Jitka Bičíková-proč máme studené nohy?

 

Někdy to bývá horký pot, někdy naopak studený. Jistě si pamatujete, že zrovna vám či vašemu spolužákovi se před důležitou zkouškou ve škole potili extrémně ruce, nebo smýval pot z čela. Každý svůj stres či vnitřní napětí prožívá jinak.

 

Studené končetiny

obvykle signalizují také špatné prokrvování končetin. Doporučují se střídavé koupele nohou (horká a studená voda). z odvaru z levandule nebo rozmarýnu. Výborným prostředkem je masáž olejíčkem nebo tinkturou z levandule klasnaté nebo rozmarýnu lékařského.

 

Masti 

Studené končetiny pravidelně promazávejte čistými bylinnými krémy (nejlépe se základem sádla bez SOLI s obsahem měsíčku zahradního, kopřivy a řepíku lékařského)

 

Koupele nohou v puškvorci obecném 

100 g kořene puškvorce namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh ohřejeme, necháme pět minut odstát,přecedíme a přilijeme do připravené koupele.

DUCHOVNÍ VÝZNAM STUDENÝCH NOHOU:

Kdo má studené nohy, toho ničí vnitřní zloba a strach. Nevěří ve spravedlivý a láskyplný chod života. Takovéto psychický stav vyvolá zúžení cév a vlásečnic. A proto nedojde k potřebnému prokrvení (a to jak svalů, kůže, vnitřních orgánů). Mívají to hodně a více ženy, které také svými myšlenkami ulpívají na určitých částech svého těla, z kterého mají komplexy. Upřednostňují je, více se o něj starají a strachují. Někdy až extrémní péče o části těla než je zdravé. Chlad v těle (rukou i nohou) je též známkou chybějící lásky, chybějící energie. Kde není energie, vládne chlad. Co je studené – je bez energie – je bez života. 
Studené ruce jsou o uchopení lásky, chybějících dotyků a pohlazení. Chybí doteky – a tak ruce bez doteků „chladnou“.

 

Když jsme u těch dotyků

– novinkou na trhu jsou prý masáže – tzv. HLAZENÍ. Nejedná se ale za tímto slovem typická masáž, jak bychom všichni čekali, ale k mému úděsu opravdu jen a jen hlazení. Klient dorazí do stejného či podobného relaxačního prostředí jako při masáži. Terapeut ho celou dobu procedury JEN hladí po těle. Je to založené na principu jemných doteků a hlazení. Žádná masáž, žádný olej. Filozofii vyznávají, že každému člověku je dobře, když ho maminka jako malého hladila po vlasech. Mělo to uklidňující, relaxační pocit s pocitem bezpečí. V dospělosti to požadujeme od svého partnera, partnerky, aby nás JEN hladil, objímal, pohladil po vlasech či po zádech…..Nějaký „INTELIGENTNÍ“ byznysmen využil smutného nedostatku lidí, a to DO TYKU. Populace tiše křičí a volá po dotycích, pohlazení….Kam jsme to jako lidstvo dospěli, že si musíme PLATIT ZA TO ABY NÁS NĚKDO POHLADIL? Že si musíme speciálně někam dojít, abychom byly za peníze alespoň trochu pohlazení? Ono je jednodušší si někam zajít k někomu cizímu, který nás pohladí, kdy nebudeme riskovat zranění citů a našich slabin. TO nás ovládá jen a jen strach.

Proč nám tak DOTYKY chybí??

Proč je to pro nás tak těžké se navzájem se více dotýkat, pohladit? Není to náhodou proto, že Už jsme všichni či většina tak citovými bolestmi spálení, že si tvoříme automaticky distanc od lidí, kolegyní, partnerů? Vytváříme si ochranná pouzdra, obaly, aby k nám ostatní tolik nemohli a zase nás nezranily? Vyrábíme si vlastní MASKY, které nosíme před ostatními a doma se v tichosti aby to ostatní neviděli psychicky složíme? To je právě ten důvod, proč dneska má každý nějaké zdravotní potíže. Psychika už nápor rad osudu a života nezvládá. A tak nasadíme nějakou masku pro veřejnost, ale doma jsme utrápení, schoulení a vystresovaní a spustíme si tím nějakou nemoc.

 

ZIMOMŘIVOST U ŽEN

Je u žen daleko častější než u mužů. Pokud trpíte na studené ruce a nohy, dopřávejte si pravidelně pokrmy z chilli papriček. Zvyšte přísun železa a mědi (zimomřivost z důvodu anémie, tedy chudokrevnosti u žen), jod (z ryb), kyselinu listovou, a vitamin C. Zimomřivost neboli nežití v lásce a radosti, jen starosti a povinnosti života. TO je mluva duše žen, které na toto trpí.

 

Autor: spisovatelka a lymfoterapeutka Jitka Bičíková
www.zahadnalymfa.wbs.cz,

Zdroj: Záhadná lymfa

Z mé praxe doloženo – duchovní význam: chladem v těchto místech trpí emocionálně citliví lidé, kteří na stres a napětí reagují právě dost často studenýma rukama, nohama a jejich pocením.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama