Vděčnost – aneb proč je lepší DĚKOVAT, než PROSIT

Naopak, když více prosíte, než děkujete, zaměřujete se nevědomky na nedostatek, na něco, co vám uniká a vy byste to tak moc chtěli. Takže pozor – lepší variantou, když chceme žít v harmonii, všeobecné hojnosti a prosperitě, je více děkovat, než prosit.

VDĚČNOST vytváří silné a harmonické energetické pole kolem nás i v nás samých. Naučte se děkovat za vše dobré, co k vám přichází, za vše, co máte, čeho jste dosáhli, dokonce i za to, co jste mohli, když byste chtěli… protože ne každý má to štěstí udělat vše, co by chtěl a co druhému připadne jako samozřejmost.

Naučte se končit den vděčným poděkováním za vše dobré, za všechno, co vám udělalo radost, co se vám povedlo. A když jste zrovna rozladěni a nacházíte se ve stavu, kdy vám připadá, že se nic nedaří a všechno stojí za starou bačkoru, vzpomeňte na ty základní věci, které berete jako běžnou samozřejmost, a které samozřejmostí rozhodně nejsou – jste ve své posteli, v měkkých polštářích, jste v bezpečí domova, měli jste dobré jídlo, přes den jste viděli sluneční paprsky, funguje vám počítač (no jasně, když to teď čtete 😀 ) Dělám si legraci, kterou vám chci říct, že máme 1000x za den možnost být vděční… každá myšlenka, kterou vypustíte, působí především na vás samotné – tím na co myslíte, vytváříte v sobě a kolem sebe energetické pole, které přitahuje sobe rovné věci a zážitky.

Jsem-li si vědomá dostatku a hojnosti, kterou mi vesmír nabízí, jsem-li za to opravdu vděčná, vesmír mi na oplátku pošle další porci radostných zážitků. Naopak to funguje zrovna tak skvěle. Když místo díkůvzdání na všechno mrmlám a neustále si stěžuji na smůlu, kterou mám a na to, jak ten život je těžký, dostanu od vesmíru další nálož… a oprávněně 😉

Pro posílení vaší vděčnosti a přitahování všeho dobrého je výborné, když si pořídíte malý notýsek, který bude jen pro vaše oči a do kterého si budete podle možností (nejlépe každý den) krátce zapisovat, za co jste vděční a za co děkujete. Napsané slovo posílí myšlené slovo. Je potvrzením naší myšlenky.

Neodkládejte svou vděčnost… začněte hned dnes.

S láskou a pokorou děkuji za to, že jste dočetli až sem

Autor: Olinka Javorská

Obrázek: https://pixabay.com

 

Vaše komentáře

Reklama