PRAVDA O TOM, KDYŽ NÁS ŠTĚSTÍ OPUSTÍ

Přestože každý z nás se snaží, aby jeho život se odvíjel podle jeho představ a přání, stává se, že zkrátka přijdou období, kdy to jde a je nám fajn, ale taky se občas stane, že tyto období vystřídají období smutku, pochmurna a máme chuť hodit flintu do žita….. a naše víra v to dobré dostává na prdel a pokud nemáme pevné základy…lehce se naše víra zvyklá…

Každý z nás si tím prochází…. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Napadají nás otázky, které začínají slovíčkem PROČ… proč jsme zase padli na kolena, proč se nám to děje, když se tolik snažíme a myšlenky si hlídáme. Mám na to vysvětlení….může to být i tím, že v době, kdy se nám daří nám v hlavě začnou lítat a vtírat se myšlenky…. Je to možné, abych konečně prolomila tu negativitu a konečně se mi vedlo dobře? Jsem zvědavá, jak dlouho se mě to štěstí bude držet…a tak podobně. Vlastně o tom svém štěstí, které zrovna prožíváme začneme nechtěně pochybovat…. A je to. Samozřejmě mohou být i další vysvětlení, ale zůstaňme chvilku u tohoto vysvětlení. Zkrátka hlídejme si myšlenky, které se nám vtírají do naší mysli. Dalším vysvětlením je i to…že každý má myšlenky…a naše myšlenky se mohou lišit od myšlenek našeho partnera, souseda, kolegy…kohokoliv…

Když už se dostaneme do stavu, kdy se nám fakt začne naše štěstí vytrácet…většinou pak přestáváme mít chuť do života a nejsme v takovém plném a radostném nasazení, tak jako když prožíváme to krásno a když se nám daří. Najednou začneme pociťovat únavu, apatii a kolikrát nechuť se do něčeho pouštět a přemýšlet v pozitivech. Zkrátka náš život se začne odvíjet z „musu“ a samých povinností. Není tedy divu, že jsme unavení. Chybí nám motivace a cíle, které by nás hnaly dál za našim štěstím…to se odráží především v druhé čakře…která má barvu oranžovou.  V této době bychom se měli obklopovat touto barvou a pokud umíme harmonizovat čakry, tak do této čakry si valit energii plnými doušky.

Taky bychom měli navázat kontakt s naším vnitřním dítětem. Pohladit ho, pohrát si s ním a poptat se ho…co mu chybí…ono vám rádo poradí. Možná si ani neuvědomujete, že dítě do tří let žije přítomným okamžikem….neřeší a nezná …zkrátka nedokáže ještě myslet na úrovni….co bylo a co bude. Nechápe pojem včera, zítra… Je hravé…a své emoce neskrývá….když je šťastné a nebo naopak smutné…tak o tom svému okolí dá vědět pěkně nahlas…. neskrývá svou radost ani svou bolest… Ano…my jsme dospěláci a toto dítě už máme v sobě hodně zpracované a potlačené…..stydíme se za slzy …stydíme se za svou radost.

Když jsem psala… o aktivaci čakry… tak je mi jasné, že někteří z vás, kteří do tajů věcí mezi nebem a zemí teprve pronikají a hledají své pravdy…. neví jak na to…takže tady je jeden „návod“

náhled obrázku

Barevně ji můžeme aktivovat tím, že si oblečeme např. spodní prádlo v barvě oranžové, nebo si povlečeme postel do povlečení této barvy….zkrátka se touto barvou obklopíme…

Tato čakra se nachází těsně nad stydkou kostí….a tak do této oblasti přiložíme svou dlaň a představíme si, jak z naší dlaně (ze středu dlaně) vychází energie a roztáčí kotouč této čakry… ( je jedno jestli doprava a nebo doleva…. Nejsem zastánce toho, že je striktně dané…že ženám se čakry točí tím směrem a mužům opačně. Ono záleží i které aspekty v nás převládají…takže jako žena můžu mít v sobě víc té mužské energie, a tak se mé čakry mohou točit jako mužům.) tak aby nám to bylo příjemné do velikosti …přibližně malého jídelního talířku. Při tom si představujeme jak je tato čakra krásně oranžová….takový odstín oranžové, který se nám líbí a je příjemný. Přestože nemáte zkušenosti např. s Reiki…určitě pocítíte teplotní změny v této oblasti i samotnou energii ve své dlani….všichni máme dar uzdravovat pomocí rukou.

Jak navázat kontakt se svým vnitřním dítětem?

náhled obrázku

Udělejte si chvilku – čas pro sebe….tak abyste nebyli ničím a nikým rušeni. Vypněte mobil, zvonek…. Zkrátka si dopřejte klid na toto setkání.

Zavřete oči…a představte si sebe…dnes (jak vypadáte)… jak sedíte např. v praku na lavičce a vidíte sebe…coby tříletou holčičku nebo klučíka. Toto dítě tam stojí osamoceno…je dokonce uplakané a tak jdete k němu a ptáte se ho…co se mu stalo, jak se jmenuje… a ono vám říká, že je samo…že si ho jeho velké já (vy) nevšímá a zapomíná na něj….nehraje si s ním…nepovídá a nikoho jiného tady nezná . Vezmete dítě do své náruče, posadíte si ho na klín….utřete slzičky a povídáte si s ním dál…. pokračujete v hovoru podle vašich představ. Dítě se zklidní a vy cítíte tu lásku mezi vámi…našli jste se. Veďte tento rozhovor tak dlouho jak jen bude třeba…ptejte se …co by chtělo vaše vnitřní dítě dělat…co mu chybí, co pro něj můžete udělat, aby bylo opět radostné atd. Až bude dítě naprosto klidné a spokojené….tak se začne pomaloučku zmenšovat…až bude malinkaté jako Paleček…a klidně ještě menší…. Takto zklidněné a spokojené dítě přiložte ke svému srdci (ten pohyb udělejte zkutečne, nejen ve své představě)…a nechte ho tam vplout….a slibte mu, že se s ním budete každý den setkávat a povídat…že už na něj nezapomenete…a svůj slib dodržte.

Určitě vám vaše dítě řeklo, že mu chybí radost a hra…. Začnete si hrát…ale teď už ne v představách, ale doopravdy…. Vraťte se k pastelkám, korálkám, modelínám….k vyšívání …k čemukoliv co vás baví a může být pro vás hrou a začněte si hrát…s takovým zaujetím jak to dělají děti. Když si ony hrají…tak jsou ponořeny do své hry a okolní svět najednou není. Můžete na ně mluvit, ale ony vás nevnímají…….jsou ve svém světě hry. Hrajte si i vy… najděte každý den místo pro hru a pro vaše vnitřní já (udělejte si každý den radost svou hrou)….. uvidíte, že nebudete mít čas přemýšlet nad tím, za jak dlouho vás štěstí opustí…. Radujte se ze hry….berte život jako hru…..

Jelikož i já mám svá období…. Jdu si pohrát se svým dítětem… jdu s ním hodit řeč… mějte se a smějte se …a nedejte se….pokud se ocitnete v nesnázích…. Hledejte cestu ven…nezůstávejte dlouho na kolenách a jestli právě klečíte…tak se tomu všemu začněte smát…smích otevře vaše srdíčko… a žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří….no fakt…. Život je fajn…a překážky na cestách našeho života….jsou proto,  abychom je zdolaly…a ne abychom se stále vraceli na začátek a hledali nové cesty. Asi by vás nebavil život bez překážek, bez toho abyste museli něco řešit…to by byla asi časem docela velká nuda……..

S láskou ……..vaše Zrzka

23.5.2011

Přestože každý z nás se snaží, aby jeho život se odvíjel podle jeho představ a přání, stává se, že zkrátka přijdou období, kdy to jde a je nám fajn, ale taky se občas stane, že tyto období vystřídají období smutku, pochmurna a máme chuť hodit flintu do žita…..

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama