Jak detoxikovat každý orgán a už nikdy nebýt nemocný ani unavený

Naše tělo je sice za optimálních okolností dokonalé, ale má i svá slabá místa.

Jedním z takových slabých míst jsou toxiny z prostředí, které mají schopnost poškozovat naše DNA, což pak způsobuje fyzické poškození. Ke genetickým změnám však může docházet nejen v důsledku vlivu toxinů.

Spouštěčem dokáží být i stres, duševní plytkost, hormonální a endokrinní nerovnováha, parazity, viry, bakterie, nadbytek cukru, pesticidy, těžké kovy a podobně. Totiž, tělo a duše jsou jedno. Skutečná medicína se proto musí zaměřit na obě oblasti.

Jak funguje imunitní systém

Imunitní systém je sestrojen tak geniálně, aby byl schopen zneškodňovat a vylučovat z těla toxiny pomocí teploty, průjmů či zvracení. Pokud je však vaše tělo vystaveno toxinům, sice v malých množstvích, ale pravidelně, může to pak vyvolat autoimunitní onemocnění. Jde o onemocnění, při kterých imunitní systém začne nesprávně napadat vlastní tkáně.

Je to proto, že neustálá přítomnost toxinů permanentně nutí imunitní systém k akci. Mnohá autoimunitní onemocnění jsou spouštěna stravou, jako například konzumací cukru, lepku z pšenice, pesticidů, těžkých kovů či geneticky modifikovaných potravin, které vedou ke změně pH vnitřního prostředí.

Například, takové užívání antacidu (při pálení žáhy) může zabrzdit vylučování enzymu pepsin v žaludku, který je nezbytný pro rozkládání bílkovin na polypeptidy. Takové nestrávené bílkoviny pak pronikají přes stěny střev a tím následně „zalarmují“ imunitní systém, který je považuje za cizí vetřelce. V tomto momentu se v těle rozvine zánět. Záněty jsou v podstatě obranou reakcí těla a obvykle trvají krátce. Nicméně, příliš častý výskyt zánětů může vést k dlouhodobým chronickým onemocněním.

Autoimunitní onemocnění

Nejčastějšími autoimunitními onemocněními bývají:

  • leukémie, lupus, hemolytické onemocnění
  • nervově-diabetická a periferní neuropatie
  • svalová fibromyalgie a dystrofie
  • onemocnění štítné žlázy a Hashimotova tyroiditida
  • Gravesova nemoc
  • roztroušená skleróza, autismus
  • Guillain-Barré syndrom (po očkování proti chřipce)
  • revmatoidní artritida
  • ankylozující spondylitida, revmatická rheumatica
  • plícní Wegenerova granulomatóza
  • astma
  • ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc
  • pankreatitida, cukrovka
  • kožní exzémy, lupénka, vitiligo

Podle klasické alopatické medicíny je odpovědí na tato onemocnění imunosupresivní léčba, tedy potlačení imunity namísto hledání příčin. Příkladem mohou být léky jako Humira nebo Predisone.

Taková léčba je však kontraproduktivní, protože při ní potlačujeme schopnost našeho těla bránit se proti cizím vetřelcům. Namísto odstranění příčiny jen použijeme náplast, která vyvolá další nežádoucí vedlejší účinky. Naštěstí existují i čistě přírodní způsoby, které vám pomohou detoxikovat celé tělo a posílit (respektive zoptimalizovat) imunitní systém, aby se vám každá nemoc zdaleka vyhýbala.

Komplexní detoxikace – extrakt z Reishi

Reishi – Lesklokorka – Ganoderma

Zde už následují konkrétní způsoby, jak detoxikovat tělo a podpořit imunitu

1) Stravování

Neměli byste konzumovat pšenici, lepek, sóju, mléko, zpracované a smažené potraviny, žádné druhy geneticky modifikovaných potravin, a pokud to je možné, zaměřit se na bio potraviny. Dokonce i mnohé z předešlých potravin ve své přirozené podobě nejsou zánětotvorné. Avšak v důsledku zpracování, pasterizace a genetických úprav se z nich stávají potraviny vyvolávající nemoci.

Vyhýbejte se i látkám jako jsou cukr, aspartam, MSG (glutamát sodný), trans-tuky či hydrogenované a ztužené rostlinné tuky. Také byste to neměli přehánět s kofeinem a alkoholem. Pomohlo by, kdybyste si vedli deníček, kde si zaznamenáte všechna jídla, které jste vyloučili. Na straně druhé, byste do svého jídelníčku měli zařadit následující potraviny:

  • zdravé tuky (kokosový olej, avokádo, lněný olej, olivový olej)
  • semena a ořechy
  • probiotika (kombucha, tibetská houba, bio kefír nebo probiotické doplňky)

Pořiďte si domů filtr založený na reverzní osmóze, který z vody odstraní zbytky léků, toxiny, těžké kovy či bakteriální spóry. Výrazně pomůže alkalická strava. Je totiž chudá na sodík a naopak bohatá na draslík.

2) Detoxikace jater a žlučníku

Na pročištění jater a žlučníku jsou vhodné následující potraviny a pomůcky:

Při očistě jater by neměli chybět ani aminokyselina ornitin a Lugolův roztok (obsahující jód) na podporu metabolismu. Do stravy je vhodné alespoň na týden začlenit čerstvý mrkvový džus a zelená jablka, které změkčí případné žlučové kameny a zabrání jejich vytlačení během detoxikační kúry.

Můžete si také dát malou štamprli olivového oleje smíchané s citronovou šťávou a na noc použít na břicho v oblasti jater zábaly s ricinovým olejem. Tento recept zachránil už pár lidí před operací žlučníku.

3) Detoxikace ledvin

Nápomocné bylinky, potraviny a jiné látky na pročištění ledvin jsou například tyto:

Extrémně efektivně dokážou být i vlažná voda s čerstvou citronovou šťávou, hořčík, jablečný ocet a koupele v epsomské soli (síran hořečnatý). Zvláště pozor byste si měli dávat na pesticidy, protože při vyšším příjmu mohou způsobit dokonce i selhání ledvin.

Nejen posílení imunity – extrakt z Cordycepsu

4) Detoxikace tlustého střeva

Stolici byste ideálně měli mít 2 až 3 krát denně, naprosté minimum je 1 krát denně. Vynikajícím prostředkem na pročištění tlustého střeva je indický angrešt. Nenahraditelné jsou také kávové klystýry. Pokud upřednostňujete tradičnější prostředky, zvyšte příjem vlákniny. Velmi dobré výsledky dosahuje například psylium.

Během očisty tlustého střeva pijte hodně čisté vody, šťávu z Aloe vera, kokosový kefír, jezte dostatek rostlinné (nejlépe bio) stravy, zázvoru, česneku, fenyklu a případně užijte občas i živočišné uhlí, které výborně váže a odvádí z těla toxiny (živočišné uhlí může způsobit lenost střev, nejlepší je Enterosgel). Z vitamínů se zaměřte především na vitamin C a z minerálů na hořčík.

5) Těžké kovy

Podobně, jak již bylo uvedeno u tlustého střeva, velmi dobrým prostředkem na odvádění těžkých kovů z těla je živočišné uhlí (Enterosgel).

Dále jsou to:

  • koriandr
  • chlorella
  • spirulina
  • potraviny s vysokým obsahem síry (zelí, cibule, česnek a růžičková kapusta)

Existuje dokonce i profesionální nitrožilní infúzní chelace. Tu ale musí dělat odborník ve zdravotnickém zařízení.

Vyhýbejte se také zbytečným vakcínám, z nichž mnohé obsahují těžké kovy jako rtuť či hliník. Rtuť je silný neurotoxin a může vést k rozvoji autoimunitních onemocnění, poruchám nálad a dokonce i k mentální retardaci. Když si půjdete dát ošetřit zuby, vyhledejte takového zubaře, který nepoužívá amalgámové plomby (obsahují mnohé těžké kovy), případně si raději připlaťte za bílé plomby.

6) Paraziti

Důležité prostředky na zbavení se parazitů:

U klystýru se ujistěte, že použijete bio kávu, destilovanou vodu, sterilní nástroje a během jeho aplikace budete ležet na pravém boku 10 až 20 minut.

7) Lymfatický systém

Lymfatický systém je v podstatě kanalizace lidského těla, ale na rozdíl od krevního systému nemá vlastní pumpu (srdce). Proto, pro uvedení lymfatické tekutiny do pohybu musíte být fyzicky aktivní, chodit či praktikovat jógu. Pomáhá také hluboké dýchání, skákání nebo suché drhnutí kůže ručníkem. No a zapomenout bychom neměli ani na lymfodrenážní masáže, které také dokáží povzbudit vylučování toxinů z těla.

8) Kůže

Tělová mléka, make-up, deodoranty, antiperspiranty a parfémy obsahují mnoho škodlivých látek jako parabeny, BHT nebo další endokrinní narušitele. Tyto substance mohou vést k hormonální nerovnováze, endometrióze, fibróze či dokonce až k rakovině. Pro stimulaci vylučování toxinů z pokožky je vhodné navštěvovat infračervené sauny, stimulovat pocení, dělat si lázně s epsomskou solí nebo na sucho šoupat kůži ručníkem či kartáčem.

Měli byste také hodně cvičit, abyste tím podpořili pocení. Pokud jste žena, vyhýbejte se komerčním a syntetickým hygienickým potřebám, které bývají vysoce toxické (vložky a tampony). Místo nich použijte přírodní náhrady, jako jsou menstruační kalíšky nebo bavlněné vložky.

Poslední výzkum ukazuje, že dostatečná úroveň vitamínu D chrání před mnoha typy rakovin. To je zvláště důležité v zimě, kdy je nedostatek slunečního svitu, proto byste si vitamín D měli v tomto období doplňovat. Protože solária nejsou zrovna nejzdravější volbou, upřednostněte pobyt na horách a trochu se tam zkuste opálit.

Závěr

O své tělo a zdraví se musíte postarat sami, nikdo to neudělá za vás. Abyste obnovili jeho sílu a funkce, musíte se detoxikovat a pomoci tak vašim orgánům správně fungovat. Na to pamatujte vždy, když vás zastihne nemoc a budete se chtít vyléčit.

Zdroj: How To Detox Each Organ To Never Be Sick Or Tired Again


Převzaté ze stránek http://www.uspesna-lecba.cz/

Všimli jste si, že stále více a více lidí, dokonce i mladých, podléhá chronickým onemocněním, rakovině či autoimunitním chorobám?

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama