Červen 2013 – kůň

kun

Mám pocit, že jediná aktivita, která mi v květnu šla opravdu od ruky, bylo přemýšlení. A teď nastal čas trochu to vymyšlené roznést po kraji.

Tento měsíc by nás měl vhánět do větších aktivit, protože Kůň je silné jangové zvíře. Jeho aktivita nebude tak splašená jako loňský rok, ale přeci jen nám propůjčí svoji sílu a my se se pohneme kupředu.

Toto období je i letos obdobím vrcholné aktivity nejen v přírodě, ale i u nás lidí.
Energii, která s Koněm přichází, můžeme letos využít pro větší záležitosti, které jsou od Hada detailně zpracované. Může nám pomoci prorazit tam, kde se nám to dosud nedařilo a posunout nás o kus dále.

Pokud chceme žít v souladu s energiemi, bude dobré tuto sílu využít, protože ona je přítomná a pokud ji nevyužijeme, může se otočit proti nám. Ale nesmíme zapomenout, že „MY“ musíme být aktivní a pak nám ta síla pomůže. Když se budeme válet na gauči, tak se právě ta síla může obrátit proti nám.

Kůň vyžaduje aktivitu. Kůň nepřemýšlí, Kůň běží. Potřebuje cítit volnost a bezstarostnost. Takže pokud nás Had uvedl z věčného přemýšlení do nějakých depresí, že to máme těžké a případně jsme na to sami, nyní by se tyto energie měly změnit. Musíme se rozpohybovat a vše bude dobré.

Vše, co budeme tento měsíc dělat, by mělo být spojené s pocitem radosti. Pokud jsme už konečně v sobě objevili tu ztracenou vášeň, půjde to vše samo. Bez radosti totiž nemáme pocit úspěchu a Kůň se bez pocitu úspěchu utrápí. Tyto pocity pak vedou k vyhoření, ztrátě sebevědomí a pocitům marnosti. A pro Koně, který má velké ego, a potřebuje obdiv, jsou to pocity velmi zraňující až devastační.

Takže minulý měsíc jsme se snažili radost v sobě odhalit a tento měsíc ji začněme prožívat naplno. Pokud nás nepotěší okolí, udělejme si ji sami. Stačí malé radosti během všedního dne. Konečně si musíme uvědomit, že tu radost a štěstí musíme hledat jen sami v sobě. Pokud ji dostáváme z venku, stáváme se na jejím zdroji závislí.

Pokud omezíme naše věčné „Já MUSÍM“ a nahradíme to činnostmi, které vyjadřují více to, co „Já CHCI“, pak nám radost půjde od ruky.

Čas nás bude více svádět k volnosti a bezstarostnosti, projeví se romantické naladění a budeme chtít prožívat jen to hezké i ve vztahu.

Bude nás to mnohem víc svádět k cestování a pobytu v přírodě, kde bude však opět potřeba být aktivní. Letos však nebude aktivita překotná, protože roční Had nás bude stále držet při zemi a v přemýšlení. Takže střídat aktivitu s ležením na sluníčku a přemýšlením nám udělá docela fajn.

Dopřejme si také nějaké to užívání, chození za kulturou, na sport, do společnosti. Pokud to budou honosné, okázalé akce, bude to lepší. Letošní energie příliš festivalovým způsobům nepřejí.

Kůň je rychlý a zbrklý, takže často dělá chyby. Na to bychom si měli dát pozor a vše si kontrolovat hlavně proto, že Had vyžaduje dokonalost. Pokud tedy připravujete třeba nějaké podklady, čtěte to po sobě minimálně dvakrát.

Tento měsíc by navíc mohl být nebezpečný a svést nás z naší cesty. Kůň totiž běží a najednou v půli cesty se zastaví a rozhodne se běžet jinam. Pokud se o něco snažíme a zatím nám to příliš nejde a my se cítíme unavení, mohli bychom se nadchnout pro něco jiného a třeba 5 minut před cílem se vzdát. Takže je velmi důležité si nyní hlídat cestu a nesejít z ní. Nechat Koně běžet naplno, ale hlídat, zda běží po té cestě, kterou jsme si vytyčili už s počátkem roku.

A pokud budeme chtít ukončit to, co děláme, počkejme s tím ještě chvíli. Třeba za rohem čeká vítězství.

Jestli jsme si na začátku roku vytyčili správné cíle a udělali pro to vše, tak by nám to mělo přinést naplnění a naplno se nám to rozjet.

Nyní se vlastně už zase blížíme k vrcholným energiím roku. Pokud se s nimi dostaneme na vrchol, je to velmi pozitivní. Pokud se to nepovede, není to ještě takový problém, ale energie okolo nás nám už pak nepomohou. Bude to vše jen a jen na nás a my do toho budeme muset dávat opět jen své vlastní energie. A to nás bude velmi vyčerpávat.

Tento měsíc bychom se také měli nechat více vést jak naší intuicí, tak i rozumem. Kůň příliš nepřemýšlí, ale cítí. Had přemýšlí velmi mnoho a ví.

K tomuto období patří také energie vášně, lásky, sexu, zamilovanosti. Všichni asi známe letní lásky. Tak se jim nebraňme…přijměme tyto energie…nechme je projít a odejít…

Také je však velmi důležité dát si pozor na závislosti všeho druhu. I na lidech. Je důležité dát si pozor, abychom ty letní lásky nepřeceňovali a nezaměňovali posedlost za lásku. Pozor! Kůň je sice romantik, ale má rád volnost.

U závislostí nebo li lpění na věcech, je vhodné se od nich odtrhnout nejlépe tak, že začneme dělat více věcí najednou. Zejména lidé, kteří mají v Astrotypu hodně ohně, by si měli na toto lpění dávat nyní velký pozor.

Také se nám nyní může stát, že se nadchneme pro něco více méně bez důvodu a později to nebudeme vůbec chápat. Stejně tak můžeme být hodně lehkomyslní. Toto si však musíme hlídat sami. Kůň takový zkrátka je a v tomhle nám tedy nepomůže.

kun3

ZDRAVÍ

Tím, že tento měsíc po nás bude neustále vyžadovat aktivitu a dodá nám na ní i energie, je naprosto nezbytné myslet i na odpočinek. I když nebudeme mít pocit, že potřebujeme odpočívat, je nutné si odpočinek naordinovat.

Jsou teď velmi silné energie ohně a ten působí na psychiku, srdce, cévy a tenké střevo.

Přestávky, i když necítíme únavu, jsou velmi důležité. A vyhýbat se ohnivým aktivitám v ohnivých hodinách je také více než nutné.

kometa

LETÍCÍ HVĚZDA 783

Nová Letící Hvězda od 5.6. bude přát tvorbě resp. prosazení nového.

Cokoliv nového bude podpořeno. I když to bude vypadat jako bláznivý nápad a nebude to mít žádné tradice nebo návaznosti, tento měsíc je pro to vhodná doba.

To nové by mělo mít vztah k našemu domovu, našemu Já. (nová práce, nový projekt, nové oblečení, nový způsob života…)

Takže pokud jste na něčem takovém od začátku roku pracovali, tento měsíc by měl pomoci vaše snažení korunovat úspěchem nebo alespoň k tomuto úspěchu značně posunout. Ale nezapomeňte, že aktivní musíte být vy.

Pomůže vám k tomu: dělat věci s radostí, lehce, hrát si s tím, přesto však dodržovat určitá pravidla – ale ne striktní, jít zlatou střední cestou, mít k dispozici informace – ať už pomocí intuice nebo reálné.

Zkrátka s vášní Koně, inteligencí Hada při dodržování určitých lehkých pravidel, po zlaté střední cestě hravě dojdeme k cíli.

Naše rodina by ale nemusela mít pro naše snažení tento měsíc příliš pochopení.

Pokud se chystáte na dovolenou, doporučuji tentokrát jet někam směrem Západním případně Severovýchodním. Východní země bych tento měsíc vynechala.

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

20.5. se mění energie měsíce a my se opět blíže seznámíme s energií Koně. Po období dvojitého Hada v květnu se všichni můžeme těšit, že se energie a s ní i naše záležitosti pohnou konečně zase dopředu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama