OSHO A JEHO PROMLUVY

{youtube}fA4seJiYRIs{/youtube}

ze Životopisu – závěr života

leden 1990

Během druhého lednového týdne Oshovo tělo viditelně zesláblo. 18. ledna je natolik fyzicky sláb, že nemůže dojít do haly Guatama Buddhy. 19. ledna má nepravidelný puls. Jakmile se jeho doktor zeptal, zda-li má připravit vše pro srdeční resuscitaci, Osho odpověděl: „Ne, nechte mě jít. Existence rozhodla, že nadešel čas.“ V 5 odpoledne opustil své tělo. Za dvě hodiny bylo jeho tělo přeneseno do haly Guatama Buddhy, kde probíhaly oslavy. Pak bylo přeneseno ke kremaci. O dva dny později byl jeho popel přemístěn do Oshovy mezinárodní komuny do Samadhi v hale Chuang Tzu. 

V r. 1980 na otázku „Co se stane, když opustíš své tělo?“, odpověděl: „Rozplynu se ve svých lidech. Tak jako lze ochutnat moře z různých míst, přitom je všude slané, budete moci vnímat kohokoli z mých sannyasinů a naleznete stejnou chuť: chuť Požehnaného…. Připravuji své lidi pro radostný, extatický život. Až nebudu ve svém těle, nebude to pro ně žádný rozdíl. Budou žít pořád stejně – a možná jim má smrt přinese ještě větší intenzitu.“ 

V r. 1989 odpovídal na podobnou otázku pro italskou televizi. Říkal: „Absolutně důvěřuji existenci. Je-li v tom, co říkám nějaká pravda, tak ta přežije. … Budu pro mé lidi zdrojem inspirace, a to je to, co pocítí většina sannyasinů. Chci, aby rostli samostatně. Kvality jako je láska, kolem které se nestaví žádný chrám, kvalita vědomí, kvality, které nejsou ničím monopolem, oslava, veselí a zachování si čistých dětských očí. Chci, aby lidé věděli, kým jsou a nežili podle někoho jiného. Ta cesta je dovnitř. 

Osho

OSHO 


Nikdy se nenarodil – Nikdy nezemřel 
Pouze navštívil tuto planetu Zemi mezi
11. prosincem 1931 a 19. lednem 1990

Text zdroj: http://osho.tady.info/osho/zivotopis.php

http://www.esoterikweb.cz

Vaše komentáře

Reklama