ŘEKA ŽIVOTA

V posledních dnech mi zní stále častěji v uších, snad je to tím, že díky finanční krizi a všudy přítomném napětí, se odráží ve všem náš strach z něčeho, o něco a nedokážeme žít naplno, jak bychom chtěli.

Dovolte mi podělit se s Vámi a řeku života…..čtěte, přemýšlejte, představujte si. Pokud Vás řeka života osloví, ať Vám zní v uších, tak jak zní mě a mějte ji rádi.

 

ŘEKA ŽIVOTA

Představte si svůj život – osud jako řeku. Řeka se vine jako had (hada si spojuji s moudrostí), má své tempo – v některých místech je divoká, jinde klidná a na jiném místě stagnuje a je skoro stojatá……ani nejde pořádně poznat, že teče svým tempíčkem. Má spoustu zákoutí a kolem ní i v ní je život.

Představte si, jak na tuto řeku položíte lodičku (vaše fyzické tělo) a vlezete si do ní (to je pro změnu vaše dušička) a máte několik možností jak se na vodě chovat.

PRVNÍ MOŽNOST

Necháte se unášet proudem řeky-vašeho života-osudu. Sem tak prohrábnete vodu svým pádlem, jen proto, abyste zahnali nudu a vaše svalstvo zůstalo v kondici. Budete mít čas kochat se sledováním dění kolem vody i ve vodě, na obloze mráčky i sluníčko. Víte, že za každým mráčkem je sluníčko schované, že je občas k odpočinku i přítmí, anebo očistný déšť. Když spatříte na řece kládu, či strom anebo jinou překážku, máte čas si promyslet, jak s ní naložíte….zda se jí vyhnete, nebo ji jinak překonáte. Užíváte si zkrátka tu plavbu po vaší řece Života a tato řeka vás donese přesně tam, kde máte být – k vašemu cíli, bez velké námahy, protože máte čas rozložit své síly. Máte čas na odpočinek na relax :o) zkrátka nádherná plavba.

DRUHÁ MOŽNOST

Začnete zuřivě pádlovat, abyste byl u cíle co nejdřív. Z jízdy jste sedření jak ta hovádka, nevidíte krásy kolem a proklínáte mraky, pak zas slunko a i ten očistný déšť Vám nic neříká. Překážku na vodě zahlédnete v poslední chvíli, protože pot, který vám stéká do očí a rychlost kterou se řinete, vám neumožní potřebnou chvíli na reakci – řešení a tak se může stát, že si v lepším případě nabijete hubu a v tom horším případě, se k cíli nedostanete. Pokud přece jen se vám podaří překážku zdolat a pokračujete dál tak je to plavba bez relaxu, pohody, ale je to jen dřina, která Vás k cíli sice o chviličku dřív dostane, ale kromě té dřiny z vaší plavby po řece Života nic jiného nemáte.

TŘETÍ MOŽNOST

Rozhodnete se plavat proti proudu, snažíte se najít jiné cesty, protože se vám k cíli nechce (cíl je vlastně smrt….konec plavby, ale tady nic neuplatíme, konec naší plavby máme jistý všichni – naprosto všichni). Pádlujete proti proudu, jste sedření ještě víc jak hovádka a řeka vás stejně unáší a zanese tam kde máte být. O dění v okolí, ve vodě, na vodě, na nebi…….to snad ani nemusím psát, že nevíte nic……nevnímáte, bráníte se a stejně……..až na konci cesty zjistíte, že to bylo zbytečné a že z vaší plavby vám nezůstane ani úspěch z toho že jste se cíli chtěli vyhnout…….jste tam jako všichni co zvolili jiné možnosti.

DOVĚTEK

Tak tady snad už není co dodat….věřím, že jste všichni pochopili, co jsem vám tím chtěla říct. Ale pro jistotu…..Berte svůj osud a život jako řeku…užívejte si tu plavbu, buďte vděční za překážky, které vám jsou do cesty dávány – občas je můžete využít ve svůj prospěch anebo z ní udělat svou ctnost (vím že se kolikrát holky trápíme kvůli vadám na kráse, ale proč z té vady neudělat ctnost?). Překážky jsou našimi směrovkami na cestě kudy tudy za štěstím a co nás nezabije, to nás posílí…..ale už dost filozofování…..klidně si o řece přemýšlejte a klidně tuto úvahu v sobě rozvíjejte a přirovnávejte ke svému životu.

Mějte se a smějte se a díky, že jste se prolouskali až sem….

Vaše Zrzka

Je to už pár let, co jsem o řece života ráda mluvívala, ale pak nějak vyšuměla a nebylo potřeba ji zmiňovat. Nevím, kde jsem k ní přišla, jestli jsem o ní někde četla, nebo slyšela anebo jsem ji měla v hlavě, ale stala se mojí pravdou – byť je jen jakousi úvahou.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama