Pravda o strachu

Strach je nepříjemná a destruktivní emoce, které spousta lidí propadá. Někdo míň, někdo častěji. Bojíme se …. o své bytí, o druhé, o práci….o … o… je toho hodně o co všechno a čeho  se bojíme a máme strach.

Strach je tedy PROBLÉM….a problém trvá jen do doby, než jej pochopíme…. Zkusme tedy pochopit naše strachy. Pokusme se na ně podívat jiným úhlem pohledu.

STRACH – JE OTEVŘENÁ BRÁNA pro všechno čeho se strach týká. Strach dokážete prožít a vložit do něj takovou sílu, kterou se jen málokomu podaří vložit do myšlenek týkající se radosti a štěstí. Naše strachy si dokážeme prožít jako by právě probíhaly…..STOPNĚTE SVÉ STRACHY.

V žádném případě vám nechci dávat nějaký návod jak na to … jen vám ukážu cestu, po které se můžete vydat, pokud správně pochopíte moje písmenka. A pokud je pochopíte a osloví vás a nejdete v nich „pravdu“… tak zkuste to o čem budu psát popřemýšlet a pak zrealizovat do praktického života…..postupně, bez tlačení na pilu. A pak se radujte z každého sebemenšího pochopení a pokroku.

CO JE TEDY STRACH?

V první řadě, je to naše myšlenka. Výplody našich představ, nad kterými přemýšlíme, hrajeme si s těmi představami a vnitřně je prožíváme, jako bychom jistý děj již prožívali doopravdy.

Naše myšlenky se plní… to je bez debat. Napsala jsem na to kdysi jeden článek, PRAVDA O TOM, JAK SE NAŠE MYŠLENKY A SLOVA „ŠUP LUP“ PLNÍ a v dalších článcích jsem se o tom mnohokráte zmiňovala.

Nojo, ale jak se těch myšlenek tedy zbavit, jak je pochopit, aby nám neustále v hlavě neklovali jako datel.

Pokud se zamyslíte….tak dospějete k závěru, že se bojíte a máte strach předem… Tak schválně. Máte strach? Máte zrovna teď v tuto chvíli strach? Ano? Probíhá ta událost, které se bojíte právě teď v přítomném okamžiku…nebo má teprve nastat… za chvíli, za hodinu, zítra? :o). Ahá….ahá… no je to tak? V přítomném okamžiku se bojíte něčeho, co má teprve přijít….a má to vůbec přijít? Nemůže to být náhodou jinak? Ahá… na chvíli nečtěte dál….jen zavřete oči a vnímejte svůj strach, svou obavu… není náhodou zbytečná? Může to být jinak? Pokud ano….tak věnujte raději pozornost tomu, jak byste opravdu chtěli aby to něco, z čeho máte strach probíhalo. Vložte svou energii do myšlenek, které vám budou příjemné a ne do těch, které vás ubíjí.

Se strachem se dá pracovat. Jak?

Jednoduše… vezměte do ruky tužku a papír. Pište si otázky a zapisujte odpovědi.

Čeho se bojím?

Proč se bojím? (spousta z vás si to ani neuvědomuje….ale je fakt, že se lidi rádi bojí)

Jak mi u toho je?

Je můj strach oprávněný?

Jak vím, že to bude tak jak si představuji?

A nejdůležitější otázka

JE STRACH, který právě prožívám V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU a nebo má teprve nastat ten okamžik, kterého se bojím?

Naše mysl potřebuje vyčistit

Pokud si poctivě a upřímně odpovíte na uvedené otázky (klidně si další ke svému strachu přidejte….čím více se o svém strachu dozvíte, tím více se budete orientovat), tak zjistíte, že je to opravdu jen výplod vaší fantazie. Rovněž zjistíte, že máte problém žít v přítomném okamžiku…protože vaše myšlenky vám utíkají do budoucnosti.

Zamyslete se znovu nad svým strachem…nad myšlenkami, představami, které vás sžírají a ubírají životní energii, kterou byste mohli vložit do jiných myšlenek.

Uvědomte si, kdy máte čas na svůj strach.

Odpovím vám za vás. Je to ve volných chvílích….kdy nemusíte nad ničím jiným přemýšlet. Když zrovna odpočíváte, nebo když se snažíte usnout. Ano, před usnutím ten strach hlodá nejvíce. Sice se snažíte ho přehlušit svými pozitivními myšlenkami, ale co naplat, když ten katastrofický scénář se daleko lépe prožívá v myšlenkách ….no vážně. Zkuste to. Zkuste, když už budete chtít přemýšlet o své budoucnosti prožívat tak jak prožíváte strach…svou radost. Určitě vy co máte strach, se ve své radosti dokážete jen mihnout a pak šup zpátky do strachu.

Jen na každém z nás záleží, co si v hlavě necháme…je to naše volba, jestli se budeme v myšlenkách radovat, nebo prolévat slzy.

Už vás slyším jak říkáte…njn…další teorie, těch už mám  načtených habakuk…čte se to dobře a vypadá to jednoduše….ale ve skutečnosti to není lehké…nejde to.  Máte pravdu… ale jen v první části …. Kolik z vás a kolikrát se pokusilo ty teorie praktikovat? Kolik z vás vzalo tužku do ruky a snažilo se pochopit svůj strach? Kolik z vás, kteří mudrujete, že to nejde…to nějakým způsobem zkusilo změnit? Kolik z vás… prožívá v přítomném okamžiku zrovna okamžik strachu, který je právě teď…právě teď probíhá ta událost které se bojíte?

Tak už dost… to by Zrzko jedna hubatá stačilo… kdo pochopit má, ten pochopil. Kdo s tím  něco bude chtít udělat, tomu těch pár písmenek stačí na to, aby se o to pokusil.

Jednu radu pro začátek vám ale dám…. Vím, protože se taky občas bojím a vím, že myšlenkové pochody jsou rychlé a jejich plnění taky. Mám jednu fintu, která mi fakt zabírá….která mě nenechá myslet, přemýšlet v rovinách, které mě ubírají životní sílu a elán.

Když začnu mít strach, když myšlenky v hlavě nejdou vystrnadit…začnu si v duchu hopkovat :). Přidávám odkaz, kde je o této metodě napsáno víc. HÓ OPONOPONO.

MILUJI TĚ, OMLOUVÁM SE, ODPUSŤ PROSÍM, DĚKUJI.

Když si začnu v duchu tyto „mantry“ říkat….tak nemám čas rozvíjet svůj strach, svoje představy a navíc….celou tu situaci tím pročišťuji.

A ještě jedna rada….jak si pohlídat své myšlenky …. tady jak trošku návod, jak psát knihu svých snů…když kliknete na obrázek knihy…tak se dostanete na článek

Tak já už raději končím svou teorii o strachu…mohla bych vám napsat i své praktické příklady….ale to by byl hodně dlouhý článek….

Mějte se a smějte se …..a přestaňte se bát….žijte teď a právě tady.

S láskou a pokorou k vám jsem možná některým z vás nakopala prdelky…ale to jen proto, abyste pochopili….že STRACH… je nic a netřeba si ho hýčkat.

 

Tak zatím pa ….vaše Zrzka

11.6.2014

Strach je nepříjemná a destruktivní emoce, které spousta lidí propadá. Někdo míň, někdo častěji. Bojíme se …. o své bytí, o druhé, o práci….o … o… je toho hodně o co vše se bojíme a máme strach.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama