O RÍŠOVI

Děkujeme především našim rodičům a sourozencům za pomoc i finanční podporu.Děkujeme všem lékařům, kteří se našim synům věnují.

Podzim 2010 – Sbírka pro Ríšu: (aktualizováno 16.11.2010, vybráno 107 300 Kč)

Děkujeme především společnosti Avevia, o.p.s za uspořádání sbírky.

Děkujeme všem, kteří přispěli na léčení v Egyptě pro Ríšu, které bychom chtěli realizovat v roce 2011, jestliže se podaří získat prostředky. Dárce budu zveřejňovat v tomto článku průběžně. Dárce, kteří si přáli zůstat v anonymitě neuvádíme. Jestliže pošlete příspěvek jako firma, mohu zde uveřejnit také logo (v tom případě mi jej pošlete na[email protected]).

Sbírka pro Ríšu je založená pro získání finančních prostředků na nákladnou léčbu, která by našemu pětiletému synovi Ríšovi mohla pomoci od těžké epilepsie. Chtěli bychom vyzkoušet léčbu u MUDr. Evy Augustínové v Egyptě (více o tomto rozhodnutí zde) Děkujeme obecně prospěšné společnosti AveVia za umožnění sbírky

Richard Makovec – Speciální léčba u MUDr. Evy Augustínové v Egyptě

Když se nám narodil náš první syn Ríša, byli jsme přesvědčeni, že je naprosto zdravý. Bohužel se po pár měsících ukázalo, že má pravostrannou hemiparézu (dětskou mozkovou obrnu) a ve třech letech potom, že má i dětský autismus. Následně jsme zjistili, že je autistický i jeho mladší bratr Jindřišek (více o našem příběhu a našich dětech se dozvíte na mém blogu. S dětskou mozkovou obrnou jsme bojovali inztenzivní rehabilitací a syn začal ve dvou letech chodit. Díky intenzivní práci logopedky i procvičování doma se pomalu začínala zlepšovat i jeho řeč.

Jenomže nyní v pěti letech, přišla rána nejtěžší, myoklonická epilepsie. Ríša měl půl roku téměř neustále myoklonické epileptické záchvaty. Je na trojkombinaci léků, přesto je nyní jeho epilepsie farmakorezistentní. Epileptické záchvaty se po změně léků uklidní jen na krátkou dobu a vrací se zpět. Bohužel záchvaty ničí u syna dříve nabyté dovednosti. Zhoršila se jeho chůze, motorika ruky i řeč. Nyní je měsíc bez záchvatů, ale my nechceme jen nečinně čekat, až se záchvaty opět vrátí. Hledáme různé cesty, jak synovi pomoci.

Chtěli bychom prostřednictvím sbírky získat finanční prostředky na léčbu u MUDr. Evy Augustinové v Egyptě. Tato slovenská lékařka tam působí už více než dvacet let. Její holistická a alternativní léčba není hrazena zdravotní pojišťovnou. Víme o této léčbě od dalších rodičů postižených dětí. Tam, kde klasická medicína už nemá co nabídnout, bývá léčba Dr. Augustínové úspěšná. Má výborný vliv na děti s DMO i epilepsií. Léčba je stanovena individuálně na základě podrobných krevních testů a vyšetření pacienta. Sestává z léků, diety a cvičení. Cena za léčbu zahrnuje léky na jeden rok pro podávání doma po návratu. Více o léčbě zde.

Vzhledem k vysokým nákladům na léčbu, by tato byla bez přispění dárců pro naši rodinu nedostupná..Cena 14 dní léčby v Egyptě pro našeho syna by byla 1700 Euro (40 tisíc Kč). Cena za cestu a pobyt tam cca 60 tisíc Kč dle přesného termínu odletu. Celkem 100 tisíc Kč.

Rádi bychom, podaří-li se získat na léčbu peníze, jeli co nejdříve a to na jaře nebo brzkém létě 2011 (léčebná sezóna začíná na konci dubna).

Číslo účtu je 1426260349/0800 a variabilní symbol je 11000016.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou nám pomoci!

Společnost AveVia uvedené údaje prověřila a tento projekt garantuje.

Vaše komentáře

Reklama