PRAVDA O TOM , PROČ MLUVIT A MYSLET PRAVDU

náhled obrázku

 

Žijeme ve lžích a jakýchsi iluzích…. Lžou nám naši politici, lžou nám naši blízcí a co nejhorší…lžeme sami sobě.

Mluvit pravdu…je pro někoho velmi obtížné, jenže jak se jednou pustíte do lží, tak se do pavučiny lží tak zamotáváte, až už nakonec sami nevíte kde je pravda. Je daleko jednodušší si nalhávat, že za to co se nám děje může někdo a nebo je to osud a že za to nemůžeme my. Nebo se najdou zase takový, kteří jsou nezdravě sebekritičtí a hledají v sobě chyby i tam kde nejsou…. V první řadě je třeba vzít odpovědnost za svůj život a za vše co se kolem nás děje do svých rukou a je potřeba se na události podívat z pohledu druhých….tzv. se odosobnit a být nezaujatí. Jde to hodně těžko, když s námi lomcují emoce jako je ublíženost, vztek atd. Proto je třeba se zklidnit… rozdýchat svůj hněv, svou zaslepenost a ukřivděnost….a pak si pomalu nalít čistého vína, tak aby se pohár nepřelil.

 

Miniatura

 

Slýcháme o milosrdné lži…ale ani ta není tím pravým ořechovým. Než vyřknout lež, tak radši neříkat nic. Pokud nechceme lhát…. a chceme mluvit pravdu, tak je třeba žít a konat tak, abychom si nemuseli něco vymýšlet… moje oblíbené heslo je NEDĚLEJ TO CO NECHCEŠ ABY BYLO DĚLANÉ TOBĚ  anebo CHOVEJ SE TAK, JAK BYS CHTĚL, ABY SE CHOVALI DRUZÍ K TOBĚ.

 

Myslet pravdu, je daleko těžší než mluvit pravdu…ikdyž pro někoho je velký problém mluvit pravdu. Lež je zabijákem důvěry… a když se začne lhát v jakémkoli vztahu… tak vám můžu zaručit, že tento vztah dostane pěkně na prdel a těžko se pak udržuje….ať už je to vztah milostný, manželský, sourozenecký, rodič a dítě, učitel  a žák, nebo politik a občan….. fakt každý vztah dostává zabrat a většinou přestane být funkční.

 

Spoustu událostí, které se nám dějí… vnímáme ze svého úhlu pohledu, který nemusí být zrovna pravdivý… protože jsme zaujatí….Jen si vzpomeňte na příběh VĚCI NEJSOU TAKOVÉ JAK SE ZDAJÍ a další příběhy, které na stránkách jsou.

Zkuste začít s pravdou už dnes, teď po přečtení tohoto článku… zkuste mluvit a myslet pravdu. Když budete upřímní sami k sobě, dokážete být upřímní a pravdomluvní všude. Jen si uvědomte, že díky tomu, že neříkáme věci tak jak jsou a kolikrát mažeme někomu med kolem huby….že dochází k nedorozumění….nedokážete partnerovi říct pravdu o svých pocitech ať už jsou jakékoliv… a čekáte, že to z vás vycítí…když ho milujete…proč neřeknete MILUJI TĚ, když vám něco vadí…proč neřeknete s láskou, bez vytáček jasně a zřetelně co vás na něm štve. Proč neřeknete kamarádce, že víte o tom, že vás pomlouvá a děláte že ji za to milujete? LÁSKA…jsme zase u toho slova…. které je základem pro všechno …i pro pravdu, kterou chceme říct…když pravdu řekneme s láskou…nemůže být v našich slovech zášť a nebo podlost a nebo jiná zákeřnost a vypočítavost…. Kde je láska …tam není místo pro nic jiného….takže…myslete a mluvte pravdu…a když ji budete říkat…nezapomeňte aby v ní byla láska.

 

PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ prohlásil kdysi Václav Havel… myšlenka je to velmi krásná, jen škoda, že se jí ti naši pohlaváři neřídí…. A my jsme tam kde jsme, protože jejich lžím věříme…a to jen díky tomu, že nedokážeme myslet pravdu…nedokážeme jim říct…lžete…mluvte prosím pravdu.

 

Jak jsem už ale psala na začátku tohoto článku… pokud chceme aby se pravda šířila dál… je třeba ji začít šířit, je třeba začít u sebe… je to v nás, tak jako všechno.

Já vím , já vím a už vás slyším kdo to čtete…. Hlavně ti, kteří teprve do duchovního života začínají nahlížet a hledají své pravdy….   „Co je ale pravda? Začínám v tom mít zmatek. V jednom článku se píše to a v druhém si to odporuje. V jedné knížce je to a v druhé ono“…atd. Můžu vás všechny, kteří teprve začínáte pronikat do pravd… že tímto stádiem zmatku…jsme si prošli všichni a někteří občas ještě zazmatkujeme. Patří to k tomu hledání… jediné co vám můžu doporučit je…. poslouchejte své já – své srdíčko, které se vám zachvěje při přečtení nebo uslyšení něčeho co je vaší pravdou.

Jak se v sobě vyznat…a co můžete udělat pro sebe, abyste se ve svých zmatcích vyznali….o tom bude zase psáno v jiném článku…. A já slibuju, že na něj dlouho čekat nebudete,  protože už teď se mu chce pomalu na svět…ale prozatím vás nechám v klidu s těmito písmenky, abyste o nich mohli popřemýšlet…a pokud se vaše srdíčko zatetelí…tak nechť se stane i vaší pravdou, kterou se budete řídit, začnete měnit sebe, tebe a tebe taky a pak i celý svět.

 

 

 

Mějte se a smějte se….. a nedejte se….vše máme ve svých rukou a hlavně ve svých srdcích……

S láskou pro vás i pro sebe …

napsala vaše Zrzka

26.7.2011

 

 

Pokud chceme měnit někoho jiného, pokud chceme změnit celý svět …je třeba nejprve změnit sebe. Pokud změníme sebe, můžeme měnit vše kolem nás. To je asi základní myšlenka tohoto článku, kde se vám pokusím vysvětlit, proč je třeba mluvit a myslet pravdu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama