PRAVDA NEJEN O MASU

jak to vnímám a vidím já. Snad už ve mně dostatečně dozrála slova, která použiju k tomuto článku :o) a za pár minut článek vypustím na světlo stránek MOJE PRAVDY.

Jsou lidi, kteří z jistých důvodů maso nejedí…a ani nemusí být nějak duchovně založení. Mám kamarádku, která maso roky nejí, protože se jí příčí jíst mrtvolky…a přitom je ateistka a  jsou lidi, kteří jsou přesvědčeni, že když nebudou konzumovat maso, tak jejich duchovní růst bude rychlejší, nebo to budou všechno kolem duchovního světa víc vnímat…je hodně důvodů proč lidi maso nejedí. Ať už je to tak či onak…každý má svou pravdu…. i na stravování… ať už masa, nebo veganství a jiné… a vše je pravda a jak tomu kdo věří, tak to i bude.. a tak se staň.

Nehodlám nikoho přesvědčovat o své pravdě, jak to mám já …jen vám nabízím svůj úhle pohledu, jak se dívám na maso, jako na potravu. Ale pojďme od začátku…

Tak jako člověk na zemi má své úkoly a své poslání, jsem přesvědčena, že i zvířata a rostliny tady mají své poslání. Proto existuje i nějaký potravinový řetězec… všechno souvisí se vším.

Rostlina pro svůj růst bere živiny z matičky zemičky :o)…. Zvířátka se živý rostlinami a nebo dalšími zvířátky a člověk, ten slupne co se dá…i rostliny i zvířata a další dary které nám zvířátka nabízejí (maso, mléko, vajíčka atd.) a kolikrát nad tím nepřemýšlí…jen to do sebe cpe a labužnicky se mu leskne od omastku brada.

Tak jako máme rostliny, které zužitkujeme pro stravu (nejen pro stravu), tak máme i rostliny okrasné…s kterých se radujeme….tak samo je to i se zvířátky…jsou zvířata, které nám slouží jako potrava a jsou zvířata, které máme jako své průvodce, zvířecí kamarády – mazlíky atd. Nemá cenu to tady nějak zvlášť rozebírat…myslím si, že už víte, jak to myslím…. Je to zkrátka jejich poslání a jejich úkol pro,  který tady jsou …. Nebo se pletu? Jaké poslání by měli prasata, krávy, ovce… že bychom je měli místo psů? Ani mléko, vlnu bychom od nich nepřijali?….Zatím to vnímám tak jak jsem napsala :o)…třeba časem na jiné poznání dospěju.

Proč se dnes tak hodně mluví o tom, že maso je škodlivé?

Já to vnímám tak, že je to díky tomu, že zapomínáme u zvířat, které máme mít ke konzumaci na lásku a pokoru  (ano vím…kolikrát se to týká i těch co by měli být našimi mazlíky). Ve velkochovech se jim lásky nedostává, není na to čas…tato zvířata tam trpí ve stísněných prostorech a vůbec podmínkách, ve kterých až dorostou, čekají nechutná jatka, kde se doslova a do písmene vybíjejí…bez pokory a bez lásky,  bez nějakého poděkování za to, že se nám obětují, aby nás nasytila. Nemluvě o slepicích, které v kleci mají otvor jen na hlavu, aby mohly zobat a otvor na prdelku na druhé straně, aby vajíčko mohlo dopadnout na dopravník a dopravit se někam…a tak bych mohla pokračovat. Díky tomu je v takovém masu a vajíčkách spousta negativní, destruktivní energie, která potom zůstává nejen v masu, které člověk s chutí a bez přemýšlení upravuje a do sebe láduje. Tak se potom nedivme, že lidé, kteří takovéto maso jedí ve velkém, jsou agresivní a vznikají u nich nejrůznější nemoci od ALERGIÍ, přes DNU a RAKOVINOU a další a další nemoci spojené se zažíváním.

Ještě bych se malinko vrátila do historie ale ne tak daleké….do doby, kdy naše prababičky a babičky měly svoje statky a svá zvířátka. Tenkrát se totiž maso tolik nekonzumovalo jako v dnešní době… nebyly mražáky, aby maso nějak dlouhodobě uchovaly….ale měly na to jiné fígle a hlavně se podělily s ostatním příbuzenstvem a nebo vyměnily na trhu za jiné potřebnosti a nebo část prodaly. Jen chci poukázat na to, že dnes se cpeme „masem a masnými“ výrobky téměř od rána do večera. Na snídani šumčičku, na oběd kus masa, na večeři párečky a nebo zase nějakou teplou masitou večeři…a tak je to skoro každý den. Pak se nedivme, že jsem opravdu marodi….lidi…zlaté pravidlo…VŠEHO S MÍROU A STŘÍDMOSTÍ……všeho moc škodí.

Každý nemá to štěstí žít na vesnici a starat se o své prasátko, kravičku, slepice a králíky (atd) aby je s láskou krmil a staral se o ně a pak se k nim pomodlil, požádal je o odpuštění, promluvil s nimi ať už nahlas nebo v duchu o tom, že přišel jejich čas a připravil je na jejich smrt a poděkoval jim za všechno, co z něj budou mít. Takové maso opravdu jinak chutná a voní a i na pohled je jiné než to z obchodu….vím to, protože já osobně jsem všežravec, ale mám to štěstí, že maso mám právě od takového človíčka, který se stará s láskou a i s pokorou pak zabíjí.

Lidé žijící v přírodě…indiáni a různí domorodci…než vyrazí na lov se před vstupem do lesa modlí a vysvětlují těm zvířatům, proč do lesa jdou…a děkují jim předem za všechno… různé obřady a rituály jim umožňují se pojit s duší toho zvířete a když takové zvíře uloví, tak ho humánně a co nejmíň bolestivě zabijí…a všechno z něj zužitkují… maso pro potravu, kůži na  přikrytí, kosti na ozdoby a nebo pro své psy atd…nezůstane nic nezpracované, nic se nevyhazuje… a oni (domorodci) pak necítí provinění, ….ale vděčnost.

Bohužel taky vím…že dnes se chodí do lesa lovit pro zábavu.. bere se to jako sport….a z toho je mi smutno.

Co dělat když nemáte jinou možnost sehnání masa než v obchodě?

Taky se mi občas stane, že hold potřebuju uvařit oběd z masa a maso už nemám od svého človíčka a tak než takové maso začnu upravovat, tak ho proplachuju ve studené vodě a dodatečně se omlouvám za veškeré křivdy, které na tom zvířátku byly napáchány za jeho život…i za jeho utrpení, které muselo snést, aby mě a mou rodinu nasytilo….a žádám ho přitom, aby veškerá ta negativní energie se z něj (kusu masa) vypláchla. Zkrátka si dělám takový omluvný rituálek…

Takže co napsat na závěr?….

Mějme úctu a pokoru ke všemu živému…za chvíli půjdete do lesa na houby…zkuste se s lesem pozdravit a požádat ho aby vám nabídl své plody (uvidíte, pokud to budete myslet srdečně – upřímně, co všechno vám les nabídne) a když ho budete opouštět, tak mu nezapomeňte poděkovat :o). Samozřejmě, pokud je vám život na svobodě milý….a máte kolem sebe nevěřící Tomáše…tak promlouvejte v duchu…nebo je velká pravděpodobnost, že se ocitnete u strýca CHOCHOLOUŠKA a ten vás zavře do prostoru, kde nejsou kliky a na oknech jsou mříže….ano ano…do CVOKÁRNY :o).

Když budete chtít utrhnout kytku pro svou milou nebo maminku a nebo jen tak sobě pro radost do vázy na stůl…udělejte to podobně……naučte se s láskou, pokorou a úctou přistupovat ke všemu co je živé… i k té naší matičce zemi, kterou tolik drancujeme.

Lásky není nikdy dost a pokud nalezneme lásku, kterou dál budeme šířit a rozsévat….tak o pokoru a úctu nouze nebude…ony jdou totiž ruku v ruce s láskou.

 

S láskou pro vás napsala

Vaše Zrzka

31.5.2011

 

Dovolím si dnes 28.03.2014 tento článek malinko rozšířit ….. protože mě napadá jediná otázka na ty z vás, kteří maso nejíte…. „Jakou používáte kosmetiku?“ 

Fotka: Tohle podporujete, pokud si kupujete produkty type L'Oreal, Lancôme, MAC, Estée Lauder, Cover Girl, Revlon, Maybelline, Clinique, Olay, Neutrogena, atd… Je jich mnohem, mnohem více… Hlavně společnosti, které začali své produkty vyvážet do Číny. Měli bychom se stydět, pokud nedokážeme změnit tak málo, jako je jen výběr produktů, abychom tak zamezili neskutečnému utrpení, kterým ta zvířata musejí procházet… 

Zde je list společností, které na zvířatech netestují, informujte o tom prosím své známe a kamarády… http://www.netestovanonazviratech.cz/seznam-znacek-s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr.htm

Tohle podporujete, pokud si kupujete produkty type L’Oreal, Lancôme, MAC, Estée Lauder, Cover Girl, Revlon, Maybelline, Clinique, Olay, Neutrogena, atd… Je jich mnohem, mnohem více… Hlavně společnosti, které začali své produkty vyvážet do Číny. Měli bychom se stydět, pokud nedokážeme změnit tak málo, jako je jen výběr produktů, abychom tak zamezili neskutečnému utrpení, kterým ta zvířata musejí procházet… 

Zde je list společností, které na zvířatech netestují, informujte o tom prosím své známe a kamarády… http://www.netestovanonazviratech.cz/seznam-znacek-s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr.htm

 

 

Tento článek jsem se chystala napsat už hodně dávno…jsou to už měsíce, co nad ním přemýšlím, jak ho co nejlépe napsat, aby nebyl moc dlouhý (taky nerada čtu dlouhé články) ale přitom vystihl to jak to myslím…

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama