Listopad 2013 – vepř

Je velmi důležité si uvědomit, že už opravdu nastupují energie zimy. Stále se zvyšují jinové energie, což jsou energie chladu, pasivity, tmy. A teprve až dosáhnou svého vrcholu, začne se posilovat jang a můžeme se opět těšit na teplo, světlo a růst.

Nyní bychom si měli vzít příklad z přírody a utlumovat naše aktivity a průraznost se zaměřením na nějaký cíl, a spíše si život užívat.

Je velmi důležité žít v souladu se svými energiemi ( viz.Astrotyp ) a s energiemi času. Pokud se nám to daří, naše tělo je v harmonii a my jsme zdraví. V případě nerovnováhy energií vzniká disharmonie. Pokud je disharmonie krátká, naše tělo se s tím obvykle vypořádá bez následku. Pokud je významnější, odneseme to nějakou chřipkou. V případě, že dlouhodobě neposloucháme své tělo, dochází k chorobám závažným.

Tělo nám samozřejmě před tím dává spoustu signálů od „nikam se mi nechce“ přes „ jsem unavený“ „nemám náladu“ apod. Ale když mi tak často máme pocit, že nám někde něco uteče, jsme nepostradatelní nebo že „tam prostě musíme být“. A tak rady těla ignorujeme, bereme pilulky plné energie a říkáme si, že když to zvládnou druzí, tak my musíme taky. Jenže ty následky…

V současné době probíhá ještě tzv. mezidobí Země, což je přechodné období mezi jednotlivými sezonami. 7.11. však skutečně již začíná zima. Nastupuje energie Vody a ta nám přináší opět něco nového.

Voda vyžaduje plynutí a co jí v tomto plynutí brání jí opravdu nedělá dobře. Zkusme tedy v tomto zimním období plynout a vyhýbat se překážkám.

Pro podporu plynutí si můžeme třeba udělat každý den „lehký“ plán na den příští. Budeme alespoň tušit, co má následovat a nebudeme se tak točit na místě se zapnutým mozkem a otázkou „co že jsem to ještě chtěl udělat“.

Pokud se však nějaká překážka objeví, bude lepší, když ji obejdeme. Neprorážejme hlavou zeď. Na to teď opravdu energii nemáme. Voda má ráda cestu nejmenšího odporu.

K Vodě patří informace a komunikace. Takže než začneme cokoliv dělat, zjistěme si o tom co nejvíce informací. Bez nich se do ničeho nepouštějme.

A hlavně si povídejme. Doma, v práci..kdekoliv to půjde. Komunikace tento měsíc má zelenou. Nesnažme se držet na povrchu, můžeme jít i do hloubky. Vzhledem k tomu, že k energii Vody patří i moudrost, měly by naše rozhovory být spíš moudré než povrchní. On taky roční vládce Had by asi s povrchností a tlacháním nesouhlasil.

K Vodě také náleží hloubka, strach a deprese. Roční Had často trpí depresí a když k tomu přidáme energii Vody a nedostatek světla, je opravdu velmi důležité spíš udělat vše pro to, abychom se depresi vyhnuli než se pak z ní složitě dostávat.

Zkusme si tedy hodně povídat, bavit se o příjemných věcech, i když ne povrchních, sbírejme hodně informací a nebojme se požádat o pomoc, kdykoliv ji budeme potřebovat.

Pokud jde o zdraví, tak toto období je zátěžové na ledviny a močový měchýř a kosti.

Pozor tedy na prochladnutí a lámání končetin na namrzlých komunikacích.. Doporučuje se hodně pít, ale nápoje musí být teplé. Studenými si ochladíme tělo, které se pak musí znovu zahřívat a tím ztrácí energii, kterou teď vlastně moc nemá. Teplé vývary jsou ideální strava!

Jakmile pocítíte v těle chlad, neváhejte a dejte si nějaký teplý nápoj, ať tělo okamžitě uvedete zpět. Doporučuje se nosit červené oblečení, protože červená barva zahřívá.

Měsíční vládce Vepř je velmi starostlivý a velmi rád dává. Dá se říct, že byl stvořen pro pomoc ostatním.

Vezměme tedy jeho energii za svou a snažme se lidem pomáhat, ale také přijměme, když nám někdo nabídne svoji pomoc. To nejhorší, co můžeme Vepři udělat je jeho pomoc odmítnout. Získá pak pocit marnosti a zbytečnosti.

U Vepře platí: požádej a dostaneš. Takže tento měsíc je naprosto ideální např. pro jakékoliv charitativní projekty.

Vepř miluje hojnost. A to hojnost úplně všeho. A velmi rád si ji užívá. Takže užívejme si pocit, že se máme dobře. Dopřejme si vše, co nám dělá dobře, ať už jsou to večírky, společnost přátel, dobré jídlo nebo sex.

Vepř je velký milovník, ale občas si rád užívá i mimo svá teritoria. Takže pozor na nevěry, které by se nám s vášní Vepře mohly vymknout z kontroly.
Tento měsíc je zkrátka předurčen k tomu užívat si materiální stránku života.

Nicméně Vepř má tendenci si užívat neomezeně a přemýšlet až zítra. Takže dávejme si pozor, aby se naše užívání a utrácení nezvrhlo v něco, co už bude opravdu mimo naši kontrolu i peněženku.

Také s pomáháním to nesmíme přehánět. Energie jsou slabé, aktivita nás vyčerpává a Vepř jde v pomoci až do sebeobětování

Pokud Vepř upadne do bláta, má silné tendence se tam rochnit a už z něj nevylézt. Vzhledem k tomu, že nyní nastupuje i období depresí, je nutné si dát na tento jeho rys pozor. Pokud se objeví nějaké smutky, nerochněme se v nich jako Vepř, ale zažeňme je něčím, co mu dělá dobře. Kupte si něco, dejte si dobré jídlo, bavte se s přáteli, zapalte si krb, svíčky…

Také pozor na to, že Vepř při své potřebě dostatku a zároveň materiálním užívání by mohl začít mít pocit, že se mu nedostává a to by ho do depresí uvrhlo na 100 procent. Takže rozvrhněme si své „zásoby čehokoliv“ na zimu, aby nám vydržely do doby, než se budeme schopni postarat o nové.

Letošní kombinace ročního vládce Hada a měsíčního vládce Vepře nám toto období asi trochu zkomplikuje. Tyto dvě zvířátka spolu právě nekamarádí. Spíš naopak. Vepř se klidně válí v bahně a jí ze země, Had potřebuje noblesu. Pokud Vepř spadne do bláta, nemá sílu se zvednout. A deprese Hada ho ještě víc přesvědčí, že se zvedat nebude. Navíc Vepř je více jednoduchý, prostý. Možná by bylo i výstižnější „přirozený“. Had je velmi složitý a inteligentní. A pokud obsah neladí s formou, je zle.

Asi bych pro tento měsíc doporučila noblesu a dokonalost Hada s plností a užíváním si Vepře. Tak bychom mohli uspokojit oba dva.

LETÍCÍ HVĚZDA

7.11. také přiletí nová Letící hvězda. A co nám říká?

Tato letící hvězda vnáší pozornost do vztahů. Manželství, partnerství, veškeré familiární vztahy budou mnohem více aktivnější, citlivější, ale taky zranitelnější.

Budou potřebovat dost rozmanitosti, otevřenosti.
Bude lepší být s našimi blízkými někde venku, hravost a kreativita ve vztazích budou ceněny.

Učme se brát naše partnery takové, jací jsou. Přijímejte je s jejich dobrými i horšími vlastnostmi.

Naopak pokud bychom se snažili partnery uzavírat jen sami pro sebe, omezovat je, může se to setkat s velkou nevolí.

Užijme si tedy měsíc, který nás vybízí k užívání s našimi blízkými, ale pouze v rámci našich možností!

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

23.10. došlo ke změně vládců měsíce a svoji hlavní roli převzal Vepř. Jaký potenciál v sobě skrývá tento vládce? Čím nás potěší a na co si máme dát pozor?

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama