Rozhovor se Zrzkou 3 část

 

…omlouvám se všem, kteří tady svou otázku s odpovědí nenajdou….ale otázek bylo hodně a byly si docela podobné…..rovněž tady nenajdete odpovědi na otázky, které mi už moc lezly do soukromí….a nebo mi přišly malicherné… koho zajímá kolik hodin spím, co jím, kolik toho vyhulím, vypiju, jak často souložím atd 

Rozhovor jsem tak trošku ujednotila a rozdělila do dvou částí…první jsou otázky k mé osobě a v druhé ke stránkám.

 

Co vás zajímá o Zrzce

 

Připadáš mi, že jsi stále pozitivně naladěná, v pohodě a vyrovnaná.  Jestli to tak je, jak to děláš?

Ale kdepak, taky na mě občas přijdou chmury, ale naštěstí se v nich dlouho neplácám. Bývá to u mě otázka pár hodin, někdy ani to ne. Zavčas si uvědomím, že to není až tak špatné, jak to vypadá a vzpomenu si na pár příběhů, které mám ráda, kde se píše ŽE NIC NENÍ NÁHODA…a hned se na svou situaci začnu dívat jinak. Navíc trápení si nejvíc přivodíme tím, že se vracíme do minulosti, kde jsme boly zažili a nebo nad nimi přemýšlíme v čase budoucím (např. si představujeme, že náš nemocný blízký svou nemoc nepřežije atd.). Kolikrát když vidím, co lidi řeší… řeší problémy, které nejsou jejich problémy… starají so o něco do čeho jim nic není a mnohdy se tím pak i trápí. Pak se diví, že upadají do pesimismu, apatie atd.

 

Jsi šťastná?

Být šťastná je pro mne pocit, kdy skáču radostí a jsem na roztrhání…každému mám chuť kousek ze sebe urvat a dát. Tento pocit občas mívám, ale ne pořád. Takže bych měla odpovědět, že šťastná jsem jen občas…. Jsem ale spokojená a to je strašně moc. Uvědomuji si všechno, co mám…. Mám rodinu, přátele, funkční tělo, zázemí, práci, která mě baví, dělám spoustu věcí, které mě naplňují…. Mám toho opravdu hodně a to je důvod být spokojená a chvílemi i šťastná.

 

Jaké negativní emoce s tebou nejčastěji cloumají?

Ani jsem nemusela dlouho přemýšlet. Jsem docela výbušný člověk…jsem oheň, který rychle vzplane….ale tak jak rychle vzplanu, rychle se i ztlumím. Nekrotím svou výbušnost…snesu hodně a docela dlouho bez přemáhání, ale když mi bouchnou saze, tak to jde slyšet :o). Já se zkrátka vyventiluju a za chvilku jsem schopná s člověkem zase mluvit normálně v klidu. Neuznávám, když se někdo užírá a trestá druhého tím, že s ním nemluví.

 

Umíš odpouštět? Já ne a nedokáži si s tím poradit. Načteno mám mnoho na toto téma, ale nejde mi to.

Odpustit se dá, ale zapomenout ne….. Já jsem splachovací a odpouštěcí…. Víš, pokud si uvědomíš, že když odpustíš, tak osvobodíš z negativních energií v podobě záští, zloby, nenávisti atd…hlavně sama sebe….tak ti to odpuštění půjde taky….ale chce to pochopit, že neosvobodíš toho, kterému odpustíš, ale osvobodíš hlavně sebe samu. Odpustit znamená ….něco OD sebe PUSTIT.

 

Jaké metody praktikuješ a jaké pomůcky používáš?

Automatickou kresbu, reiki, EFT, psychologii, pozitivní myšlení, různé finty a fintičky… a jaké pomůcky? Tužku a papír….ale ani ty nepoutřebuju, protože většinou mi ten obrázek naskočí v hlavě.

 

Ráda bych se s tebou setkala osobně a probrala s tebou svůj problém. Je to možné?

To je docela problém… hlavně z časových možností. Pracuju na služby, které pokud není  něco mimořádného tak sloužím DEN, NOC …dva dny volna. Po noční samozřejmě spím, pak něco poňuchtám doma nebo na netu a jdu se psy ven. Mám tři, takže mi to trvá min. dvě hodiny, než je dám do richtiku. Druhý den mám volno (ráno a večer se psy) a to jsem ráda, že doma udělám nějakou tu práci, kterou si domácnost vyžaduje a nebo napíšu nějakou seminárku, nebo vám něco na PRAVDIČKY atd. S časem je to docela mazec …. A mrzí mě, že odmítám i pozvání kamarádek a kamarádů, kteří mě zvou na akce… Jinak možnost je setkat se na semináři, kde často probereme i vaše problémy…a nebo když je to moc kritické, tak umím vzít někoho i domů na pokec, kde něco pokreslíme, odťukáme EFTéčkem, zkrátka snažím se dotyčnému pomoct jak nejlíp umím….ale dělám to opravdu jen v nejnutnějších případech.

 

Dočetla jsem se, že jsi policistka, nechápu, jak policistka může být na tak vysoké duchovní úrovni jako jsi ty a k tomu ještě radit lidem.

Nevím, co si představuješ pod pojmem „vysoká duchovní úroveň“. Jsem obyčejná holka v nejlepších letech svého života (každý věk a rok je ten nejlepší), která se zajímá o duchovno, psychologii, babské rady a recepty a o své zkušenosti se na stránkách ráda dělím s ostatními. Moje povolání souvisí s duchovnem víc, než si někteří dokáží představit….i polda je jen člověk a je ve styku s dalšími lidmi, i s těmi, kterým se mnozí vyhýbají…a když pak při výslechu nebo pokecu s takovým prevítem začneš vidět souvislosti…vidíš příběh nejen současného života, ale i toho předešlého…. a dokážeš nahlédnout do budoucnosti, která se pomalu odvíjí, nebo může odvíjet různými směry….pak si uvědomíš, že všechno do sebe zapadá. Týrání dítěte, které se všem tak hnusí, dokážeš vidět z pohledu karmického…. Kdy to dnešní týrané dítě, kdysi bylo gestapákem, které mučilo právě toho, který ho v dnešní době týral…. Všechno je v životě provázené…minulost, současnost, budoucnost….ty, já, on…. Všichni.

 

Jak se vyrovnáváš s kritikou na různé články, mám na mysli takové ty rejpaly. Mě strašně točí a nejen když rejou do stránek nebo článků, ale i do mých názorů.

Je to jejich názor, jejich problém…. Já to neřeším…..každý máme něco nějak pochopené. Nemám potřebu někoho přesvědčovat o svých pravdách a názorech… ráda si vyslechnu i jejich názory a zamyslím se nad nimi. Ba naopak, jsem ráda, když člověk diskutuje, když přemýšlí, jestli to je jeho pravda nebo ne… a nezobe všechno, co se mu pohodí. Ono když začneš všemu věřit, tak za chvíli z těch kvant informací co na netu jsou, máš zmatek, protože někde to spolu souzní, ale jinde je to přesně naopak nebo se to vyvrací…takže ať si každý najde svou pravdu a tu ať i žije. Je spousta teoretiků, kteří v praktickém životě teorii, kterou mají načtenou, nedokážou použít.

Pěstuješ bylinky?

Už ne, protože ti moji chlupáči je zalívali svou močí, když jsem je pustila z kotce a tak je z bylinkové zahrádky skalka….ale je fakt, že mi čerstvé bylinky chybí, tak asi na příští rok nějak vymyslím ochranu proti psům, aby mi do bylinek nelezli cvrkat :o).

 

Co vás zajímá o webu MOJE-PRAVDY

 

Existuje na stránkách  někde rozpis tvých seminářů?

Neexistuje. Seminář AK1 dělám na podzim a na jaře a termín domlouvám s paní vedoucí z klubu tak měsíc až dva měsíce předem…dřív díky mým službám v práci nemůžu plánovat. Jinak existuje ještě pokračování AK2 a opakovačka….ale to na stránkách neuveřejňuji…Je to seminář pro ty kdo se zúčastnili AK1 a ti jsou zváni ve skupině na FB, ve které jsou přihlášeni. Jinak pokud chceš mít jistotu a nepropásnout termín dalšího semináře, tak máš dvě možnosti….1) odběr novinek nebo 2) napsat mi na [email protected], že máš zájem o seminář a já si tě přidám do seznamu zájemců a ještě než termín dám na stránky, tak všechny zájemce hromadným e-mailem na termín konání upozorním (asi tak tři dny před uvedením semináře na stránkách).

 

Plánuješ semináře automatické kresby i v jiných městech než v Hodoníně?

Zatím ne. Důvod? Hodonín je na hranici SR a ČR. Je pravda, že někdo to má ke mně blíž, jiný dál….a také je pravdou to, že až uzraje čas, tak vzdálenost přestane hrát roli a pokud se máme setkat, tak se setkáme. Někteří zráli tři roky, než se rozhodli přijet…a přijeli a jezdí i na AK2 i na opakovačky. Až se sama někdy divím z jaké dálky lidi jezdí….ale jsou to moc fajn pastelky (tak jim říkám) a zarývají se mi do srdíčka a nejen mně, ale sami sobě navzájem. Není to jen o automatické kresbě a o setkání se mnou…. tam probíhá něco mnohdy nepopsatelného… to se zkrátka musí zažít a prožít. Ale víc se dočtete v REAKCÍCH NA SEMINÁŘE.

 

Plánuješ znovu otevřít poradnu?

Zatím ne. Já to fakt časově nestíhám. Ono je to docela náročné na psaní, byť píšu všema deseti. Psané slovo se dá pochopit jinak než mluvené slovo při osobním kontaktu. Víc se toho probere a navíc vidím oči, jestli chápou, co dotyčnému sděluji. Možná časem, ale nic neslibuju… každopádně pokud poradnu otevřu, tak dám na stránkách vědět.

 

Zaregistrovala jsem se na stránkách k odběru novinek, ale nic mi nepřišlo. Funguje tato služba? Přišel mi potvrzovací formulář k odběru novinek a nevím, jestli to mám potvrdit nebo ne…je tato služba placená?

Novinky se nějak zkomplikovaly, ale už by vše mělo být v pořádku. Rozesílat je budu jednou týdně (asi ve čtvrtek). Formulář je potřeba potvrdit a poplatek za to žádný není…je to zdarma. Pokud vám novinky nepřišly, tak se zkuste zaregistrovat znova a nebo se podívejte do pošty jestli se vám neuložily mezi hromadné maily.

 

Na stránky chodím od jejich samotného začátku a chci tě pochválit za tvou práci. Jediné co mi vadí, jsou v současné době ty reklamy, narušují vzhled stránek a jsou mi protivné (věřím, že nejen mně)..nechceš je smazat?

Díky za tvou přízeň a na tvůj dotaz odpovídám…NECHCI je smazat. Jsou stránky, které svůj chod, náklady a práci řeší tím, že je registrace zpoplatněná, aby ses mohl dostat ke všem článkům, jiné stránky žádají a dobrovolný příspěvek…jiné stránky a i ty moje volí reklamu. Pokud čtenáře zaujme reklama a klikne na ni, tak jde nějaká ta koruna na účet stránky. Myslím si, že reklamy na PRAVDIČKÁCH nijak čtenáře neotravuje, nevyskakuje na něj přes text čteného článku a musel ji křížkem zavírat. Generuje se sama podle vašeho zájmu a nebo podle slov v článku, takže ji nemůžu nijak ovlivnit…takže někdy když se píše o rakovině prsu, tam naskočí např. plastika prsou a podobně, ale to fakt neovlivním.

 

Proč zmizela ze stránek kniha návštěv, fórum a chat?

Tyto služby nebyly až tak moc využívané a hlavní důvod je ten, že se dařilo spamovacím robotům se přes tyto moduly dostat do administrace, kterou zavirovali a … zkrátka dělali neplechu a rozesílali spamy ze stránek MOJE-PRAVDY, které pak byli zablokované. Mnozí z vás si jistě na to vzpomenou, že jeden čas stránky nefungovaly a musely projít úpravami a generálkou. Ale nic není náhoda……….díky tomu mají dnešní vzhled.

 

V poslední době mi chybí tvoje pravdy…tvoje názory …zkušenosti. Zdá se mi, že víc přebíráš články, než je píšeš.

To máš pravdu. Je to tak a docela mě to mrzí. Mám hlavu plnou námětů a inspirace, které bych ráda napsala, ale zase jsem omezena časem. Já bych potřebovala být dvakrát a nebo bych potřebovala, aby den měl 48 hodin, abych stíhala všechno co stíhat chci…nebo by mi stačilo, aby se moje myšlenky dokázaly vtisknout do wordu… to bys viděl tu divočinu. Články, které přebírám, mám autory schválené, že převzít můžu, takže je to legální a navíc, abych pravdu řekla….líp a odborněji bych ten článek nenapsala. Chybí mi dopsat pár seminárek a závěrečná práce (pedagogického minima, které ještě dělám) …a věřím, až toto skončí, že získám trošku víc času. Ono se to možná nezdá, ale tři psi, služby, rodina, škola…… je to docela záhul…

 

Chtěl bych ti poděkovat, že MOJE-RAVDY už fungují i na mobilu. Já jsem jen na mobilu. Asi tě to muselo stát nějaký peníz… nechceš přispět? Rád to udělám …

Jsi hodný a děkuju za tvou nabídku. Máš pravdu, něco to stálo…finanční podporu mi nabízí na chod stránek i na odpovědi na dotazy docela dost lidí, ale není potřeba. Nedělala jsem to dřív a nebudu to dělat ani teď, když stránky na svůj chod dokáží vydělat díky reklamám. Je to psané o pár otázek výš.

 

Je to už dávno, ale byla jsem účastníkem tvého experimentu na šťastný život a nedávno jsem si četla i experiment na hubnutí a tak se ptám…. Plánuješ další experiment? Nebo třeba jen opáčko? Bylo to tenkrát moc fajn. Jsi takový bacil, který dokáže nakazit dost lidí radostí a optimisemem?

Se tady docela tlemím…bacilem mě fakt ještě nikdo snad nenazval :o). Ráda budu bacilem…který lidi nakazí optimismem a zápalem pro něco. Ale zpět k tvé otázce. Vyloženě něco konkrétně neplánuju….. ale je fakt, že se mi v hlavě něco pomalu rodí a zraje. No ale dřív než po Novém roce 2016 to nebude….ještě musím dotáhnout do konce to pedagogické minimum. S experimentem bylo hodně práce….bylo to náročné hlavně časově… ale už mě napadlo, jak to pořešit… abych nemusela všem odpovídat jednotlivě …a téma? To zraje…. Tak snad v příštím roce.

 

Měla bych návrh. Vím, že toho máš mnoho a poradna je zavřená ( jsem ti psala dotaz a odpověď mi nepřišla)… co tak otevřít poradnu online….že bys tam nemusela vyloženě radit ty, ale chodí na tvé stránky spousta lidí, kteří by také dokázali poradit?

Abych pravdu řekla, tak jsem nad tím také kdysi dávno přemýšlela, ale říkala jsem si, jak by to nesli lidi, kteří se obrací na mě a čekají odpověď od té Zrzky z MOJE-PRAVDY….a nakonec jim odpovídá někdo jiný…… zkusím to probrat s administrátorem, jestli by to bylo realizovatelné….a zkusím to promyslet hlouběji….tenkrát to byla jen letmá myšlenka, kterou jsem zahnala, takže díky, že jsi mi ji připomněla.

 

Další otázky, které jste mi napsali, jsou pro mě inspirací pro další články…např. vás hodně zajímá jak si přát na druhého člověka…nebo, jak se udržet v přítomnosti atd….každopádně vám děkuji za vaše dotazy, i za ty, které se mi chtěly hodně pohrabat v osobním životě i za ty, které mě inspirují. Pokud máte další nápady, co vám na stránkách chybí, nebo o čem byste si chtěli přečíst…tak mi napiště na [email protected] a já buď dotaz doplním tady do rozhovoru a nebo se nechám inspirovat a nebo to zkusím probrat s adminem.

 

ROZHOVOR SE ZRZKOU 1 ČÁST

ROZHOVOR SE ZRZKOU 2 ČÁST

Mějte se a smějte se a díky za vaši přízeň….

S láskou vaše Zrzka

11.08.2015

Vaše komentáře

Reklama