NEUMÍME ROZSEKNOUT VZTAH

Asi jako většina lidí to mám tak, že rozumím tomu co píšeš, ale nějak to nedokážu přesně aplikovat do své praxe. Velmi mě oslovil článek „osudový partner“. Ano, přesně takového jsem si vzala a momentálně se nacházím v situaci „na konci“..tedy těsně „před koncem“.. nějak to neumíme rozseknout i když nás vlastně doopravdy spojují jen jeho peníze a moje služba za ně.. V loňském roce se zhoršilo moje podnikání, přesněji jsem ztratila o firmu zájem a teď ji neumím postavit zpátky na nohy, abych se mohla osamostatnit a přestala být na manželovi finančně závislá… 
Druhá věc, která mě trápí je, že naše manželství zůstalo bezdětné a dneska chápu, že to bylo nejspíš správně, ale moje přání mít dítě je čím dál silnější..ale žádný muž na obzoru a taky tlačí na mě už i biologický věk i když se utěšuji, že je to snad jen číslo..četla jsem, že žena musí být v pohodě..ale to může trvat i roky a já nevím, zda mám tolik času..snažím se tomu jít vstříc, ale jde to trochu ztuha a občas jsem jako na horské dráze..jednou nahoře a jednou dole…cítím se trochu jako v začarovaném kruhu a ne a ne najít východ..

Děkuji Ti, že máš stránky, kde si může člověk vylít srdce a svoje bolesti

Přeji krásné letní dny
Stynka
6.6.2011

 


Ahojíček Stynko,

Rozumím a chápu tě…. Nejsi jediná, která tento problém ve vztahu má….někoho drží po hromadě dluhy, jiné peníze….jinde to jsou děti, které drží manželství svých rodičů pohromadě….. ono není těžké to rozetnout, jak píšeš….nejhorší fáze je ….se rozhodnout…jakmile se už jednou člověk rozhodne, tak není problém pak už dotáhnout věci do konce.

Já jsem si vás nakreslila a vyšlo mi toto:

Nezakreslily se mi jednotlivé čakry, abych ti tady popsala jak to mezi vámi je, protože ty to víš sama nejlíp…vlastně to víte oba dva. Zakreslili jste se mi hodně daleko od sebe…každý ve svém vakuum….a mezi vámi velká zeď…je to opravdu jak píšeš….jste u konce ….co jste si měli předat a prožít …to jste si už odžili, prožili a vzájemně si předali zkušenosti a nastavili zrcadla…. Ty už to máš v sobě zpracované a máš v hlavě a v srdci docela jasno, ale on ještě ne….díky tomu, že jemu ten váš vztah „vyhovuje“. Poskytuješ mu to co on pro své pohodlí potřebuje a myslí si, že díky komfortu, kterým tě zaopatřuje, že to je dostatečné….zapomněl foukat do jiskřiček vaši lásky a přikládat polínka do ohýnku…a ty ….už jsi z toho přikládání byla a jsi unavená. Tato únava se na tobě odrazila i v celkovém životě….jsi ve stavu, kdy nemáš pro co žít….chybí ti cíle, pro které bys žila a které by tě naplňovali. Jak jste se zakreslili v těch bublinách….tak každému z vás se zakreslil nový partner…jemu žena s dítětem….tobě partner a dušička miminka….

Stynko, tento vztah, jak jsem už napsala…..ti pomačkal křídla a nemůžeš létat….narovnej a uhlaď si krovky :o) a rozeběhni se a zkus se znovu rozletět do světa. Začni ve svém podnikání…vím, že máš v sobě spoustu nápadů jak by se dalo podnikání znovu rozjet….jsi holka šikovná. Jakmile najdeš svoje cíle…začnou se nabalovat další a další…mezi kterými bude i partner, který čeká na vhodnou chvíli, abyste mohli být spolu a s ním pak přijde i ta dušička toho mimouška.

Takže takto nějak se mi to zakreslilo a v tuto chvíli to tak je….ale poslední slovo budeš mít ty….žiješ svůj život, tak ho žij podle svých představ a snů…. To co jsem ti napsala…. Můžeš, ale nemusíš vzít jako popostrčení….já nemám právo ti říkat co máš dělat…. Já ti jen ukazuju možnou cestu kudy tudy za štěstím….samotné rozhodnutí je na tobě…ať se rozhodneš tak nebo onak…bude to pro tebe velká úleva.

Měj se a směj se Stynko…najdi v sobě chuť do života a své cíle….a začni si je plnit….
S láskou……….tvá Zrzka
6.6.2011

 

Moc děkuji za odpověď, byla jsem pryč, tak odpovídám až dnes. Máš pravdu, je to únavné a tak nějak už nevratné, vlastně cesta už je jenom jedna, protože když člověk vidí za roh nemůže se už pak tvářit, že ne 🙂 Jen ten poslední krok…musím se finančně osamostatnit a to bohužel nejde ze dne na den… je někdy až neuvěřitelné, jak lehce člověk začne žít život partnera…my ženy jsme na to odbornice pod záminkou těch nejušlechtilejších cílů..:-)) asi pozůstatky vzorců žen před námi, výchova, společnost…když tak nad tím přemýšlím, tak určitě vím o dalších ženách z mého okolí..tak můžu být průkopnice 🙂

Mohu se ještě na něco zeptat? Mám ve svém blízkém okolí jednoho zajímavého muže se kterým se známe už hodně let, ale nějak jsme se pořád míjeli… je momentálně zadaný a já jsem pro něh „vdaná“ a určitě bych nechtěla rozbít něco funkčního (i když je otázka zda je to možné..). Myslíš, že bych se měla více zapojit do vzájemného poznávání se?

děkuji a nejen za sebe, ale za ženy jako takové…krásné dny.

Stynka

18.6.2011

Ahojíček Stynko,

Na tvou otázku ti odpovím….. dej všemu volný průběh…tak jak to cítíš…. stejně všechno bude nakonec tak jak být má :o).

Měj se a směj se…..

pa Zrzka

18.6.2011

 

Ahojky Zuzko,
už nějaký čas navštěvuji Tvoje stránky a většina věcí, které píšeš mi rezonuje a cítím je stejně nebo podobně (vždy si podvědomě vybereme ke čtení "naše témata",že? ).

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama