AURICKÉ BARVY

Každá energie vytvořená čakrou se promítá do aury a tvoří základní barvu aury.Tato základní barva je potom nejčastěji viděnou částí aury. Lidské tělo má 4 důležité vrstvy: /éterická, astrální, mentální, kauzální/. Nejprve se budeme věnovat první vrstvě aury kolem etérického těla. Vidět auru není nic těžkého, ale vidět auru

barevně je velmi těžké a vyžaduje to mimořádné schopnosti. Vidět dokonce první pruh aury kolem eterického těla už umí jen velmi málo lidí. Proč je to tak těžké? Protože tyto základní pruhy jsou překryty naším astrálním, neboli emocionálním tělem, které se neustále mění a proměňuje, jak to můžeme vidět na aurické fotografii, která zachytí většinou barvu tak jak se cítíme. Jsme-li šťastní, nešťastní, naštvaní nebo v pohodě – první pruh aury kolem éterického těla se ale prakticky nemění. Vstupujeme s ním už jako miminko do života a je to jedna z nejpřesnějších typologií. Zařadíme do ní všechny i výjimečné lidi, které se nám nepodařilo zařadit v jiných psychologických typologiích. Aurická typologie se dělí na 14 typů – tedy na 14 barev.

Žádná barva ani žádný aurický typ není lepší ani horší. Všechny jsou nepředstavitelně ddůležité pro celé spektrum lidsva. Každý tento typ je výborný, když je ve formě a problémový, když je z formy.
A my uvidíme co způsobuje, že se ocitáme z formy, že se cítíme špatně, že jsme v agresi, že jsme arogantní, oslabení, v depresi, zoufalí, protože u každého máme jinou biochemii a jinou fyziologii. Jinak myslíme a jinak cítíme. Každá z těchto barev má stejnou sílu a stejnou moc, kterou ale může uplatnit v jiné oblasti. A podle tohoto uplatnění si je můžeme rozdělit na 14 základních typů a kombinací.

Fyzická skupina: 

ČERVENÁ

ORANŽOVÁ 

MAGENTA

podskupina: 

ŽLUTÁ

TĚLESNĚ 

ZLATÁ

Mentální skupina:

MENTÁLNĚ ZLATÁ

MILUJÍCÍ ZLATÁ

CITLIVĚ ZLATÁ

ZELENÁ

Emocionální skupina:

MODRÁ

LEVANDULE

Duchovní skupina:

FIALOVÁ

KRYSTAL

INDIGO


Charakteristika barev:

Červená
Vystihuje naše předky kteří museli čelit drsným podmínkám. Silní, odvážní, čestní, stateční. Jedinci této barvy aury jsou nejméně zranitelní protože jsou nejméně citlivý. Umí tvrdě pracovat a dávají přednost fyzické práci. Je jednou z nejodolnějších a nejzdravějších barev spektra. Má nejsilnější sexuální energii z celého spektra.

Oranžová
Nejčastěji ji najdete v následujících profesích kaskadér, automobilový závodník, rádi riskují až za hranice svých možností.

Magenta
Rádi překračují všechny meze aniž cítí odpovědnost nebo stud. Mají rádi bizardní umění.

Žlutá
Jedná se o neoptimističtější a nejveselejší lidi. Potřebují cvičení, sex nebo meditaci.

Mentálně zlatá
Má uklidňující vliv na všechny lidi ve svém okolí. Její poctivost vrací ostatním víru ve slušné lidi.

Tělesně zlatá
Má šestý smysl – proto může být skvělý geolog, astrolog, chirurg. diagnostig.

Citlivě zlatá
Pro své blízké je pevnou a citlivou oporou. Po celá staletí archetyp české maminky.

Milující zlatá
Inteligentní, zvídavá s nadšením dítěte. Obrovsky otevřená nesobecká. Patří k nejvíce společenským typům.

Zelená
Je chytrá, inteligentní, racionální, má pevnou vůli, stále si dává vysoké cíle.

Modrá
Ztělesňuje lásku a obětavost.

Fialová
Duchovní vůdce – vizionář. Má potřebu vykonat něco důležitého pro lidstvo.

Levandule
Prožívá život jako sen, realitu prožívá těžce. 

Krystal
Odráží ve svém spektru všechny barvy. Je nejvíce empatický. Nemá ochranný filtr.

Indigo
Jeho síla je v jeho lhostejnosti a nenechá se manipulovat. Děti budoucnosti – duchovní.
Jak nejlépe a hlavně bezbolestně mohu poznat sám sebe, než když se podívám do zrcadla svého typu. 

Pro moderního člověka, moderní typy osobnosti, jak se vytvořily, není přesnějšího rozlišení, než je tato aurická typologie. 

Červená

Červení věří jenom tomu co mohou vidět nebo cítit, prostě zeď je zeď a hotovo; proto pro ně také neexistuje duchovno nebo jiné vyšší principy a pokud přece, pak jsou těmi, kdo v kostelech připravují svíce a stěhují lavice.Raději pracují jako dělníci, než aby se zabývali přemýšlením nad problémy. Vyžadují práci, při které mohou hned vidět výsledky. 
Když zuří, dokáží kolem sebe všechno rozmlátit, ale velmi rychle jejich hněv vyprchá a všechno je zase při starém. 
Dovedou být přímočaří a neomalení – málokomu důvěřují a své city a emoce si nechávají pro sebe. Někdy je těžké se v nich vyznat. 
Jsou velmi energičtí, optimističtí a tvrdohlaví a jen tak se něčeho nevzdají. Jsou to oni kdo žene kupředu i když ostatní už nemůžou. Pokud například při stěhování neprojde skříň dveřmi, budou to zkoušet různými způsoby tak dlouho, dokud jí tam prostě nedostanou.
Červení mají velmi rádi sex. Je to pro ně velmi příjemný druh zábavy.
Většinou umí velice dobře zacházet s penězi, za které si kupují hezké a hlavně kvalitní věci. 

Vztahy
Jsou velice ostražití při navazování vztahů.Rodinu dokáží dobře zabezpečit, ale mazlení a jiné intimnosti po nich nemůže chtít. 
Potřebují silného partnera, který už v životě něco dokázal, a který by chápal střídavou potřebu červených být s lidmi ale pak zase sám. 
Červení nabízejí čestný, praktický vztah. 

Zaměstnání
Potřebují zaměstnání, kde mohou ukázat svou fyzickou zdatnost a kde mohou ihned vidět výsledky své práce. Spíše jim vyhovuje práce na volné noze. 
Také jsou rádi venku v přírodě a lákají je nebezpečné situace: hasič, policista, boxer, stěhovák, fotbalista, dělník, farmář, modelka, číšník, řezník, barman, člen ochranky, traktorista, tanečník 

Zdraví
Jsou to hlavně úrazy, odřeniny, zlomeniny, modřiny a jiné tělesné problémy. Také se může stát, že to přeženou s jídlem nebo alkoholem. 

Oranžová

Oranžoví jsou velmi odvážní a milují vzrušení. Rádi překonávají své fyzické hranice – všechny své adrenalinové zážitky si podrobně plánují dopředu, ale na zadní vrátka nemyslí. Mají také skvělou schopnost odhadnout jak zareaguje protivník, ať je to člověk, nebo zvíře. Jsou to hrdinové, kteří nasazují bez obav svůj život pro druhé.
Stejně jako červení, nedávají najevo své emoce a lásku. Mazlení s rodinou není jejich styl. Potřebují volnost a rodina je dost svazuje. Navíc jim (podobně jako magentovým) přijde rodinný život nudný. 
Jsou fyzickou barvou, takže abstrakce ani duchovno jim nic neříká. 
Pokud zrovna nemají dobrou náladu, stávají se z nich chladné, egocentrické a odměřené osobnosti. 
Jako děti často zlobí a škola jim připadala nudná.S penězi nakládají efektivně pouze pokud si kupují třeba vybavení do hor, pak musí mít to nejkvalitnější a nejdražší. 

Vztahy
Mají problém s tím, že se jejich partneři většinou nedokáží vyrovnat jejich výkonům.
Rodinný život je nudí a pomalu přivádí k záhubě.
Díky své kondici jsou velice tělesně přitažliví, takže s navázáním vztahu nemají problém, ale s jeho udržením je to horší. 
Potřebují si najít silné partnery, kteří by vydrželi i velice málo citu a intimností ve vztahu. 

Zaměstnání
Dávají přednost zaměstnáním na volné noze a kde nenesou za nic odpovědnost.
Jejich práce je musí bavit a měli by pracovat individuálně: závodník, parašutista, potápěč, záchranář, horolezec, kaskadér 

Zdraví
Předkládají si takové cíle, že je někdy zázrakem, že se vůbec dožili klidného stáří. Jinak jsou to fyzické problémy prakticky stejné, jako u červených. 

Magenta

Jejich typickou vlastností je touha lišit se a prozkoumávat nové věci. 
Být normální je pro ně naprosto nudný stav, mají odvahu žít naprosto jiný styl života, chtějí být originální a překonávat všechny hranice „normality“, všednosti a pod.
Také jsou velice tvořiví a nápadití. Rádi vymýšlejí nové a nové věci, vynálezy a jejich umělecký vyjadřovací styl je jedinečný a často více než moderní.
Pokud zrovna nejsou ve formě, jsou osamělí a propadají depresím a úzkostem.
Jsou také velice urážliví, a tak jim k životu vyhovuje spíše město kde nejsou tak na očích.
Mají smysl pro humor, i když poněkud zvláštní, a jsou rádi středem pozornosti kde baví všechny kolem. Při této příležitosti vyjdou s každým.
Nesnáší pocit zodpovědnosti a když se od nich něco očekává, je to totiž něco co je spoutává, proto jejich Vztahy většinou netrvají moc dlouho.Jejich život je nespoutaný a často chaotický, pak zapomínají na spoustu věcí jako třeba placení složenek. 

Vztahy
Jejich Vztahy bývají velice krátké, chtějí poznat co nejvíce lidí, a jakmile docílí toho, že někoho poznali, opustí ho a vrhají se na dalšího.Navazují volnější svobodné vztahy.Když ukončují vztah, neubližují, obvykle jsou se svými přáteli nadále dobrými přáteli.

Zaměstnání
Vyhovují jim zaměstnání, kde mají svobodu a mohou projevovat a rozvíjet své nápady: malíř, herec, vynálezce, návrhář, sochař, sběratel uměleckých předmětů, obchodník s neobvyklým sortimentem, fotograf, vydavatel

Zdraví
Jejich chaotický životní styl, který jim nedopřeje moc spánku a také strava za moc nestojí, jim velice oslabuje a špatně působí na jejich tělesnou schránku, která se časem opotřebuje. 

Žlutá

Pro žluté je typické, že mají rádi legraci a jsou velice energičtí a dětští. Mají rádi smích a tak baví a dodávají optimismus všem lidem v okolí. Zajímají se o přírodu a životní prostředí, mají rádi zvířata z nichž jsou nejvíce přitahováni psy.
Nejraději by vůbec nepracovali, není-li jejich práce dostatečně zábavná, nebo humorná. Proto také nevědí, do jakého oboru by se měli pouštět – bojí se totiž, že si zvolí ten nesprávný a skončí jako nešťastní zaměstnanci.
Také jsou neuvěřitelně vzpurní a tvrdohlaví – především, když jim někdo říká, co mají dělat (pak naschvál udělají pravý opak). Jsou to velcí rebelové a vždy musí být po jejich.
Žlutí v sobě mají obrovské množství energie, kterou potřebují vybít – jinak nemohou být šťastní a harmoničtí. Typické je různé „vrcení“ nebo „kroucení“, když mají zůstat chvíli v klidu. Pokud tuto energii nevybijí, stávají se otrávenými, depresivními a nakonec i nemocnými lidmi. Obzvlášť důležité je to např. v případě, kdy jsou na někoho naštvaní, nebo se hádají.
Velkou neřestí je jejich sklon k závislosti – v lepším případě jsou to sladkosti (obzvláště čokoláda), ale v horším pak drogy, cigarety nebo hry.
Žlutí potřebují dělat někomu radost a to zejména během dětství – svým rodičům. Obzvlášť důležité je pro ně jejich pouto s otcem.
Neradi řeší citové problémy a když mají někomu v tomto smyslu pomoci nebo udělat radost, raději jim pomohou na fyzické rovině např. mu umyjí auto.
Mají velký dar přenášet tělem energii, což z nich činí vynikající maséry nebo léčitele – mají totiž skvělou hmatovou intuici, takže snadno najdou místo, které potřebuje léčit. 

Vztahy
Žlutí mohou mít o vztazích idealistické představy a chtěli by partnera „kamaráda“, který by si s nimi hrál a zároveň se o ně staral – ale ne zase tak moc – musí jim nechat jistou dávku svobody. Velmi rádi a často flirtují, když to ale druhá strana vezme vážně a chce něco víc, leknou se a utečou.
Pak, když budete předstírat nezájem, vrátí se a budou zjišťovat, jestli je máte ještě rád – a udělají vše pro to, abyste měl. Když toho pak docílí, zase ulétnou pryč.
Většinou je lákají nedostupní partneři a pokud se opravdu zamilují, stávají se z nich věrné a pečující osoby, které dělají vše pro to, aby s nimi byl jejich partner šťastný a spokojený. 

Zaměstnání
V práci se potřebují bavit a mají rádi změnu – bývají zejména baviči nebo sportovci: atlet, plavčík, návrhář, barman, léčitel, masér, ochránce přírody, zahradník, kulturista, odborník na výživu, dekoratér interiérů 

Zdraví
Jejich optimistický životní postoj jim dává dlouhý věk a často vypadají mladší, než ve skutečnosti jsou. Hlavními problémy jsou kolena a záda a také jsou velmi citliví na nachlazení. Další problémy se mohou objevit na nohách, prostatě nebo játrech a jejich celkové Zdraví ničí také případné závislosti na alkoholu a drogách.

Mentálně zlatá

Mentálně zlatou můžeme vidět jako světlý medově zbarvený pruh kolem těla. Mentálně zlatí jsou velice logičtí a analytičtí – postupují vždy krok za krokem.
Velice důležitý je pro ně pocit jistoty „známosti věcí“ – těžko se vyrovnávají se změnami, které je mohou velice rozladit – potřebují pravidelný řád, který by dodržovali.
Duchovním záležitostem a paranormálním jevům nevěří – alespoň dokud je sami neuvidí, nebo nebudou nějakým způsobem vědecky dokázány.
Pro mentálně zlaté je důležitá otázka „jak?“, rádi vše analyzují a přicházejí věcem na kloub. Byli to oni, kdo vymyslel počítače, televize, kalkulačky a další technické vymoženosti.
Jsou velice vytrvalí a mají obrovský smysl pro detail.
V zaměstnání jsou svědomitými, spolehlivými a zodpovědnými pracovníky, kteří vždy vše do detailu splní.
Jejich jednání je rozvážné a praktické, vždy se opírají o fakta.
Mentálně zlatí nejsou zrovna moc komunikativní a své emoce si nechávají pro sebe – když ale přijde na nějaký rozhovor k tomuto tématu, uzavřou se a spíše hovoří o tom, co si myslí, že cítí než o tom, co doopravdy cítí. 

Vztahy
Jejich spolehlivost, jistota a schopnost dobře zajistit rodinu přitahuje nejednu aurickou barvu, když však partner zjistí, jak jsou emocionálně uzavření, často ho to velmi zklame.
Mentálně zlatí hledají praktický, jistý a dlouhodobý vztah, kde budou s partnerem vést intelektuální rozhovory a ne se zabývat takovými věcmi, jako např. něčí emocionální výkyvy. 

Zaměstnání
Mají rádi úřednickou práci za pravidelný plat, kde mohou počítat, analyzovat atd.: architekt, účetní, inženýr, vědec, technik, počítačový analytik nebo operátor, matematik, finanční poradce 

Zdraví
Problémy pramení z jejich neustálé detailní duševní práce: špatně vidí, nadváha, ochablé svalstvo (kvůli jejich sedavé práci), bolesti hlavy. Také nastávají problémy z potlačování emocí: žaludeční vředy a další problémy v této oblasti.

Tělesně zlatá

Tvoří most mezi mentálními a fyzickými barvami – nejdříve něco vnímají tělesně a pak to mentálně rozebírají a analyzují.
Mají rádi jistotu, pravidla, fakta a logiku – na všechno potřebují logické racionální vysvětlení.
Jejich prostorová představivost a orientace nemá mezí a mají skvělý odhad na cokoli.
Ohromují je takové věci, jako palubní deska letadla, ponorky nebo lodi. 

Žijí spořádaný život, dobře se ovládají a jsou velmi vážní. Potřebují mít všechno uspořádané a upravené.
Jejich úkolem je chápat, analyzovat, kategorizovat a tak se snažit uvést techniku a přírodu na Zemi do rovnováhy.
Když dostanou nějaký úkol, zodpovědně ho dotáhnou až do konce – své práci věnují hodně času. Pokud dojdou k nějakému závěru, neustále ho přezkoumávají a zpochybňují své dovednosti (jestli se nepřepočítali a pod).
Když zrovna nejsou ve formě, stávají se z nich pomalí a zarputilí lidé. Velice vhodné činnosti jsou pro ně procházky přírodou, nebo pěší turistika. 

Vztahy
Vztahy navazují velmi pomalu a jsou při tom obezřetní a opatrní. Když si získáte jejich důvěru, budou vám naprosto oddaní.
Se svým partnerem se nebaví o lásce – mají pocit, že jejich partner ví, jaké k němu chovají city a nepotřebuje to pořád opakovat.
Většinou jsou to samotáři – nevadí jim, když jim jejich práce zabere veškerý čas. Nemohou vystát nepraktické lidi
Ve vztahu jsou naprosto nezávislí. 

Zaměstnání
Potřebují práci, kde mohou něco měřit, analyzovat, prověřovat, připravovat plány a hlavně se začlenit do fyzického světa: geolog, archeolog, kartograf, vědec, voják, pilot, účastník expedice, pracovník v oboru leteckého a kosmického výzkumu, architekt, výzkumník v oboru životního prostředí 

Zdraví
Když se na něco připravují, mají přesně sestavený plán pro všechny případy, takže s fyzickými zraněním nemají problém – spíš trpí duševními chorobami, hlavně těmi způsobenými stresem.

Tělesně zlatá

Tvoří most mezi mentálními a fyzickými barvami – nejdříve něco vnímají tělesně a pak to mentálně rozebírají a analyzují.
Mají rádi jistotu, pravidla, fakta a logiku – na všechno potřebují logické racionální vysvětlení.
Jejich prostorová představivost a orientace nemá mezí a mají skvělý odhad na cokoli.
Ohromují je takové věci, jako palubní deska letadla, ponorky nebo lodi. 

Žijí spořádaný život, dobře se ovládají a jsou velmi vážní. Potřebují mít všechno uspořádané a upravené.
Jejich úkolem je chápat, analyzovat, kategorizovat a tak se snažit uvést techniku a přírodu na Zemi do rovnováhy.
Když dostanou nějaký úkol, zodpovědně ho dotáhnou až do konce – své práci věnují hodně času. Pokud dojdou k nějakému závěru, neustále ho přezkoumávají a zpochybňují své dovednosti (jestli se nepřepočítali a pod).
Když zrovna nejsou ve formě, stávají se z nich pomalí a zarputilí lidé. Velice vhodné činnosti jsou pro ně procházky přírodou, nebo pěší turistika. 

Vztahy
Vztahy navazují velmi pomalu a jsou při tom obezřetní a opatrní. Když si získáte jejich důvěru, budou vám naprosto oddaní.
Se svým partnerem se nebaví o lásce – mají pocit, že jejich partner ví, jaké k němu chovají city a nepotřebuje to pořád opakovat.
Většinou jsou to samotáři – nevadí jim, když jim jejich práce zabere veškerý čas. Nemohou vystát nepraktické lidi
Ve vztahu jsou naprosto nezávislí. 

Zaměstnání
Potřebují práci, kde mohou něco měřit, analyzovat, prověřovat, připravovat plány a hlavně se začlenit do fyzického světa: geolog, archeolog, kartograf, vědec, voják, pilot, účastník expedice, pracovník v oboru leteckého a kosmického výzkumu, architekt, výzkumník v oboru životního prostředí 

Zdraví
Když se na něco připravují, mají přesně sestavený plán pro všechny případy, takže s fyzickými zraněním nemají problém – spíš trpí duševními chorobami, hlavně těmi způsobenými stresem. 

Zelená

Mají rádi peníze, moc a podnikání. Jsou také velice inteligentní a silní, patří k nejchytřejším a nejbohatším lidem světa a stále touží po vyšším a vyšším vzdělání. Jsou velice cílevědomí a jejich mety nejsou malé, často ale své výkony hodnotí jako nedostatečné – jsou až neuvěřitelně sebekritičtí. Nikdy však nedovedou přiznat prohru a když se s nimi budete hádat nebo diskutovat – nikdy nevyhrajete (ani když budete mít ty nejpřesvědčivější a nejlogičtější důkazy).
Zrovna neoplývají trpělivostí a nesnáší řešení detailů.
Stále si pokládají otázku „jak?“.
Mívají krásné rysy a na svůj vzhled velice dbají – jsou na něj také patřičně pyšní a když např. ztloustnou, naprosto ztratí sebeúctu a rychle se snaží zhubnout. 

Pokud zrovna nejsou ve formě, stávají se z nich neskuteční mrzouti, kteří ze svých problémů neobviňují sebe, ale své okolí. Pak kolem sebe hýří slovy, nad kterými vůbec nepřemýšlí a je jim jedno, jestli někomu ublíží. 

Často od nich uslyšíte slova jako např.: „musím, mělo se, těžké, nejde to, usilovat“… přitom by se jim žilo mnohem lépe, kdyby užívali např.: „toužím, snadno, jde to, možné“ … 

Vztahy
Velkým problémem (zejména u žen) bývá najít partnera. Mají totiž tak náročná měřítka, že si jen těžko někoho najdou. Jejich partner by měl být inteligentní (aby je intelektuálně stimuloval), také je pro ně důležité, aby si navzájem vážili jeden druhého a představují si spíše vztah, který jim nebude bránit v budování jejich kariéry. Vhodnými partnery jsou např. fialoví nebo červení. 

Zaměstnání
Dávají přednost práci na volné noze nebo v nějaké prestižní pozici. Jsou jako stvořeni k podnikání, nebo práci v oboru financí: manažer, bankéř, vedoucí kancelářský pracovník, makléř, politik, prodavač (aut, pojištění, domů…), investiční poradce, pracovník realitní kanceláře 

Zdraví
Hlavním problémem je žaludek a vnitřní orgány: vředy, záněty tlustého střeva atd..
Nejsou pro ně vhodné povzbuzující a návykové látky (jako káva apod.), sice je na chvíli povzbudí k většímu výkonu, ale pak (když účinek vyprchá) jsou ještě mrzutější.
Dalším problémem je stres, shon a tělesné napětí – ztuhlost krku a ramen. Měli by se naučit relaxovat.

Fialová

Jsou to vizionáři, jejichž životním úkolem je sdělit lidstvu poselství a změnit tak svět – pokud tak učiní dojde k naplnění smyslu jejich života.
Mají svůj vnitřní zrak, kterým vidí budoucnost, nové trendy, výsledky projektů… Jsou přirozeně inteligentní a aniž by se něco měli učit, vědí, že to prostě tak je.
Už jako děti se cítili nepochopení a díky svým myšlenkám a nápadům cítí, že na tento svět „nepatří“.
Mívají mnohem dramatičtější život než jiné barvy, také se často rodí do nefungujících rodin a pak pomáhají lidem s podobným osudem.
Tito lidé mají obrovské charisma a rádi jsou středem pozornosti – když přednáší atd. dokáží na sebe upoutat všechny posluchače kolem. 

Milují hudbu, která je dokáže i dojmout – má na ně velký vliv (hlavně na jejich náladu).
Rádi si popovídají s lidmi, aby načerpali nové informace – ovšem musí to být hovor na určité intelektuální úrovni a ne tlachání o ničem – to přímo nesnáší. K většímu poznání je vede i jejich obrovská záliba v cestování.
Dávají přednost jen několika málo opravdovým přátelům.
Když zrovna nejsou ve formě, stávají se z nich arogantní nesnesitelné osoby, převyšující všechny kolem – v tomto období se doslova vyžívají, když mohou někoho zkritizovat nebo mu něco vyčíst.
V dětství je pro ně velmi důležitý pocit, že je alespoň jeden z rodičů podporuje v jejich plánech.
Éra fialových začala už v 60. letech, pak se rozvinula s dobou hippies a Beatles a v dnešní době vrcholí.

Modrá

Jsou nejvíce milujícími osobami ze spektra, nejdůležitější jsou pro ně: láska, Vztahy a duchovno.
Jsou rození ošetřovatelé a pečovatelé, vždy si na vás najdou čas a vyslechnou vás – ovšem nedovedou pracovat s více lidmi najednou – vždy jen „člověk s člověkem“.
Jejich citlivost je tak vysoká, že se rozpláčou i kvůli ničemu. Mají pověst až příliš hodných, kteří hned každému odpustí a nejradši by se rozdali. Velký problém jim dělá říci někomu „ne“, vykládají si to jako odmítnutí a nemilování ho.
Jsou ohromě intuitivní a duchovně založení; vždy vycítí, když je někdo smutný nebo nešťastný a hned mu běží pomoci.
Když objeví něco nového, hned se o to chtějí podělit s ostatními. Mají hodně přátel, o které jako hostitelé pečují a obskakují je; často se až moc zabývají jejich starostmi a pak mohou být zdrceni mnohem více než ti, kteří se jim svěřili.
Umějí dávat, ale těžko brát – nesnadno pak přijímají pochvaly a také si myslí, že nemohou být milováni jen proto, jací jsou – také své partnery a přátele různými způsoby „zkouší“, jestli je milují.
Pokud zrovna nemají dobrou náladu, snaží se v druhých vyvolávat pocit viny a tak s nimi manipulovat. Vinu berou na sebe a důležité je pro ně pouto s matkou.
Éra modrých vrcholila kolem 50. let. 

Vztahy
Pro to, aby je někdo miloval, udělají vše. Neumí sami ukončit vztah, radši přežijí veškeré trápení, bolest a smutek. Pokud modrý někoho miluje (může to být i jen přítel), chtějí s ním být pořád a vůbec ho nenechají vydechnout – když se pak jejich partner uzavře do sebe, modrý si myslí, že už ho partner nemiluje. 

Zaměstnání
Potřebují povolání, kde mohou pomáhat, nebo o někoho pečovat. V případě péče ale pracují pouze s jedním člověkem. Byli to právě modří, kteří vytvořili ta nejhůře placená místa: učitel, dobrovolný pracovník, ošetřovatel, pečovatel, hospodyně, pracovník neziskové organizace, sociální pracovník, psycholog, astrolog, duchovní, muž nebo žena v domácnosti 

Zdraví
Modří soustředí velice málo energie na své tělo, z čehož vzniká obezita a studené ruce a nohy. Také mívají problémy v oblasti hrdla, pohlavních orgánů a prsou.

Milující zlatá

Jsou to dětské, zvědavé a neuvěřitelně optimistické osobnosti. Všechny postupy i řešení nějakého problému vidí současně, ale vůbec nevědí, čím mají začít – ostatním lidem to připadá nesrozumitelné a chaotické. On totiž celý jejich život je jeden velký chaos, nepřipadá jim důležité to, co právě spěchá – dělají, co je zrovna zaujme. Všechno dělají nahodile, vůbec si nejsou schopni věci naplánovat, pak chodí všude pozdě nebo si stále něco zapomínají – nikdy neví kam co dali.
Milují nové nápady a myšlenky – bádají, shromažďují informace a vybírají ty nejdůležitější.
Nemají přehled o čase, pro ně probíhá minulost, přítomnost i budoucnost současně. Milují, když si mohou popovídat se spoustou různých lidí a tak si rozšířit obzory – nevadí jim ani bezvýznamné tlachání. Zajímají se o spoustu věcí jako jsou jiné cizí jazyky, kultury, národy.
Milují celé lidstvo jako celek – tím nás všechny učí, mít se navzájem rádi, i s odlišnostmi – pak ale mají problém zamilovat se do konkrétní osoby. Chtějí se všem líbit a zavděčit. Jejich city jsou velice zranitelné, a tak radši neriskují nějaké vztahy, ale velice rádi o nich (a o tom, co si jiní lidé myslí a proč se chovají tak a tak) debatují. Své city a myšlenky si však zásadně nechávají pro sebe.
Často pracují současně na několika projektech. 

Vztahy
Kvůli své uzavřenosti mají problém navázat důvěrný vztah – jejich partneři si spíš budou připadat jako jejich rodiče, potřebují, aby se o ně jejich partner staral, dal jim pocit bezpečí, zázemí a pevné půdy pod nohama. Jejich partner by pro ně měl být kamarádem, který by si s nimi hrál.
Najít si partnera je pro ně složité – jednak jim připadají moc roztěkaní a hektičtí, ale téměř zásadně je přitahují nedosažitelní partneři.
Vztah s milujícím zlatým nikdy nebude nudný. 

Zaměstnání
Potřebují v práci spoustu času a volnosti, aby mohli na projektech pracovat tak, jak se jim zrovna líbí. Nejsou schopni řídit vlastní podnik a tak jsou z nich většinou zaměstnanci.
Nemají rádi úřednickou práci, spíš nějakou intelektuálního charakteru: zahradník, zahradní architekt, návrhář, lékař, grafik, dekoratér interiérů, vychovatel, prodavač, poradce, pracovník cestovní kanceláře, počítačový programátor 

Zdraví
Zdravotní problémy mívají často, ale většinou krátkodobé, než vážné nemoci.
Dají se ovšem těžko léčit, protože než se vůbec dostane lékař k léčbě, nemoc se přesune někam úplně jinam. Vzhledem k jejich chaotickému způsobu života je pro ně obzvláště důležité zdravě jíst a mít hodně aktivit. 

Levandulová

Blouznit ve světě fantazie je náplní veškerého jejich času – realita jim připadá příliš drsná a tak žijí ve svých světech plných víl, elfů a jiných kouzelných bytostí.
Jsou to velice křehké a citlivé bytosti, a to nejen psychicky, ale i fyzicky – často jsou slabé postavy a bledé pleti
Vzhledem k tomu, že žijí v jiných dimenzích, nejsou schopni v dospělém věku chodit do práce, vydělávat peníze, platit složenky a jiných praktických věcí.
Hodně zapomínají, neví jestli někomu slíbili jít k němu na návštěvu, nebo jestli si to jen představovali. Když s nimi budete mluvit, může se vám zdát, jakoby byli duchem nepřítomni.
Levanduloví jsou obdařeni obrovskou tvořivostí a intuicí – proto je mezi nimi také spousta malířů nebo spisovatelů.
Mají vysněné dobré nápady, ale už je nejsou schopni realizovat – může to také být způsobeno tím, že si (třeba nějaký hezký příběh) už jednou emotivně prožili ve svých představách, a tak ho nemají potřebu prožívat znovu.
Mají jakýsi vnitřní smysl, kterým vnímají okolí – díky tomu jim voní barvy, chutnají vůně atd..
Jsou to naprosto svobodné duše, které se neřídí žádnými pravidly nebo příkazy, nechávají se vést svou intuicí a pocity.
Jsou velice duchovními bytostmi, ale není to určitá víra v Boha, nedá se to konkrétně popsat, ale mají rádi věci, jako je kadidlo, zvonky, svíčky, mantry a tiché meditace. 

Vztahy
Lidé jsou k levandulovým dost přitahováni, ale pak je může odradit častá „nepřítomnost“…
Levanduloví jsou na svých partnerech naprosto závislí, co se týká praktických věcí – v tomto ohledu se na ně vůbec nemůžete spoléhat.
Velký problém nastává, pokud ve vztahu něco nefunguje tak, jak by mělo – levanduloví se ještě více stáhnou do sebe, což partnera obvykle více rozčílí. Nedokáží unést odmítnutí nebo pocit, že je nikdo nemá rád. 

Zaměstnání
Potřebují klidné prostředí, kde mohou pracovat beze stresu a kde mohou bez ohledu na čas tvořit a snít. Kancelářská práce je pro ně naprosto zničující. 

Přitahují je věci jako je divadlo nebo výtvarné umění: malíř, spisovatel, mim, herec, dekoratér interiérů, učitel, vychovatel, tanečník 

Zdraví
Levanduloví vůbec nedbají na svou fyzickou schránku, když cítí nějakou bolest uniknou před ní pryč do jiného světa, kde bolest neexistuje – tím pádem je postihují nejrůznější choroby, týkající se jejich těla. Pokud jsou ve formě, dokáží sami sebe léčit svou představivostí – např. jak bílé krvinky (jako hrdinové) zabíjí cizorodé látky (jako ošklivé obludy). Uvolnění při jejich „výletech“ jim sice pomáhá od stresu, ale neměli by zapomínat na návrat se do svého těla a pečovat o něj. 

Krystalová

Říká se jim chameleóni aurického spektra, protože mění barvu své aury podle toho, s kým jsou právě v kontaktu. Když takto přebírají rysy a vlastnosti druhých, může z nich být „okolí“ často zmatené. 
Krystaloví jsou na světě kvůli léčitelství, jsou přirození léčitelé, dokáží pročišťovat aury jiných a odbourávají všechny bloky (stejně jako modří) ale dokáží pracovat jen s jedním člověkem a navíc o svých schopnostech často ani neví. 
Mají rádi, když je kolem nich všechno hezké, čisté a upravené. Vhodnou činností je pro ně například práce na zahradě, nebo alespoň starání se o malou rostlinku – při této práci rozjímají, přemýšlejí a vnitřně se vyrovnávají. Také rádi chodí do divadla nebo kamkoli, kde to má nějaký společenský význam. Často přemýšlejí o smyslu jejich života a velmi špatně se cítí v davu – jsou velice citliví. Snadno mění svojí náladu a rychle podléhají depresím. Jsou ohromně intuitivní. 
Potřebují mít nějaké vzory, aby věděli, jak se mají chovat ve společenských situacích – pak se ale na svých vzorech mohou stát závislými a ti by za ně museli i rozhodovat – moc se k nim připoutají a pak, když nejsou ve formě, odčerpají z nich všechnu energii. 

Vztahy
Mívají problém s tím, že partneři často považují jejich potřebu samoty za namyšlenost nebo chladnost. 
Krystaloví potřebují ve vztahu pocit bezpečí a klidu, proto by jejich partner měl být trpělivý, vstřícný a měl by je ochraňovat. Také by za ně měl přebrat zodpovědnost. 

Zaměstnání
Mají rádi čisté a klidné prostředí, takže jim vyhovují místa jako knihovna, ordinace… 
Jako zaměstnanci jsou velice pečliví a vytrvalí. Většinou nepracují na volné noze, protože nemají dost sil, aby se pouštěli do vlastního podnikání. 
Mají rádi krásu, takže umění je jim velice blízké; jak už bylo řečeno, jsou to kanály energie, tzn. hodí se do zaměstnání v oboru léčitelství a také je pro ně vhodné povolání, kde jsou spojeni s přírodou: knihovník, sekretářka, masér, lékař, léčitel terapeut, dekoratér, interiérů, spisovatel, mnich, zahradník, bylinkář 

Zdraví
Jsou velice citliví, takže stejně jako přebírají aury, berou na sebe i jejich nemoci – je proto nutné, aby trávili čas jen sami se sebou, protože právě tak jsou schopni se očistit od negativních energií, které „pochytali“ 

Indigo

Indigová je úplně nová barva v aurickém spektru – proto jsou dnes tito lidé považováni za podivíny. Jsou velice citliví a dokáží přijímat energie tak vysokých frekvencí, že je u nich běžné např.: vidění aury, komunikace s rostlinami a zvířaty a další parapsychologické schopnosti. 
Přirozeně chápou, že musíme žít v harmonii s okolím a podle vyšších principů. Nyní je většina z nich ještě dětmi, ale jsou neuvěřitelně napřed oproti ostatním vrstevníkům. Narodili se s tím, že už vlastně všechno vědí, přesto jsou ale neuvěřitelně zvědaví a kladou všem tisíce otázek – ovšem odpověď typu „no protože to tak prostě je“ je naprosto neuspokojuje a nutí k dalším otázkám.
Indigoví spojují mužské i ženské kvality v jedné osobě – někdy je těžké poznat, zda jde o muže či ženu, to ale neznamená, že by byli oškliví – naopak, v jejich očích můžete vidět něco tajemného a zvláštního. Někdy se nedokáží vyrovnat se svým fyzickým tělem, cítí se v něm jako ve vězení. 
Jsou také velmi soucitní a vždyc vycítí, když někdo potřebuje utěšit nebo pohladit a přijdou mu na pomoc.
Sice mají rádi lidi, ale dokáží se bez nich obejít a být nějaký čas sami. Před indigovými jsou si všichni naprosto rovni – rostliny, zvířata, lidé… Věří, že všechno na světě má svojí duši, i ta tužka se kterou píší má určitě nějaké pocity a povídají si s ní. 
Neustále něco zpochybňují a ověřují. Také jsou neuvěřitelně pravdomluvní a čestní. Pokud něčemu sami nevěří, nikdo a nic je k tomu nedonutí – naopak, pokud na ně budete chtít použít výhružky tresty a pod., naprosto u nich ztratíte respekt (protože ještě používáte tyto „středověké“ praktiky). Také u nich nikdy nevyvoláte pocit viny. 
Často mají nějakou myšlenku, kterou však nedokáží vyjádřit slovy – slova, pro vystižení jejich pocitů, v našem světě vůbec neexistují. 
Jsou velice technicky nadaní a počítače jsou pro ně jejich druhá přirozenost. 
Pokud nejsou ve formě, stávají se z nich uzavřené bytosti plné zmatku a úzkosti – nechápající, co se tu vlastně děje. Propadají stavům deprese a ne zřídka se uchylují k alkoholu, drogám nebo hrám. 
Během prvních dvou desetiletí 21. století budeme pomalu vstupovat do indigového věku. 

Vztahy
Ve výběru jsou velmi nároční, ale především chtějí, aby jejich partner byl jejich nejlepší kamarád – měl by jim však nechat trochu prostoru a chápat jejich odlišnost. 
Jejich city jsou velmi snadno zranitelné, ale pokud vám budou důvěřovat, naprosto se s vámi propojí duševně, mentálně i fyzicky a budou oddanými a věrnými společníky. 

Zaměstnání
Jsou nadaní pro práci s technikou, jsou neuvěřitelně tvořiví a mají dost soucitu, aby mohli pracovat s lidmi. Také by je bavilo někoho učit a předávat své zkušenosti. 
Jako zaměstnancům jim vadí, že jsou svázáni pravidly a být zaměstnavatelem je pro ně zase moc velké břemeno: malíř, návrhář, hudebník, zahradník, botanik, ochránce živ. prostředí, počítačový programátor, analytik, ošetřovatel, poradce, učitel, vychovatel 

Zdraví
Pokud mají menší problém, dokáží se uzdravit silou mysli. 
Nejvážnější jsou u nich duševní nemoci, které dříve nebo později vyústí ve fyzické problémy. 
Jsou velmi citliví, takže chytí jakéhokoliv bacila nebo vira, který právě letí kolem.

Zdroje:

rozbor-narozeni.webnode.cz

www.equilibrium.cz

e-mail + http://radegastuvsmich.blogspot.com/

 


Na netu je toho hodně, pokusil sem se dát dohromady takový ucelený obraz a základní roztřídění.  Článek jako obvykle není můj  :-)

 

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama