PRVNÍ KROK K SEBELÁSCE

 Žlutou jako je sluníčko a tak mě napadlo napsat pár písmenek.

 

Hlavně my ženy bereme sebelásku podle toho, jaký odraz při pohledu na sebe vidíme v zrcadle. Setkala jsem se a setkávám se s ženami, které by mohly z fleku své fotky poslat do nějakého časopisu, nebo stát modelem fotografovi, nebo sochařovi, ale přesto tyto ženy se sami sobě nelíbí a díky tomu se nemají rády.

 

 

První krok k sebelásce:

Zapomeňme na náš odraz v zrcadle a pokud věříme, že naše duše není na světě první život, prohlédněme a poznejme se tam hluboko uvnitř nás. Začněme se milovat tam. Ty naše dušičky uvnitř nás, které už mají mnohé prožité, jsou již vyspělé duše, které si prošly mnohými zkouškami a na tento život si naplánovaly další a další zkoušky. Poznejme svou duši a začněme milovat tam sebe samu….rozsviťme sluníčko v nás, to sluníčko je tzv. charisma. Jistě znáte nějakého človíčka, který není zrovna ten,  kdo by mohl být ikonou v prestižních časopisech, které udávají jakýsi vzor krásy, ale je nádherný, protože má charisma, něco z něho září…..září z něho to sluníčko, které v sobě má.

Proč to píšu:

Ono je daleko snazší mít rád druhého než sebe samu, proto zkuste mít rádi svou duši, začněte si ji vážit….nevidíte ji v zrcadle a tak ji nemůžete srovnávat s tím, co vám nabízí reklama, s tím co je právě IN s tím kdo určuje v médiích co je krásné a co ne. Pokud si začněte vážit sebe sama tam uvnitř, začnete své sluníčko přikrmovat a ono poroste a začne prozařovat vaše tělo. Začne z vás pomalu ale jistě vyzařovat charisma. Podle mě, je třeba mít rád sebe samu především tam uvnitř….pak nebude problém mít rád i tu naši skořápku ve které jsme, naše tělíčka, které se odlišují sem tam od nějakého toho trendu krásy.

Je to lepší? Zdá se vám to jednodušší? Samozřejmě…je to logické….tak s chutí do sebelásky od základu….od své duše.

To by měl být první krok k sebelásce….pak nám nebude vadit větší nos, z kterého můžeme udělat přednost (Bolek a Anička Polívkovi), pak nám nebude vadit tloušťka (Halina Pawlowská, Helena Růžičková), nebude nám vadit že stárneme (Květa Fialová jak ta umí krásně stárnout), nebude nám vadit že máme malá prsa a křivý nosík (Adélka Banášová). Tyto lidičky dávám za příklad, protože z toho co není IN udělali přednost své osobnosti. Oni znají svou hodnotu, mají v sobě to sluníčko, o kterém tady celou dobu píšu…..charisma.

Sebeláska není jen láska jen ke svému tělu a odrazu v zrcadle, sebeláska je především hlubší láska, která začíná láskou, vděčností, uznáním, důvěrou, vážením si sebe za své skutky….  tam hluboko uvnitř nás.

Zkusme se začít milovat tam,  kde jsou naše kořeny bytí …u naší dušičky. Naše těla jsou jen schránky, které jsme si pro tento život vybrali…. Pečujme o ně, ale zůstaňme sami sebou, zůstaňme originály, které se nemusejí plasticky přetvářet do forem toho, co někdo považuje za krásu.

Přeji nám všem spoustu sebelásky a lásky k ostatním, na které a hlavně na sebe …..snad ode dneška budete pohlížet z jiného úhlu pohledu než jen z toho co vidí vaše oči.

Mějte se a smějte se a milujte sebe i ostatní…… taky vás miluju a děkuji, že jste se dočetli až sem a že se nad písmenky, které jsem pro vás s láskou napsala zamyslíte a snad vám pomohou se milovat víc než jste se milovali do teď.

Vaše Zrzka

22.10.2010

 

Často se mi v kresbách zakresluje zablokovaná anebo malá třetí čakra, které vypovídá o naši sebelásce, sebevědomí, která má barvu žlutou.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama