VELKÝ HOROSKOP 2012 – DAGMAR KLUDSKÁ

Horoskop od Dagmar Kludské na rok 2012

 

Přečtěte si, co čeká vaše znamení zvěrokruhu v magickém roce 2012, a zjistěte, jak se vám povede na poli lásky, zdraví i financí.

 

 

 

 

BERAN

 

CO ČEKÁ BERANA V ROCE 2012

Osobu narozenou v Beranu čeká rušný, činorodý a vzrušující rok. Obecně zdůrazňuje změnu, cestování, rozličné pocity a zážitky, které se týkají mezilidských vztahů, kariéry a výdělečných schopností. Mnozí Berani dostanou příslovečnou druhou šanci. Planeta Mars se postará o rychlou jízdu do budoucnosti. Berani narození v první čtvrti (21.–31. 3.) mohou očekávat změny. Start nemusí být zrovna ideální. Pozitivní výsledky aktivního přístupu k životu a finanční zlepšení se objeví ve druhém a třetím čtvrtletí. Tento čas přeje iniciativním jedincům, kteří spoléhají sami na sebe. I když se mnohým Beranům zvýší příjem, budou muset vzhledem k rostoucím životním nákladům dobře počítat. Doporučuje se finanční rezerva pro různé příhody. Významnou roli sehrají vztahy, menší boje lze očekávat v rodinných a partnerských vztazích. Berani narození 1.–20. 4 budou vyvíjet značné pracovní aktivity a vynahradí si tak předchozí ztráty. S jarem přijdou překvapivé události. Může se objevit lukrativní nabídka i nová láska. Zejména nezadaným jedincům přinese jaro nová vzplanutí.

BERAN A KARIÉRA

Horká hlava, temperament a vášnivé emoce jsou charakteristické pro osoby narozené v Beranu – a jsou velmi nakažlivé. Typický Beran je přirozenou vůdčí osobností, má velké ambice a je rád středem pozornosti. Dokáže v lidech vyvolat celou škálu emocí – kromě nezájmu. Beran je nakloněný novým progresivním myšlenkám a je charakteristický neukojitelnou zvídavostí, která ho nutí vrhat se do stále náročnějších projektů. V prvním čtvrtletí bude většina Beranů vystavena podstatně větším požadavkům a nárokům než dosud. Důraz je kladen na opatrnost a důkladné zvážení každé investice. Většina Beranů jedná přímo, nesnáší omezování, což může vyvolávat neshody s nadřízenými či s kolegy. Mnozí budou muset potlačit svou hrdost a svéhlavost, aby se spolupráce mohla dobře rozvíjet. Od dubna se začne blýskat na lepší časy. Každý Beran by měl být po zásluze oceněn a odměněn. Konec roku však bude vyžadovat větší úsilí a disciplínu. Dořešíte vše, co se dořešit má, a započnete tak novou etapu svého života – bude to vhodné období k přípravě na změny do dalšího roku.

BERAN A PENÍZE

Finančními záležitostmi se budete muset zabývat více než dříve. Váš život je plný zvratů a bez půjčky se zřejmě neobejdete. Podnikatelé, důkladně promyslete každou nabídku ke spolupráci a každou investici, vše konzultujte s experty a smlouvy prověřte s právníky! Nejvíce pozor by si měly dát osoby narozené mezi 21. a 31. 3. – jsou příliš důvěřivé a o svých rozhodnutích nejsou ochotny s nikým diskutovat. Pro většinu Beranů není příznivá doba pro započetí nových projektů, spíše se věnujte vylepšování těch stávajících. Ostatní by měli mít větší štěstí, budou-li brzdit svoji impulzivnost ve prospěch rozvahy. Využijte svých zkušeností a kontaktů pro profesní růst.

BERAN A LÁSKA

Pro Berana je láska neustálou výzvou. Lásku potřebuje k životu jako sůl. Bojovnost, náruživost, vášně, žárlivost, hádky a usmiřování s ohnivým znamením vskutku cloumají. Mnohé partnerské vztahy budou procházet určitou zkouškou a ocitnou se na rozcestí. Zrozenec v Beranu se rád baví a život bez kontaktu s ostatními si nedovede představit. Do všeho se vrhá po hlavě, je nabitý elánem, přelétavostí, jeho nadšení je strhující, ale pověstná netolerantnost a netrpělivost je často zničující. Je třeba dávat si pozor na své nálady a snažit se vztahovým problémům předejít. Určitá míra konfliktů je sice zdravá, ale všeho moc škodí. V lásce by se Beranům mělo dařit v dubnu až říjnu. Ti Berani, kteří procházejí partnerskou krizí, dostanou možnost vše napravit a vrátit vše do původních kolejí, je však třeba si vše vyříkat a omluvit se za své chyby. Všichni zrozenci ale nejsou stejní. Existují i Berani, kteří jsou více citliví a naopak méně bojovní. Jejich založení je spíše idealistické, mají velké tvůrčí schopnosti a dovedou se nezištně obětovat pro své blízké. Snaží se uchovat si rozumný nadhled a stojí za svojí rodinou.

 • Nejvhodnější partner Berana: Blíženec, Lev, Střelec, Vodnář
 • Neutrální partner Berana: Býk, Rak, Panna, Váhy, Ryby
 • Konfliktní partner Berana: Štír, Kozoroh, jiný Beran

BERAN A ZDRAVÍ

Berani narození mezi 1. a 20. 4. budou mít své případné zdravotní problémy zažehnané. Vcelku by se měli cítit – až na pár výjimek – psychicky i fyzicky dobře. Jste mimořádně odolní, ale je třeba upravit životosprávu. Naopak Berani narození mezi 21. a 31. 3. by měli o své zdraví více pečovat. Ve starším věku je třeba kontrolovat krevní tlak, srdce a cévy. Nejvíce trpí hlava, mozek a oči, trpíte těžkými sny, zpřetrhaným spaním, nočními můrami. Pozor si dávejte na úrazy, zejména obličeje, rukou a nohou! Zvláště kritické dny pro Berana nastávají při úplňku.

NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v březnu, říjnu a listopadu. Důležité je nespěchat. Na jaře a na podzim jste náchylnější k horečnatým onemocněním, bolestem hlavy, nachlazení horních cest dýchacích, k častým zánětům a infekcím, trpíte kožními problémy a bolestmi páteře a kloubů. Mnozí trpí nervovým vyčerpáním, nemocemi psychického rázu a poruchami zraku. Dopřejte si masáže unavené páteře, sportujte. Vneste do svého života nové stravovací návyky, neuškodí méně masa a naopak více zrnité stravy a zeleniny. Nezapomeňte na pitný režim a dopřejte si minerálky a bylinné čaje.

BERAN A PSYCHIKA

Nachází-li se Luna v Beranu, nadšení a dynamika jsou inspirativní. Sršíte humorem, sebedůvěrou, očekáváním všeho krásného, a tím strháváte i ostatní. Ohnivé znamení miluje nebezpečí, dobrodružství, vítězství a většinou nezná překážky. Smysl pro povinnost, výdělek a uznání jsou s Beranem doslova spjaty. Pro Berana je důležité najít v životě stabilitu, být produktivní a umět si bez výčitek užívat různých příjemností života. Ne vždy to však vychází, občas má sklony brát sám sebe příliš vážně, je netrpělivý a má prudké a nekontrolovatelné reakce. Často mohou vzniknout pocity nepochopení, zklamání a ublížení. Pak už bývá jen krůček k pocitům odcizení mezi partnery.

BERAN A SPORT

Řada Beranů si myslí, že jsou nesmrtelní a že právě jim se nemůže nic stát. Sami sebou jsou si tak jistí, až to vyráží dech, opak je však pravdou. Zejména Luna v Beranu zobrazuje sílu, která se bezohledně žene k cíli. Buďte opatrní ve všem, co podniknete, ve sportu zvlášť, můžete si způsobit vážná zranění. Zapracujte na své fyzičce, ale prostě se trochu kroťte. Prospěje vám cvičení, kliky, zvedání činek, fotbal, plavání. Přemíru aktivity můžete vybít třeba i údery do boxovacího pytle nebo skákáním přes švihadlo.

BERAN A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

Tulipán, karafiát, azalka, cypřiš, borovice, dub.

Jitrocelový čaj pročisťuje krev, má protizánětlivé a protiinfekční účinky, používá se k léčení onemocnění dýchacích cest a zánětů průdušek. Pomáhá při horečnatých onemocněních a onemocněních ledvin a močového měchýře. Pampeliškový čaj ze smetanky lékařské stimuluje činnost štítné žlázy a má příznivé účinky při vysokém krevním tlaku, zvýšené hladině cholesterolu a při revmatických onemocněních. Zázvorový čaj je dobrý jako prevence proti rýmě a nachlazení. Unaveným očím pomáhají chladivé obklady z borůvčí.

BERAN A BARVY

Všechny odstíny červené barvy. Rudá, vínová, tmavě červená patří k aktivitě Berana, jsou symbolem energie, lásky, vášně, tělesné sexuality a zaručují pozornost okolí. Chcete-li si naopak zachovat klidnou mysl, volte zelenou barvu ve všech jejích odstínech.

BERAN A VŮNĚ

Ideální kombinací zklidňující a aktivizační vůně je rozmarýn s levandulí. Dopřejte si také klidné chvíle relaxace a v průběhu dne si dejte harmonizující koupel s několika kapkami geránia (pelargonie vonné).

BERAN A KAMENY

Červené jaspisy a granáty uvádějí přání do souladu s realitou. Ametyst očistí mysl, zažene nepokojné myšlenky. Hematit se doporučuje při bušení srdce, nespavosti, chudokrevnosti, k odstranění otoků a krevních sraženin. Zelený jaspis upevní vůli, dodá stabilitu a pomůže s citovými problémy.

RADA PRO VŠECHNY BERANY

Pohyb, veselá mysl a vstřícný postoj vám pomohou překonat všechny nezdary. Angažujte se v různých oblastech, ale zapomeňte na přílišnou horlivost, ukvapenost a vyvolávání konfliktů. Využijte své obrovské energie ku prospěchu věci, nebojte se přijímat nové příležitosti – ty dobré zůstanou a ty neperspektivní odpadnou samy. Jste-li nezadaní, změňte image, nasaďte příjemný úsměv a navazujte nové kontakty. Jaro a léto přejí vrchovatě lásce a je šance oslnit a nalézt partnera svých snů.

VÍTE, ŽE…

 • …udržet krok s Beranem není vůbec jednoduché?
 • Víte, že je velmi vynalézavý a co si vezme do hlavy, to také udělá?
 • Víte, že je netrpělivý, útočný, vznětlivý, ale umí být také neskonale něžný?
 • Víte, že Beran má srdce na dlani, ale musí se s to s ním umět?
 • Víte, že v jeho společnosti i ten největší škarohlíd ožije?
 • Víte, že Beran má velkou odvahu a život bez bojů ho nudí?

 

 

   

  BÝK

   

  CO ČEKÁ BÝKY V ROCE 2012

  Pro osobu narozenou ve znamení Býka jde převážně o plodný rok, i když se vyskytnou menší problémy. Přináší dobré pracovní i finanční vyhlídky, budete-li si hledět svého. Nevyužívejte však náhodných příležitostí a nepodstupujte zbytečná rizika. Všechny plány by měly být předem dobře připravené. Podnikaví Býci narození mezi 12. a 20. 5. se nezaleknou překážek, většina získá potřebné finanční prostředky prostřednictvím rodiny či díky sponzorům. Mnohým se podaří zásluhou organizačního nadání realizovat vytčené cíle. Lze očekávat posuny i v osobním životě. Býci narození mezi 21. 4. a 1. 5., kteří roky svědomitě pracují, se dočkají uznání a povýšení. Důležité je doplňování znalostí a vytváření nových kontaktů. Kdo rychle zareaguje na příležitost, hodně si pomůže. Nezaměstnaní budou mít úspěch při hledání práce. Příležitosti budou, jen si dejte pozor na podvodníky, kteří by chtěli vaší ochoty využít. Býci narození mezi 2. a 11. 5. v prvních čtyřech měsících roku pocítí napětí, které může pramenit z nevyjasněných vztahů, kompetencí a cílů. Poměry v zaměstnání budou spíše rozhádané. Tato doba vyžaduje hodně diplomacie a kompromisů. Od května se znovu začne dařit.

  BÝK A KARIÉRA

  Pro Býka je životně důležitá práce a dobré zázemí. Píle, vytrvalost, silný pocit odpovědnosti a tolerance jsou vlastnosti, které jsou ozdobou každého Býka. Přidáte-li soulad mezi myšlenkami a činy, nemine vás příliv nové energie a zazáříte v každém oboru. Nejlépe se bude dařit Býkům narozeným mezi 12. a 20. 5., kteří se dokážou prosadit, rozdělit si práci a zorganizovat čas. Býci narození mezi 21. 4. a 1. 5. reagují rychleji než ostatní zrozenci a jsou ochotni dřít do vyčerpání. V prvních měsících bude štěstí malinko pokulhávat, od května se ale už rýsují zajímavé obraty v profesní kariéře. Jen pozor na zatvrzelé lpění na svých argumentech – berte v úvahu i názory ostatních! Býci narození mezi 2. a 11. 5. si budou (až na pár výjimek) muset na svou životní šanci ještě chvíli počkat. Dávejte si pozor na špatný odhad, nevhodné investice a přecenění vlastních sil. Ideálním balzámem na duši Býka jsou tvůrčí aktivita, pohyb, příroda a poslech hudby. Ve druhém a čtvrtém čtvrtletí půjde to, co se dlouhou nedařilo, téměř samo.

  BÝK A PENÍZE

  Býci milují peníze a jsou známí svou šetrností. Když se mají dělit o své peníze, dojde vždy k vytáčkám a smlouvání. Neradi je totiž vydávají za něco, co pokládají za zbytečné. Býci jsou zřídkakdy bez peněz, na své účty jsou pečliví a dluhy platí do posledního haléře. Ženy své okolí neustále přivádí v úžas coby vzor šetrnosti a hospodárnosti. Většina Býků vůči vlastní rodině neskrblí. Dobročinnost však má své meze. Výjimkou je nákup potravin, masa a uzenin. Jsou to velcí labužníci, každé sousto si patřičně vychutnají. Nemusí mít zrovna drahý nábytek či luxusní ošacení, ale bez plného talíře a žejdlíku piva si život nedokážou vůbec představit. Větší pozor na finanční výdaje by si měli dávat Býci narození mezi 2. a 11. 5.

  BÝK A LÁSKA

  Býci jsou považováni za jedny z nejsmyslnějších milenců a milenek zvěrokruhu. Je-li Venuše nebo Mars v Býku, zapojí do milování všechny smysly. Když milují, tak velmi majetnicky a od partnera vyžadují oddanost a věrnost. Tentokrát však očekávejte poněkud neklidný rok. Vaše pověstná rozvážnost bude ta tam, všudypřítomná krása vás nenechá chvíli v klidu. Pro svobodné je to výzva, pro zadané malér. Milostnému pokušení budou nejvíce vystaveni horkokrevní Býci narození mezi 21. 4. a 1. 5. V trvalých vztazích lze očekávat hlubší úvahy nad některými body vašeho soužití. Býci narození mezi 12. a 21. 5. se zabývají více myšlenkami na práci než láskou na jednu noc. Jisté je, že velice lpí na své rodině. Býci narození mezi 2. a11. 5., počítejte s několika zatěžkávacími zkouškami, které prověří váš vztah. Většina se smíří s nedostatky svých miláčků a nakonec se naučí brát je takové, jací doopravdy jsou. Pro nezadané Býky Venuše postaví do cesty hned několik nabídek za předpokladu, že budete více aktivní. Neobávejte se změnit svůj dosavadní život, ve dvou se to přece jen lépe táhne.

  • Nejvhodnější partner Býka: Rak, Panna, Kozoroh, Ryby
  • Neutrální partner Býka: Váhy, Štír, Střelec, Vodnář
  • Konfliktní partner Býka: Beran, Blíženci, Lev, jiný Býk

  BÝK A ZDRAVÍ

  Zejména začátkem roku očekávejte větší fyzický nápor, budou na vás kladeny zvýšené požadavky a je třeba se připravit na možnost vyčerpanosti. Z přepínání sil mohou pramenit různé zdravotní problémy. Dávejte si pozor na prochladnutí, zejména ústní dutiny, průdušek a uší. Rovněž páteř a klouby Býků trpí neustálým fyzickým zápřahem. Střežte se ponocování, nadměrné konzumace tučných jídel a pití alkoholu. Z přejídání si můžete přivodit zvýšení cholesterolu, choulostivý žlučník a cukrovku. Pozor si dejte na výšky a pády, pokud rádi vaříte, neopařte se a nespalte. Nezapomínejte na relaxaci, nejlépe v přírodě, a na kulturní vyžití.

  NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY od ledna do dubna. Důležité je rozdělit si práci a odpočinek. Častěji si měřte krevní tlak a kontrolujte svou tělesnou váhu. Věnujte co nejvíce času procházkám a relaxaci v přírodě. Utříbíte si nejen myšlenky, ale zklidníte podrážděnost a posílíte obranyschopnost. V únoru a listopadu pokud možno nikam nevyjíždějte a nepracujte s něčím nebezpečným, zejména s ohněm či rachejtlemi.

  BÝK A PSYCHIKA

  Zrozenci v Býku by měli především vyznávat rodinu – ta je posiluje a dodává jim pocit bezpečí. Většina Býků má ráda svůj klid a zajetý řád. Nemusí denně chodit do společnosti, hlasitě se bavit a upozorňovat na sebe. I když výjimky se najdou. Nejhůře se cítí, když ztratí domov, rodinu či se přesouvají z místa na místo, ačkoli o to vůbec nestojí. Býčí duše velmi niterně trpí, ale navenek to nedává znát. Zahálka Býkům rozhodně neprospívá, pohyb ano. Psychické uvolnění nabízejí dechová cvičení, jóga a hudba. Důležité jsou i koníčky, většina Býků je velmi manuálně zručná, tito zrozenci rádi pracují se dřevem a ledacos si také opraví. Práce na zahradě, sázení a plení pro ně představuje také velmi dobrou relaxaci.

  BÝK A SPORT

  Poněkud pohodlnější Býci by rozhodně měli zařadit do svého programu nějaký druh sportu, třeba tenis, fotbal, volejbal, běh, box či aerobik. Většina Býků nemá ráda příliš pohybu, překonávání rekordů, nicméně protažení těla je velmi potřebné. Posílíte tím nejen svou tělesnou kondici, páteř a klouby, ale zpevníte také svalstvo, navíc vám svižný pohyb dodá radostnou náladu. Býkům velmi prospívá pohyb spojený s hudbou. Doporučují se výlety, turistika, cyklistika a tanec.

  BÝK A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

  Iris, petrklíč, chrpa, blatouch, vrba, modřín, dub.

  Rozmarýnový čaj se doporučuje osobám, které trpí nízkým krevním tlakem a nedostatkem energie. Violkový čaj se používá při horečnatých katarech horních cest dýchacích a suchém kašli. Mařinkový čaj zmenšuje nervové napětí, stres, pomáhá při bolestech hlavy. Mateřídouškový čaj se doporučuje jako prostředek k léčení depresí a splínů. Jeho uvolňující účinky podporují prokrvení a rozjasní náladu.

  BÝK A BARVY

  Olivová, khaki, světle modrá, růžová, béžová, hnědá i bílá, žádné zářivé výstřelky, spíš teplé tóny. Býci nemají v lásce příliš křiklavé a nápadité kombinace. Potrpí si na čisté, jednoduché a většinou sportovní oblečení. Červená, fialová, brčálově zelená a černá na Býky působí negativně.

  BÝK A VŮNĚ

  Býk má nejcitlivější a nejdokonalejší čich a je velmi vnímavý k vůním. Říká se, že podle čichu si vybírá jídlo a dokonce i partnera! Na Býka nejvíce působí přírodní vůně. Náladu mu pozvednou harmonizující vůně, vanilka ve vonných tyčinkách či v aromaolejích, stejně tak vůně modřínu, levandule, meduňky, třezalky či růžového dřeva.

  BÝK A KAMENY

  Opál přivolá harmonii, napomáhá při soustředění, naplňování a uskutečňování životních snů. Pomůže zamezit chybám v citovém životě. Sodalit přináší pracovní a tvůrčí úspěchy, překonává pocit nejistoty. Rubín podporuje energetický potenciál, bystří rozum, zvyšuje sebevědomí a odvahu, ochraňuje lásku a zvyšuje sexuální aktivitu.

  RADA PRO VŠECHNY BÝKY

  Každý Býk by si měl především vylepšovat svoji fyzickou kondici sportem. Procvičujte šíji a bederní páteř, uvolňujte její napětí od přemíry starostí. Rozhodně si dávejte pozor na množství konzumované potravy a nadměrné pití piva a alkoholických nápojů. Zbavte se svých zlozvyků a neduhů. Mnohým mužům by nezaškodilo zastřihnout si vlasy, nehty a vyměnit ošoupané džíny a sešmajdané tenisky za sportovní oblečení a obuv. Ženy by se měly oblékat do veselejších pastelových barev a zásadně omezit sladkosti.

  VÍTE, ŽE…

  • …Býk nerad provádí jakékoli změny a s nelibostí se změn účastní?
  • Víte, že se těžko přesazuje a že většinou zapustí kořeny tam, kde se narodil?
  • Víte, že miluje domácí pohodu, prostřený stůl a klidnější protějšek?
  • Víte, že velice rád trampuje, zakládá oheň a spí pod širákem?
  • Víte, že se nadevše rád miluje všemi možnými způsoby?
  • Víte, že Býci mají pedagogické, literární, hudební i výtvarné vlohy?

   

   

   

   BLÍŽENCI

    

   CO ČEKÁ BLÍŽENCE V ROCE 2012

   Pro osobu narozenou ve znamení Blíženců je rok 2012 charakterizován změnami a aktivitou. Vaše hvězdné cíle se budou rychle měnit, měli byste si však ujasnit priority a zaměřit se na své cíle. Hodně bude záležet na každém jednotlivci, jak posoudí danou situaci a jak se podle ní zařídí. Start nemusí být zrovna ideální, postavení planet nahrává rušivým elementům a větším výdajům. S příchodem jara bude většina Blíženců zavalena úkoly, které budou vyžadovat rychlé řešení. Duben bude tvůrčí, produktivní a perspektivní. Vaše projekty se začnou vyvíjet, a to bez jakýchkoli přísných omezování. Květen a červen bude ve znamení komunikace a lásky. Červenec a srpen si trochu pohraje s vaší náladovostí a emocemi. Přemíra podnětů a známostí vám může zaslepit oči. Bude pak těžké rozeznat hranice mezi přátelstvím a láskou. Blíženci narození mezi 1.a 21. 6. budou často ztrácet hlavu, a pokud nezalarmují zdraví a rozum, konec roku prožijí v nemalých starostech. Nejlépe si povedou Blíženci narození mezi 21.a 31. 5. Vlastní silou, rozhodností a nadhledem drží osud pevně ve svých rukou.

   BLÍŽENCI A KARIÉRA

   V letošním roce vás popadne touha něco dokázat, zvítězit sami nad sebou. Téměř celý rok na vás působí planetární vlivy, díky nimž se nebudete obávat vyzkoušet nové věci a vdechnout jim svého kreativního ducha. Můžete psát poutavé slogany, prózu, poezii, rovněž reklama vám není cizí. Mnozí budou vynikat v hudební a výtvarné oblasti, jiní jako dealeři, makléři, manažeři, obchodníci či programátoři. Blíženci narození mezi 21. a 31. 5. budou prožívat poměrně dobrý rok. V práci se nezastavíte a volné dny si budete užívat. Blíženci narození mezi 1. a 11. 6., mějte se na pozoru, rozhodně není vhodná doba pro velké počiny! Zapojte rozumové schopnosti, nenechte se strhnout okolím a neoddávejte se zábavě víc, než je zdrávo. Blíženci narození mezi 12. a 21. 6. slyší, vidí a cítí daleko víc než ostatní zrozenci, a pokud nebudou oceněni tak, jak by si zasloužili, vymění staré za nové. Touží po nových poznatcích, cestování, milují akci a vzrušení, prosazují své názory a nápady. Nejúspěšnější bude část jara a letní měsíce.

   BLÍŽENCI A PENÍZE

   Ti, kdo se narodili na začátku znamení (21.–31. 5.), mají před sebou úspěšný rok a budou na tom finančně nejlépe. Nejedni z vás si budou moci dovolit něco, o čem dosud jen snili. Blíženci narození mezi 1. a 11. 6. si dořeší své finanční problémy, či je dokonce vylepší, ale bude je to stát větší úsilí. Velmi pozorně zvažujte investice a nehrňte se bezhlavě do nepromyšlených plánů, hypoték a půjček. Uchovejte si za každou cenu zdravý rozum. Blíženci narození mezi 12. a 21. 6. se mohou těšit na posun v kariéře a finanční vylepšení, avšak nákladný rok a nepředvídaná vydání mohou vaše výdělky převyšovat. Finanční záležitosti si žádají opatrnost, pečlivě proto zvažujte všechna vydání.

   BLÍŽENCI A LÁSKA

   Je to rok definitivně dořešených partnerských problémů. Pokud se rozvádíte, konečně svůj rozchod a dělení majetku dotáhnete do konce. Naopak ti, kteří mají dlouhodobou známost, založí rodinu. Nejsložitěji se mohou chovat Blíženci narození mezi 12. a 21. 6., velmi rádi se totiž předvádí a baví. Zvídaví a společenští jedinci se mohou setkávat s nepochopením a neporozuměním v partnerských vztazích. Podobně na tom mohou být Blíženci narození mezi 1. a 11. 6., ti si s sebou nejspíše povlečou nějaké nedořešené citové záležitosti z minulosti. Blíženci narození mezi 21. a 31. 5. si povedou lépe v citové oblasti. Zejména mladé páry naplní tento rok vírou a optimismem. Přestože někteří citlivější jedinci budou mít o správnosti svého počínání pochybnosti, neměli by se bránit poznání. Jisté riziko hrozí v případě, pokud nebudete brát vztah vážně a nezbavíte se sentimentálních vzpomínek, které vás brzdí v rozletu. Plodné období změn vám přinese uspokojení a vnitřní harmonii.

   • Nejvhodnější partner Blížence: Beran, Lev, Váhy, Vodnář
   • Neutrální partner Blížence: Rak, Panna, Střelec, jiný Blíženec
   • Konfliktní partner Blížence: Býk, Štír, Kozoroh, Ryby

   BLÍŽENCI A ZDRAVÍ

   Většina Blíženců trpí na migrény, alergie, časté virózy, chřipky, mívá problémy astmatického charakteru, s dýcháním, průduškami, Blíženci mívají také choulostivé plíce a problémy se zažíváním a štítnou žlázou. Bolí je často záda, ramena a ruce, trápí je revmatismus a dna. Neméně důležitá je psychika, dobrá nálada, životospráva a dostatek odpočinku. Všestranní Blíženci toho chtějí stihnout mnoho, často mění své zájmy a plány, což může obracet v jejich neprospěch. Je třeba ovládat neklidnou povahu a se zdravím zacházet opatrně. Náladu vám zvedne sport, procházky v přírodě a cestování.

   NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v lednu, únoru, o dovolených a v listopadu. Vyvarujte se dychtivosti a chtít všechno honem honem! Být v neustálém spěchu a napětí. Naučte se odpočívat, ustaňte aspoň na chvíli ve své hyperaktivitě, sedněte si, přečtěte si knihu, lehněte si třeba do trávy a pozorujte měnící se oblaka. Uvědomte si, že z vašeho neustálého spěchu pramení všechny vaše zdravotní problémy. Nenechte se strhnout okolím k neuváženým krokům. Šetřete své síly a naučte se relaxovat. Pozor si dávejte na cestách a na také na adrenalinové sporty.

   BLÍŽENCI A PSYCHIKA

   O Blížencích se říká, že jsou věčnými hledači. Většina si nedokáže vybrat, co je pro ně nejdůležitější, jakým směrem by se měli vydat. Zajímají se o vše a všeho se musí alespoň dotknout. Labilnější Blíženci trpí neurózami, přecitlivělostí a popudlivostí. Je třeba se naučit větší trpělivosti, vyhnout se škodlivým návykům a nahradit je vším přírodním. U Blíženců je důležitá pohoda, být za každých okolností přirození, nezatěžovat mysl desítkami různých věcí, neodbíhat od jednoho ke druhému, nevrhat se stále do nových vztahů. Soustřeďte se na rodinu a řešení primárních věcí. V tomto roce nejspíš budete sklízet to, co jste zaseli. Nejrůznější lekce je nutné brát s nadhledem a humorem.

   BLÍŽENCI A SPORT

   Blíženci milují pohyb a sport, zejména atletiku, rádi plavou, potápějí se, hrají fotbal, nohejbal, tenis, golf, bowling, lezou po horách, lyžují, bobují, tančí a zbožňují rychlou jízdu. Blíženci jsou velice soutěživí, nápadití a hraví, lákají je všechny druhy, chtějí od všeho alespoň trochu vyzkoušet. Vrcholné okamžiky na sportovních kolbištích nejspíš zažijí Blíženci od léta do zimy.

   BLÍŽENCI A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

   Pomněnka, azalka, akát, bonsaj, jabloň, líska, javor.

   Mátový čaj působí při bolení hlavy, nevolnosti, střevních kolikách, průjmu, podráždění žaludku a při menstruačních potíží. Má uklidňující účinky na žaludeční sliznici a zabraňuje tvorbě žlučových kamenů. Petrklíčový čaj pomáhá proti nespavosti, snižuje napětí, působí v krevních cévách, v močových cestách a podporuje vylučování vody v ledvinách. Kozlíkový čaj pomáhá při bušení srdce způsobené rozrušením, zmírňuje nervové potíže a má harmonizující účinky na činnost štítné žlázy.

   BLÍŽENCI A BARVY

   Blíženci mají dobrý vkus a smysl pro ladění barev. Upřednostňují různé kombinace, milují žlutou, růžovou, béžovou, lila, modrou, tmavě červenou a všechny duhové barvy. Atraktivní osoby a umělci si potrpí na zlatavou barvu a kombinaci černé a bílé.

   BLÍŽENCI A VŮNĚ

   Všechny citrusové vůně podpoří myšlení a rychlost úsudku. Naopak hloubku myšlenkám dodávají santalové orientální tyčinky nebo aromatické esence. Pocit svěžesti a čistoty vyvolávají vonné tyčinky myrhy.

   BLÍŽENCI A KAMENY

   Nejvhodnějším kamenem pro roztěkané Blížence je karneol, pomáhá při vysokém krevním tlaku, nespavosti, revmatismu a potížích se zuby. Chalcedon, citrín, jantar a křišťál podporují psychiku a soustředěnost. Jaspis dodá sebedůvěru, tygří oko pocit bezpečí. Růženín zahání bolest hlavy a očí a přivolá či podpoří lásku za předpokladu, že ho nosíte stále při sobě.

   RADA PRO VŠECHNY BLÍŽENCE

   Buďte spíše realisté než snílci. Snažte se maximálně předejít všem potížím a nástrahám. Ať už se stane ve vašem životě cokoli, netrapte se, nehořekujte nad osudem, i dramatická změna může být v budoucnu k vašemu dobru. Věnujte co velmi pečlivou pozornost svému zdraví, životosprávě a rovněž svým blízkým. Je moudré být otevřený příležitostem, společenským setkáním a kulturním zážitkům. Nepokoušejte adrenalinové sporty a za volantem buďte opatrní. Věnujte se řízení a netelefonujte za jízdy!

   VÍTE, ŽE…

   • …Blíženci dokážou okouzlit přátele svou fantazií, skvělými nápady a humorem?
   • Víte, že jsou mistry v umění přizpůsobit se a náhle měnit své mínění?
   • Víte, že v žilách Blíženců proudí dvě síly: přílišná aktivita a náhlé uvolnění?
   • Víte, že mají rádi pohyb a změny a že velice rádi cestují a vítají vše nové?
   • Víte, že v obchodních záležitostech dokážou využít každou příležitost?
   • Víte, že Blíženci jsou věční duševní hledači a že hledáním se nikdy neunaví?

    

    

     

    RAK

     

    CO ČEKÁ RAKA V ROCE 2012

    Pro osoby narozené v Raku je to středně šťastný rok. Úspěchy se střídají s nezdary. Na začátku roku budete muset přemýšlet, jakých pokroků v životě chcete dosáhnout. Mnohým se naskytnou nové možnosti a je na vás, jak se k nim postavíte. První dva měsíce přinesou Rakům narozeným mezi 22. 6. a 1. 7. těžké chvíle, které jim dají možnost sebepoznání. Mnozí se však dočkají podpory a povzbuzení od ostatních. Zbytek roku bude výrazně lepší. Raci narození mezi 2. a 12. 7. by měli vsadit především na týmovou práci. V kolektivu se cítí lépe, než když pracují sami. Své jistoty si nejen udrží, ale dokonce si polepší. Ve finančních a milostných záležitostech se doporučuje obezřetnost a rozvážnost. Buďte opatrní na nestřídmost, máte vrozený sklon dopřávat si. Rovněž si dejte pozor na spory s příbuznými a na úřední jednání. Raci narození mezi 13. a 22. 7. mají ze všech Raků největší umělecké nadání. Jsou to rození tvůrci, přátelští a vždy ochotni vyhovět. Zorganizujte si své činnosti tak, aby jste měli dostatek času na rodinu i závazky. Občas to bude vyžadovat rozhodnost a odmítnutí něčeho dalšího, ale bude to lepší než zůstat pod silným tlakem. Vyhlídky jsou překvapivě příznivé.

    RAK A KARIÉRA

    Ačkoli Rak není příliš materiálně založený a není zaměřený na peníze, většinou zjistí, že mívá ve finančních záležitostech štěstí. Pro Raka je spíše typické, že peníze utratí hned, jakmile je obdrží, než aby si dal něco stranou na později. Miluje pohodlí, luxus, starožitnosti a je velký labužník v jídle a pití. Nerad se vzdává jakéhokoli požitku, po kterém touží. Raci narození mezi 2. a 22. 7. mají vynikající intuici, rychle rozpoznají vhodnou příležitost, a ačkoli jsou od přírody poněkud pomalejší, rychle se jí dokážou chopit. Ti nejschopnější jedinci postoupí hned o několik příček na žebříčku úspěšnosti. Vzestup kariéry a velké pracovní vytížení zároveň vyžaduje dostatek odpočinku. Průběžně se můžete těšit z večírků a společenských událostí, ale i z cestování. Raci narození mezi 22. 6. a 1. 7. budou muset zmobilizovat veškerou energii, absolvovat různé kurzy a vylepšit si znalosti jazyka, aby si udrželi své pracovní pozice. Kdo vyvine velké úsilí, dojde cíle.

    RAK A PENÍZE

    Dřívější každodenní model může ještě chvíli fungovat, ale musí se do něj zakomponovat nové poměry. Aby se vám finančně dařilo, budete se muset více snažit, inovovat a převzít více zodpovědnosti. Chcete-li mít ve svém konání jistotu, pak rozhodně neriskujte a nesázejte, ale spíše ukládejte. Dejte si pozor na velmi nákladné koníčky a příliš aktivní kolegy, kteří vás mohou zastínit svou výřečností a hbitostí. Nepodléhejte zbytečně emocím, které vás tu a tam přepadají, ani chmurám, není důvod. Každá situace přináší střídavé výhody. Svůj základ většina Raků má jistý a každý den něco přibývá. Věřte sobě a své intuici. Od března se můžete těšit na příznivé zprávy a pozvolné finanční zlepšení.

    RAK A LÁSKA

    U Raků hraje důležitou roli sex. Velmi rádi se milují, mazlí a říkají všechny ty roztomilé pošetilé řečičky, co k lásce patří. Láska a romantika patří k jejich životu stejně jako slunce, voda a vzduch. Bohužel, nelze spoléhat na jejich bezvýhradnou věrnost. Tedy u některých Raků. Rádi se pohybují volně a svobodně, milují přírodu, cestování, zábavu, smích, k životu nutně potřebují jiné lidi. Raci nezapomínají na své přátelé, někteří se vrací i k bývalým láskám. Jedno je jisté: když Rak potká svůj idol, celý se rozzáří a ožije. Pokud lásku ztratí nebo žije sám, doslova niterně trpí a stává se popudlivý a zlostný. Za základ štěstí považuje svou rodinu, ale ne každý si to vždy uvědomuje, tedy dokud ji má. Proto je třeba dobře si rozmyslet každý nesprávný krok, zejména týká-li se manželství. Nejlépe se bude dařit Rakům narozeným mezi 2. a 22. 7. Můžete se těšit na několik radostných událostí, na zásnuby, svatbu, křtiny. Svobodní Raci mají velkou šanci potkat spřízněnou duši v jarních a letních měsících. Složitější vztahy mohou prožívat Raci narození mezi 22. 6. a 1. 7. Zejména první dva měsíce a o dovolených může probíhat intimní život velmi chaoticky. Dejte si pozor, ať se nezapletete do osudných emocionálních sítí. Bylo by těžké se z nich vymotat.

    • Nejvhodnější partner Raka: Býk, Panna, Štír, Ryby, jiný Rak
    • Neutrální partner Raka: Blíženci, Lev, Střelec, Kozoroh
    • Konfliktní partner Raka: Beran, Váhy, Vodnář

    RAK A ZDRAVÍ

    Se zdravím to bude jako s počasím, střídavě slunečno a oblačno. U dlouhodobě nemocných se s novým rokem výrazně vylepší či stabilizuje jejich zdravotní stav. Raci jsou velmi přecitlivělí, čímž si dokážou porouchat nervový systém. Zbytečně se všeho bojí a malují čerta na zeď. V momentě, kdy jim něco chybí, si vsugerují, že jejich choroba je vážná, a nikdo jim to nedokáže vymluvit. Rázem ztratí chuť do života a trápí se. Nejvíce je trápí psychické poruchy, různé alergie, ekzémy, nachlazení, žaludek, žlučník, játra, ledviny a cukrovka. Je nutné stravovat se lehce, dodržovat pitný režim a sportovat.

    NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY od ledna do února a v letních měsících. Vyvarujte se rychlých přechodů ze zimy do tepla a naopak. Dávejte si pozor na přejídání, alkohol, drogy a hazard. Vyhýbejte se všem lidem, kteří vás rozčilují, odčerpávají vám sílu. Buďte opatrní ve všem, co budete podnikat, hrozí úrazy. Zapomeňte na bujaré večírky, ponocování, dávejte si pozor na cestách. Váš patron Měsíc vám není v tomto ohledu nakloněn, tak tedy všeho s mírou. Příroda, pohoda a humor je pro vás lék na všechny neduhy.

    RAK A PSYCHIKA

    Osoba narozená v Raku s vládnoucím Měsícem žije v tempu svých vnitřních emocí. Měsíc ukazuje, jakou hodnotu má v životě duše – odráží lidské vnímání a konání. Rakům je vlastní silné podvědomí a notná dávka citlivosti a intuice. Vnímavost a pasivita jde ruku v ruce tehdy, pokud se nedaří. Raci jsou jemnocitní, přemýšliví, tvořiví, často se upínají na vzpomínky z dětství. Říká se, že co zažili v mládí, to si s sebou nesou po zbytek života.Nezbytně touží po bezpečí, ochranné a milující náruči. Potřebují být neustále obklopeni láskou. Nejvíce strádají, pokud ztratí rodinu. Dobře se cítí ve společnosti přátel. Uklidňuje je jakákoli tvořivost, hudba a procházky blízko vody.

    RAK A SPORT

    Raky přitahuje všechno zelené a voňavé, nejvíce však voda. Šplouchání, cákání, skákání šipek do vody, plavání, potápění, veslování, jachting, ale i fotbal, tenis a golf. Raci velmi rádi hrají šachy a karty, bystří jim totiž mysl a také se při hře příliš neunaví. Milují přírodu, východ a západ slunce, zurčení potoka, mořský příliv a odliv. Mají svá tajná místa, kam se rádi čas od času vracejí.

    RAK A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

    Konvalinka, muškát, oleandr, fuchsie, jabloň, javor.

    Šípkový čaj povzbuzuje imunitní systém, na jaře a na podzim je vynikající prevencí chřipkových onemocnění. Pampeliškový čaj se používá pro podporu zažívání, při ledvinových a žlučníkových kamenech, k pročištění organizmu od škodlivin a při cukrovce. Čaj z listů maliníku pomáhá při křečích v žaludku, doprovázených průjmem, a při silné menstruaci.

    RAK A BARVY

    Osoba narozená v Raku miluje stříbrné měsíční barvy a všechny jemné pastelové odstíny. Modrá, zelenomodrá, růžová a meruňková zdůrazňují ženskou vnímavost a krásu. Zlatavá a bronzová napomáhají k získání vyrovnanosti. Červená je barva dobré nálady a přivolává lásku.

    RAK A VŮNĚ

    Vůně bazalky je považována za jednu z nejúčinnějších esencí, zklidňuje psychiku a nervy a zlepšuje náladu. Další zklidňující vůně jsou jasmín, růže, levandule, ale i jahoda či mandarinka. Vhodné jsou do aromalamp a nervovou soustavu zklidňují i v zapálených tyčinkách. Rak ze všeho nejvíce miluje přírodní lesní vůni, vůni přicházejícího jara a slunného rozkvetlého léta.

    RAK A KAMENY

    Olivín přitahuje Raky pro svou zlatě zelenou zář. Dodává jim nejen harmonii, ale zároveň chuť do života. Měsíční kámen přináší mírnost, jemnost a intuici, korál je vhodný při nedostatku energie. Bílý chalcedon a perly pozitivně naladí nitro a uvedou do rovnováhy celý organismus.

    RADA PRO VŠECHNY RAKY

    Opatrnost především. Bujnou fantazii si klidně mějte, ale snažte se držet se nohama na zemi. Nesnažte se zavděčit všem, stejně se vám to nepodaří. Starosti druhých vás sice nenechávají chladnými, ale o to víc je třeba si uvědomit, že nemůžete spasit svět. Nenechte se zotročit pesimistickou náladou, škarohlídy ani vetešnictvím. Namísto sbírání starožitností a kdejakého harampádí je dobré se čas do času zastavit a věnovat se něčemu prozaickému. Naučte se větší trpělivosti a sebekázni. A milujte tolik, kolik lásky je ten druhý hoden.

    VÍTE,ŽE…

    • …Rak si snadno získá sympatie nejedné kouzelné osůbky?
    • Víte, že se nejraději miluje za svitu Luny a že má svoje místa a zákoutí?
    • Víte, že Raka přitahuje umění všeho druhu a všechno zelené a voňavé?
    • Víte, že se rád vrací na stará místa a na svou první lásku nezapomíná?
    • Víte, že většina Raků má hudební, herecké, výtvarné či literární nadání?
    • Víte, že nadevše miluje svou rodinu a na přátele nezapomíná?

     

     

      

     LEV

      

     CO ČEKÁ LVA V ROCE 2012

     Pro člověka narozeného ve Lvu je to rok pozitivní, tvořivý, pestrý, ale také náročný. Mnoho záležitostí bude vyžadovat bystrost a pozornost. Lvi narození mezi 23. 7. a 2. 8. dosáhnou lepší výsledky s jasnými postoji a plány. Lepší výsledky se dostaví spíše díky trvalé snaze než z důvodu přehnaných ambicí a přílišného plýtvání energie. Jedincům, kteří jsou ješitní na svůj zjev, nepostačí pouze osobní kouzlo, ale budou muset s sebou pořádně hodit. Lvi narození mezi 3. a 12. 8. mohou očekávat zajímavé nabídky, které je však nutné předem ověřit. To znamená více promýšlet každý krok. Ve vztazích se mohou objevit menší trhliny, které se při dobré vůli dají řešit. Lvi narození mezi 13. a 23. 8. se budou zřejmě potýkat s nečekanými změnami. Nemělo by vás překvapit zpoždění různých událostí a rovněž doplňování znalostí, absolvování školení nebo rekvalifikace. Ve finančních záležitostech se nedoporučuje příliš hýřit, spíše šetřit, myslet na zadní kolečka. Kdo hledá práci, neměl by jen pasivně čekat na možné příležitosti. Pouze rozhodnost a obnovená snaha povedou k potěšujícím výsledkům tohoto roku. A hlavně se naučte dělat kompromisy!

     LEV A KARIÉRA

     Příznivé aspekty, kdy můžete dosáhnout úspěchu ve všech možných oblastech, se budou objevovat během celého roku a to, čeho dosáhnete nyní, naplno zúročíte v dalším roce. Podnikaví Lvi budou mít dostatek příležitostí použít a rozvinout své schopnosti a posunout se aspoň o schůdek výš. Od ledna do března se vaše aktivity budou vyvíjet spíše ve znamení příprav. V dubnu chytnete nový dech, výrazně zesílí nejen vaše fyzická, ale také duševní síla. Mnozí získáte nový pohled na prošlé události a začnete se zabývat věcmi, kterým daleko více rozumíte a které vás baví. Nový zdroj příjmů na sebe nenechá dlouho čekat. Příznivý obrat v kariéře a financích zaznamenají především Lvi, kteří se narodili mezi 23. 7. a 12. 8. Daří se Lvům pracujícím v obchodní sféře, bankovnictví, cestovních kancelářích, makléřům, plastickým chirurgům, podnikatelům, umělcům a sportovcům. Naopak ti, kteří se narodili mezi 13. a 23. 8. by měli přemýšlet, jak by svou pozici vylepšili a vydělali více peněz. Rozhodně se nebraňte změnám.

     LEV A PENÍZE

     U podnikavých a flexibilních Lvů nastane finanční zlepšení. Jedni uskuteční velké nákupy spojené s bydlením, druzí vloží peníze na vylepšení svého image a šatníku, jiní posílí své vědomosti studiem a cestováním. Ti, kteří zrovna nemají na růžích ustláno a hledají pracovní uplatnění, dostanou šanci a naleznou nový zdroj příjmů. Tento rok by měl patřit převážně ženám. Úspěšné budou zvláště ty, které jsou obdařeny kreativitou, pílí, obchodním nebo uměleckým talentem. Důležité investice a rozhodnutí je však nutné si v prvních třech měsících právně ověřit a spíše je přesunout na další část roku. Období od dubna do října je vám více nakloněno, pak už nemusíte váhat, i když opatrnosti je vždy třeba. Nelze vyloučit, že dobře vybraná investice by mohla přinést zisk. Poslední dva měsíce ukážou, jak jste byli aktivní a schopní. Pro většinu Lvů bude konečné bilancování příznivé, ale budou i tací, kteří se příliš nesnažili a svoji příležitost propásli.

     LEV A LÁSKA

     Lev kraluje zvířatům a podobně je to i s lidmi narozenými ve Lvu. Lev vás naprosto okouzlí úsměvem, uhlazeným chováním a nekonečnou štědrostí. Patří sice do ohnivého znamení, ale snaží se svůj oheň skrývat, nikoli však při milování. Lev je značně náruživý, hravý, patří do kategorie zdatných milenců s ohromnou fantazií. Společenští Lvi by si měli dávat obzvlášť pozor na milostné pletky a z toho vznikající problémy. Zejména v únoru, březnu a v letních měsících lze očekávat možnost nepříjemných srážek a konfliktů. Koncem podzimu se vztahy dořeší nebo pročistí. Vydrží pouze manželství velmi silná. Ženy si povedou daleko lépe, pokud vůbec některá zhřeší, tak potají, kdesi daleko od domova. Jen hrstka nezadaných a bezdětných žen pravděpodobně partnera vymění. Více je však těch, které si hledí rodiny a povinností. Lvům, kteří prožili citové zklamání a žijí sami, příchod žhavého léta přinese nové příležitosti k seznámení. Rovněž nelze vyloučit neočekávané setkání s osobou, se kterou jste kdysi prožili žhavý románek. Ale pozor, abyste netrpěli samolibostí. Mohli byste dostat lekci od člověka, který na to vůbec nevypadá.

     • Nejvhodnější partner Lva: Beran, Váhy, Střelec, jiný Lev
     • Neutrální partner Lva: Rak, Panna, Kozoroh, Vodnář, Ryby
     • Konfliktní partner Lva: Býk, Blíženci, Štír

     LEV A ZDRAVÍ

     Je-li Luna ve Lvu, je třeba zmírnit pracovní tempo – do svého programu zařaďte více odpočinku. V tomto období zejména starší generace trpí na zvýšený krevní tlak, potíže se srdcem a s cévami a únavou. Nevylučují se problémy s bederní bránicí, mohou se ozvat ischias, ledvinové kameny, prostata a ženské potíže. Máte-li problémy se srdcem zvolte raději klidový režim a věnujte se třeba zajímavé četbě nebo surfování po internetu. Jste-li zdraví, pohyb na čerstvém vzduchu naopak podpoří váš krevní oběh a posílí srdce stejně jako jiné druhy sportu. Prospěje vám i vyhřívání se na slunci, nesmí být však přílišné vedro. Rovněž sauna a masáže těla prohřívacími oleji s esencí jasmínu a rozmarýnu vám udělají dobře.

     NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v lednu, únoru, březnu a listopadu, jsou to krizové měsíce, které předznamenávají únavu zejména těch Lvů, kteří usilovně a bez odpočinku pracují. V tyto měsíce věnujte zvláštní pozornost svému zdraví. Přechodíte-li angínu či jiné horečnaté onemocnění, vašemu srdci to neprospívá a může to přivolat vážné srdeční problémy. Napětí, stres, ale i nějaké to nedorozumění v rodině se mohou nepříjemně ozvat tlakem okolo žaludku. Věnujte pozornost pohybu, lehkému stravování, zařaďte do jídelníčku mořské plody a dostatek vitaminů.

     LEV A PSYCHIKA

     Zrozenec ve Lvu má rád život na úrovni, příjemné prostředí, společenský život a humor. Nevynechá žádnou příležitost, kde by se mohl náležitě předvést. Miluje komplimenty a lichotky, ke své spokojenosti potřebuje tleskající publikum. Stereotyp ho nudí. Těžce nese, když se mu život nevydaří podle jeho představ, ale pýcha mu nedovolí, aby chodil se svěšenou hlavou. Zato jeho nitro nevýslovně trpí. Cítí se nevalně, pošlapán na duchu i na své vrozené hrdosti, často sáhne po skleničce. V alkoholovém opojení to jde snáz, ale jen do té doby, než vystřízliví. V takové chvíli je dobré zalarmovat zdravý rozum, případně navštívit psychologa, který vás nejen vyslechne, ale dá vám také cenné a užitečné rady. Rozhodně nezůstaňte v nečinnosti.

     LEV A SPORT

     Jak je všeobecně známé, že existují nejméně dva druhy Lvů. Jedni jsou hbití, sportovně nadaní, druzí rádi odpočívají a téměř každý krok je nad jejich síly. Lvi milují slunce, dokážou se hodiny vystavovat jeho paprskům a do bronzova se opalovat. Skvěle se cítí na pláži u moře a vůbec u vody. Miluji plavání, veslování, windsurfing, ale i tenis, golf, volejbal a tanec. Ti lenivější nanejvýš házejí šipkami do terče, hrají šachy, domino či různé karetní hry. Řada Lvů dokáže prosedět celé hodiny u počítače a televizní obrazovky.

     LEV A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

     Slunečnice, růže, pivoňka, hloh, oliva, akát, červené jeřabiny.

     Čaj z máčky pomáhá při křečovitém kašli, bolestech žaludku a při tvorbě ledvinových a močových kamenů. Rovněž zlepšuje a prokrvuje oblast podbřišku u mužů a zvyšuje sexuální pohotovost. Čaj z buřiny uklidňuje srdeční rytmus a zároveň posiluje srdeční sval. Kromě toho zlepšuje zásobování věnčitých cév krví. Používá se také při nespavosti, srdeční úzkosti, při poruchách štítné žlázy a v období klimakteria. Pomáhá při slabém trávení, nadýmání a střevních potížích.

     LEV A BARVY

     Lev je nerozlučně spjat s teplem, světlem a jasem. Miluje sluneční barvy od zlaté, sytě žluté, oranžové přes purpurovou až po jasně červenou. Většina Lvů, zejména ženy, se rádi zdobí zlatými přívěsky.

     LEV A VŮNĚ

     Osoba narozená ve Lvu si potrpí na eleganci a drahé vůně. Upřednostňuje francouzské parfémy, nejraději má značku Dior nebo Chanel. Do aromalampy je vhodná kombinace levandule s rozmarýnem, která nejen provoní celý byt, ale vyrovnává také krevní tlak a navozuje dobrou náladu.

     LEV A KAMENY

     Lapis lazuli probouzí vskutku královské vlastnosti – duchovní hloubku a vnitřní nesobecké vidění. Zlatý topaz vede k zamyšlení, onyx k sebekontrole a pokoře. Hřejivé sluneční teplo dodává Lvům jantar: královský jantar prosvětluje a očišťuje organismus, podporuje léčbu vlastní vůlí, napomáhá hormonálnímu a trávicímu systému. Pocit čistoty dodá Lvům křišťál.

     RADA PRO VŠECHNY LVY

     Ovládejte svoji ohnivou energii, jinak ovládne ona vás. Dbejte daleko víc na stupeň záře, která vás prostupuje a kterou šíříte kolem sebe. Může oslepit a může být i nepříjemná. Neházejte kolem sebe ohnivými pohledy, volte spíš příjemný úsměv, vstřícná gesta a tichý krok. Vyhněte se konfliktům, zbytečně nepřehánějte. Skromné okouzlení bývá často účinnější než vyzývavé chování. Buďte vlídní ke svým blízkým, ale i k těm lidem, kteří vás zrovna neberou. Zachovejte si objektivitu a humor za každou cenu a důležité věci neodkládejte, ale řešte.

     VÍTE, ŽE…

     • …Lev miluje život na úrovni, okázalé večírky, party a labužnické pokrmy?
     • Víte, že Lev vždycky ví, co chce, a většinou to taky dostane?
     • Víte, že neustále hladoví po uznání? Proto mu je občas dejte najevo!
     • Víte, že láska a vřelý obdiv jsou dva magické klíče k jeho srdci?
     • Víte, že Lev se nikdy nedá zotročit, spíš on sám se stává otrokářem?
     • Víte, že pro Lva je láska důležitou potravou, která musí být nejen chutná, ale musí jí být také dostatek?

      

      

       

      PANNA

       

      CO ČEKÁ PANNY V ROCE 2012

      Osoba narozená v Panně se může těšit na dobrý rok. Rozhodně by měl být lepší než ten minulý, i když mnohé Panny čekají velké změny. Některé mohou přijít náhle, jiné se ukážou až po čase. Od března do září se vám naskytne možnost většího výdělku, který může dořešit nebo zlepšit vaše finanční starosti. Máte-li možnost změnit zaměstnání, rozhodujte se rychle, nebo vám příležitost uteče. Pokud máte nemovitost a chcete ji prodat, nebo naopak zamýšlíte nějakou koupit, máte naději v první polovině roku. Vše řešte za přítomnosti advokáta a notáře. Panny narozené mezi 24. 8. a 11. 9. odloží přirozený ostych a podlehnou touze zviditelnit se. Přihlásí se do různých konkurzů a soutěží a zabodují. Disciplinovaní jedinci udělají velký skok a položí základy úspěšné budoucnosti. Rodinné i milostné vztahy vycházejí vcelku dobře. Budou sice existovat oblasti, v nichž může dojít k potížím, ale všechno se změní nejpozději koncem října. Panny narozené mezi 12. a 23. 9. milují aktivní společenský život a navzdory neposednosti touží po romantické lásce. Lze očekávat řešení jak starých problémů, tak vznik nových, které budou muset řešit. Často se bude jednat o prověření kvality. Nezadané Panny mají od května do října velkou naději na perspektivní seznámení za předpokladu, že nebudou sedět doma a vyjdou do ulic.

      PANNA A KARIÉRA

      Práce je pro Pannu smyslem života. Je spolehlivá, přesná, na nic nezapomene, ba udělá i něco navíc. Je ráda, když si toho všimnete a její iniciativu pochválíte. Dařit by se mělo všem, kdo pracují ve zdravotnictví, školství, na úřadech, ve sdělovacích prostředcích, v pohostinství a také programátorům, účetním, recepčním, kosmetičkám, kadeřnicím a umělcům. Prvních pět měsíce se bude s největší pravděpodobností vyvíjet bez závažnějších změn. Nejspíš od června do září nejedna Panna zaznamená postup v kariéře. Některé se rozhodnou změnit práci, dokonce i svou profesi. Rozhodně by žádná Panna neměla nic ponechat náhodě a velkorysá by měla být jen výjimečně a vůči těm, kteří si to zaslouží. Zvláště na pozoru by se měla mít před románky na pracovišti. Slídivá očka jsou všude a závistiví kolegové rovněž. Pozor na kritičnost – k sobě i okolí.

      PANNA A PENÍZE

      Druhá polovina roku Pannám přinese vytouženou finanční stabilitu bez prudkých výkyvů a ztrát. A také jim někdo vrátí dluh, nebo naopak Panny někomu dluh splatí, což těmto zrozencům báječně uvolní ruce. V práci se vám bude dařit, pracujete-li v týmu, od června očekávejte příznivý obrat. Finanční odměna vás nemine. Na případný přísun financí je nutné reagovat umírněností, zvláště v rodinách s malými dětmi. Poněkud horší situace může nastat v říjnu a listopadu, kdy se budete muset vypořádat s nějakou větší investicí. Koncem roku, zejména o vánočních svátcích, se pak vše obrátí k lepšímu.

      PANNA A LÁSKA

      V lásce Panna hledá spíš kvalitu než kvantitu. Řadí se k citlivým a spořádaným bytostem. Má osobitý půvab, je komunikativní, dokáže být roztomilou společnicí a snaží se o sobě vytvořit co nejlepší mínění. Touží po čistém vztahu, po hlubokých citech. Panna se dokáže milovat něžně i vášnivě. Je romantická a současně také praktická. Ve svém výběru partnera je opatrná, ale zároveň náročná. Přitahují ji zajímavé osobnosti, nejprve zahoří silnou láskou, později se utvrdí v tom, že se mýlila a vztah ukončí. Snad také proto některé Panny zůstávají osamělé. Letos by však žádná Panna neměla trpět samotou a mizivou podporou přátel, naopak bude to rok velkých objevů. Nejvíce se bude dařit Pannám narozeným mezi 12. a 23. 9. Dokážete se chovat trochu rozverněji, popustíte uzdu své bohaté fantazii a z počátečního flirtu může vzejít víc než přátelství. Panny narozené mezi 2. a 11. 9. by si měly dát pozor zvlášť na zadané partnery, mohl by z toho koukat pěkný malér. Panny narozené mezi 24. 8. a 1. 9. mají největší šanci potkat vysněného partnera. Lze očekávat romantické chvíle, ale bohužel i rozpad idylických vztahů.

      • Nejvhodnější partner Panny: Býk, Rak, Štír, Kozoroh
      • Neutrální partner Panny: Beran, Blíženci, Lev, Váhy, jiná Panna
      • Konfliktní partner Panny: Střelec,Vodnář, Ryby

      PANNA A ZDRAVÍ

      Panny bývají přes všechnu pracovitost a šikovnost velmi choulostivé. Občas se stávají hypochondry, všechny nemoci se na ně hodí, soustavně se pozorují a sledují takřka každé píchnutí. Trpí na nachlazení, migrény, zažívacími potížemi, chorobami ledvin, sleziny, slepého střeva a bolestmi páteře. Mnohé jsou velmi vybíravé, hned tak něco nejedí, milují pikantní jídla a sladkosti. Rovněž trpí různými vyrážkami, mají hebkou a jemnou pokožku, citlivě reagují na teplotní změny. Pro Panny je velmi důležitá aktivita, která by měla sloužit k posílení psychiky a působit proti stresu. Neméně důležitá je dietní zrnitá strava (pročistí střeva), dary moře, ovoce, zelenina a dodržování pitného režimu.

      NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v lednu, únoru, říjnu a listopadu. Tyto krizové měsíce přinášejí únavu z přepracovanosti, nervozitu, ale i nepochopení zejména mezi partnery. Namísto sporů a hádek využijte tento času k vylepšení svého image a k posílení fyzické kondice. Navštivte salon krásy, třeba i plastického chirurga, cvičte, tančete, bavte se – zdokonalujte nejen svůj zjev, ale i postavu. Veškeré pozitivní změny vítejte s otevřenou náručí. Nelamte si hlavu s něčím, co nemůžete změnit. Čas pracuje pro vás.

      PANNA A PSYCHIKA

      Panna je narozená ve znamení upřímnosti. Je to inteligentní, všestranná a barvitá osobnost a všechno vykonává s pečlivostí. I když odpočívá, honí se jí hlavou myšlenky, jak a co udělat. Je spolehlivá, přesná, ale i když se snaží sebevíc, občas jí může něco uniknout. Poukážete-li na to, velmi ji to zraní. Některé výtky si bere k srdci víc, než je zdrávo. Stejně rychle, jako se dokáže urazit, vám bez požádání pomůže. Nejhorší je, když ztratí svůj cíl, což většinou bývá po různých životních ztrátách a zklamáních. Je přecitlivělá, melancholická, často si dává zbytečnou vinu i za to, co nemusí být pravda. Pro Pannu je důležitá víra, věřit v něco ušlechtilého, ale hlavně v sebe.

      PANNA A SPORT

      Panny jsou většinou velmi zaměstnané, takže na sport a na protažení těla jim často nezbude vůbec čas. A to je chyba. Cvičení a vlastně jakýkoli pohyb udělá dobře každému člověku. Pokud si dobře rozloží práci a zorganizuje čas, vyšetří minimálně dvě hodiny týdně, kdy může navštíví třeba posilovnu a cítit se po tělesné aktivitě skvěle. Rovněž plavání, aerobik, tanec, turistika, cyklistika, míčové sporty a kolečkové brusle Pannám svědčí. Také jim prospívá práce na zahradě, sázení rostlin, plení záhonů a hrabání listí. Velmi rády cestují a jezdí na výlety.

      PANNA A ROSLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

      Pomněnka, šeřík, lilie, luční kvítí, hrušeň, lípa, břečťan.

      Březový čaj pomáhá při nachlazení, akutním zánětu močového měchýře, zvyšuje produkci moči a pomáhá při lehčích infekcích močových cest. Březový nálev posiluje vlasy a působí proti jejich maštění a tvorbě lupů. Lipový čaj se používá jako prevence proti nachlazení, zahlenění dýchacích cest a při ledvinových potížích. Lipový odvar snižuje horečku a používá se při chřipkových onemocněních. Zároveň posiluje nervovou soustavu.

      PANNA A BARVY

      Panna miluje všechno, co září čistotou. Upřednostňuje bílou barvu, příjemná je rovněž medová, citronově žlutá, svěží zelená, světle modrá, starorůžová, okrová a světle hnědá. Velice si potrpí na to, aby šaty, kabát a všechny doplňky spolu barevně ladily.

      PANNA A VŮNĚ

      Osoba narozená v Panně si potrpí na vůni čistoty. Šalvěj či skořice v orientálních tyčinkách provoní příjemnou vůní obývací pokoj i ložnici. Nenáročné Panny milují zejména přírodní vůně, třeba čerstvě natrhaný šeřík, luční květiny, vůni obilí, pšenice, pokosenou trávu a vůni sena.

      PANNA A KAMENY

      Diamant působí univerzálně při všech nemocech. Posiluje zrak a odstraňuje jedovaté látky z těla. Pomáhá při duševním růstu a při překonávání těžkostí. Měsíční kámen harmonizuje citovou oblast. Jaspisy stejně jako Panny vy-povídají o nezištnosti, skromnosti a obětavosti.

      RADA PRO VŠECHNY PANNY

      Nenabírejte si více povinností, než na jaké stačíte. Nenechte se vytočit občasným nezdarem. Nerozebírejte detaily, nepropadejte se do nekonečna. Nevracejte se k minulosti, žijte přítomností s ohledem na budoucnost. Starou lásku se nebojte nahradit novou. Pozitivně myslete a pozitivně konejte. Pomáhejte potřebným, chytrákům se naučte říkat ne. Snažte se každý den prožít v lásce, radujte se z drobností a zapomeňte na kritiku.

      VÍTE, ŽE…

      • … se Panna řadí k citlivým, upřímným a spořádaným bytostem?
      • Víte, že je všestranná, svědomitá, pilná a značně přizpůsobivá?
      • Víte, že nesnáší neupřímnost, nepořádek, hrubé lidi a sebemenší spory?
      • Víte, že dokáže být roztomilou a vtipnou společnicí?
      • Víte, že veškeré pocity a vjemy si většinou nechává pro sebe?
      • Víte, že dokáže rozebrat a uvést na pravou míru sebezapeklitější případy?

       

       

        

       VÁHY

        

       CO ČEKÁ VÁHY V ROCE 2012

       Osoby narozené ve Vahách prožijí středně uspokojivý rok, v němž je jeho finanční postavení vcelku stabilní. Nemáte se tedy čeho obávat, budete mít dostatek energie i času, abyste šli za svým cílem. Pokuste se však vnést do pracovních záležitostí řád a systematičnost a zapomeňte na snově laděné představy a přelétavé nálady. Váhy narozené mezi 24. 9. a 2. 10. získají víc než obvykle, energie z vás bude přímo sálat, sebevědomě využijete svých znalostí a zkušeností. Příznivě se vaše snaha odrazí na vyhlídkách od května do října. Váhy narozené mezi 3. a 12. 10. budou prožívat velmi rušné společenské chvíle a některé události, k nimž dojde, budou zvlášť příznivé pro osobní život. Nevylučuje se posun v kariéře, svatba, křtiny, stěhování i cestování. Vaše popularita stoupne, ale zároveň se objeví různé nástrahy, které považujte za období zkoušek. Pro Váhy narozené mezi 13. a 23. 10. je nejdůležitějším tématem roku jakási transformace vlastní osobnosti. Budete muset přehodnotit své postoje a plány, protože právě ony slouží coby odraz k vašemu dalšímu rozvoji. Především první čtyři měsíce počítejte s většími výkyvy. Zbytek roku prožijete v relativní pohodě.

       VÁHY A KARIÉRA

       Pro téměř všechny Váhy platí, že to, čeho v roce 2012 dosáhnete, bude mít příznivý a dalekosáhlý dopad na další rok. Mnohé Váhy se rozhodnou budovat své současné postavení, jiné využijí svého podnikavého ducha a organizačního talentu a přijmou zajímavou perspektivní nabídku, jiné se pustí do podnikání. I když před vámi stojící úkoly nebudou vždy jednoduché, pomůže vám vaše vytrvalost a schopnost překonávat problémy, které vám získají úctu a přispějí k nadějným vyhlídkám. Nejlépe si povedou Váhy narozené mezi 24. 9. a 12. 10., které okusí velké potěšení z objevování činností, jež jim přinesou radost a také finanční zlepšení. V leckterých z vás se rozhoří touha věnovat se některé z charitativních aktivit. To vám přinese vnitřní uspokojení a setkání s mnoha pozoruhodnými lidmi. V partnerském životě ne všechno půjde jako po másle, budete muset své vztahy pořádně oživit. Váhy narozené mezi 13. a 23. 10., pokud budete chtít začátkem roku změnit zaměstnání, pořádně si svůj krok rozmyslete. Nemáte-li zajištěné nové místo, raději neriskujte. Nebylo by moudré spoléhat se jen na šťastnou náhodu. Buďte ostražití všude, kde vám slibují zázračné zbohatnutí.

       VÁHY A PENÍZE

       Příznivá konstelace by vám měla být nakloněna i v této oblasti, zejména od května do října. Zvláště by se mělo dařit Vahám narozeným mezi 24. 9. a 12. 10. Dokonce se můžete pustit do riskantnějších počinů, jako jsou prodeje a nákup nemovitostí, investice a práce na více zakázkách zároveň. Buďte však opatrní při podepisování smluv a raději vše konzultujte s experty nebo právníky. Důvěřujte, ale i prověřujte. Váhy narozené mezi 13. a 23. 10. mohou počítat i s finanční injekcí. U většiny to bude spíše od členů rodiny nebo přes partnera, ale i tak potěší. Zdroj dalších příjmů bude záviset jen na vás samotných. Mnozí budete muset překonávat s velkou trpělivostí překážky při komplikovaných a spletitých jednáních.

       VÁHY A LÁSKA

       Váha patří k neklidným, srdečným a spravedlivým lidem. Urovnává spory druhých a zároveň si dá líbit i pořádnou hádku. Mimořádné místo v jejím životě zaujímá láska. Do citu se dokáže položit natolik, že často sama neví, co se s ní děje. Miluje se ráda v útulném příbytku. Milování kdesi na mezi Váhy příliš nevzrušuje, k milování musí mít komfort. Svobodným Vahám květen, červenec, srpen a říjen přináší plnou náruč lásky. Nepropásněte žádnou příležitost, pozvání na kulturní akce, možná právě tam na vás čeká osudové seznámení. Nejvíce se daří Vahám narozeným mezi 24. 9. a 12. 10. Musíte však jednat srdcem, naslouchat vnitřnímu hlasu a vystříhat se malicherných záležitostí. Pokud očekáváte příliš mnoho, budete zklamáni. U Vah narozených mezi 13. a 23. 10. lze očekávat s největší pravděpodobností u dlouhodobým vztahů zkoušku jejich kvality, během níž budou zejména muži vystaveni určitému omezení a větším nárokům. Nelze vyloučit, že u některých Vah se vztah rozpadne. Hlavně neztrácejte hlavu a nepropadejte panice. Osud vám chystá někoho jiného a lepšího.

       • Nejvhodnější partner Vah: Blíženci, Střelec, Vodnář
       • Neutrální partner Vah: Beran, Býk, Lev, Panna, Ryby, jiné Váhy
       • Konfliktní partner Vah: Rak, Štír, Kozoroh

       VÁHY A ZDRAVÍ

       Váhy nejvíce trpí na bolesti hlavy, migrény, častá nachlazení, nemoci ledvin, močových cest, mívají problémy se žaludkem, žlučníkem, páteří a kyčlemi. Problémy mívají také se štítnou žlázou, trpí hormonálními a menstruačními poruchami. Váhy víc než jiná znamení by měly myslet na své zdraví. Nepatrné zhoršení rozhodně neberte na lehkou váhu. Pokud budete první příznaky ignorovat, budou postupně sílit, až se změní v akutní problém s nutným lékařským zásahem a pobytem v nemocnici. Na podzim a v zimě buďte na sebe obzvlášť opatrní.

       NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v lednu, dubnu a prosinci. Pokud možno omezte veškeré fyzicky náročné aktivity a zbytečné cesty. Hrozí úrazy, pády a kolize. Pokud máte před operací, chirurgické zásahy se doporučují provádět při ubývajícím Měsíci. Nezapomeňte na lehkou stravu a dostatečný pitný režim a pohyb. Je statisticky dokázáno, že právě Váhy nejvíce přibývají na váze.

       VÁHY A PSYCHIKA

       Většina Vah stále žije v neklidu, hledají změnu, touží po poznání. Šeď života je jim cizí, v srdci chovají celou škálu barev i odstínů. Milují život, zábavu, diskuse, vždy mají po ruce něco nového, neotřelého, čím vás mohou zaskočit. Nejhůře na Váhu působí zklamání a opuštěnost. Sama si málokdy vystačí, i když má práce nad hlavu, musí vyběhnout mezi lidi, poklábosit, zasmát se či si zanadávat, teprve pak je po zbytek dne spokojená. Do předem prohraných bitev se pouští málokdy, celý život pátrá po skutečné pravdě a hodnotách. Jedno je jisté, Váha má svou pravdu a tu si nenechá nikým vzít.

       VÁHY A SPORT

       Duši Vah lahodí všechny aktivity, v nichž mohou spojit vzdušný živel s pohodlím, případně také s vodou. Velmi jim vyhovuje brouzdat se v řece, nechat se unášet mořskými vlnami, plavání a sjíždění tobogánů. Rozhodně nevyhledávají pěší túry, lezení po skalách a vůbec sporty, které jsou příliš namáhavé. Nejvíce Vahám vyhovuje jízda na kole či kolečkových bruslích a všechny druhy tance.

       VÁHY A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

       Lilie, šípková růže, měsíček, jasmín, broskvoň, bříza, kaštan.

       Kociánkový čaj pomáhá při chronických žlučníkových potížích, zánětu močového měchýře a při revmatických potížích. Díky látkám se stahujícími účinky je tento čaj vhodný k léčení průjmových onemocnění. Uročníkový čaj pomáhá prakticky při všech onemocněních dýchacích cest a k uklidnění při nervozitě. Pročišťuje krev a má lehce projímavé účinky. Čajový nálev se v lidovém léčitelství používá k ošetření omrzlin a podchlazených míst.

       VÁHY A BARVY

       Barva jemně zelená, světlejší odstíny modré a laskavé růžové Vahám velice sluší, navíc podtrhují jejich milou a přátelskou povahu. Rovněž sytě žlutá, oranžová, jasně červená i zlatá jsou velmi působivé. Důležité je vše vkusně sladit s doplňky a ozdobnými přívěsky.

       VÁHY A VŮNĚ

       Růže jak v tyčinkách, tak v aromalampách působí svou vůní pro zrozence Vah nejpříjemněji. Patří sice k drahým aromaesencím, ale také k nejlepším a nejúčinnějším. Rovněž violka, jasmín a růžová palma voní nádherně. Pelyněk či šalvěj v aromalampách pomáhají Vahám s koncentrací.

       VÁHY A KAMENY

       Sardonyx přináší nositeli štěstí zvláště v manželství a chrání ho před úrazy. Onyx zvyšuje sexuální aktivitu a muže činí pro ženy přitažlivější. Aventurin

       a kunzit absorbují negativní energii a podporují léčbu sklerózy multiplex.

       RADA PRO VŠECHNY VÁHY

       Vyznávejte více trpělivosti a vnitřního klidu. Nenechte se vytočit nepřáteli, ale ani přáteli. Snažte se porozumět vlastním citům a nekomplikujte si život negativními myšlenkami. Nevracejte se do minulosti, žijte přítomností. Snažte se žít společensky, a pokud je to možné, co nejvíc cestujte. Napadne-li vás něco zajímavého, nenechte to usnout, naopak pokuste se o realizaci nápadu. A vyhněte se nadměrnému debužírování a alkoholu, sportujte!

       VÍTE, ŽE…

       • …Váhy staví lásku na nejvyšší příčku hodnot?
       • Víte, že Váhy mají vytříbený vkus, vtipné postřehy a nakažlivý smích?
       • Víte, že výraz očí Váhy prozrazují, co v nitru právě prožívá?
       • Víte, že Váhy neskonale touží po partnerské harmonii, souznění duše i těla?
       • Víte, že snadno podléhají cizím vlivům a že lež a podraz doslova odstonají?
       • Víte, že milují život, všechny formy umění, přírodu, zvířata a cestování?

        

        

         

        ŠTÍR

         

        CO ČEKÁ ŠTÍRY V ROCE 2012

        Osoba narozená ve Štíru má všechny předpoklady pro to, aby se odrazila. Aspekty se od března obracejí ve váš prospěch. Vaše vyhlídky a situace se budou postupně zlepšovat. Z obtíží, které minulý rok přinesl, se nejeden Štír hodně poučil a získal cenné zkušenosti. Ty mu poskytnou silný impulz k tomu, aby lépe využil svých schopností a znalostí. Nezapomínejte, že rutina je váš nepřítel a změna je spojenec. Štíři narození mezi 24. 10. a 2. 11. mají silně vyvinutý smysl pro obchod a podnikání a nápady z této oblasti přinesou finanční zisk. V mnohých případech zlepšení financí povede k výměně nebo rekonstrukci bytu či chaty. Nelze vyloučit, že si dopřejete dovolenou snů. Štíři narození mezi 3. a 12. 11. žijí rádi naplno, měli by však postupovat s veškerou opatrností v partnerských vztazích, v plánování výdajů a ve věci půjček. Za své požitkářské sklony a společenské výdaje můžete utratit daleko víc, než jste původně zamýšleli, a mohli byste se tak dostat do dluhů. Štíři narození mezi 13. a 22. 11. jsou daleko prozíravější a vlídnější. Pro vás bude tento rok příznivý. V práci učiníte pokroky a štěstí vám přinese i rodinný život. Svobodní mají šanci potkat idol svých snů.

        ŠTÍR A KARIÉRA

        Můžete očekávat zajímavé pracovní nabídky. Máte-li nějaké koníčky a záliby, ať už technického, tvůrčího či jiného rázu, stálo by opravdu za to, abyste svůj talent co nejvíce rozvíjeli. Své sny si nenechávejte pro sebe, měli byste o nich promluvit s ostatními a přemýšlet, co se dá podniknout. Nelze vyloučit, že svého koníčka povýšíte na svou profesi. Velkou radost přinese nejednomu aktivnímu zrozenci profesní postup, povýšení. Štíři, kteří podnikají, by se měli zamyslet nad některými změnami, které jejich firma potřebuje. Například zmodernizovat interiér, vstupní halu, kancelář, změnit logo firmy atd. První dva měsíce je třeba věnovat pečlivému plánování a rozpočtu, v březnu až červnu prověříte jejich realizaci. Štíři, kteří pracovali na nějakém projektu, by ho měli veřejně předvést nebo přihlásit do soutěže. Nelze vyloučit, že by mohl získat pozitivní a povzbudivou odezvu. Štíři, kteří jsou nezaměstnaní, dostanou šanci. Nemusí být zrovna podle vašich představ, ale lepší jakákoli práce než žádná. Na domácí scéně a v rodinném životě je střídavě klid a rušno. U nezadaných dojde k překvapivému obratu.

        ŠTÍR A PENÍZE

        Tento rok bude finančně úspěšný pro podnikatele i drobné živnostníky. Než se ale pustíte do nějakého byznysu, prověřte možnosti jeho realizace. Štíři narození mezi 24. 10. a 2. 11. se nemusí obávat, že budou mí hluboko do kapsy. Budete mít štěstí téměř ve všech aktivitách. Nejlépe na tom budou ženy, těm konstelace slibuje příznivou pracovní změnu spojenou s lepším finančním ohodnocením. Štíři narození mezi 3. a 12. 11. by se měli držet svých dosavadních jistot a rozhodně by neměli lehkovážně využívat půjček a měnit své zaměstnání. Zde totiž může hrozit, že váš odhad bude špatný. Rovněž pozor na hypotéky a investice. Štíři narození mezi 13. a 22. 11., budete-li vytrvalí, máte naději nejen na pracovní postup a finanční zlepšení, ale také se zbavíte starých restů.

        ŠTÍR A LÁSKA

        O Štírech se všeobecně traduje, že jsou králové sexu. Jsou plní mocných citů, dokážou si partnera získat magickým pohledem a milými gesty a zároveň postupují k vytčenému cíli s neobyčejnou lehkostí. K štěstí v lásce potřebují skutečně silné emotivní prožitky. Hluboce založený Štír, pokud je správně motivovaný, se snaží pro svého partnera udělat, co mu na očích vidí. V opačném případě se bouří, rozčiluje se, vymýšlí intriky, až nakonec ochladne na bod mrazu. Štíři narození mezi 24. 10. a 2. 11. mají – až na pár výjimek – nejstabilnější postavení v partnerských vztazích. Svobodné Štíry čekají v březnu, červenci a listopadu radostné události, mezi něž patří zásnuby, svatba a založení rodiny. Na pozoru by se měli mít Štíři narození mezi 3. a 12. 11.; ti budou muset ještě mnohé zažít, aby se jejich milostný život otočil k lepšímu. Pro Štíry narozené mezi 13. a 22. 11. je rodina stále na předním místě. Vytrvalost a zodpovědnost slibuje klidný a vyrovnaný způsob života. Rodina vás podrží a bude vám oporou po celý rok.

        • Nejvhodnější partner Štíra: Býk, Rak, Panna, Ryby
        • Neutrální partner Štíra: Váhy, Střelec, Kozoroh, Vodnář
        • Konfliktní partner Štíra: Beran, Blíženci, Lev, jiný Štír

        ŠTÍR A ZDRAVÍ

        Většina Štírů trpí na nemoci ledvin, močového měchýře a pohlavních orgánů. Nejcitlivější místa mají Štíři v hrdle, dále je to srdce, oběhový systém, páteř, kotníky a křečové žíly. Trpí chronickým krvácením z nosu, jsou náchylní na infekce, pachy a na škodlivé výpary. Citliví Štíři mají problémy se zažíváním, jsou alergičtí a trpí na kožní vyrážky. Měli by se vyhýbat alkoholu a drogám, stejně tak stresům a melancholii. Nejohroženější jsou Štíři narození mezi 3. a 12. 11., ti by si měli dávat pozor na krevní tlak, nervové vypětí, ponocování, alkohol, manipulaci s ohněm a na pády a úrazy.

        NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY, nejkritičtější dny přicházejí s ubývajícím Měsícem, v podzimním a zimním období. Může se jednat nejen o zdravotní problémy, ale také o různá poranění. Ačkoli je Štír velmi šikovný a pozorný, přesto mu může v návalu práce něco uniknout a úraz je na světě. Rovněž pozor na psychiku a na nervové vyčerpání, které může pramenit z neustálého přetěžování, rozčilování, stresů, nespavosti, nadměrného pití alkoholu a kouření.

        ŠTÍR A PSYCHIKA

        Štír nemá rád povrchní život, je značně emotivní. Má vrozenou intuici, postřeh a sklony k podezíravosti a nedůvěře. Ctižádost se mu nedá upřít, většinou si toho nabere na svá bedra víc, než může unést. Nejhůře snáší zklamání, vlastní neúspěch a nezájem rodiny, přátel a okolí. Měl by si však dávat pozor na přeceňování svých sil a na nervové vypětí. Rozčilování, zloba a vztek, to nejsou ty pravé zbraně, které by ho měly zklidnit. K životu potřebuje klidné rodinné zázemí, dostatek odpočinku, spánku a vyváženou stravu. Necítí-li se ve své kůži, je nervózní až agresivní, v takovém případě by měl neodkladně navštívit psychoterapeuta.

        ŠTÍR A SPORT

        Štíři jsou přirození vodní predátoři. Nade vše milují moře a vodní toky. Mají rádi všechny vodní sporty, z vody čerpají nejvíce energie a voda také nejvíce zklidňuje jejich mysl. Zvlášť jim dělá dobře plavání, potápění, veslování a jízda v motorovém člunu. Štíři jsou skvělý rybáři, plavčíci, námořníci, jsou to také velcí milovníci akvarijních rybiček. Milují rychlou jízdu autem, jízdu na motocyklu i na kole. Vyhovují jim také krkolomné pouťové atrakce. Dokonce berou jako sport i sex, velmi rádi se milují.

        ŠTÍR A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

        Narcis, mečík, lotos, orchidej, citroník, broskvoň, třešeň, smrk.

        Čaj z meduňky pomáhá při srdečních potížích nervového původu, při žaludečních a střevních křečích způsobených stresem a při poruchách spánku. Ženšenový čaj neboli elixír života podporuje koncentraci a paměť, a to zejména při dlouhodobém užívání. V Číně je ženšen považován za jedno z nejúčinnějších afrodiziak. Čaj z dobromysly povzbuzuje chuť k jídlu, pomáhá při střevních potížích, zmírňuje nadýmání. Užívá se také při kašli a k výplachům úst.

        ŠTÍR A BARVY

        Štíři si potrpí na zajímavé až extravagantní barvy. Rádi propojují kontrastní barvy, červenou s černou, modrou s bílou, hnědou se žlutou. Tyto kombinace jim obzvláště sluší. Štíří citovost a vnímavost podpoří všechny tóny fialové a barvy modravých, šedých a stříbrných odstínů.

        ŠTÍR A VŮNĚ

        Štíři milují vůně, které pomáhají prozkoumat nevědomí, z orientálních tyčinek santal nebo tibetské nirvány. Do aromalampy pačuli, moschus, nerol a ylang-ylang, které zároveň působí jako afrodiziakum.

        ŠTÍR A KAMENY

        Hyacint posílí nervy a ochrání Štíry před nakažlivými chorobami, otravami a zlými sny. Ametyst zajišťuje věrnost, bystří rozum a zabraňuje výbuchům hněvu. Pomáhá i při bolestech hlavy a střevních a kožních potížích.

        RADA PRO VŠECHNY ŠTÍRY

        Nedopřávejte sluchu pomluvám, takzvaně dobrým radám, natož nactiutrhačům. Je dobré být sám sebou, sebrat všechny své síly a začít realizovat vlastní nápady. Nechtějte mít za každou cenu to, co nemůžete mít. Než cokoli vyslovíte a podepíšete, vše bedlivě zvažte. Spoléhejte na vlastní síly, ale druhým neupírejte jejich snahu. Organizujte život víc sobě než jiným. Nehledejte ve všem chybu, naučte se radovat se i z maličkostí.

        VÍTE, ŽE…

        • …Štír se v mládí chová nesměle a v pozdějším věku má odvahy na rozdávání?
        • Víte, že Štír má úspěchy v lásce, a když miluje, tak celým svým srdcem?
        • Víte, že pro Štíra není žádná překážka dost velká?
        • Víte, že je obdařen velkým temperamentem, odvahou a že nesnese prohru?
        • Víte, že Štír nepohrdne změnou, je-li k jeho dobru a že se rád baví a cestuje?
        • Víte, že Štír má ze všech znamení největší představivost a pátrací talent?

         

         

          

         STŘELEC

          

         CO ČEKÁ STŘELCE V ROCE 2012

         Pro osobu narozenou ve Střelci to bude rok zajímavého vývoje, který do jeho života vnese některé pozitivní a důležité změny. Mohlo by se jednat o změnu práce, bydliště, u některých o výměnu partnera. V citových záležitostech lze očekávat bouřlivý začátek roku. Osud bude zkoušet nejeden vztah, zda je dostatečně kvalitní. První tři měsíce zažijete mnoho věcí, které vám nemusí být zrovna příjemné. Velmi vyvinutý instinkt mnohým umožní vyhnout se složitým a spletitým situacím. Střelci narození mezi 3. a 12. 12. se dají lehce strhnout okolím, neměli by se pouštět do předem nepromyšleného rizika. U déle trvajících vztahů lze očekávat konečné rozuzlení, svatbu nebo rozchod. Střelci narození mezi 13. a 21. 12. jsou nejvíce bezprostřední, zvídaví a nezávislí. Ti uspokojí svoji touhu po nových znalostech a cestování. Mimořádná paměť a vstřícné jednání vám pomohou sklízet plody spíše duchovní povahy. Střelci narození mezi 23. 11.a 2. 12. mají nejvíce nakročeno k úspěchu ve všech směrech. Vaše vitalita, nápaditost a elán vás budou provázet i ve chvíli, kdy se ocitnete v nezvyklé situaci.

         STŘELEC A KARIÉRA

         Řada Střelců se chystá vstoupit do významné fáze své kariéry. Vyhlídky jsou dozajista povzbuzující a budou výzvou zvláště pro ty osoby, které si rozšíří své vzdělání a kvalifikaci a rovněž pro ty, které se nebojí podnikat. S postupujícím rokem se Střelcům narozeným mezi 23. 11. a 2. 12. podaří zlepšit své postavení i příjem. Úspěšné budou i jejich vztahy s druhými. Společenský život a cestování oživí Střelci narození mezi 13. a 21. 12., budou mít často příležitost někam si vyjít a poznávat cizí země. V rodinách, kde vládla krize, se vztahy s přicházejícím podzimem uklidní. Jen málo párů se nedokáže domluvit. V prvním čtvrtletí by měli být ostražití Střelci narození mezi 3. a 12. 12., není vhodná doba k rozvázání pracovního poměru, zvláště nemáte-li zajištěnou novou práci. Rovněž se nedoporučuje bourat dlouhodobé vztahy kvůli novému vztahu. V soukromí vám může ještě svítit slunce. Letošní rok je výzvou pro Střelce a je na každém z vás, jak se úkolu zhostíte. Sázejte na logické myšlení, důvěru a trpělivost.

         STŘELEC A PENÍZE

         Střelci milují peníze, šustění bankovek a cinkání mincí. Vyhlídky jsou dozajista povzbuzující, zejména pro ty, kteří se opravdu snaží. Ve finančních otázkách si však tento rok vyžádá větší pečlivost a dobré hospodaření. Vyvarujte se neuvážených nákupů a nepromyšlených půjček. Při uzavírání jakékoliv finanční dohody si dopřejte dostatek času ke kontrole podmínek a závazků. Čím víc budete předem plánovat, tím lépe si udržíte kontrolu nad peněženkou a tím větší bude objem vašich finančních prostředků. Nejnáročnější výdaje vás čekají na začátku roku a o dovolených.

         STŘELEC A LÁSKA

         Osoba narozená ve Střelci je v milostném vztahu romantická, vstřícná, otevřená a upřímná. Celý život věnuje hledání opravdové lásky, a když ji konečně najde, na partnera se silně upne. Lásce se dokáže zcela podřídit, ledacos si odepřít, jen aby byl miláček spokojen. Ovšem jen do té doby, dokud city nevyprchají. Mladý Střelec má ohnivou krev, jiskra snadno přelétne, ale ne už tak snadno vydrží plápolat. Muži se řídí heslem: „Nemůžu-li zůstat u děvčete, které miluji, pak miluji děvče, u kterého právě jsem.“ Většina zadaných Střelců však bere rodinný život vážně, o svou rodinu se starají, jak jen nejlépe dovedou. Samozřejmě že existují i výjimky, to jsou ti, kteří se rádi baví a rodinného života si příliš neváží. Ti budou letos prožívat horké a těžké chvíle. Naštěstí jich není mnoho. Ženy patří k nejobětavějším manželkám a vynikajícím kuchařkám, velmi dobře totiž vědí, že láska prochází žaludkem. V jejich přítomnosti zažijete vždy pocit družnosti a pohostinnosti. Jarní a letní měsíce přejí nezadaným Střelcům, narozeným mezi 3. a 21. 12.. Čeká vás láska na první pohled a v krátké době sestěhování.

         • Nejvhodnější partner Střelce: Beran, Lev, Váhy, Vodnář
         • Neutrální partner Střelce: Býk, Blíženci, Rak, Štír, Kozoroh
         • Konfliktní partner Střelce: Panna, Ryby, jiný Střelec

         STŘELEC A ZDRAVÍ

         Střelci trpí na bolesti hlavy, trápí je nemoci horních cest dýchacích, časté angíny, infekce, záněty a revmatismus. Největší potíže mívají se zažíváním, s játry, krví a křečovými žilami. Díky neustálému rozčilování je trápí různé druhy neuróz a zvýšený krevní tlak. Mnozí bojují s nadváhou a ochablým svalstvem. Pro Střelce je vždy vhodná pohybová terapie a lehká strava. Rozhodně se mějte na pozoru před ponocováním, nedostatečným spánkem a celkovým vyčerpáním. Předcházejte všem možným střetům, alkoholu a hazardu.

         NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY první tři měsíce roku a o dovolených. V tu dobu nevykonávejte žádnou těžkou práci a vyhýbejte se adrenalinovým sportům. Dávejte si pozor na cestách, nelezte po horách a nepropadejte zkratovým jednáním a hněvu. Spěch a chvat vám může přivodit nejeden úraz. Uvědomte si, že nemůžete stihnout všechno. Méně někdy znamená více. Snažte se vnést do svého života více klidu, relaxujte pokud možno v přírodě a nezapomeňte na životosprávu.

         STŘELEC A PSYCHIKA

         Střelec je již od mládí velmi samostatný a odvážný. V hloubi duše je konformista, ale na povrch působí jako originální tvůrce. Je temperamentní, nápaditý a neposedný. Dělá mu potíže jen tak sedět nebo stát a ničím se nezabývat. Vždy touží být součástí celku, být nějakým způsobem začleněn. Nejhůře na něj působí ticho, samota, nesnáší nudu a nekomunikativní lidi. Pokud je spokojený ve svém osobním životě, má elán, optimistickou a žertovnou náladu. V opačném případě rozchod příliš prožívá, velmi strádá, je nervózní, popudlivý a dost často se na každého utrhuje. Jsou i Střelci, kteří se navenek tváří tak, jako by se nic zásadního nestalo, ale uvnitř nesmírně trpí. Jedno je však jisté: Střelci mají citlivé srdce, milují děti, zvířata a rádi obdarovávají všechny, které milují.

         STŘELEC A SPORT

         Pro Střelce je vždy vhodná pohybová terapie, jejich duši však nejvíce lahodí spojení pohybu s nějakou další činností, během níž se můžou soustředit a přemýšlet. Vyhovuje jim lukostřelba, střelba z pistole, stará bojová umění, karate, judo, ale i tanec a step. K jejich nejoblíbenějším sportům patří kuželky, kulečník a biliár. Střelci milují sázky, sázení na koníčky a sportku. Ti pohodlnější hrají rádi karty, luští křížovky, kvízy nebo sudoku.

         STŘELEC A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

         Sněženka, narcis, fuchsie, jalovec, palma, cedr, ořešák, topol.

         Bedrníkový čaj je vhodný jako prevence onemocnění horních cest dýchacích. Používá se proti kašli a bronchitidě, při nervozitě doprovázené bušením srdce a proti zažívacím potížím. Rovněž je vhodný ke kloktání při zánětech sliznice nosohltanu a zánětech mandlí. Čekankový čaj působí zejména na játra a žlučník a lze ho použít jako podpůrný prostředek při potížích s ledvinovými kameny. Rovněž se doporučuje jako doprovodná léčba při cukrovce. Černý čaj má na organizmus uklidňující a stabilizující vliv. Upravuje hladinu cholesterolu a velmi příznivě působí na srdce a centrální nervový systém.

         STŘELEC A BARVY

         Střelci milují barvy a nápadité a vkusně sladěné oblečení. Velmi jim sluší všechny odstíny modré, od nebeské modré až k tmavě modré, doplněné zlatavě žlutou a oranžovou. Rovněž všechny pastelové barvy, růžová, světle fialková i zelenkavá. Rádi kombinují černou barvu s bílou, žlutou, a červenou.

         STŘELEC A VŮNĚ

         Osoby narozené ve znamení Střelce jsou velmi citlivé na vůně, část miluje ty přírodní, část sladší, další Střelci více kořeněné. Pro uklidnění mysli, zbavení se nervozity a nespavosti se doporučuje do aromalampy růžová palma s jalovcem nebo peruánský balzám, pro chvíle rozjímání cedrové tyčinky.

         STŘELEC A KAMENY

         Morganit mírní deprese, je vhodný pro léčbu očí, jater, střev, sklerózy. Akvamarín odstraňuje vyčerpanost, přináší lásku a přátelství. Smaragd léčí záněty a horečky, ostří vtip, zahání strach a posiluje duševní rovnováhu.

         RADA PRO VŠECHNY STŘELCE

         Vaší slabinou je přílišná upovídanost. Mluvíte mnoho a pořád. Jazyk neudržíte za zuby a pěkně zatepla na sebe i jiné všechno prozradíte. Nepatříte zrovna k diskrétním lidem. Jste přímý, někdy až příliš, je třeba myslet více na hloubku pronesených slov, jež mohou vaše blízké zraňovat. Snažte se zabránit všem možným střetům a maximálně předcházet problémům. Buďte „in“ v každém věku, zachovejte si pozitivní mysl a radost ze života.

         VÍTE, ŽE…

         • …Střelec je předvídavý a má v sobě neochvějnou víru v dobro?
         • Víte, že stále hledá nové cesty a chce o svém životě rozhodovat výlučně sám?
         • Víte, že bývá impulzivní, snadno propadá hněvu a hned se zase usmívá?
         • Víte, že je velký optimista a je rád středem pozornosti?
         • Víte, že má boty z toulavého telete, miluje cestování, přírodu a zvířata?
         • Víte, že Střelec je velmi obětavý, a pokud může, každému rád pomůže?

          

          

           

          KOZOROH

           

          CO ČEKÁ KOZOROHA V ROCE 2012

          Pro osoby narozené v Kozorohu je to velice slibný rok. Během prvního čtvrtletí budete natolik zaměstnání, že ani nepostřehnete, jak ten čas ubíhá. Dosáhnete mnohého, pokud budete chtít. Kozorozi narození mezi 22. 12. a 10. 1. mají nakročeno k úspěchu. Budete mít šanci postoupit či obsadit ta nejlepší, ale také nejnáročnější místa. Nebude to zadarmo, mnozí budete vystaveni značné fyzické i psychické zátěži. Zvlášť příznivě se bude dařit podnikatelům, obchodníkům, vedoucím pracovníkům, programátorům, zemědělcům i sportovcům. Kozorozi narození mezi 11. 1. a 20. 1. musí nutně dořešit staré resty a začít novou etapu svého života. Seberte všechny síly a zkušenosti a neobávejte se realizovat své plány. Je třeba i trochu riskovat, planety hovoří, že většině se to vyplatí. Svobodní jedinci by měli být nakloněni novým setkáním. Obchodní i milostné zájmy se prolínají. Jde o zvlášť příznivé období pro založení rodiny. V zásadě každý Kozoroh dokáže prosadit svou autoritu, kdykoli se mu jen chce. Nejhorším nepřítelem jsou vaše ohledy, úzkostlivost, ale i neústupnost, která vás později přivádí do nesnází a problémů. Shledáte-li na věcech i prvky humorné, budete prožívat úspěšný rok.

          KOZOROH A KARIÉRA

          Ctižádostiví Kozorozi mohou očekávat výrazné zlepšení v prvním čtvrtletí a od září do prosince. Budete obdařeni schopností kalkulovat, vymýšlet a přemýšlet, mnozí dostanou chuť zlepšit si své dosavadní vzdělání. Nic pro vás nebude nedostižné, ke všemu budete přistupovat s velkou odvahou a takovou houževnatostí, že vám i nepřátelé budou ustupovat z cesty. Bude to vše díky vaší energii, vytrvalosti, logickému myšlení a zejména schopnosti poprat se s problémy a řešit i ty nejtěžší úkoly. Je také možné, že se vám nevyhne nějaký ten šrám, ale nebude vám to vadit, o to více bojovnější a odvážnější budete. Je více než pravděpodobné, že se mnohým podaří prosadit nové progresivní názory a zároveň vyřešit řadu problémů. Výjimečně bude většina z vás naladěna optimisticky. Hůře si povedou Kozorozi s prudkým temperamentem a výbušnou povahou, kteří zatvrzele lpí na svých argumentech a mají tendenci jít za svým cílem za každou cenu, třeba i proti všem. Ti by se měli nad svým chováním zamyslet a raději táhnout s ostatními za jeden provaz.

          KOZOROH A PENÍZE

          V oblasti financí bude tento rok nadějný, pokud se objeví nějaké problémy či těžkosti, budou průběžně ustupovat. Nejeden Kozoroh se rozhodne pro velké nákupy nebo pro věci, které nějak souvisejí s jeho koníčky. Ženy investují peníze do svého zjevu a šatníku, budou si chtít vylepšit svůj image. Rovněž studium a různé kurzy pohltí část výdělku Kozorohů. Pracovně i finančně by se mělo nejvíce dařit Kozorohům narozeným mezi 22. 12. a 10. 1., a to v prvním čtvrtletí a v září až prosinci. Pozor si dávejte na duben, červenec a srpen, kdy můžete překročit finanční rozpočet. Mějte vždy něco v záloze, myslete na nečekaná vydání a na zadní kolečka. Rozhodně v tomto roce nikomu nepůjčujte peníze, ale buďte opatrní i ve věci vlastních půjček. Nelze vyloučit, že hrozí finanční ztráty, nedorozumění a soudní spory.

          KOZOROH A LÁSKA

          Kozoroh je silnou bytostí. Vůle, pracovitost, tvořivost, chuť jít vpřed mu často mohou být až ke škodě, neboť mu uniká smysl pro romantiku. Prozkoumat vnitřní pocity Kozoroha je velmi obtížné. Většina Kozorohů emoce jako lásku, radost, hněv či nervozitu dovedně skrývá. K lásce potřebují impulz, postupné gradování citů, vyvážené jednání, což chvíli trvá, potom ale do toho spadnou, ani nevědí jak. Kozorozi jsou praktičtí i v milování, nejraději spojí příjemné s užitečným. Milují se rádi, ale do sexu se nenutí, milují se jen tehdy, jsou-li v souladu s partnerem přes den, v opačném případě dokážou vzdorovat několik dní až týdnů. Kozorozi narození mezi 22. a 31. 12. si více hledí svého domova a rodiny a mělo by se jim opravdu dařit. Navíc budou natolik vytížení, že jim sotva zbude čas na nějaké zálety. Nezadaní Kozorozi, narození mezi 1. a 10. 1., mají velkou šanci potkat spřízněnou duši. Daleko více problematické vztahy mohou prožívat Kozorozi narození mezi 11. a 20. 1. Nejspíš se budou potýkat se zklamáním, partneři zřejmě nebudou takoví, jak by si představovali, nebo se vztah nějak zvrtne. Nedoporučuje se řešit nezdary alkoholem! Nepřestaňte hledat lásku.

          • Nejvhodnější partner Kozoroha: Býk, Panna, Ryby
          • Neutrální partner Kozoroha: Rak, Lev, Štír, Střelec, Vodnář
          • Konfliktní partner Kozoroha: Beran, Blíženci, Váhy, jiný Kozoroh

          KOZOROH A ZDRAVÍ

          Zdravotní problémy bývají nejčastěji spojené s krevním oběhem a velkou fyzickou a duševní námahou. Trpí na bolesti hlavy, bolestmi krční a bederní páteře, kloubů, trápí je revmatismus, nadměrné pocením, kožní vyrážky, zvětšené póry a akné. Častěji než jiná znamení trpí duševními stresy, ledvinovými infekcemi, prostatou a problémy se ženskými orgány. Někteří si stěžují na žaludek, nadýmání a špatné trávení. Větší pozor na své zdraví a správnou životosprávu by si měli dávat Kozorozi narození mezi 1. 1. a 20. 1.

          NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v dubnu, červenci a srpnu. Obecně platí, že lidé narození ve znamení Kozoroha vykonávají obvykle víc práce, než je jejich povinnost. Rovněž si dávejte v tyto měsíce pozor na příslovečnou trpělivost Kozoroha, protože když ji jednou ztratí a rozzuří se, přestane se ovládat, a to pak je třeba brát skutečně vážně, protože následky mohou být značné. Jakékoli domluvy a argumentace jsou zbytečné, Kozoroh napadá vše, co mu stojí v cestě. Jediná rozumná věc, kterou lze v této situaci udělat, je jít mu z cesty a vyčkat, až vychladne.

          KOZOROH A PSYCHIKA

          Kozoroh je spolehlivý, klidný, metodický, ale také umíněný a tvrdohlavý. Přestože je v zásadě introvert, může se za jistých okolností projevit jeho prudká, vznětlivá a energická povaha, která ho dokáže proměnit ve velice výmluvného a neúnavného řečníka. Nehůře prožívá pracovní a citové nezdary. Kozoroh patří k nejpesimističtějším ze všech dvanácti znamení zvěrokruhu, když se mu rozpadne rodina nebo ztratí práci, těžko se s tím vyrovnává. Zapomene i na předešlé úspěchy a před sebou vidí jen ten jediný černý bod. Není snadné ho ovlivnit a pomoci mu. Lpí na vžitých návycích, má velký respekt k rodinnému životu a tradicím. Po zklamání zůstává většinou sám.

          KOZOROH A SPORT

          Většina Kozorohů je velmi aktivní, miluje pohyb a sport. Tito zrozenci jsou velmi soutěživí, dávají přednost zimním sportům, lyžování, běžkám i pěším túrám. Baví je horolezectví, jízda na kole a míčové hry. Řada Kozorohů miluje golf, squash, zajímají se o karate, judo, box i kulečník. Jsou to výborní hokejisté, fotbalisté, nohejbalisté i plavci. Ženy rády tančí, věnují se aerobiku, stepu, gymnastice a tai-či.

          KOZOROH A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

          Sedmikráska, sněženka, trnka, vavřín, topol, kaštan, modřín.

          Trnkový čaj je pokládán za dobrý prostředek proti špatnému trávení, je výborný k posílení žaludku, proti zácpě, kožním vyrážkám a ekzémům. Andělikový čaj je vhodný proti sklíčenosti, malomyslnosti a úzkosti, neboť obsahuje látky, které mají vyrovnávající účinky na nervovou soustavu. Rovněž se používá při nechutenství a pocitu celkové slabosti. Je vhodný také při jarní únavě.

          KOZOROH A BARVY

          Osoby narozené v Kozorohu příliš nemilují křiklavé barvy a nápadné vzory. Většinou dávají přednost tmavším odstínům. Žádné zářivé výstřelky, nýbrž šedá, hnědá, olivová, tmavě modrá, černá. Nezaškodilo by barvy trochu zesvětlit, například zkombinovat s tóny sytě žluté, oranžové a bronzové.

          KOZOROH A VŮNĚ

          Skořicové a levandulové vonné tyčinky zahánějí deprese, černé myšlenky, pomáhají při nervové vyčerpanosti. Santalové orientální tyčinky dodají myšlení i jednání hloubku. Dobrou náladu vyvolává vůně vavřínu, borovice a grapefruitu. Do aromalamp se hodí hřebíček, muškát, rozmarýn či zázvor – provoní celý byt.

          KOZOROH A KAMENY

          Magnezit pomáhá při neurologických bolestech hlavy, zubů a zad a podpůrně působí při léčení revmatismu i prostaty. Granát a karneol posilují celé tělo a zmírňují křeče. Chalcedon přináší přátelství, štěstí, duševní inspiraci a výřečnost. Je rovněž vhodný při onemocnění trávicího traktu.

          RADA PRO VŠECHNY KOZOROHY

          Klidně plánujte budoucnost, ale na přítomnost nezapomínejte. Práce je důležitá, ale odpočinek rovněž. Odhoďte negativismus a vyhledávejte společenské kontakty. Více komunikujte zejména s mladými lidmi. Snažte se více otevřít své nitro a neobávejte se říct vše, co máte na srdci. Držte krok s módou a dbejte na sebe. Nesnažte se mít na kontě víc, než můžete. Dopřejte si aspoň jednou do roka pořádnou dovolenou.

          VÍTE, ŽE…

          • …Kozoroh má obzvláště velké vědomí vlastní zodpovědnosti?
          • Víte, že slyší jen to, co chce, a na hloupé žvásty odmítá reagovat?
          • Víte, že má svoji hlavu, svoje myšlení, kterému je často těžké porozumět?
          • Víte, že často působí jako chladný a bezcitný člověk, ale opak je pravdou?
          • Víte, že je velmi realistický a konzervativní a že miluje pevný řád a rodinu?
          • Víte, že k lásce potřebuje impulz, postupné gradování citů?

           

           

            

           VODNÁŘ

            

           CO ČEKÁ VODNÁŘE V ROCE 2012

           Pro osobu narozenou ve Vodnáři je to rok velmi zajímavý, vzrušující, ale i náročný – sežehne každého, kdo by se ho odvážil nebrat vážně. Hned v lednu potrápí různé problémy a překážky Vodnářovu trpělivost. Mějte se na pozoru v investicích, není vhodná doba k výstřelkům a velkým nákupům. Někteří jedinci se nebudou chtít přizpůsobit změnám a budou propadat nervozitě a emočním výbuchům. Mějte se na pozoru před vlastními myšlenkami a brzděte svoji snahu být brutálně otevření. Vodnáři narození mezi 21.a 31. 1. mají větší šanci uspět. Jakmile se do něčeho vloží, pak zásadně naplno. Muži, kteří dosud nezakotvili v přístavu trvalého vztahu, najdou partnerky svého srdce.Vodnáři narození mezi 1. a 10. 2. mají nepokojnou duši a budou se muset naučit ovládat svůj temperament a impulzivnost. V lednu není vhodná doba k jakémukoli hazardování. Od února do června vám štěstí přeje, pokud budete rozumní. Daleko více problematické vztahy budou prožívat Vodnáři narození mezi 11. a 19. 2., zvláště pak ti, kteří upřednostňují volnost a mají tendenci věnovat se hlavně svým problémům. Pokud se však rozhodnou bojovat za něco, o čem jsou přesvědčeni, že je správné, zvítězí.

           VODNÁŘ A KARIÉRA

           Často si budete klást otázku o smyslu svého života a budete zvažovat chyby. Ačkoli budete přemýšlet o různých možnostech, rozhodně není vhodná doba měnit zaměstnání, zbavovat se životních jistot. Vodnáři narození mezi 21. a 31. 1. mohou sice dostat různé pracovní nabídky, ale ne všechny budou vyhovovat vašemu naturelu. Dobře zvažte každý krok. Vodnáři narození mezi 1. a 10. 2., zřejmě se na vás sesype spousta starostí, restů z minulého roku včetně různých slibů a nedoplatků. V rodinách může panovat zmatek, který se v druhé čtvrtině roku uklidní. Nepodléhejte proto emocím, každá situace přináší střídavé výhody a kdo je jednou nahoře, může se záhy octnout dole. Vodnáři narození mezi 11. a 19. 2., dívejte se na dění kolem sebe smířlivým pohledem. Mohlo by dojít k razantním krokům ve všech oblastech, nebudete-li plnit své povinnosti. V každém případě se snažte zabránit střetům, jednejte uvážlivě, diplomaticky, pokuste se o smír. Řada z vás by mohla ztratit na čas iluze o světlejší budoucnosti.

           VODNÁŘI A PENÍZE

           Jedni budou na tom dobře, druzí budou muset počítat každou korunu. Vodnáři narození mezi 21. 1.a 10. 2. se budou mít finančně lépe než ti ostatní. Splní si svůj dávný sen nebo aspoň položí základy k jeho vzniku. Vodnáři narození mezi 11. a 19. 2. by neměli pokoušet štěstí a příliš riskovat v předem neověřených projektech a různých sázkách. Snažte se raději problémy neutralizovat, nebo je vyřešit aspoň částečně. Bylo by bláznovstvím se domnívat, že jednou půjčkou zaplatíte druhou. Dávejte si pozor v prvním čtvrtletí na přecenění fyzických i psychických sil. Od června do prosince budete v mnoha případech celkem spokojeni. Pocítíte jistotu, kterou máte ve svých znalostech a dovednostech, a pevnou půdu pod nohama. Uvidíte, že šance se nezužují, spíše naopak. Váš život se nejen uklidní, ale bude i radostnější.

           VODNÁŘ A LÁSKA

           Vodnáři považují za důležitější prožitek duševní než tělesný. Nabízí vztahy na proudění komunikace a názorů, zvláště v otázkách vnitřního života. Vládcem Vodnáře je planeta nepředvídatelnosti, všeho, co se mění, co překvapuje nebo co nového vzniká. Vodnář s převahou Uranu nesnáší konvenčnost, rád se odlišuje. Miluje se rád, ale ne s každým. Nejprudší zamilovanost prožívá od června do října. To dovede být milý, zábavný a nesmírně originální. V danou chvíli by nejraději všechny své ideály okamžitě realizoval, lásku nevyjímaje. Opak bývá pravdou, Vodnář se do chomoutu příliš nehrne. Touží po svobodě a nezávislosti. Vodnáři narození mezi 21. a 31. 1. jsou daleko více spolehliví a vytrvalí. Moc dobře si uvědomují, kde je jejich místo a kam směřují. Vodnáři narození mezi 1. a 10. 2. si musí dát dobrý pozor, aby nebyli odváděni od svých povinností. Útěk z reality jim nepomůže. Vodnářům narozeným mezi 11. a 19. 2. jejich vzdušný element přináší ve vztazích nové vzruchy a změny. Zaznamenají rostoucí vliv díky oblíbenosti. Pro osamělé je to výzva, pro zadané problém. Pod vlivem Neptunu byste měli myslet víc na duchovno i na zadní kolečka.

           • Nejvhodnější partner Vodnáře: Beran, Blíženci, Váhy, Střelec
           • Neutrální partner Vodnáře: Býk, Lev, Štír, Kozoroh, Ryby
           • Konfliktní partner Vodnáře: Rak, Panna, jiný Vodnář

           VODNÁŘ A ZDRAVÍ

           Vodnáři mají sklon k chorobám krve, vodnatelnosti a k chorobám zažívacího ústrojí. Často se u nich projevuje srážlivost krve a problémy s páteří, klouby, se zápěstími, s žílami, cévami a šlachami. V případě nachlazení a horečnatých onemocnění většinou využívají přírodní metody léčení. Vodnáři velmi rádi sportují, navštěvují fitcentra, snaží se posilovat, někdy až příliš. Stále zdokonalují své tělo, velmi jim záleží na vzhledu. Přílišná fyzická zátěž je spíše vyčerpává, než aby jim dodávala sílu. Tak tedy všeho s mírou. Mezi Vodnáři je nejvíce vegetariánů a nekuřáků a také nejvíce astmatiků a alergiků. Nepodceňujte sebemenší příznaky nemoci.

           NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v prvním čtvrtletí, kdy je třeba věnovat pozornost nadměrné psychické i fyzické zátěži. Pozor si dávejte na úrazy, zlomeniny, pády a řízení motorových vozidel. Pokud možno se snažte být obzvláště trpěliví, vyhýbejte se nebezpečným adrenalinovým sportům, ale také konfliktům s příbuznými, nadřízenými či kolegy. Rovněž v oblasti lásky nebuďte příliš lehkomyslní. Neslibujte nikdy to, co nemůžete splnit.

           VODNÁŘ A PSYCHIKA

           Vodnáři bývají rozhárané duše, jsou totiž pod vlivem dvou planet. Jedna jim dává vytrvalost a stálost, druhá naopak neklid a vznětlivost. Pro Vodnáře platí zejména držet se zlatého středu. Rovněž jim neprospívá udržovat vztah či přátelství, které už pro ně ztratily půvab. Vůbec jim neuškodí, když si od lásky na čas odpočinou. Po případném rozchodu si alespoň vše srovnají v hlavě. Čas lásky a čas bolesti si musí vychutnat až do dna, avšak nikdy to netrvá dlouho. Vodnář má díky své přátelské povaze kolem sebe mnoho kamarádů, kteří ho vždy dokážou podržet. Vodnáři mají štěstí v lásce, jsou to rození gentlemani a velmi atraktivní ženy.

           VODNÁŘ A SPORT

           Většina Vodnářů jsou velmi zdatní sportovci. Velice rádi cestují, lákají je dálky i výšky. Milují lety balonem, plachtění větroněm, parašutismus, atletiku, tenis, ping-pong, hokej, fotbal, plavání, vodní pólo, lyžování, ale také šerm, biliár a poker. Většina Vodnářů nejméně dvakrát týdně chodí do posilovny. Úspěšní jsou i v párových tancích. Milují přírodu, táboráky, hraní na kytaru a spaní pod širákem.

           VODNÁŘ A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

           Blatouch, chrpa, kosatec, jedle, borovice, palma, citrónovník.

           Mařinkový čaj snižuje nervové napětí, pomáhá při bolestech hlavy, poruchách usínání, zmírňuje tok myšlenek, které vás v noci trápí a nedovolují vám usnout. Je vhodný jako protikřečový prostředek při menstruačních potížích a při onemocněních jater a žlučníku. Heřmánkový čaj mírní a zklidňuje záněty žaludku a střevního traktu. Působí proti přeplnění, nadýmání a bolestem břicha. Při podrážděné pokožce hlavy nebo při lišeji si můžete mýt hlavu a vlasy teplým odvarem z heřmánku.

           VODNÁŘ A BARVY

           Originalita a nápaditost se hlásí ke slovu, a to nejen ve volbě extravagantních oděvních modelů, ale i v kombinaci barev a vzorů. Základní barvy jsou černá a červená doplněné oranžovou a žlutou nebo modrozelenými tóny. Z jedné vybrané barvy se volí vkusné doplňky.

           VODNÁŘ A VŮNĚ

           Používejte svěží vůně pročišťující vzduch, které navíc uklidňují. Všechny lesní vůně, zejména borovice, patří zcela analogicky Vodnářům. Z orientálních tyčinek si vybírejte kokos, santal, do aromalamp kleč, eukalypt, citronové esence. Na vyrovnání krevního tlaku příznivě působí kombinace levandule a rozmarýnu.

           VODNÁŘ A KAMENY

           Amazonit a chalcedon pomohou najít cíl a nedovolí zabloudit. Labradorit odvádí napětí z nervové soustavy. Prostor a nezávislost pomůže uchovat chryzokol, propojuje realitu s myšlenkovým procesem. Světle modrý safír přináší pochopení, které ideje jsou cenné a které naopak je třeba opustit.

           RADA PRO VŠECHNY VODNÁŘE

           Posilujte v sobě víru a pozitivní myšlení. Více si hleďte rodiny a dobrých přátel než stále nových známostí. Nesnažte se pracovat na několika úkolech najednou. Stanovte si jeden cíl – a za tím se vydejte. Zastávejte pokrokové názory, ale nikomu je nevnucujte a nepřete se. Uctívejte tradice, má to své kouzlo. Pokud vám to dovolí čas i peníze, cestujte. Nezapomeňte si vzít fotoaparát či kameru, zachyťte jedinečné momenty, události a vzpomínky. Pokud vás něco trápí, říkejte si: „Všechno zlé je pro něco dobré.“

           VÍTE, ŽE…

           • …Vodnáři jsou všestranní a jsou opravdové děti štěstěny?
           • Víte, že mají okouzlující způsob vyjadřování a málokdy odhalí své pravé city?
           • Víte, že jsou to vtipálci, se stejným humorem komentují úspěchy i nezdary?
           • Víte, že Vodnáři mají vkus a dokážou vytvořit neobyčejné osobité kombinace?
           • Víte, že Vodnář miluje všechny lidi na světě, kromě své tchýně?
           • Víte, že hranice mezi přátelstvím a láskou je pro Vodnáře často neviditelná?
           •  

            

            

            RYBY

             

            CO ČEKÁ RYBY V ROCE 2012

            Pro osoby narozené v Rybě bude tento rok převážně kladný, přestože se někteří jedinci budou potýkat s problémy citovými a problémy pracovního naplnění. Odvážné a podnikavé Ryby bude touha tlačit k uskutečnění jejich snů nebo alespoň k částečnému posunu k jejich cílům. Jedni budou směrovat své úsilí k vylepšení vyššího vzdělání, přihlásí se na studia, jiní budou koketovat s myšlenkou, zda by neměli změnit dosavadní práci. Nejvíce ve střehu by měli být muži narození mezi 20. 2. a 11. 3., a to zejména ve vztazích. Ženy si povedou daleko lépe. Krizí mohou projít i velmi silné vztahy, jež pro citlivé Ryby budou velkou psychickou zátěží. Veškeré události se mohou dít v první polovině roku a během dovolených. Důležité je, nenechat se rozladit a znervóznit dramatickým průběhem událostí. Budete-li rozvážní a trpěliví, problematické vztahy se časem uklidní a krize bude zažehnána. V opačném případě, pokud se vám nepovede vztah udržet, nehořekujte nad osudem, čekají vás nová poznání i nové lásky. Ryby narozené mezi 12. a 20. 3 si povedou značně lépe.

            RYBY A KARIÉRA

            V prvních třech měsících není vhodný čas k prosazování individuálních potřeb a vlastního ega. Snažte se stát se potřebnou součástí celku, ať už jde o rodinu, nebo pracovní kolektiv. V následujících měsících by mělo štěstí více přát Rybám narozeným mezi 12. a 20. 3. Nevyhýbejte se konfrontačním rozhovorům, máte příležitost leccos změnit. Lze rovněž předpokládat, že se zvýší vaše iniciativy v souvislosti s financemi. Pocítíte nejen příval energie, ale začnete řešit i klíčové záležitosti, které se před vámi objeví. U Ryb narozených mezi 12. a 20. 3. dojde k nejvýraznějším událostem a posunu v kariéře během druhé poloviny roku. V tomto období budete muset předvést veškerý arzenál svých předností. Ryby narozené mezi 20. 2. a 1. 3. mohou očekávat během ledna až března pracovní změny, někteří jedinci přijdou o místo vlivem ekonomické krize. V rodině i partnerských vztazích mohou narůstat nepokoje a finanční problémy. Nejbližší přátelé se vám budou plést do soukromého života. Významnou oporou vám budou starší členové rodiny. Od července se situace uklidní. Naberete nový dech současně s novou prací a možná i s novým vztahem.

            RYBY A PENÍZE

            Plody, jež budete v tomto roce sklízet, jsou spíše duchovní povahy. Nicméně na poli kariéry a financí nezůstanete pozadu. Zpočátku budete muset dost napnout síly. První čtvrtina roku nebude vůbec jednoduchá, mnohé Ryby se budou muset dělit o těžce nabyté pravomoci. Můžete se cítit dotčení a nepochopení, ale jen dočasně. S přicházejícím jarem se situace pozvolna uklidní. Od července se život najednou rozjede tak, že stěží stačíte reagovat na všechno, co se kolem vás bude objevovat. Důvěřujte si a uvidíte, že vše bude měsíc od měsíce lepší. Využijte své invence, svých zkušeností a uvidíte, že neprohloupíte. Budoucnost máte zcela ve svých rukou.

            RYBY A LÁSKA

            Ryby jsou velice emocionální a intuitivní, věří v ideály a sny. Potřebují dostatek přijetí a lásky, aby se dokázaly plně otevřít. Ženy jsou velmi romantické a něžné bytosti. Jakmile se zamilují, do lásky se ponoří celé, ani kousíček si nenechají pro sebe. Často vyhledávají komplikovaná partnerství, v nichž hrají roli obětí. Muži mají své představy o životě, dokážou se něžně i vášnivě milovat. V tomto roce obzvláště záleží na tom, jak se svými emocemi naložíte. Ryby narozené mezi 20. 2. a 1. 3. by si měly dát větší pozor na své vášně a zálety. Veškeré události se mohou dít rychle až překotně, zvláště v první polovině roku a v průběhu dovolených. Rozhodně se nedoporučuje měnit dosavadní solidní vztah za jiný. Ryby narozené mezi 12. a 20. 3. preferují více zodpovědnost a stabilitu. Partnerský život je citově bohatý a inspirativní. Problémy může přinést až přílišná pracovní aktivita, která může působit velmi direktivně. Ryby narozené mezi 2. a 11. 3. začnou dychtit po nových dojmech a zkušenostech. S bohatou fantazií a sopkou emocí můžete přijít i o iluze, které vás budou odvádět od reality. Raději stůjte oběma nohama na zemi. U mladých párů nelze vyloučit sestěhování či svatbu.

            • Nejvhodnější partner Ryby: Býk, Rak, Štír
            • Neutrální partner Ryby: Beran, Lev, Váhy, Kozoroh, Vodnář
            • Konfliktní partner Ryby: Blíženci, Panna, Střelec, jiné Ryby

            RYBY A ZDRAVÍ

            Pozor si dejte na slabší plíce a různé krevní a nervové choroby. Ryby snadno podléhají nezdravým návykům, jako jsou kofein, alkohol, kouření a drogy. Ryby by vůbec neměly kouřit a měly by se vyvarovat znečištěného ovzduší. Ve všech ohledech by měly být na sebe více opatrné. Většina Ryb je konstitučně slabší a musí více odpočívat, ovšem nikoli ležet celý den. Rovněž trpí na nachlazení, průdušky, bolesti hlavy, mají problémy s krční a bederní páteří, s nohami, klouby, prsty a trpí zažívacími potížemi. Rybám prospívá pohyb nejlépe v přírodě, chození po lese, sbírání hub, rybaření, práce na zahradě, různé koníčky, lehká strava a dostatek nealkoholických tekutin a různých bylinných čajů.

            NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY a vyvarujte se větší psychické i fyzické zátěže zejména v prvních dvou měsících a o dovolených. Ostražitě si hlídejte své věci, doklady, peněženku a pečlivě kontrolujte před odchodem z domova, zda jste dobře uzamkli byt. Malá chvilka nepozornosti vám může připravit několik týdnů starostí. Používejte více rozum než emoce. Nevěřte každému, koho potkáte, nenechte se sebou manipulovat, důvěřujte vlastním schopnostem. Zbavte se zlozvyků a snažte se zapracovat na svém zdraví. Co zasejete, to koncem roku sklidíte.

            RYBY A PSYCHIKA

            Osoby narozené ve znamení Ryb jsou velmi citlivé, soucitné a starostlivé. Dokážou se trápit neštěstím druhých a velmi těžce nesou zklamání v těch, kterým věřili a které měli rádi. Mívají psychické problémy, propadají depresím, splínům a hysterii. Zvláště ženy jsou romanticky založené, často si pletou snění s realitou. Dokážou se natolik pohroužit do svého vnitřního světa, že nic nevnímají a nejsou schopny řešit své povinnosti. Někteří jedinci propadají alkoholu a drogám, v takové chvíli potřebují nutně psychickou oporu. Tu hledají nejčastěji v lásce, která musí být upřímná, něžná i vášnivá, prostě jedním slovem úžasná. Nejlepší relaxací je vedle rodinné pohody příroda, sportovní aktivity, chození do společnosti a dobří přátelé.

            RYBY A SPORT

            Osobám narozeným v Rybě nejvíce vyhovují všechny vodní sporty, ale i lehká atletika, aerobik, břišní tance, kolečkové brusle, turistika a výlety. Prostě pohyb a procházky na čerstvém vzduchu dělají každému zrozenci dobře. Nejenže si okysličí plíce, ale dostaví se i dobrá nálada a psychická vyrovnanost, která jsou u tohoto velmi citlivého a náladového stvoření neméně důležité a prospěšné. Ryby jsou výbornými rybáři, námořníky, lesníky i zahrádkáři. Milují venkov a pobyt na chatě, nejlépe u zurčícího potoka.

            RYBY A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

            Petrklíč, surfinie, kapradí, vodní rostliny, olše, jasmín.

            Jablečníkový čaj oslazený trochou medu je vhodný k léčení chronických zánětů horních a dolních cest dýchacích. Kromě toho se nálev doporučuje při žlučníkových potížích. Kmínový čaj se používá k prevenci nepříjemných zažívacích potíží po vydatném a tučném pokrmu. Doporučuje se vypít jeden šálek před jídlem, spolehlivě odstraní pocit plnosti a nadýmání. Rovněž působí proti nevolnosti, bolestem žaludku, křečím, při bolestivé menstruaci nebo zadržování moči.

            RYBY A BARVY

            Všechny pastelové barvy, blankytná, zelenkavá, růžová, béžová, světle fialová. Kombinace bílé a tmavě modré barvy sluší blondýnám, kombinace bílé a červené barvy zvýrazní půvab tmavovlásek. Stříbrné šperky a různé přívěsky jsou vhodnými doplňky.

            RYBY A VŮNĚ

            Všechny přírodní, jemné až fluidické vůně Ryby přenesou do světa snů. Z orientálních tyčinek jsou vhodné tibetské nirvány, do arolamp violka, jasmín a meduňka. Rovněž jsou vhodné vonné květinové tyčinky, případně tyčinky levandulové.

            RYBY A KAMENY

            Přecitlivělost usměrní kámen jade, nefrit. Ryby naplní duchovní láskou kunzit, otevírá nejhlubší brány tajemství života. Akvamarín, drahokamový druh berylu, je kámen vizionářů, mystiků a léčitelů. Pomáhá při bolestech hlavy i menstruačních potížích. Červený korál přeje lásce a početí potomka.

            RADA PRO VŠECHNY RYBY

            Dobře si naplánujte budoucnost a potom krok za krokem vneste do života své sny. Důležitá rozhodnutí neodkládejte. Věřte si. S klidem a rozvahou dojdete nejdál. Pozor si dejte na náladovost a bouři emocí, rozum a city se mezi sebou trvale potýkají. Vyvarujte se alkoholu, drog, hazardu. Nenechte se zotročit sebelítostí a milujte tolik, kolik lásky partner unese. Důvěřujte intuici a vlastním silám, usmívejte se a za dobré výsledky se odměňte.

            VÍTE, ŽE…

            • …osoby narozené v Rybě patří k nejcitlivějším znamením?
            • Víte, že Ryby potřebují neustále překonávat svoji nesmělost a nejistotu?
            • Víte, že většina Ryb ráda cestuje, zatímco jiné by se nezvedly ze židle?
            • Víte, že propadají fanatickému nadšení stejně jako bezbřehým depresím?
            • Víte, že jednají pod vlivem inspirace a k životu potřebují v něco věřit?
            • Víte, že když milují, tak celým srdcem a svou lásku neustále prověřují?
            •  

            Zdroj: e-mail + dohledáno http://mojeastrologie.kafe.cz

             

            Přední česká kartářka a astroložka Dagmar Kludská pro vás vypracovala obsáhlý horoskop na celý rok. 

             

            Sdílet tuto pravdu

            Reklama

            Sledujte na Facebooku

            Vaše komentáře

            Reklama