ENERGETIČTÍ UPÍŘI Z ŘÍŠE LIDÍ A ROSTLIN

Všichni žijeme v neustálém emočním a fyzickém napětí a když spolu komunikujeme, máme tendenci vyvést druhého z rovnováhy a narušit vzájemné vnitřní naladění.

Lidé, kteří nás obírají o energii se objevují v mnoha (často nevinných) přestrojeních. Mohou mít podobu našich rodičů, zaměstnanců, šéfa v práci, může to být muž či žena, co vedle nás sedí v autobuse. O energii nás dokáží připravit dokonce i zvířata a rostliny.

Všichni tito „energetičtí upíři“ mají však jedno společné. Nikdo nám nemůže jen tak odebírat energii. A pokud ano, děje se tak jen proto, že jsme k tomu dali svolení – ať už na vědomé či nevědomé úrovni.

Energetičtí upíři

Úmyslní energetičtí upíři

Jsou to ti, kteří promyšleně a vědomě využívají naši energii. Zkušenost je totiž naučila, že když někomu ukradnou energii, cítí se lépe. Stávají se na energii závislými a chovají se skoro jako skuteční narkomani. Tito lidé úmyslně provokují ostatní, aby vyvolali ostrou reakci – často hnějivou; taková energie pak přejde na ně, a oni si tak zajistí svou denní dávku.

Lidé, kteří vyvolávají podobné emoční projevy, jsou „upíři“. Zpravidla postupují tak, že pronášejí znevažující či ponižující poznámky a vybírají si k tomu nejméně nápadné a nejslabší jedince. Někdy spustí dlouhý a povýšený proslov, aby vyprovokovali reakci, kterou potřebují.

Snaží se v lidech vyvolat zuřivost doprovázenou hlasitými projevy hněvu. To je právě ten okamžik, kdy se energie uvolní a přejde z rozhněvaného dárce na provokujícího „upíra“. Často se s těmito upíry setkáte v davu lidí nebo ve veřejných dopravních prostředcích, kde se snaží podnítit hádku. Dokáží neskutečně iritovat a otravovat; budou se vás stále na něco ptát, budou chtít radu, kterou ve skutečnosti nepotřebují nebo se jí stejně nebudou řídit. K „upírům“ patří všichni násilníci, protože čerpají energii ze zoufalství, strachu a podřízenosti svých obětí.

Přestože tento druh vyvolání energetické nerovnováhy nazýváme „úmyslným“, může se projevovat i značně nenápadně a nezřídka je spíš impulsivní než předem plánovaný. Takoví „upíři“ často o své perverzní energetické úchylce ani nevědí. Zato vědí, že se cítí dobře, když se jiní cítí špatně, a tak se snaží dělat to, co jim přináší uspokojení. Když s takovým člověkem jednáme, začneme se cítit špatně, zatímco on se cítí lépe než předtím. Tito „upíři“ se snaží vyvolat u ostatních pocit viny, strachu a úzkosti. Trápí je přehnanou jemností, tajnůstkářstvím nebo používáním nedokončených vět. S oblibou bědují a naříkají.

Neúmyslní energetičtí upíři

Spoustu škod napáchají neúmyslní „energetičtí upíři“. Bohužel se dost často jedná o matky. Možná vás to překvapuje – nuže, tady je vysvětlení. S matkou jsme spojeni neviditelnou energetickou šňůrou podobnou pupeční. Do pěti až šesti let jsme na ni napojeni prostřednictvím druhé čakry a sdílíme s ní stejné aurické vejce, tedy jakýsi ochranný obal. Po dovršení šestého roku života začíná naše energetická „šňůra“ mizet a získáváme vlastní, úplnou, individuální, autonomní energetickou bublinu.

Jestliže má matka silnou potřebu přítomnosti dítěte, často v důsledku rozvodu či jiného emočního úsilí, použije jeho energii k tomu, aby sama zůstala emočně „nad vodou“. Nevědomě si dítě touto šňůrou přitahuje a předává mu energii, aby tak zabránila vzájemnému oddělení. Při tomto propojení dochází k tomu, že se matčina energie promění v dusivou lásku nebo ve velice turbulentní vztah, přecházející od lásky k nenávisti a naopak. V takovém případě matčina energie dítěti nedovolí se postavit na vlastní nohy. Celý život pak spolu tráví v symbiotickém svazku.

Dočasní energetičtí upíři

Tento typ „upírů“ je nejčastější. Nedáme-li si pozor, může se jím stát každý z nás. Ve chvílích, kdy se cítíme nemocní a toužíme si postěžovat či se někomu vyplakat na rameni, můžeme svým utěšovatelům „upít“ něco z jejich energie. Zejména starší lidé mívají potřebu načerpat tímto způsobem energii.

Tento typ lidí nepředstavuje pro naši energii zvláštní hrozbu a nijak neuškodí, když se o ni dočasně s někým podělíme. Aura rychle předanou energii doplní a kdoví, třeba se jednoho dne ti samí lidé podělí o svou energii zase s vámi. Nemějte strach poskytnout energii někomu, kdo ji opravdu potřebuje. Znovu však připomínám, dávejte si pozor, abyste se příliš nevyčerpali, držte se při zemi a věnujte se energetickým cvičením, která stabilizují energetické pole.

Když se na chvíli zamyslíte, určitě zjistíte, kdo jsou vaši „energetičtí upíři“. Patří k nim ti, jejichž zavolání se bojíte, protože víte, že ve vás vyvolávají špatnou náladu a depresi. Jsou dokonce i lidé, kteří vám „odsají“ energii, sotva je zahlédnete. Těm nemůžou pomoci ani žádní léčitelé, protože místo aby použili tito lidé volnou čistou energii, kterou jim léčitel nabízí k jejich uzdravení, usilují o energii z vlastních energetických rezerv léčitele.

Zdroj: http://zivotni-energie.cz/

Jaké máte doma květiny? Víte, že i rostliny mohou být energetickými upíry??

Zmíním se jen o některých,těch běžnějších, co vlastníme ve většině doma…

Fíkus – je vhodný pro dobrou energii doma – má blahodárný vliv na všechny – odnímá nervozitu, podrážděnost a zlobu

Kaktusy – nasávají negativní energii a nabíjejí místnost energií pozitivní

Amarylis/hvězdník/ – sytí dobře prostředí energií

Primula – harmonizující květinka jara – neutralizuje hádky a spory, odnímá nám negativní energii v bytě

Fialka – dokáže uvést člověka do rovnováhy – zmírňuje dětskou agresivitu Brambořík – je vhodný pro lidi se slabou vůlí

Rozmarýn – zbavuje únavy, strachu a neklidu, dokonce nespavosti – vhodné do ložnic starších lidí

Šáchor – je dvousečná zbraň, na jedné straně dokáže předávat energii, ale protože jeho energie je velmi silná až agresívní, může některé lidi potlačovat či dusit lidi se slabší vůlí. Tyto rostliny ale milují kočky/siamské nejvíc/, psy je naopak odmítají respektovat.

Stejně je tomu i u datlové palmy, umí energii dávat i brát, nemá ale ráda zvířata, a proto Vám v bytě se psím miláčkem může chřadnout.

Energeticky nevyrovnaný je i citroník nebo monstera.

Monstera vysává obrovské množství energie z nás lidí , a proto by lidé,kteří nadbytkem energie neoplývají, neměli v její blízkosti vůbec pobývat.

Poslední je, velmi oblíbená , orchidej…

 

Tyto nádherné rostlinky dokáží z lidí vysát veškerou energii, dokáží se proměnit v jakousi pumpu na odsávání ve dne v noci.Doporučuje se proto nepobývat dlouho v její přítomnosti,hlavně ne v noci či v době nemoci.

 

Tak co? Už zkoumáte kdo může za Vaši včerejší únavu? A nebo bolest hlavy?

Uklidněte se, stačí jen si tak trochu upravit poměry v bytě a snažit se někde dobíjet pozitivní energií ! Vždyť i ti naši miláčci z říše zvířat či rostlinek chtějí totéž a také to dělají…

Zdroj: e-mail

Vaše komentáře

Reklama