Čínský horoskop na rok 2017 – rok ohnivého Kohouta

 

Turbulentní, a pro mnohé náročný rok ohnivé Opice podle čísnkého horoskopu střídá rok Ohnivého kohouta, kterému je zasvěcen rok 2017.  Ohnivý Kohout patří v čínském horoskopu mezi nekonfliktní, dobrosrdečné, ale i silně egoistické znamení. Bude takový i rok 2017 a co čínský horoskop na rok 2017 slibuje?

2017 = Rok ohnivého Kohouta podle čínského horoskopu

Rok Ohnivého kohouta začíná podle čínského kalendáře dne 28. ledna roku 2017 a končí 15. února 2018. Tento rok symbolizuje především vítězství a úspěchy, kterých bude v průběhu roku dosaženo díky píli, trpělivosti a tvrdé práci. Ohnivý Kohout přináší klid rodinných a soukromých vazeb, talent, dobrodružství, objevování a překonávání nových výzev. Nadcházející rok ohnivého Kohouta přinese nové pobídky osudu, které budou vyžadovat vtip a praktická řešení. Kohout je rovněž odvážné znamení, takže dovolí lidem v životě více, ale bezpečněji riskovat. V čínské kultuře Kohout reprezentuje rovněž vymítání zlých duchů.

Rok Ohnivého Kohouta 2017 bude probíhat ve znamení spravedlnosti, odvahy a kreativity. Kombinace letošního prvku ohně, s dalším silně zastoupeným prvkem kovu, vytváří energetickou nerovnováhu a činí tak z roku 2017 rok, který se děje v napětí a není příliš vhodný ke změnám. Nejlepší čas pro případné začátky nových projektů bude na podzim tohoto nadcházejícího roku Ohnivého Kohouta.

Rok ohnivého Kohouta bude intenzivní a mocný, pokud jde o posun vpřed. Chcete-li uspět, držte se osvědčených a praktických cest k úspěchu spíše, než riskantních podniků a záměrů. V roce Kohouta budou sklízet úspěchy ti, kteří budou uznávat základní kohoutí zásady, tedy budou se držet tvrdé práce, rodinných hodnot a prvotřídních výkonů.

Charakteristika Ohnivého Kohouta podle čínského horoskopu

Čínská astrologie popisuje Kohouta jako pružné, věrné, statečné, charismatické a okouzlující znamení. Kohouti mají zvláštní nadání a vrozený klid pro řešení i velice složitých problémů a potíží. Jsou také kreativní, umělecky nadaní i vtipní. Kohout vstává za svítání, proto bývá často spojován s elementem slunce a začátku nového dne. Kohout je ale i marnivý a hrdý. Je si vědom svých schopností, ale někdy je až nevybíravě předvádí před okolím, což může někdy ostatní dráždit.

Ohnivý Kohout má jednoznačné vůdčí a organizátorské schopnosti, je nesmírně cílevědomý a v práci projevuje nadprůměrnou výkonnost. Díky své přímočarosti a průraznosti většinou dosáhne svých cílů, většinou je však až příliš přímý a nebere ohledy na pocity lidí kolem sebe. Naučí-li se jednat s větším taktem, pak je schopný si splnit i ty nejfantastičtější myslitelné životní sny.

Kohout je hlasatelem úsvitu a rána. V řeckém bájesloví se praví, že Kohout má schopnost cítit, co se stane v budoucnosti. Také zrozenci roku Kohouta mívají intuitivní schopnost rozpoznat, co se stane a co přichází. Lépe než ostatní díky tomu dokáží řešit neočekávané a nezvyklé situace.

Znamení čísnkého horoskopu a rok ohnivého Kohouta

Tento rok se bude výtečně dařit zrozencům Draka. Vynikající a objevný rok čeká také Kohouty, Hady a Býky (Voly). Všechna tato znamení jsou loajální a bojovná, stálá a odhodlaná, pevná ve svých názorech.

Poměrně dobrý rok čeká tygry a potkany. Neutrální či smíšený rok mohou očekávat zrozenci v opici, koze nebo praseti. Celkem obtížný rok však čeká koně, králíky a psy.

Předpovědi pro rok ohnivého Kohouta 2017

V roce Ohnivého Kohouta bude nejdůležitější pro úspěch maximální tvrdá práce a dodržování daných slibů. Rok Kohouta bude obdobím, kdy vítězí diplomacie namísto hádek a šarvátek. Ve vztazích bude v roce ohnivého Kohouta hlavní charakteristikou rovnost a nezávislost. Kohouti jsou hrdí a neústupní, jdou si svojí vytyčenou cestou a mnohdy jsou schopni jít daleko nad rámec toho, co je od nich požadováno.

Rok 2017 bude plodný a úrodný, můžete se těšit na nové přírůstky do rodiny nebo založení vztahu a rodiny. Kohout přeje romantice a rodinné zájmy jsou pro něj vždy na prvním místě. Kohout je dobrý správce dvora a svědomitý ochránce, ale někdy mohou vyplývat různé potíže z jeho autoritativnosti a arogance.

Motta pro rok ohnivého Kohouta 2017

 • Nezapomínejte, že dobré mravy nikdy nevyjdou z módy.
 • Uděláte-li malý krok dozadu, uvidíte, že moře i obloha jsou nekonečné.

Láska a vztahy v roce ohnivého Kohouta 2017

Ve vztazích budou nejdůležitější vaše pocity a emoce. Buďte v této oblasti v roce ohnivého Kohouta vždy trpěliví. Co se týká již zavedených vztahů, v těch by v tomto roce pravděpodobně nemělo podle čínského horoskopu docházet k nějakým zásadnějším změnám.

Čínský rok ohnivého Kohouta bude přát těm, kteří byli dosud single, najít svůj životní protějšek. Naopak nebude přát mimomanželským vztahům a románkům, které většinou nebudou mít žádné výhledy do budoucna a pokračování. Navzdory napětím, které čínský rok ohnivého Kohouta přinese, bude přáno sňatkům, které budou v roce 2017 uzavřeny. Děti narozené v roce Ohnivého Kohouta budou mít hrdou a odvážnou povahu a dar kreativity i snadného rozhodování v životě. V tomto roce lze očekávat mnoho přírůstků do rodin a dětí „na cestě“.

Práce a kariéra v roce ohnivého Kohouta 2017

Ačkoliv mnoho lidí v tomto roce bude toužit po změně a úspěchu, ne každému bude hojně přáno, neboť tento rok jako takový příliš změnám nenahrává. Odměněni však budou ti, kteří značným úsilím a intenzivní prací a trpělivostí dospěli k pracovním úspěchům. Většinou se v roce Ohnivého kohouta bude jednat o osamocené a déle budované podnikatelské plány. Mnohá znamení čínského horoskopu pocítí v tomto roce příval pracovní energie, pokud je tomu tak, nebojte se ukázat svůj talent a nadšení. Podaří-li se vám dostat se do vedení, pak se ho bez váhání ujměte. Neuděláte-li nějakou zbytečnou chybu z nepozornosti, pak vám to přinese úspěchy, uznání a pravděpodobně i povýšení v zaměstnání.

Mentální a fyzické zdraví v roce ohnivého Kohouta 2017

V roce 2017 by se vám mělo dostávat jak fyzické, tak i mentální energie. Pravidelně cvičte a udržujte se v kondici i díky zdravé výživě.

Je pravděpodobné, že vaše mysl na tom bude přeci jen ještě o něco lépe, než Vaše tělo. Letos využívejte svoji silnou intuici a věnujte pozornost svým snům.

 

Roky Kohouta:

1909, 1921, 1933, 1945, 1957 (ohnivý Kohout), 1969, 1981, 1993, 2005, 2017 (ohnivý Kohout)

Rady pro rok ohnivého Kohouta – Feng Shui

Východní astrologie používá mnohá znamení a symboly. Začleněním těchto náležitostí do Vašeho domácího nebo pracovního prostředí můžete podle učení Feng Shui zvýšit svoji prosperitu, štěstí i bohatství v nadcházejícím roce Ohnivého Kohouta.

 • Vůně: myrha
 • Strom: dub
 • Chuť: sladká
 • Šťastná čísla: 7 a 6
 • Květina: chryzantéma
 • Koření: bílý pepř
 • Nejlepší roční období: Podzim roku 2017, obzvláště pak září
 • Zvířata: kočkovité šelmy, kohouti, slepice, jelen
 • Barva: královská fialová, modré tóny, vínová barva a její tóny (Barvou Ohnivého Kohouta je červená, která by se ale měla spíše tlumit, než podporovat)
 • Kameny: Ametyst (podporuje sny, fantazii, psychiku povědomí) a topaz (kámen inspirace).

Slavní Kohouti

Serena Williams, Craig David, Catherine Zeta Jones, Eric Clapton, Matthew Perry, Gloria Estefan, Elton John, Anna Kournikovova

Pozitiva Kohoutů

 • ušlechtilost, laskavost, srdečnost, čestnost, rychlé myšlení a schopnost řešit náročné situace, umělecký cit a nadání

Negativa Kohoutů

 • divoký temperament, marnivost, povrchnost, sklony k aroganci, kritičnost, výstřednost, netrpělivost 

Čínský horoskop na rok 2017 pro jednotlivá znamení

Krysa – čínský horoskop pro rok 2017

Rok Ohnivého Kohouta bude pro zrozence v čínském znamení Krysy velice důležitý. Nejlepšími jejich obdobími roku bude hlavně začátek léta a začátek podzimu, kdy se jim bude dařit jak v práci, tak doma. Tito zrozenci by se v tomto roce měli věnovat především svojí rodině – naplánovat společný volný čas a vyrazit třeba na výlet. Dobré plánování a dobré hospodaření budou pro pro Krysy v tomto roce stěžejními tématy, která je mohou hodně posunout dopředu. V tomto roce se bude dařit Krysám v sociálním životě, pro navazování nových a možná i zcela speciálních kontaktů bude nejlepším obdobím léto. Najděte si čas na cvičení a nezapomínejte se věnovat i svým stravovacím návykům. Celkově Krysy čeká příjemný a pohodový rok, který přinese nové pracovní možnosti a změny a šťastné chvíle s rodinou.

Buvol – čínský horoskop pro rok 2017

Pro Buvoly bude rok 2017 plný změn. Již od začátku roku budou Buvoli cítit, že věci se vyvíjejí směrem, kterým chtějíe. Nadchází pro ně příjemná doba, kdy dostanou přesně to, co si přjí. Buvoli, všímejte si nových příležitostí a neignorujte je. Vynikajících příležitostí bude třeba se chopit pokud možno ihned. Ideálním obdobím roku bude hlavně podzim a možná již konec léta. Ve finančních záležitostech by měli být Buvoli v roce Ohnivého Kohouta obzvláště opatrní, neúměrné a nepromyšlené riskování s penězi by se jim zřejmě nevyplatilo. Nezbytné investice je třeba řádně zvážit a ty ostatní raději nechat na další roky. Tento rok přeje lásce, romantice i rodinným vztahům, které mohou posílit. Ti Buvolové, kteří vyhlížejí svého partnera, by mohli mít štěstí hlavně v měsíci říjnu, listopadu a prosinci a také v lednu následujícího roku 2018. Celkově by měl Buvolům tento rok měl přinést mnoho pozitivního, jen by měli být opatrní ve finančních otázkách.

Tygr – čínský horoskop pro rok 2017

Tygři se mohou na rok Ohnivého Kohouta skutečně těšit. Čeká je spousta dobrých a významných příležitostí, aby svůj život z mnoha úhlů posunuli více kupředu a směrem k svým vytouženým cílům. Tygři, zaměřte se na svoje silné stránky a ty rozvíjejte, nenechte si ujít zajímavé nové příležitosti a hlídejte svoje myšlenky. Za žádných okolností sebou nenechávejte cloumat negativní emoce, bude se vám dařit, když zvládnete podívat se na věci z té racionálnější stránky. V kariéře se Tygrům bude dařit a i finanční otázky vypadají poměrně slibně. V roce Ohnivého Kohouta se vyplatí investice do cestování a do zvelebování interiéru bytu či domu. V rámci rodiny budete možná muset řešit nějaké neshody, ale vše se nakonec podaří urovnat k celkové spokojenosti všech zúčastněných. Situaci hodně pomůže, budete-li se snažit být dobrými posluchači. S nikým se nesrovnávejte a buďte opatrní v přátelství a sociálních kontaktech obecně, bylo by nevhodné někoho urazit nebo se dotýkat témat, která mohou být pro někoho citlivá. Jinak by vám ale tento rok mohl přinést mnoho pozitivního.

Králík – čínský horoskop pro rok 2017

Průběh roku 2017 bude pro Králíky poměrně nevyvážený, takzvaně nahoru a dolů, a přinese rovněž smíšené výsledky. V průběhu roku se objeví nejrůznější problémy, ale nakonec věci vyjdou poměrně dobře. Králíci však budou muset vynaložit jisté úsilí. V roce 2017 pak dokonce mohou dosáhnout úspěchů, které budou pozitivním přínosem pro celý jejich život. Plánujete-li v tomto roce změnu povolání, bude k tomu nejvhodnější zřejmě první polovina léta roku 2017. Dobré pracovní příležitosti se mohou objevit také v listopadu, prosinci a lednu. Vaše finanční situace by se měla zlepšit, buďte však obezřetní v ohledu finančních investic a velkých nákupů. Podpora příbuzných pro Králíky bude letos důležitá, proto si hýčkejte členy vaší rodiny a věnujte se společenskému životu s rozumem a nepřehánějte to s večírky. Obezřetní buďte také v jednání s lidmi, vyhýbejte se konfliktům, ale před nikým se neponižujte.

Drak – čínský horoskop pro rok 2017

Drakům přinese rok Kohouta několik skvělých příležitostí. Očekávejte mnohá zlepšení ve Vašem životě. I když budete muset celý rok čelit problémům, vše nakonec dopadne pro Vás pozitivně. Vaši přátelé a známí Vám pomohou v kariéře a podaří se ušetřit i nějaké peníze na větší výdaje, které jste si zatím nemohli dovolit. Pokud máte rádi cestování, tak tento rok bude dobrodružným povahám přát a nabídne jim spoustu zajímavých příležitostí k poznávání světa. Co se však týká cestování, je třeba být rozumný o obezřetný v ohledu rozpočtu. Hlídejte si svoje výdaje, mohlo by Vás totiž čekat nepříjemné překvapení v ohledu financí. Společenský život bude zábavný a můžete očekávat i podporu svojí rodiny. Zůstanete-li aktivní, pak Vás čeká příjemný rok. Možná rozjedete i nějaké nové projekty, v takovém případě se Vám vyplatí praktická rozvaha a dobré zvážení Vašich možností a omezení. Celkově Vám má tento rok hodně co nabídnout, tak to nepromeškejte.

Had – čínský horoskop pro rok 2017

Rok Kohouta bude pro Hady důležitým mezníkem. Osobní i pracovní život vypadá na skvělé cestě. V práci se zaměřte na zlepšení svých schopností a je dost možné, že se objeví i nové příležitosti a možnosti, které Vás posunou v dosavadní kariéře. Případné příležitosti vždy dobře zvažte, nenechte si ujít nové možnosti, které vypadají slibně, a to zejména v období roku na jaře a v létě. Veškeré vynaložené úsilí v práci posílí Vaši důvěryhodnost a dobrou pověst. Chcete-li si finančně polepšit, věnujte se nějakému vlastnímu obchodu nebo podnikání. V tomto roce se rozhodně vyhněte investování do rizikových záležitostí. Bez ohledu na to, co děláte, rozhodně si hlídejte svůj finanční rozpočet a dobře plánujte. Posilujte vztahy se svými blízkými a rodinou a věnujte se nějakému koníčku, který podpoří Vaše schopnosti a talenty.

Kůň – čínský horoskop pro rok 2017

Zrozenci v Koni se letos nemusejí obávat žádné nudy. V tomto roce si můžete s lehkostí plánovat společenské události i výlety, dopřát si zasloužené volno a odpočinek. V kariéře by se Vám mělo dařit, protože rok Kohouta přinese mnohé nové příležitosti a nabídky, neváhejte o nich popřemýšlet. Naopak více opatrnosti v roce Kohouta se Koňům doporučuje v oblasti utrácení a financí. Neváhejte však zkoušet nové věci a ledacos se přiučit, veškeré zkušenosti Vám přinesou dlouhodobý úspěch. Letošní rok bude hrát příznivou roli pro Váš rodinný život. Rodina Vám poskytne potřebnou podporu, péči a oporu. Své zájmy sdílejte s přáteli a rozhodně se letos před společností ostatních neuzavírejte.

Koza – čínský horoskop pro rok 2017

V rodinném a osobním životě může u Koz v tomto roce docházet k drobným sporům a neshodám. Tyto situace budou potřebovat Vaše pochopení, čas a trpělivost, ale vše takto vyřešíte k všeobecné spokojenosti. V tomto roce budete mít rovněž hodně příležitostí zdokonalit svoje dovednosti. K novým možnostem v sobě najděte dost odvahy a neztrácejte entusiasmus při prvním neúspěchu. Věnujte se svým koníčkům a tento rok se pro Vás stane příjemnou a zábavnou cestou. Užívat si pravděpodobně budete také společenského života. Vaše společenská povaha bude mezilidské vztahy ještě více utužovat, což pro Vás bude přínosem i do budoucna. Buďte však opatrní na svoje výdaje.

Opice – čínský horoskop pro rok 2017

Rok Kohouta je pro Opice příležitostí zlepšit svůj život k lepšímu. Tento rok je ideální pro cestování, ať už s rodinou nebo přáteli. Jediným úskalím tohoto roku je, že Vaše výdaje budou možná přesahovat Vaše příjmy a tak se můžete dostat do situace, kdy budete postrádat finanční rezervu. Užívejte si, ale kteroukoliv investici pečlivě zvažujte. Dařit by se Vám mělo ve vztazích, zadaní si budou většinou užívat partnerské harmonie a svobodní mají velkou šanci najít si skvělé polovičky. Buďte opatrní na svoje zdraví, pečujte o sebe a pravidelně cvičte, abyste se udrželi v dobré kondici. Co se týká kariéry, nebude to letos pro Opice úplně růžové, lze očekávat potíže v pohodovém plynutí tohoto roku.

Kohout – čínský horoskop pro rok 2017

Kohouty čekají v roce 2017 skvělé časy. Budete cítit, že držíte otěže Vašeho osudu pevně v rukou a situaci máte mnohem více pod kontrolou, než dříve. Tento rok bude poměrně zajímavý po vícero stránkách, rozhodně se nemusíte obávat nudy. V roce 2017 se stanete hlavním tmelícím článkem Vaší rodiny. Pokud to budete naopak Vy, kdo bude potřebovat pomoc, neváhejte se na svoji rodinu obrátit. Toto vyrovnávání energií pročistí a upevní Vaše aktuální vztahy. Věnujte se právě tomu, co máte rádi, a co Vás skutečně baví. Jen tak si totiž můžete si být jistí, že Váš čeká příjemný a úspěšný rok.

Pes – čínský horoskop pro rok 2017

Tyto zrozence čeká poměrně turbulentní a výkyvový rok. Potíže zvládnete soustředěním na přítomný okamžik a radostí z maličkostí. Pracujte se zápalem a nadšením, ale nepřepínejte se. Ve finančních otázkách postupujte s rozmyslem a rozvahou. Tento rok bude vhodný pro započetí nějakého nového či už dlouho vysněného koníčku či projektu. Rodinný život bude poměrně akční, ale převážně spokojený a veselý. Také Váš společenský život bude naplněný, avšak jednejte s lidmi s jistou opatrností. Dávejte si pozor na neuvážené klepy, ať se nedostanete do nepříjemných situací a konfliktů. Mějte na paměti, že jakkoliv pro Vás tento rok bude náročný, vytěžíte z něj pro sebe do budoucnosti skutečně hodně.

Vepř – čínský horoskop pro rok 2017

Tito zrozenci budou mít v roce Kohouta nadstandartní štěstí ve vztazích a v lásce. I přesto však mohou přijít momenty, kdy se budete cítit opuštěně a smutně, neklesejte však na mysli. Rok 2017 bude přát romantice a pozitivním změnám, nesmíte však podceňovat komunikaci ve vztahu. V práci a kariéře bude těmto lidem přáno, možný je i pracovní postup nebo nové pracovní možnosti. I přesto, že se Vám nyní poměrně daří, jednejte promyšleně a s chladnou hlavou, využívejte svých dovedností ke svému prospěchu. V tomto roce můžete také zapracovat na tom, abyste zlepšili svoje sociální dovednosti. Obecně by tento rok měl přát Vašemu psychickému i fyzickému zdraví.

 

Převzato se svolením ze spřátelených stránek

http://www.spektrumzdravi.cz/

Vaše komentáře

Reklama