Prosinec 2013 – Krysa

Kdo z nás si z ní vezme příklad, bude na jaře, kdy vládne aktivní energie Tygra, na tom mnohem lépe a nebude trpět jarní únavou ani typicky jarními chorobami.

cinska-krysa

Nastává pro nás období, kdy bychom neměli navenek vynakládat velkou aktivitu, ale připravovat to nové uvnitř nás samotných. Sama Krysa vypadá docela klidně, ale za tímto zevnějškem se skrývá neustálý vnitřní pohyb.

Takže i když se nám může zdát, že se v tomto období neděje navenek nic zásadního, věřme tomu, že pod pokličkou i pokojných událostí se připravuje něco nového.

Krysa miluje společnost a díky tomu nás to asi bude přitahovat na různé večírky a předvánoční akce. Velká společnost lidí by nás však mohla svádět ke kritice ostatních, protože to je jedna z vlastností tohoto zvířátka. Nikdo ale nemá rád kritiku a mohla by se taky obrátit proti nám.

Užívejme si tedy jen společnost, a nechme každému, co jeho jest. Nemůžeme vědět, co právě prožívá a proč se chová tak, jak se chová. A pokud jde o módu? Každý má přeci právo na svůj vkus.

Další významnou vlastností Krysy je manipulace. Dávejme si tedy pozor, ať se najednou neocitneme někde, kde jsme si vůbec nepřáli být jen proto, že jsme se bez mrknutí oka nechali vmanipulovat do něčeho, co s námi vůbec nesouzní.

Mohli bychom pak být do značné míry velmi agresivní a to není projev, který nám pomáhá na naší cestě vpřed. Navíc každá akce vyvolává odpovídající reakci.

Pozor také, abychom my sami nemanipulovali. Toto opravdu není dobrý způsob dosahování svých cílů. Určitě existuje spoustu jiných cest jak se dostat k výsledku, který si přejeme. A jsou určitě mnohem víc přímé a čestnější.

Krysa má velmi ráda peníze a velmi často bývá držgrešle. Nicméně často se stává i to, že vezme své poslední peníze a nerozvážně nakupuje. V tomto období předvánočních nákupů je proto dobré, dát si pozor na bezhlavé nákupy a raději volit dárky po chvíli přemýšlení.

Pokud se chcete vyhnout bezhlavým nákupům, nabízím vám možnou inspiraci. Dobře se zamyslete a pak můžete v klidu získat vánoční dárek, který vám přinese třeba i trvalou hodnotu. Inspirace zde…

www.zverokruh.websnad...

Krysa má také velkou intuici a než cokoliv podnikne, tak si připraví zadní vrátka. Pokud tedy budeme něco podnikat, vezměme si z ní příklad. Využívejme hodně intuici pro přípravu čehokoliv a zároveň si zkusme vytvořit alternativu, kdyby to naše snažení nevyšlo tak, jak jsme očekávali.

Krysa je i velmi ctižádostivá a tak dělá příliš mnoho, příliš rychle. Toto mnohovrstvé konání však často sebou nese rozmělnění naší energie. Může to pak vést k únavě nebo takovému klasickému „já nestíhám“. Raději tedy volme soustředění na dokončení věcí, které jsme už začali. Ať mají vůbec příležitost přinést nám bohatství v jakémkoliv směru.

Pokud jde o vztah Krysy s ročním vládcem Hadem, dá se říci, že spolu mohou velmi dobře vycházet. Musejí si však navzájem projevit ocenění a to, že si jeden druhého váží.

Spojme tedy to, co oběma dělá dobře a respektujme jejich odlišnosti. Pokud např. půjdeme na večírek, nezapomeňme se opravdu hezky a elegantně obléknout. Pokud budeme šmejdit po nákupech, nenechme se strhnout třeba při nějakých vypjatých situacích a chovejme se jako dáma nebo gentleman. A pokud budeme mít potřebu někoho kritizovat, nezapomeňme, že to sami nesnášíme.

zima

6. listopadu skončilo poslední letošní mezidobí Země a naplno nastala Zima.

Je třeba si dávat velký pozor na chlad a vítr, které nám můžou způsobit nějaké choroby a nachlazení. Stále jsou ohroženy ledviny, močový měchýř a kosti. Je to velmi vhodné období na nabírání sil a kultivaci naší energie.

V tomto nám velmi pomůžou vývary, které nejen že doplňují energii, ale také zahřívají náš organismus. Vyhýbejme se studeným nápojům, které náš organismus ochlazují a on pak musí vynakládat zbytečnou energii na své opětovné zahřátí.

Doporučuji také pomalu začít konzumovat Aloe Vera, která pomůže s detoxikací jater, jež zvládnou pak lépe jarní energie, které způsobují velkou zátěž právě na tento orgán.

Opět nás mohou ohrožovat deprese a strachy různého původu. Takže se neuzavírejme do sebe, ale komunikujme s někým o našich náladách, běžme mezi lidi, buďme s našimi blízkými. Třeba od nich dostaneme informaci, která nás vytrhne z našeho smutku ani nebudeme vědět jak.

Je vhodné tento čas využívat i na meditace, které pro nás mohou být v tomto období jednodušší, protože energie vody tohoto období je podporuje.

Aby nás energie chladu příliš neovládly, využívejme všechny možnosti, jak zahřát tělo i duši.

Večery u krbu (místo TV), večeře při svíčkách, červené doplňky, jak v bytě, tak na sobě. Myslím, že jako národ jsme se už docela naučili nosit barvy. Už nejsme tak šediví jako dřív. Ale to platí jen pro letní období. Teď jsme se zase zahalili do černé, šedé. Někdy opravdu jen výrazná šála nás posune úplně jinam. Nejen na té viditelné úrovni.

A samozřejmě nezapomínejme na hodně smíchu a radosti!

kometa

7.12. přilétá nová Letící hvězda.

Tato hvězda nám říká, že nám bude dělat velmi dobře čas strávený s našimi partnery. Věci týkající se partnerství na všech úrovních (osobní, pracovní…) dostanou zelenou. Zkrátka hvězda vnese pozornost do našich vztahů JÁ – TY. Vztahy budou aktivnější, citlivější, ale i zranitelnější.

K naší harmonii přispěje rozmanitost všeho druhu. Jednotvárnost a přílišná jednoduchost by byla tento měsíc velmi kontraproduktivní. Ale zase to nepřehánějme, protože ta rozmanitost musí odpovídat naší nátuře, možnostem, silám a schopnostem. Abychom se pak nedostali do deprese, že nestíháme.

Naopak negativně na nás bude tento měsíc působit, pokud se příliš uzavřeme před světem nebo třeba i jen před našimi partnery. Pokud budeme pořád jen „norovat“ a nebudeme komunikovat, můžeme si pěkně zavařit.

Hezký advent

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

22.11. přebírá vládu Krysa jindy zvaná Myš. Vládne období s velmi silnou jinovou energií. Při pohledu z okna vidíme, že je příroda jakoby šedivá, bez známky života, protože se uložila k spánku a sbírá síly na příští jaro.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama