Jed, který nám otravuje život

 

 

Po nějakém čase už to prostě nedokázala snášet. Rozhodla se tchýně zbavit. Navštívila obchodníka s bylinami, známého svého otce. Řekla mu:

Už prostě nedokážu dál žít se svou tchýní. Den za dnem mě přivádí k šílenství. Nemohl byste mi pomoci? Dobře vám zaplatím.
– Co bych pro tebe mohl udělat?, ptal se bylinkář.
– Prodejte mi jed. Otrávím ji a trápení bude konec, odpověděla mladá žena.
Obchodník s bylinami dlouho přemýšlel. Nakonec řekl:
– Dobře, pomůžu ti. Ale musíš vědět dvě věci. Za prvé, nemůžeš svou tchýni sprovodit ze světa najednou, protože pak by si lidé snadno domysleli, co se stalo. Dám ti takové byliny, které ji budou otravovat postupně, nikoho ani nenapadne, že by to byla otrava. Za druhé, abys od sebe opravdu odvrátila jakékoli podezření, budeš muset zkrotit svůj hněv, naučit se dávat jí najevo úctu a lásku, poslouchat ji a být trpělivá. Tak tě určitě nikdo nebude podezírat, až tchýně zemře.
Mladá žena souhlasila se vším, vzala si byliny a každý den je začala přidávat tchýni do jídla. Krom toho se také snažila ovládat se, naslouchat tomu, co jí tchýně říká a dávat najevo úctu. Když si tchýně všimla, jak se změnil vztah mladé snachy k ní, zamilovala si ji z celého srdce. Všem vyprávěla, že její snacha je ta nejlepší, o takové si ostatní mohou jen nechat zdát. Během půlroku se ty dvě tak sblížily, jako by to byla matka s vlastní dcerou.
Jednoho krásného dne pak přišla mladá žena za bylinářem a zapřísahala ho:
–Proboha vás prosím, zachraňte mou tchýni, dejte mi něco proti tomu jedu, co jsem jí dávala! Nechci ji zabít, nechci, aby zemřela. Je to ta nejlepší tchýně, mám ji ráda! Bylinář se usmál a odpověděl:
– Uklidni se, nedal jsem ti žádný jed. To, co jsem ti dal, bylo obyčejné koření. Jed byl jenom v tvojí hlavě a zbavila ses ho sama.
Tak je to i s většinou našich problémů. Jsou jedem otravujícím náš život. Je to však jed, který je ukryt pouze v našem vědomí. Zamyslete se nad tím, je-li každý váš problém skutečně tak závažný.

 

Zdroj: facebook

Vaše komentáře

Reklama