NAUČTE SE ČÍST VE SVÉ TVÁŘI

 

Profimedia.cz

Na své tváři můžete najít znaky, které vám poskytnou informace o vašem zdravotním stavu, ať už fyzickém, nebo psychickém. Každá vráska, tmavá nebo světlá skvrna či uhřík může hodně napovědět dokonce i o vašem charakteru. Někdy se dají odhalit úplné energetické „díry“ nebo místa psychosomatických bloků, které si vytváří každý jedinec jako obranu pro přežití traumatických zážitků.

 

My se ale zaměříme pouze na zdravotní aspekt. Každý bod na tváři je spojen s určitým orgánem v těle (viz. tabulka) a může nám napovědět, zda a případně kde se právě odehrává nějaký problém.

 

 

 

Jak se ale v jednotlivých znacích zorientovat?

 

Postavte se před zrcadlo a dlouze se na sebe dívejte. Dýchejte zhluboka tak, aby se vám vzdouvalo břicho, nádech nosem, výdech ústy. Zklidněte mysl a pokuste se vnímat svoji životní energii, která vámi prochází, jako vlnu pocitů. Všímejte si přitom necitlivé zóny nebo míst, kde se energetický blok projevuje jako tlak, napětí či bolest. Zaměřte se na vyznačené body podle obrázku. Zkontrolujte, zda jsou teplé, studené, načervenalé, oteklé nebo bolestivé na dotyk. Pokuste se je cítit i zevnitř – pomůže vám správné dýchání a meditace.

 

Když objevíte kritický bod, jemně ho masírujte a snažte se dýchat přes toto místo, aby energie začala proudit harmonicky. Když je kritický bod teplý, můžete ho masírovat rukama od středu postiženého místa směrem ven z obličeje. V případě, že je kritický bod studený, postupujte z opačné strany z venku dovnitř obličeje. Masáží obličejových bodů budete zároveň stimulovat a harmonizovat daný orgán v těle.

 

 

 

 

 

1. Močový měchýř l projevuje se těsně pod místem, kde začínají růst vlasy

2. Tlusté střevo l na spáncích a na bočních stranách čela

3. Tenké střevo l uprostřed čela

4. Játra l mezi obočím

5. Slezina l okolo očí, pod obočím a směrem k uším

6. Žlučník l na víčkách

7. Nadledviny l těsně pod očima

8. Slinivka břišní l okolí kořenu nosu

9. Žaludek l ve střední části nosu

10. Srdce l na špičce nosu

11. Průdušky l pod nosem (nosní dírky)

12. Plíce l na tvářích od nosu až po uši

13. Pohlavní orgány l okolí úst a na části brady

14. Ledviny l na bradě

 

 

Zdroj: http://sip.denik.cz

Stejně jako chodidla jsou poseta reflexními body, které jsou odrazem stavu našich orgánů, tak i jednotlivé části obličeje korespondují s různými částmi těla. Pokud tedy není některý orgán v pořádku, projeví se to na naší tváři v podobě skvrn, vyrážky nebo vrásek. Ukážeme vám, jak tyto signály dešifrovat a pochopit.


Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama