Pravda o tom, že lze omládnout i bez skalpelu

aneb … moje zpověď z šestihodinové masáže

Jsem zastánce toho, že dobré věci se mají mezi lidi šířit a tak jdu šířit.

Jsem si jistá, že v určitém věku při pohledu do zrcadla nejen ženy tak trošku klopí zrak před tím odrazem, co vidí…. Vrásky se prohlubují, pleť přestává být napnutá, hladká a zářivá. Někdo se rozhodne pro ráznější krok a nechá se vylepšit pomocí skalpelu či injekčních výplní, jiný věří zázračným kelímkům a další se pouští do různých technik.

Osobně se uvnitř sebe cítím tak na pětatřicet let, ale ten pohled do zrcadla a hezky v brýlích a z blízka mě hned připomene mých krásných padede. Hold, každá z nás sama na sobě vidí i to, co nevidí druzí? Nebo se pletu?

Abych pravdu řekla, tak vrásky, co mám od smíchu, mi zas až tak nevadí, ale ten pocit, že moje pleť v obličeji je minimálně o jednu velikost větší …to mi teda vadí.

Nic není náhoda a já jsem narazila na ženu, která dokázala svým přístupem a technikou zastavit a napravit zub času a nejen to, dokonce i různé deformace její technikou jdou napravit…ba co víc… namotivovala i mě a já začala praktikovat její techniky a je to jen pár dnů, kdy jsem se s ní setkala osobně a pocítila šest hodin být v jejich rukou.

Ale o tom až za chvíli…nyní mi dovolte, abych vám představila Xanu Bati…a jelikož ani já nemám ráda dlouhé články, tak ji představím v aktivních odkazech, kde si o ní a jejich technikách můžete počíst a začít praktikovat na sobě.

Xanin příběh stejně jako dokumentace toho, jak se proměnila bez skalpelu či injekčních výplní byl pro mě motivací zkusit to také.

Zde jsou odkazy na slíbené stránky:

Webové stránky, na kterých najdete spoustu článku, videí a pak možnosti zakoupení video-kurzů

FB – skupinu Koncepce Xany Bati

FB – stránky Škola omlazení obličeje a modelování těla 

Pokud bude chtít se do těchto skupin podívat, tak budete muset chvíli počkat než vám tam někdo umožní přístup, ale pak se určitě podívejte na videa, obrázky, fotky a pročtěte si i zkušenosti dalších žen, které již nějakou dobu praktikují metodu, kterou je Xana naučila.

Moje osobní zkušenost  

Chci se s vámi podělit o zkušenost, kterou jsem získala při šesti hodinové hloubkové mikrokorekci celého těla a dovolím si říct, že i duše a psychična.

Ještě než se rozepíšu, tak na sebe musím napráskat, že nevydržím ležet dlouho na zádech a malíčky u nohou stejně jako pupek jsou místa, na které si nenechám sáhnout, stejně tak se hned tak někomu do rukou nesvěřím.

Průběh masáže

Se Xanou jsme si padli do okna hned a ještě než jsem ulehla na lehátko, jsem ji informovala o malíčcích a pupíku a taky obavě, jestli to tolik hodin uležím. Její slova…. Zkusíme a uvidíme, nějak to zkus vydržet a když to nepůjde, tak to nějak jinak pořešíme mě uklidnila a já se jí zcela oddala a  svěřila se do jejích rukou. Je fakt, že jsem ze začátku byla zaťatá, ale pak už to šlo jako na drátkách. Pokud si myslíte, že tato masáž je relaxační a že si u ní zdřímnete, tak vás vyvedu z omylu….

Začala na malíčku u levé nohy a důsledně pokračovala každým prstem u nohy, ploskami na chodidlech, přes kotníky až ke kolenu. Když byla asi u třetího prstu, tak jsem v noze cítila husí kůži. Ne na kůži, ale pod kůží…cítila jsem toky energie, které mě příjemně uvnitř nohy šimraly a přes levou nohu mi prostupovaly až do hlavy. Byl to zvláštní pocit, který byl smíšený s bolestí, kterou mi působila zvenčí a uvnitř se projevoval pocitem husí kůže. Hodinu trvalo, než se dostala na jedné noze ke kolenu.

Pak přešla na druhou nohu a to samé, jen levou nohu dotáhla až ke kyčli a pak pokračovala na druhé noze od kolene, kde skončila až ke kyčli. Uvědomila jsem si,  jak mi pravá promasírovaná noha začíná hořet…ale zase tak nějak jinak…jako by mi po ní někdo přejížděl zapálenou loučí. Toto pálení bylo příjemné a já si říkala, že je to tím, jak se mi to všechno krásně prokrvilo. Po chvíli jsem zjistila, že pocit pálení ustal a noha zmizela…fakt…jako by nebyla a nebo nebyla alespoň moje. Následovala pětiminutová přestávka…kdy jsme si museli odskočit a doplnit tekutiny.

Xana pokračovala dál kyčle, kostrč, páteř, záda, ruky, krk a nakonec obličej a vlasová část…a já slastně trpěla bolestí…někdy víc jindy míň…nebudu popisovat úplně všechno tak dopodrobna jako ty nohy…protože by to byl román a ne článek. Ještě se pozastavím u břicha, kde je další moje Achylova pata PUPÍK… i tady jsem to dala, ale musím se ještě trošku přiznat. Nejsem lechtivá, pokud mě chce někdo polechtat tak se mu to většinou nepodaří. Mám v sobě ale putující lechtivý bod (problém bývá u doktora, když mě jde vyšetřit…doktoři ho snad vidí, protože mi ho vždy najdou) a když se ho někdo dotkne, tak jsem pak už lechtivá všude. No a stalo se i u Xany… takže od břicha, když mi několikrát dohonila a sáhla na lechtiváčka, který před ní utíkal, tak jsem vyprskla ve smích …a zažívala jsem nový druh bolesti…nazvala jsem ji LECHTOBOLEST (bolest smíšená s lechtivostí). Zkrátka kromě jednoho jediného místa (frndičky) nevynechala jedinou část mého těla.

Co následovalo pak.

Když jsem po šesti hodinách slezla z lůžka a uviděla se v zrcadle, tak jsem se trošku zhrozila… obličej lehce napuchlý, červený, …tělo na tom bylo obdobně a připadala jsem si, že jsem o deset kilo těžší, ale přitom bych dokázala vzlétnout. Se Xanou jsem se rozloučila a vyrazila domů a doma splnila její doporučení….vlezla jsem si do horké vany. Juj….toto štípalo. První hodiny jsem byla příjemně unavená a myslela jsem, že u televize, kterou jsem snad ani nevnímala usnu. Jelikož jsem vnímala už tak dva měsíce, že moje tlusté střevo začíná blbnout a nafukuje se mi břicho….tak jsem ucházela jak balonek. V ten večer jsem spala celou noc a ráno se probudila svěží a příjemně bolavá…jako kdybych si dala nějaký pořádný tréning. Při pohledu do zrcadla, jsem měla pocit, že jsem lehce dorostla do své pleti v obličeji…sice jen lehce, ale znát to bylo.

Další dny jsem zjišťovala, co mi tato masáž všechno dala:

  1. Vnímám víc své tělo, aniž bych se na něj nějak soustřeďovala… to znamená, že když sedím, stojím nebo jdu, tak si najednou uvědomím, že jsem povolená a hned se rovnám.
  2. Uvědomuji si víc svou mimiku…když začnu krčit čelo nebo zvedat obočí, tak si to během chvilky uvědomím a přestanu to dělat.
  3. Břicho, které jsem měla díky blbnutí mého tlustého střeva nafouklé, je splasklé.
  4. Pocit na těle… kůže a pokožka jako by omládla
  5. Mám pocit, že Xana svým koncertem na mém těle rozproudila energetické dráhy a zažehla ve mně jiskru o kterou se teď chci starat a rozfoukat ji v příjemný plamínek, který bude hřát.
  6. Dnešní den…tj. pět dní po masáži jsem s úžasem zjistila, že na pravé ruce, kde jsem měla před lety zraněný ukazovák a prostředník a byly zboku obou prstů nehezké výběžky, tak ty jsou fuč…na ukazováku úplně a na prostředníku je malinko výběžek ještě vidět. Možná to zmizelo už dřív po masáži, ale já si toho všimla až dnes.
  7. Ještě větší uvědomění, že všechno se vším souvisí… psychika, zdraví, krása (ať už vnější tak i ta vnitřní) jsou jeden celek a když začne problém v psychice, odrazí se na našem zdraví a pak i na kráse.

 

Závěr:

Jsem moc ráda, že jsem měla možnost Xanu a její techniky poznat a patří jí můj obdiv, že dokáže v kuse rozehrát koncert s druhým tělem. Jak jsem psala už na začátku, padli jsme si do oka a byli jsme na stejné vlně. Vlastně náš hovor, který jsem u masáže byl v duchu doplňovacím…jako by mluvila jedna, jen jsme se chvilkama vystřídali.

Každopádně naše ruce obdařené nehty jsou skvělým nástrojem pro formování našeho těla a obličeje. Je potřeba si uvědomit, že všechno se vším souvisí. Marně se neříká „ve zdravém těle zdraví duch“ … existuje vnější i vnitřní krása. Nemusí člověk vypadat jak ze žurnálu a může mít na sobě jizvy a nějaké deformace a přesto je krásný, protože ze sebe tu krásu vyzařuje. Každý jsme individuální bytost a každému z nás sedí něco jiné. Mně Xana a její techniky oslovily a určitě v nich budu pokračovat…. Starost o naše tělo by měla být součástí běžné denní hygieny. Jen na nás záleží, kolik času věnujeme sami pro sebe.  Sebeláska je klíčové slovo pro nás čas, který sami sobě dokážeme věnovat. O sebelásce jsem už pár článků napsala a stojím si za každým slovem i po letech…možná bych ještě nějaké přidala.

Mějte se a smějte se

S láskou jsem se ráda o svůj prožitek a poznání podělila.

Vaše Zrzka

Vaše komentáře

Reklama