RAKOVINA – PROČ VZNIKÁ A JAK JI LÉČIT

Příčina však často přetrvá a rakovina se pak vrací nebo nastávají další zdravotní obtíže.

Rak

 

Také mě mrzí velmi malá informovanost společnosti o alternativních pohledech a způsobech léčby rakoviny. Je to velké neštěstí, když v případě, kdy si s touto nemocí už ortodoxní medicína neví rady, jsou v pacientovi pohřbeny poslední zbytky naděje s tím, že mu zbývá tolik a tolik měsíců života, místo toho, aby byl informován o možných alternativních metodách léčby.

Pokud se snažíte najít tyto informace na internetu, často naleznete mnoho protichůdných názorů a uvíznete v záplavě cizích názvů léků a odborných termínů. Často je tato problematika také brána z příliš úzkého pohledu. Nabízí zaručeně úspěšnou metodu, ale již nedoplní zkušenosti z konkrétních případů a jiné důležité předpoklady pro vyléčení. Tento rozsáhlý článek by měl sloužit jako shrnutí alternativních způsobů léčby doplněné mým pohledem na věc.

Tyto metody léčby mají některé věci společné. Jako důležitý faktor při léčbě vidí detoxikaci těla, snaží se o nastolení pH rovnováhy v těle a většinou zohledňují vztah s psychicky-duševním stavemčlověka.

Proč vůbec rakovina vzniká?

V úvodu bych se chtěl zaměřit na příčinu vzniku rakoviny. Dnes známe mnohé příčiny, které mohou umožnit vznik nádorovému bujení. Patří sem nezdravý životní styl a strava, nadměrné pití alkoholu, kouření, toxické látky v okolí aj. Tato fakta podporují Trofoblastickou teorii Dr. Johna Bearda, o níž píšu níže.

Nejprve je však mojí povinností vám představit Germánskou novou medicínu (tedy pokud jste o ní ještě neslyšeli). Tato medicína vnímá rakovinu z ještě širšího pohledu než ortodoxní či alternativní způsoby léčby.

Germánská nová medicína Dr. Hamera

MUDr. Ryke Geerd Hamer

MUDr. Ryke Geerd Hamer (zdroj: pilhar.com)

MUDr. Ryke Geerd Hamer je 76letý německý doktor, který po nešťastné smrti svého syna (1979) prodělal rakovinu varlat. Vycítil, že vznik a umístění rakoviny u něj mělo spojitost s psychicky-duševním konfliktem, který utrpěl.

Tuto hypotézu poté postupně ověřoval na stále větším množství pacientů. Na základě toho a pozdějších výzkumů v roce 1981 sepsal 5 biologických zákonů a popsal vztahy mezi psychikou, mozkem a orgány. Položil tak základ Germánské nové medicíny.

Její platnost byla úředně potvrzena a přezkoušena na Trnavské univerzitě na Slovensku. Kromě toho ji potvrzuje také několik desítek tisíc případových studií, které byly vypracovány při léčbě pacientů.

Navzdory tomu byl Dr. Hamer za léčení podle GNM již dvakrát vězněn. Žil poté nějakou dobu v exilu ve Španělsku a v květnu roku 2007 se přestěhoval do Norska.

„Podle Hamerovy Germánské nové medicíny rakovina není nemoc v pravém slova smyslu; je to fáze speciálního biologického programu, který proběhne zcela přirozenou cestou, pokud je vhodně veden.“

Caroline Markolin: GERMAN NEW MEDICINE – Dr. Hamer’s Medical Paradigm

Zjednodušeně řečeno je tedy klíčem odhalit psychicky-duševní konflikt a nechat tělo se s ním vypořádat, případně ho při tom podpořit. Pokud chcete o Germánské nové medicíně zjistit více informací, přečtěte si českou prezentaci a další přeložené články.

Pakliže potřebujete pomoc a rozhodli jste se vyzkoušet Germánskou novou medicínu na vlastní kůži, na Slovensku ji vyučuje a poskytuje konzultace František Nagy. U nás zatím bohužel nevím o nikom, kdo by se této medicíně více věnoval.

Trofoblastická teorie Dr. Johna Bearda

Trofoblastické buňky na okraji

Původ trofoblastické teorie sahá až do roku 1902, kdy ji skotský profesor embryologie Dr. John Beard publikoval. Je založená na poměrně jednoduchém principu a původ rakovinového bujení vidí v zanesených játrech.

„Dr. Beard ukázal, že normální tělesná tkáň, trofoblast, vykazuje rysy charakteristické pro rakovinu. Jde o agresivní, metastatické tvoření nových cév (angiogeneze) a vykazuje tytéž specifické znaky a chemické složení jako rakovinové buňky.

Trofoblast je zvláštní totipotentní, čili kmenová, buňka, která roste okolo vyvíjejícího se plodu v průběhu prvních 8 až 12 týdnů těhotenství. … Zanoří se do výstelky matčiny dělohy a zásobuje plod krví až do vytvoření placenty. Je pro život nezbytný.

… Dr. Beard zjistil, že buňky, které tvoří trofoblast … jsou přítomné v malém množství v celém těle. Když dostanou vhodný podnět, začnou růst. Klíčem k pochopení rakoviny je porozumění tomu, co způsobí, že tyto buňky začnou růst.

… Primárním podnětem k růstu trofoblastu je vysoká hladina estrogenů, k čemuž dochází v těhotenství. … Problémem je normální produkce estrogenů v nadledvinách či ve vaječnících. Játra přeměňují estrogen do neškodné formy. Ale když jsou játra plná toxinů, jsou ucpaná anebo nefunkční, potom nemohou estrogen řádně detoxikovat.“

Zdroj: Alternativní léčba rakoviny Dr. Lawrence Wilsona (překlad od Rudolfa Vávry)

Podle této teorie je při léčbě základem dobrá strava. V jejím složení se prakticky shodují s dietou Josefa Zezulky, o které píšu ke konci článku.

Dále je důležitý zdravý životní styl a prostředí. V léčbě pak dále pomáhá např. očista tlustého střeva pomocí kávových klyzmat, bylinná terapie, zvýšený přísun kyslíku, saunování, ale podstatný je také dobrý psychický a emocionálně-duchovní stav člověka.

Pokud chcete o této teorii zjistit více, přečtěte si v angličtině rozsáhlý článek o alternativní léčbě rakoviny od Dr. Lawrence Wilsona nebo český překlad starší verze tohoto článku s konkrétními tipy na léčbu.

Pozor na záměnu s parazitárním onemocněním

Ač se to zdá neuvěřitelné, diagnóza rakoviny může být docela snadno zaměněna s parazitickými červy či mikroorganismy. MUDr. Olga Ivanovna Jelisejevová byla původně oftalmoložka a nyní vede lékařské Centrum pro detoxikaci v Moskvě a zabývá se mj. také tzv. irisdiagnostikou (diagnostikou zdravotního stavu člověka ze změn na oční duhovce). Ve své knize píše:

„Mnohá vážná onemocnění, včetně onkologických, mají parazitární příčinu.“

MUDr. O. I. Jelisejevová: Červi – paraziti – příčina nerozpoznaných diagnóz

O jejím výzkumu a závažných zjištěních z desítek let praxe si můžete přečíst v překladu její publikace.

MUDr. Hulda Clark

MUDr. Hulda Clark (Parasitology.com)

Radím vám tedy nejdříve se přesvědčit, že příčinou onemocnění není žádný parazit. Zní to jednoduše, ale opak je pravdou.

Naštěstí díky doktorce Huldě Regehr Clarkové dnes existují elektronické přístroje, s jejichž pomocí lze provést poměrně důkladnou diagnostiku a zároveň také parazity zničit.

Zkuste kontaktovat některého z detoxikačních poradců působících v ČR, kteří by měli mít k dispozici tento přístroj a zároveň i frekvenční generátor, který škůdce ničí.

Dr. Clarková dokonce napsala i knihu s názvem Léčba a prevence všech druhů rakoviny.

Přírodní léčiva s širokou působností

Pro vás, kteří chcete vyzkoušet alternativní způsoby léčby rakoviny, jsem vytipoval tři přírodní léčiva, která působí téměř proti všem nemocem a mají mnohdy až zázračné účinky. Pomáhají z tělaodstraňovat škodliviny, působí jako silné antioxidantystimulují imunitní systém a další funkce organismu.

Vilcacora, též Uña de Gato (kočičí dráp)

Vilcacora

Vilcacora je peruánská popínavá rostlina s latinským názvem Uncaria tomentosa. Roste v džunglích Jižní a Střední Ameriky a po dobu zrání, zhruba 20 let, dorůstá délky až 30 metrů.

Místní obyvatelé dělají vývary z kůry a kořenů, ale prodává se také ve formě kapslí či kapek.

Další informace si přečtěte v článku o této rostlině nebo si sežeňte knihu s příznačným názvem Vilcacora léčí rakovinu.

Pokud máte o léčbu pomocí vilcacory zájem, můžete tuto knihu získat zdarma od Českého centra Andské fytoterapie. Rádi vám také poradí s konkrétní podobou léčby a dávkováním.

Konopný výtažek

Cannabis Sativa (konopí seté)

Konopí seté (lat. Cannabis sativa) je rostlina známá především jako materiál pro výrobu marihuany. Jedním z hlavních propagátorů užívání konopného výtažku proti všemožným nemocem včetně rakoviny je Rick Simpson, který si v roce 2003 s jeho pomocí vyléčil rakovinu kůže.

„Za posledních šest let jsem výtažek poskytl více než patnácti stům lidem. Záznamy si nevedu, protože konopí je nelegální. S přehledem ale můžu prohlásit, že jsem už viděl stovky lidí, kteří si výtažkem vyléčili interní nebo externí formu rakoviny.“

Rick Simpson

S konopím je to u nás těžké. Legálně se smí pěstovat snad jenom technické konopí, které obsahuje menší množství účinných látek (THC apod.). Kvalitní masti a další léčivé přípravky vyrábí česká firma Bayer & Romsy, na jejíchž stránkách si můžete přečíst mj. zkušenosti lidí s jejich používáním a lze je tam i rovnou zakoupit.

Osobně vidím zákonné omezování pěstování jakékoliv rostliny jako poměrně nešťastné… Aktuální zprávy s vývojem českých zákonů vztahujících se ke konopí si můžete přečíst na stránkáchKonopiJeLek.cz.

Alveo a další…

Alveo je bylinná směs, která slouží jako účinný antioxidant a má na tělo velmi blahodárné účinky. Umožňuje aktivní detoxikaci těla a posiluje imunitu. Existují i jiné podobné potravinové doplňky, ale Alveo je výjimečné opravdu velkým množstvím obsažených bylin, respektive jejich výtažků.

Mám však poněkud rozpačitý pocit ze způsobu distribuce výrobků, jehož vinou rapidně klesá důvěryhodnost dobrých zkušeností popisovaných lidmi v internetových diskusích.

Pro posílení imunity mohou dále pomoci vysoké dávky některých vitaminů. Např. vitamin Cv dávkách 2000 mg denně a vyšších, nebo vitamin D3 (cholecalciferol) v množství 2000–5000 IU denně (ten je však v rozumných dávkách dostupný pouze ze zahraničí).

Dávkování je však vždy na vlastní nebezpečí, koneckonců stejně jako jakákoliv jiná léčba. :-)Vitaminem C se předávkovat snad ani nelze, u vitaminu D3 by bezpečné množství mělo být do 10 000 UI denně (při dlouhodobém užívání raději méně). Uvedené hodnoty jsou mnohonásobně vyšší než doporučené denní dávky v ČR (vitamin C – 60 mg, vitamin D – 200 IU = 5 μg).

Další léky a metody léčby

Po Germánské nové medicíně a těchto čistě přírodních léčivech, která působí často opravdu až zázračně, existují ještě další způsoby, jak se rakovině postavit.

MMS – Miracle Mineral Supplement

Jim Humble

Jim Humble (zdroj: JimHumble.biz)
(foto: Adam Abraham)

Léčivé účinky MMS objevil Jim Humble – americký geolog, který často putoval oblastmi zamořenými malárií a poměrně náhodou objevil léčivé účinky látky, jež se běžně používá k desinfekci vody. Postupným zkoumáním a testováním vyvinul MMS tak, jak ho známe dnes, s optimálním poměrem účinných látek.

Jedná se o směs chloritanu sodného s roztokem kyseliny citronové. Zhruba 3 hodiny po vypití této směsi se začne do celého těla uvolňovat vzniklý chlordioxid, který funguje jako silný antioxidant a ničí škodlivé buňky.

Kromě malárie, proti které byl původně vynalezen, je prý účinný také proti rakovině, AIDS a dalším nemocem.

Existují dokonce i české stránky, které se léčbě pomocí MMS podrobně věnují a přináší aktuality o této problematice.

Jan Marschner z Varnsdorfu také uvádí přímo zkušenosti a doporučení při léčbě rakoviny.

Blokace metabolismu nádorů (MUDr. Kamil Jurkovič)

MUDr. Kamil Jurkovič

MUDr. Kamil Jurkovič
(foto: Pavel Hořejší)

Na tomto léčebném postupu začal rodák z Chorvatska, MUDr. Kamil Jurkovič, pracovat již v roce 1967. Bohužel, soud mu praktikování této léčby před časem zakázal, tedy aspoň na Slovensku, kde žije.

V tomto způsobu léčby se v první řadě zamezí nádorovému bujení pomocí tzv. tyreostatik (Carbimazol), která zabraňují nadměrné činnosti štítné žlázy. Dále se umožní imunitnímu systému člověka, aby si s rakovinovými buňkami sám poradil. Toho je docíleno pomocí enzymů trypsinchymotrypsin, které naruší bílkovinný obal nádorových buněk, aby se k nim mohly dostat bílé krvinky.

Chcete-li se o této metodě dovědět více nebo ji vyzkoušet, přečtěte si další informace o léčbě pomocí BMN nebo si sežeňte knihu s názvem Revoluce v léčení rakoviny.

O MUDr. Kamilu Jurkovičovi a jeho způsobu léčby rakoviny vyšel v r. 2005 i článek v Reflexu.

Vitamin B17, též amygdalin či laetril

Meruňková jádra

Obrázek napravo berte prosím jen jako ilustrativní. Jádra meruněk (také jablek apod.) jsou sice zdrojem amygdalinu, ale museli byste jich jíst desítky denně… Navíc užívání přes trávicí soustavu není optimální, protože v žaludku dochází ke znehodnocování účinné látky, což může vyvolat i krátkodobé zdravotní obtíže.

Největšího účinku dosáhnete při užívání injekcí do svalů nebo nitrožilně. U tohoto druhu aplikace si však málokdo vystačí sám…

„Léčba amygdalinem dosahuje nejlepších výsledků u rakoviny plic, prostaty, prsu, lymfatického systému, jater a mozku. Naopak v případě leukémie tato léčba není příliš účinná.“

Laetrile Therapy (v angličtině)

Úžasně rozsáhlý seznam přeložených článků o léčbě pomocí vitaminu B17 připravil na svých stránkách Vítězslav Bambuch. Dočtete se tam i další konkrétní informace o možnostech této léčby v ČR. Pokud se chcete dovědět více o principu léčby pomocí amygdalinu, hledejte na stejných stránkách.

Jedním z účinků amygdalinu je také snižování hodnoty tzv. homocysteinu. O tomto tématu serozepisuje MUDr. Karel Erben, který dokonce nabízí konzultace. Pokud amygdalin sháníte, prodává ho např. společnost CytoPharma.

Hlíva ústřičná

Pleurotus ostreatus

 

Asi už jste slyšeli o této houbě s latinským názvem Pleurotus ostreatus. Byly u ní již prokázány protirakovinové účinky a vědci postupně zkoumají, jaká konkrétní látka je tou hlavní účinnou složkou.

Velmi účinná látka obsažená v této houbě je ß-glukan. O beta-glukanech je známo, že posilují imunitu a mají další léčivé schopnosti. Světovým specialistou na glukany je český vědec žijící v USA, Dr. Václav Větvička, který o svém výzkumu píše také v češtině.

Jestli chcete tuto houbu pro léčbu rakoviny vyzkoušet, přečtěte sirecept na léčivou kaši z hlívy ústřičné. Musí být kvalitně pěstována a při tepelné úpravě nesmí přesáhnout 60 °C.

Javorový sirup a jedlá soda

Zdá se, že tato metoda  se soustředí hlavně na hýbání s hodnotou pH v těle, což umožní jeho detoxikaci. Vinou nezdravé stravy se prý tělo překyseluje. Tato metoda bývá uváděna mezi alternativními způsoby léčby rakoviny, nicméně klinické testy prý účinek nepotvrdily.

Věrohodné informace o zkušenostech s touto léčbou se mi zatím nepodařilo dohledat. A protože sedetoxikace těla dá provést i jinými cestami (a asi také účinnějšími), nevidím zde příliš velký potenciál. Nicméně pokud byste přesto chtěli tuto metodu vyzkoušet, více informací se dovíte ve stručném článku s dalšími zdroji.

Dietou proti rakovině…

Jedním ze základních faktorů ovlivňujících zdraví člověka je strava. Proto také v případě rakoviny lze pomocí její úpravy mnoho dokázat. Je však dobré se při léčbě neomezovat pouze na dietu, ale dodržovat i jiné důležité zásady.

Antikancerogenní dieta Josefa Zezulky

Zezulkova antikarcenogenní dieta

Zezulkova antikarcenogenní dieta – v PDF pro tisk (zdroj: www.dub.cz, upraveno pro tisk)

Josef Zezulka (1912–1992) žil velkou část svého života v pražském bytě v ulici Jindřicha Plachty, kde také přijímal své pacienty a velmi úspěšně léčil jejich težké nemoci, se kterými si ortodoxní medicína již nevěděla rady. Byla mezi nimi často i rakovina ve značně rozvinutém stadiu.

Rakovinu léčil, stejně jako jiné nemoci,biotronickým působením. Tedy pro představu – léčba probíhala působením energie z jeho rukou ze vzdálenosti zhruba 5 cm a pracováním s psychikou pacienta. S rostoucím výskytem rakoviny si dělal velké starosti.

Sestavil protirakovinotvornou dietu, bez jejíhož dodržování byly šance na vyléčení velmi omezené. Dieta sice neléčí sama o sobě, ale zabraňuje růstu nádorů a je účinným doplňkem léčby.

V antikancerogenní dietě je zakázáno:

  • Kouření.
  • Vše, co je uzené (např. uzené maso, salámy, šunka, uzený sýr atd.).
  • Vše pražené, i odvary z praženého (např. káva, melta, kakao, čokoláda atd.).
  • Vše smažené.
  • Vše pečené. Co je nutné požívat jako pečené (např. chléb), odkrojit kůrku. Nutné ostatní pečivo (např. housky) jen bledé, nevypečené, a co nejméně.
  • Konzervy s kyselinou benzoovou.
  • Vše, co obsahuje dehet (např. masti).

Ostatně, že nadměrná konzumace nekvalitního červeného masa a uzenin může zapříčinit vznik rakoviny podobně jako kouření, již dokázaly i vědecké studie. Je však docela možné, že svůj podíl na tomto zjištění má i poměrně častá záměna s parazitárním onemocněním (při nedostatečné úpravě se mohou zárodky těchto organismů vyskytovat v masu), o čemž jsem se dříve zmiňoval.

Vřele doporučuji tzv. paleolitickou dietuVýrobky z mouky – tedy pečivo, těstoviny a podobně jsou mnohem škodlivější, než si lidé myslí. Existují doměnky, že bílá mouka nese velký podíl na vzniku rakoviny tlustého střeva a především mnoha zažívacích potíží.

Dieta Dr. Johanny Budwigové

Dr. Johanna Budwig

Dr. Johanna Budwigová pocházela z Německa a byla několikrát nominována na Nobelovu cenu. V roce 1952 sepsala dietu založenou na konzumaci speciálních tuků a kyselin obsažených např. ve lněném oleji, zelenině a některých druzích tvarohu. Právě v metabolismu tuků je totiž podle ní ukrytý původ rakoviny a dalších nemocí.

Více o této dietě se můžete dočíst v její knze Lněný olej: účinná pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovině.

V angličtině potom existuje rozsáhlý web věnující se této dietě.

A co klasické způsoby léčby?

Nejčastějšími metodami jsou chemoterapieradioterapiechirurgické zákroky. Dále pak hormonální či biologická léčba.

Největší problém v těchto léčebných metodách vidím v jejich devastujících vedlejších účincích. Např. při chemoterapii se objevují nežádoucí účinky bezprostředně po podání, dále nežádoucí účinky přechodné po dobu léčby, ale také trvalé následky. V 10 % případů dokonce samotná chemoterapie vyvolá nové nádorové bujení. Tedy, sečteno podtrženo, jedná se spíše o zabíjení než léčení v pravém slova smyslu.

Klasické léčbě však nelze upřít postupně rostoucí úspěšnost, snad i díky biologické léčbě, která se dostává stále častěji ke slovu.

Stále je však nutno mít na paměti, že statistiky sledují jen malý počet údajů, a proto se z nich prozatím nedají vyčíst některé důležité závěry. Není pak například jasné, jaký podíl na vyléčení tato léčba nesla, jak dlouho a jak kvalitně po jejím absolvování pacienti žili (uváděný 5letý interval mi přijde nedostatečný), do jaké míry jim nežádoucí vedlejší účinky zkrátily život atd.

Klasickým způsobům léčby se poměrně rozsáhle věnují stránky Komplexního onkologického centra. Prostor pro diskusi s odborníky a pacienty se zkušenostmi s klasickou léčbou je např. na stránkách České onkologické společnosti.

Odstraní se důsledek, příčina zůstává…

Jako mnohé obvyklé způsoby léčení nemocí, nejsou mi ani tyto vůbec sympatické. Většinou se totiž léčí pouze důsledky nemoci a příčina jejího vzniku zůstává. Nemoc se pak může kdykoliv vrátit.

Někteří lidé však ani o nic jiného nestojí. Je mnohem pohodlnější zajít k doktorovi a nechat si předepsat léky, které mají veškerou práci vykonat za vás. Zbavit se odpovědnosti za vlastní zdraví a předat ji do rukou doktora.

K odstranění příčiny nemoci je zpravidla potřeba více – aktivní spolupráce pacienta a mnohdy i určitá změna životního stylu. K tomu však není zdaleka každý ochotný.

Doplňky stravy pro detoxikaci a podporu imunity

Klasické metody léčby jsou doplňovány potravinovými doplňky pro podporu imunity, které mají zmírnit jejich ničivé vedlejší účinky. Tyto doplňky mají zpravidla silné antioxidační a detoxikační účinky.

Patří mezi ně např. InoCell (především při rakovině tlustého střeva a jater), Cytosan (rakovina kostí),Bi-oBran (rakovina krve – leukémie, rakovina prostaty), ImunosanGesavit (verze 50 BG obsahuje mj. také ß-glukany, o nichž jsem se zmiňoval v souvislosti s hlívou ústřičnou), CarTCellCordyceps Starči Ovosan. Jejich užívání je vždy dobré konzultovat s odborníky.

Existují zprávy, že některé z nich (např. Ovosan ve vysokých dávkách při rakovině vaječníků, Gesavit, CarTCell aj.) pacientům pomohly i samy o sobě, bez doplnění klasickou léčbou. Ale tyto případy nejsou vědecky zdokumentované a není prokazatelné, že k vyléčení nepomohly jiné faktory. Většina těchto doplňků má léčebné schopnosti, ale cena některých z nich je velmi nadsazená, a ne každý si je tak může dovolit.

Shrnutí: Výběr způsobu léčby nechte na intuici

Roztomilý ráček :-)

Mrzí mě, že téměř všude, kam se podívám, je rakovina brána jako neléčitelná nemoc. Když se potom člověk doví, že má rakovinu, samotný šok mu pak jeho zdravotní stav ještě o dost zhorší. Rozhodnutí, který způsob léčby si vybrat, je pak o to těžší.

Pokud jste vy, nebo některý z vašich blízkých na vážkách, mohu snad jen poradit, abyste se řídili svojí intuicí.

Přeju vám či vašim známým hodně sil do léčby, ať už se rozhodnete pro kterýkoliv způsob. Hodně zdraví a ať jste brzy tak veselí a bezstarostní jako tenhle malý ráček. :-)

Doplnění: Rakovina u dětí a jak jí předejít

Za posledních zhruba 50 let se značně zvýšil výskyt rakoviny u dětí a mladistvých. Podle mnohých výzkumů je na vině především znečištění ovzduší výfukovými plyny.

Zde si můžete přečíst výzkum na desítkách tisíc případů rakoviny u dětí v Británii:

George Knoxe z Birminghamské univerzity napsal v minulosti několik prací o případech 22 500 dětí, které od roku 1953 do roku 1980 zemřely v Británii na leukemii nebo jiný druh zhoubného onemocnění. Pro svou nejnovější studii vyhledal bydliště 12 000 z těchto dětí, jež se narodily po roce 1954. … Bydliště ve vzdálenosti 500 metrů od autobusového nádraží může podle něho až dvanáctkrát znásobovat riziko, že dítě onemocní rakovinou. Hlavními viníky jsou prý oxid uhelnatý a 1,3-butadien, které jsou obsaženy především ve zplodinách z Dieselových motorů.“ Zdroj: ČTK

Další výzkumy proběhly například ve Francii:

„Francouzští vědci se domnívají, že dítě, které žije v těsné blízkosti benzinové pumpy nebo autodílny, je vystaveno čtyřikrát vyššímu riziku onemocnění leukemií než ostatní děti. Vědci zkoumali 280 případů akutní dětské leukemie v Paříži, Nancy, Lyonu a Lille a srovnávali je se stejně početnou skupinou zdravých dětí. … Riziko je přitom tím vyšší, čím déle jsou děti benzenu vystaveny.“ Zdroj: ČTK

Dále však může být na vině také nezdravý životní styl, nebo z pohledu Germánské nové medicíny vzrůstající počet psychicky-duševních konfliktů, jež má často za vinu hektický život rodičů.

Mějte na paměti, že zvláště v raném dětství je kontakt s přírodou a rodiči velice důležitý, a to zdaleka ne jenom kvůli zdraví.

Další odkazy a zdroje o alternativní léčbě rakoviny

Pokud chcete další informace o alternativních způsobech léčby rakoviny a nestačil vám tento rozsáhlý článek, projděte si některé z těchto webů:

RNDr. Vítězslav Bambuch: Alternativní léčba rakoviny
Po neúspěšné klasické léčbě zkoušel různé alternativní cesty a popsal vlastní zkušenosti.

Craft: Onko střípky
Léčba bylinami, čajovými směsmi a tipy na některá další léčiva

Mgr. František Nagy: Odborné články o rakovině z pohledu GNM
Na Slovensku pracuje jako lektor a konzultant pro Germánskou novou medicínu

 

Aktualizace 19. října 2010: Hyde park ČT24 s Jiřím Vorlíčkem

Na ČT24 byl dnes odvysílán Hydepark na téma rakoviny a její léčby s profesorem Jiřím Vorlíčkem.

Aktualizace 19. října 2011: Hyde park ČT24 s Igorem Puzanovem

Na ČT24 byl včera odvysílán Hydepark nejen o nové cílené léčbě melanomu s doktorem Igorem Puzanovem. Více také v článku na webu ČT24.

Aktualizace 19. února 2012: Systemic Thinking About Cancer

Na KhanAcademy.com se objevil rozhovor s Dr. Davidem AgusemUniversity of Southern California, který na rakovinu pohlíží jako na systémový problém – a ne jako na „pouhý“ nádor, který je třeba odstranit.

Systemic Thinking About Cancer12 minutanglicky

Další videa z KhanAcademy.com o rakovině: Cancer (o rakovině obecně), Cancerous Colon Tissue(o rakovině tlustého střeva).

Aktualizace 4. března 2012: Přirozenou imunitou proti rakovině

Britský lékař Alex Ritter z univerzity v Cambridge pořídil záběry, na kterých určitý druh bílých krvinek (tzv. T-lymfocyty) likvidují jednu nádorovou buňku za druhou. Teď je cílem přijít na to, jak zajistit správnou funkci tohoto imunitního procesu.

 

Autor: Josef Štěpánek

Zdroj: http://josefstepanek.cz/1019/rakovina-proc-vznika-a-jak-ji-lecit.html

Velmi mě mrzí, že v povědomí drtivé většiny lidí panuje přesvědčení, že na rakovinu se nutně umírá. Velká škoda je také to, že klasickými způsoby léčby se vlastně jen odstraní nádor, tedy důsledek nemoci.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama