PRAVDA O VÁNOCÍCH ANEB KOUZLO VÁNOC

 

Byť název hovoří o pravdě…. Je to spíš takové moje zamyšlení nad těmito svátky….a vím, že nenapíšu nic nového…ale věřím, že si všichni uvědomíme …NĚCO.

Vánoce… svátky klidu a míru… tak se o těchto svátcích traduje už léta. Mají své tradice, svou historii …. mění se…. z Ježíška máme Santu :o)… lidi se honí za „něčím“ a zapomínají na to nejdůležitější…. NA KOUZLO VÁNOC.

Vánoce, byť jsou ve stejnou dobu, každý rok opakované…. Jsou pokaždé jiné…. Je spousta rodin, spousta lidí a tak jako v každý obyčejný den…i v tyto dny se odehrávají lidské osudy. Někde se slaví příchod vytouženého dítěte, jinde probíhá odchod na jiný svět…. V další rodině se prožívá radost, v další bolest, jinde je ono a tam zase jiné ono….. Štědrý večer …stejný den, stejná hodina…stejný okamžik a přitom… je to jiné.

 

náhled obrázku

 

Když zavzpomínám na své dětství…. Tak se mi vybavuje spousta vzpomínek :o), krásných vzpomínek … mám pamatováka jako slon a i dnes po tolika letech, si dokážu vybavit atmosféru Vánoc, překvapení, hraní si mých rodičů na Ježíška…..dokážu si vybavit atmosféru Vánoc, kdy já v roli rodiče prožívala Vánoce a viděla rozzářené oči svých dětí… Každé Vánoce byly jiné… a budou jiné….nejen v mé rodině.

Věřím na KOUZLO VÁNOC…. a několikrát jsem ho už za svůj život zažila… lidem se otevírají srdíčka…a jsou si blíž….zapomenou na okamžik na to „zlé“ a užívají si KOUZLO VÁNOC…jen škoda, že to kouzlo často vyprchá a nepřetrvává v nás po celý rok.

Miluju dny v předvánočním a vánočním období, kdy jdu městem a vidím, jak si lidé vzájemně podávají ruky, usmívají se na sebe a přejí si Šťastné a veselé Vánoce a do Nového roku si přejí jen to nejlepší….. a sama potkávám své přátele a známé a naše ruce se setkávají, tak jako oči a to co si přejeme, jde vzájemně do našich srdíček…upřímně a kdo je citlivější, tak vnímá to propojení, cítí tu úžasnou energii.

Některé rodiny ve kterých se bude večeřet tradiční kapr a bramborový salát….budou u slavnostního svátečního stolu v jiném počtu než při loňské večeři. Někde bude někdo chybět, jinde se prázdná židle zaplní…. Jinde vedle v pokoji bude podřimovat uzlíček, který se před nedávnem narodil. Některé židle zůstanou prázdné…. Možná jen dočasně … možná jen zrovna na těch pár dní…. Někdo odejde, ale po čase se vrátí, protože pozná hodnotu své rodiny, kterou chtěl vyměnit za nějaké pozlátko…. Někdo si jen musí prožít svůj boj v nemocnici a vrátí se…. někdo je ve službách občanů (hasiči, lékaři, zdravotní sestry, operátoři, policisté atd) a jsou tady pro nás, kdy budeme jejich služby potřebovat.

Ti, kteří jsou už nevratně z našich pozemských životů pryč…ponechme si je v našich srdíčkách – tam je jejich stálé místo…. Ti co se nám mají šanci vrátit… dejme jim šanci….každý má dostat šanci…každý z nás může někdy pochybit… Ti kteří vykonávají své povolání a musí být jinde než u našeho stolu…. těch si važme….jejich práce není jednoduchá a to o čem tady píšu ….o kouzlu Vánoc…není vždy pravidlem… někde jsou Vánoce, na které se nerado vzpomíná a tady je právě potřeba těch lidí, kteří jsou tady pro nás.

 

náhled obrázku

 

Moji drazí přátelé…. Já vám tímto článeček …touto malinkou pravdičkou chci jen naznačit….abyste si KOUZELO VÁNOC  vychutnali a prožili….se vším všudy… nestyďte se projevit svou radost, když rozbalíte něco co jste si přáli, nestyďte se za své slzičky dojetí, které se vám derou do očí, když vidíte rozzářené očka svých milovaných….

Nezůstávejte nikdo sám…a pokud to jen trošku jde…nenechávejte nikoho o samotě.  Pokud víte, že by mohl být ten někdo s vámi. Zahoďte svou ješitnost a pýchu…alespoň v tyto sváteční dny…..nechte na sebe dýchnout KOUZLO VÁNOC.

 

{youtube}cl21CEa8KFc{/youtube}

 

Přeji vám všem KOUZELNÉ VÁNOCE

 

Mějte se a smějte se…..

S láskou…vaše Zrzka

21.12.2011

Vaše komentáře

Reklama