ÚNOR 2013 – TYGR

Měsíc Tygra je prvním měsícem čínského kalendáře, neboť v jeho průběhu Číňané oslavují příchod nového roku, letos roku Vodního Hada.

cinsky-tygr 

Energie Tygra jsou startovací energie, se kterými k nám přichází síla jara. Jedná se jako každoročně o období zrodu nového, s potenciálem neuvěřitelného růstu.

Tygr je velmi nepředvídatelné zvířátko. Kočička, která se jen tak dlouho válí a najednou začne být velmi aktivní.

I v našem životě mohou být nevyzpytatelné okolnosti, situace, kde se vše jakoby kouzelným proutkem naráz změní. Jaká ta změna bude, záleží především na našem vnímání.

Jak danou situaci posuzujeme, cítíme. Záleží na tom, jak jsme připraveni, čeho jsme ochotni se vzdát, co pustit apod. Ze svého života ale musím říct, že každá změna, byť se mi zdála neúnosná, byla nakonec k mému prospěchu. A tak je to myslím vždy.

Snažme se tedy udržovat si dobrou náladu v každé situaci.
 

S Tygrem se probouzí jarní jangová energie. Přináší nám zase aktivitu a sílu. Žene nás kupředu.

Vzhledem k tomu, že 9.2. začíná rok Hada, který bude již znatelně přízemnější než byl Drak roku 2012, doporučuji, aby pokud máme něco, co chceme začít, nějaké plány čehokoliv, udělejme první krok ještě v rámci roku Draka.

Ten první krok, to vykročení, je velmi důležité. A proč nevyužít energii, která je ještě tady a díky níž může být naše cesta o poznání lehčí.

I když můžeme ještě cítit chaos uvnitř sebe a budeme si chtít vše detailně promyslet, neváhejme s tímto prvním krokem. První krok ještě v roce Draka může být i trochu chaotický.

Chaos totiž k energii jara přirozeně patří, Drakovi to nevadí a navíc vše, co začínáme na jaře lze tvarovat, formovat a napravovat.

Takže nyní i lehce chaotický začátek nebude na žádnou velkou škodu. S příchodem Hada budou začátky složitější, neboť nás bude celý rok hnát k přemýšlení a chaos a nepořádky nám neodpustí.

S jarem a energií Dřeva se také může objevit tak trochu dětské chování, věci, které nečekáme apod. Tady je třeba si uvědomit, že na rozdíl od Draka, který naše chování tohoto typu přehlížel, protože jeho detaily nezajímaly, Had je na tom zcela odlišně.

U Hada je důležité sladit obsah i formu, takže dětské reakce, nepřipravenost apod. již od 9. února nebude tolerovat.

 
Tygr nás povede i k tomu, abychom ukázali, co v nás je, co umíme. Říká nám, abychom šli dopředu, abychom šli za svým. Ale musíme si uvědomit, že za svým půjdou i ostatní, takže mohou nastat i nějaké konflikty. A těm bude jako obvykle lepší se vyhnout.

Rozhodně čas, který nastává, není vhodný pro chytání lelků a lenošení. Je třeba chytnout příležitosti za pačesy a nenechat si je proklouznout mezi prsty. Ale buďme zase umírnění a neberme všechno jen proto, že se nám to nabízí. Přemýšlejme o tom, jak s námi tyto příležitosti rezonují a zda můžeme ještě něco udělat pro hladký průběh.

Tygr většinou vede monolog a lidí okolo si moc nevšímá. To nás upozorňuje na to, že bychom se měli vždy zeptat, pokud po nás někdo něco chce, a my mu příliš nerozumíme . On se nebude starat o to, zda jsme pochopili, ale bude očekávat výsledek.

Tygr je také velký šťoural a to může vést k tomu, že jednání mohou být složitá, budeme vystaveni různým nepříjemným otázkám. Ale stejné to může být v našich osobních vztazích.

Také si hlídejme, zda na nás někdo nechce ušít nějaký malý podfuk. Zejména útoky z míst, kde bychom to nečekali, se mohou objevit.
Vše si kontrolujme a využívejme sílu Hada a o všem přemýšlejme, než třeba něco podepíšeme.

Letošní roční energie, stejně jako loňské mají rády informace. Rozdíl však je mezi nimi ten, že vloni byly žádané informace rychlé a povrchní a letošní budou spíš o moudrosti. Takže pokud si je seženeme, máme šanci uspět a nikdo nás nenapálí.
 

Tygr je také velmi nedisciplinovaný. Může nás tlačit k tomu, abychom chodili pozdě, ale v letošním roce nám to asi neprominou. Takže zkroťme Tygra a choďme včas.

Jak už jsem zmínila, s Tygrem přichází také energie Dřeva, která je na jaře vždy velmi silná. Vzhledem k tomu, že se sčítá dřevěná energie měsíce a sezony, bude na nás působit velmi silně. Nicméně její působení bude slabší než vloni.

Tato energie je vhodná pro kreativitu, originalitu, pro začátky, expanzi. Umožňuje nám opravit něco, pokud se nám nelíbí, jak to funguje, jít do něčeho nového, přinášet nápady apod.
 

Vztah Tygra a Hada je dosti chladný. Oni se respektují, ale jsou vůči sobě podezřívaví. Nemohou se na sebe spolehnout. Může vyústit v konflikt. Takže umírněme Tygra, jeho nedisciplinovanost, překotnost, roztěkanost a ukvapená rozhodnutí a snažme se, ať se s Hadem respektují a my se v pohodě dostaneme pod vládu dalšího garanta a tím bude Králík. Ten si s Hadem rozumí již lépe.
 

ZDRAVÍ

tygr

V tomto období můžeme prožívat bouřlivé emoce jako třeba vztek, vznětlivost, netrpělivost.

Vše zase nabere rychlost a ta nás může vyčerpat. Ale nepropadejme panice, nebude to rozhodně tak rychlé jako vloni, protože Had to nedovolí. Bude nás držet více při zemi.

Můžeme však jako každoročně očekávat jarní únavu, zejména pokud jsme v zimních měsících neodpočívali a jeli jsme naplno. Je tedy důležité odpočívat, doplňovat aktivní energii např. hroznovým cukrem. Samozřejmě vývary na podporu základní energie nám pomohou také, ale ty pomáhají v podstatě celoročně.
 

Jinak velká zátěž bude opět na játra, žlučník, oči.

Je třeba veškeré emoce dávat ven a rozhodně je nedusit uvnitř sebe. Ale zase si dejme pozor, jak a kde je ventilujeme. Řvát na druhé není to pravé ořechové.
 

Doporučuji lehkou stravu, ať odlehčíme játrům, procházky na zdravém vzduchu a pokud to jde, tak větrat.

Zároveň je ale třeba dát si pozor na vítr a na to, že umí proniknout všude. Roznáší bacily apod. Na jaře je nejvíce náchylný krk, takže šála, i když už není právě pod nulou, je skvělý nápad.

LETÍCÍ HVĚZDA

kometa

Nová letící hvězda nám říká, že nám v tomto měsíci budou dělat dobře vztahy a to vztahy blízké. Věnujme se tedy svým nejbližším a vnesme do vztahů větší rozmanitost.

Nebude nám naopak dělat dobře, když budeme příliš zalezlí ve své noře, a tak vezměme naše blízké třeba na zajímavou procházku.
 

Aktivity z jihozápadu a jihovýchodu pro nás budou přínosem. Naopak tomu co k nám přijde ze severovýchodu bude lepší se vyhnout.

 

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama