, že všechno je neutrální, že ten přívlastek jsme tomu dali mi lidé…tak vím a hlavně cítím, že láska má mnoho podob. Neutrální a bezpodmínečnou lásku jsem přesvědčená, že dokáží vnímat osvícení lidé…. a tento samý pocit zažíváme i my, když už nejsem na tomto světě…ale jsme někde na schodech do nebe a nebo už v nebi…kde vidíme další souvislosti, chápeme, rozumíme.. i my jsme totiž v tu chvíli ve stavu osvícení…. Tam nerozlišujeme na to dobré a zlé, vnímáme to neutrálně…a vnímáme i tu bezpodmínečnou lásku ke všemu a všem.

Já osobně mám hodně daleko k BEZPODMÍNEČNÉ LÁSCE… mám ráda lidi, zvířata, věci kolem sebe…vážím si všeho a všech, ale mám své EGO…svého přítele a rádce, kterého se ani nechci zbavit…je mou součástí, je mým učitelem… o egu je více z mého úhlu pohledu napsáno ZDE.

Život se skládá tak jako mikrovesmír a makrovesmír…z částí….které tvoří celek. Život je láska, ego, vy všichni a všechno kolem dokola…. Patří sem absolutně všechno, co zažíváme, s čím se setkáváme…. To je život…který je součástí mirkovesmíru i makrovesmíru….

Na stránkách MOJE-PRAVDY píšu svoje pravdy podle toho, jak je mám prožité a zpracované… díky zkušenostem… vlastně je to takové psaní z praxe. O teorii nechci psát…jak by to mělo vypadat a být…. A už vůbec nechci psát teorii, která by se vydávala  za mou praxi :o)…. To bych si připadala jako „KÁŽE VODU PÍT A SAMA PIJE VÍNO“.

 

 

 

Co nám o lásce praví Wikipedie?

 

náhled obrázku

 

Slovo láska má širokou škálu významů, od bytostně důležitého vztahu (láska mezi dvěma lidmi, vlastenectví jako láska k vlasti) po vyjádření spokojenosti nad chvílí zábavy („Miluji ten film“). Termín „láska“ může popisovat intenzivní pocit náklonnosti nebo emocionální stav, často mezi osobami, zvláště mezi mužem a ženou, mužem a mužem či ženou a ženou a zároveň i odpovídající postoje a jednání. Pro svůj velký psychologický význam je láska jedním z nejdůležitějších námětů v umění – knihách, filmech, divadelních…

 

Těm,  kteří dočetli až sem děkuju za vaši trpělivost …. Mějte se a smějte se…

Smích otevírá naše srdíčka….a to je taky život….

S láskou ….vaše Zrzka

22.6.2011

 

 

 

ahojky Zuzi,

 znovu jsem četla článek o lásce, je nádherný. A vybavily se mi okamžiky z minulého týdne, kdy jsem byla přítomná slavnostnímu táboráku na skautském táboře. Nevím, jestli znáš skautské zvyky. Oni opravdu mají své rituály, které mají svůj smysl a nenásilně tím vychovávají děti k pokoře a k úctě k přírodě.

Zapálení táboráku je obřad. Zapaluje se ve jménu lásky, krásy, pravdy a síly. Jedna louč a 4 skauti si postupně tento oheň předávají a postupně zapalují čtyři strany táboráku ve jménu těchto sil.

První zapálil ve jménu lásky – a dřevo se úžasně rozhořelo.

Druhý zapaloval ve jménu krásy – a oheň nechtěl přejít z louče na dřevo. To samé se stalo při zapalování ve jménu krásy a pravdy. Nejdřív mě to trošku zarazilo, ale pak mi okamžitě naběhlo. Ona ta láska stačí. Protože láska v sobě obsahuje jak krásu, tak pravdu , tak sílu… Byl to jen krátký okamžik, ale byl důrazný.

Cokoliv se děje ve jménu lásky, takové lásky, o jaké píšeš ve svém článku, není třeba nic víc řešit.

Díky za krásné uvědomění.

Radka

22.7.2011

 

 

 

 

 

Vaše komentáře

Reklama