PRAVDA O EGU

Jen pár článků a pohledů na Ego je v pozitivním slova smyslu. Dovolte mi podělit se o svou „pravdu“ – svůj úhel pohledu na EGO a na práci s ním. 

EGO není ani špatné, ani dobré…je neutrální, jen my mu umožňujeme aby kladné nebo záporné bylo….to záporné v nás časem vybuduje pevné základy pro EGOISMUS a časem hradbu EGOISMU. 

 

Podle mě, je EGO náš přítel a náš nejlepší učitel,

pokud se na něj podíváte z úhlu pohledu, ze kterého se dívám já.

 

Není to tak dávno, když mi někdo zalichotil, někdo za něco pochválil a já za jeho slova mu dala své díky slovy…. „hm….. to se zas moje ego nažere a naroste za ty tvoje slovíčka“ :o).  Určitě teď přikyvujete hlavou a chápete mojí reakci. Nononono…… chyba….na kterou jsem přišla teprve nedávno. Nebylo to krmivo pro moje EGO, ba naopak nastala mu hladovka. EGO, ze kterého se vytváří EGOISMUS se projevuje převážně v sobeckých, pokryteckých myšlenkách, které naopak nakrmíme a dodáme EGU pořádnou dávku papeny, když prožíváme neúspěch anebo úspěch, který je jen v náš prospěch. Při neúspěchu  začneme obviňovat nejen sebe, ale hlavně hledáme chyby v druhých a začneme vytvářet negativní energie, na které se nabalují další a další. Pokud jsme šťastní a daří se nám a slyšíme chválu, která nás hladí….tak nás to naplňuje, hladí a máme chuť do dalších a dalších podobných akcí, za které jsem získali pochvalu, protože „to“ někomu pomohlo. Víme, že z toho našeho skutku má užitek vícero lidí, vícero zvířátek, vícero bytostí, kterými jsme obklopeni….

 

Co je cílem a cestou člověka, který se vydal na duchovní cestu?

 

Nevím jak vy, ale mým cílem je páchat „dobro“ :o) což slovo dobro v mých představách znamená vidět šťastné a vysmáté xichtíky, cítit kolem sebe lásku a radost. Určitě jste si všimli, že na stránkách se snažím nalévat do vás hledajících pozitivní myšlení, kdo mě zná osobně, tak ví, že mám ráda smích, že ze sebe ráda udělám tak trošku šášulu pro pobavení všech….ale i když dělám šášulu, neshazuju se, neponižuju sebe samu ….. udělat si ze sebe srandu…to EGU a jeho vážnosti opravdu vyprášíte kožich :o). EGO  chce být důležité, vážné, obdivované, nabubřelé ….atd.

 

Pokud se hodláte zbavovat EGA a budete proti němu bojovat, tak ho jen a jen budete krmit svými negativními pochody, které se ve vás budou projevovat. Boj, vždy vyvolá odezvu v nový boj…je to nekonečné, bolestivé a útrapné.

 

Alter-ego

 

 

 

ZKUSTE své EGO nejdříve

   pozorovat, sledujte, jak se chová, co  s vámi dělá, co mu dělá dobře, co ho šťaví…..

    odhalte ho a začněte ho vnímat a sledovat trošku jiným pohledem než doposud…

  pak se ho snažte pochopit…proč mu to dělá dobře? Proč ho to krmí? Proč ho to hladoví? atd.

  Učte se od něj a přijměte ho za svého učitele, za svého gurua,…..

 

EGO = JÁ.

Nechtějte se zbavit sebe sama…chtějte se pochopit. EGO = JÁ = ORIGINALITA. Myslím, že jsem už v některém z článků, které tady na stránkách jsou, psala o tom, že naše JÁ o nás ví a zná nejvíc. Kdo jiný by znal a věděl o nás víc než naše vnitřní JÁ…. JÁ můžeme chápat a nazývat jako naše podvědomí, naši duši…. a těch názvů co pro naše vnitřní JÁ máme je neskutečně mnoho.

 

Příklad jak se  Ego dá chápat a jak se od něj dá učit:

Řekněme, že mám informaci jak se dá dojít k osvícení :o). Jak s ní naložím?

1.) Udělám to, že to dopodrobna popíšu tady na stránkách a dám to vědět všem hledajícím, kteří přijdou hledat pravdy a poznatky s duchovního světa. Podělím se a zodpovím případné dotazy, aby i oni měli možnost dojít k osvícení a doporučím, aby o této možnosti dali vědět svým přátelům a známým, aby se to dozvědělo co nejvíce lidí, protože si myslím, že OSVÍCENCŮ je pro život na naší modré planetě potřebný a nezbytný……….. Šíření této informace, její naplnění a uskutečnění, mě naplní blahem a budu z úspěchů druhých mít neskutečnou radost, bude to pozitivně naplňovat svět a mě samotnou.

Nebo…

 2.) Tuto informaci si budu chránit, nikomu ji nebudu svěřovat, nebo jen pár vyvolencům, které já určím, že jsou vyvolení……co to bude dělat s mým EGEM? Budu cítit moc, nadlidskost, budu cítit nabubřelost, budu se cítit víc než ostatní…. Budu uznávanou duchovní bytostí, která umí a zná to co každý neumí….budu krmit své EGO negativy už jen tím pocitem, že jsem něco víc  než vy ostatní. Stane se ze mě EGOISTA…který myslí jen na svůj prospěch, na své postavení….

Chápete ten rozdíl vnímání? Pochopení svého EGA? Ego není nepřítel, je naší součástí, jsme to my a jen na nás záleží, jestli Ego necháme v nás vyrůst v EGOISMUS. O EGU se dá mluvit donekonečna, dá se o něj přít. Nehodlám se s nikám přít kdo má jiný názor, pohled a pravdu na EGO než já….chápu, že každý díky tomu jak co máme zpracované, tak i máme pochopené….toto je moje vnímání a moje pravda o EGU. Nikoho z vás nehodlám přesvědčovat o své pravdě….možná ji časem pozměním  nebo vyměním za jinou pravdu, který mi bude bližší (pravdy máme právo měnit a je to přirozené, že je měníme, protože naše chápání se mění, jak věkem tak zkušenostma), ale v současné době mám pravdu o EGU pochopenou a zpracovanou asi tak, jak jsem se ji snažila tady popsat.

 

Mějte se a smějte se…..a děkuju, že jste se dočetli až sem….s láskou vaše Zrzka

10.11.2010

 Autor obrázku Martin Bělehradek

O EGU, toho bylo již na mnohých stránkách, knížkách, fórech a diskuzích s duchovní tématikou napsáno hodně. Především převládá názor, že EGO je něco špatného v nás, že je třeba se Ega zbavit.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama