Návod s inspirací jak shodit kila dolů

 

„JÍME PROTO ABYCHOM ŽILI …NEŽIJEME PRO TO ABYCHOM JEDLI“

toto bychom měli pochopit hned na začátku….a spoustu dalších věcí si budeme muset uvědomit. Doufám a věřím, že optimismus a vaše nadšení  z tohoto experimentu vás neopustí a vzájemně se budete podporovat…třeba na stránkách MOJE PRAVDY … (pod článkem v diskuzi).

Pracovat budeme na mentální úrovni…tou začneme…pak taky bude třeba upravit způsob našeho stravování a přidám pár fintiček v podobě berliček, aby nám to lépe šlo. Předem upozorňuji, že nepůjde o žádný zázrak, ikdyž… záleží jen a jen na vás..jestli to jako zázrak pocítíte a nebo jestli budete zklamané…tak jako všechno…tak i svá kilečka máte ve svých rukou a jak se k nim postavíte je jen a jen vaše věc… je třeba převzít odpovědnost a nesvádět kilečka na nervy, stresy, nemoc, dědičnost atd.

 

ZAČÍNÁME

náhled obrázku

 

Kilečka, které se nám usadily na partiích a nebo po celém těle a jsou pro nás nežádoucí mají také nějakou příčinu, tak jako jsou příčiny u nemocí a vůbec každá příčina je jen kořenem nějakého důsledku. Bude tedy třeba, abychom se vrátili po naší časové ose do doby, kdy jsme začali přibírat…a co zjistíme?

Většinou se jedná o strachy a nebo předsudky, chcete-li pravdy, které jsme přijali od okolí. Takže se ptejte sami sebe…až se zastavíte na pomyslné časové ose…čeho jsem se v té době začala bát, co jsem tak často slýchala… a pokud máte problém už od raného dětství…tak se taky ptejte čeho jste se báli, co vám babičky a rodiče ohledně jídla vtloukali do hlavy.

 

Může to být:

 

V období spojené s mateřstvím…

ať už je to těhotenství a nebo období, kdy se z nás staly matky…. Jsme se začali bát o toho malého Cipíska v nás…a když se vylíhl…náš strach o něj ještě zesílil. Báli jsme se o ně a bojíme dodnes…jestli to či ono zvládneme, aby se mu něco nestalo, abychom něco nezanedbali, aby nám vyrůstal v úplné rodině, aby aby aby… znáte to….

 

Existenční strachy, stresy, deprese…

v dnešní době tak aktuální…práce a tím pádem i finanční zabezpečení je nejisté… do toho problémy s našimi protějšky a už se zase bojíme, že o ně přijdeme a tím pádem i naše existence a jistý standart na které jsme zvyklé… jsou v nejistotě a tudíž ve strachu.

 

Zdravotní, věkové problémy (puberta, přechod) a dědičnost…

tady jde spíš o převzetí pravd druhých… zkrátka a dobře jste uvěřili, že po jistém věku..např. 30, 40, 50  let… začne žena přibírat. Sem taky patří ti co přestali kouřit…je to zase jen a jen o tom, že jsme přijali pravdu, že jakmile přestaneme hulit, tak přibereme…

 

Zkrátka a dobře…my samotné si to v hlavě programujeme…takže přemýšlejte a pracujte se svými strachy a převzatými pravdami….jak?

 

 

POKRAČUJEME:

 

Dejme tomu, že jsme si uvědomili své strachy a nebo převzaté pravdy…a co teď s nimi… budeme je rozpouštět.

Nejlépe nám to půjde afirmacemi, které si samotinké k obrazu svému vytvoříte…

 

 

Pro inspiraci pár ukázek:

 

Potrava, kterou přijímám mi pomáhá dostat se na …….kg. (doplnit váhu, kterou chcete mít).

Miluju sebe i své tělo a důvěřuji vesmíru. Tak jak se rozpouští mé strachy ohledně….. (dopilnit váš strach) , současně se rozpouští i mé tukové polštářky.

V mém světě je všechno v naprostém pořádku a díky tomu, že důvěřuji vesmíru a v sebe samu mé tělo, které se obalilo před strachem nadbytečnými kilečky se díky této důvěře samo od sebe přebytečných kil zbavuje.

Miluji sebe i své tělo, miluji svůj život a den ode dne se cítím lehčí, ohebnější a mladší.

Přestože u nás v rodině všichni trpí nadváhou, já sama se stávám vyjímkou, díky tomu, že věřím v život, který žiju, neboť se cítím bezpečně tam  kde jsem, s kým jsem.

Všechno co sním, se v mém organismu promění na potřebnou energii,  která je nezbytná pro mou krásnu, mladistvost a dokonalou postavu.

Atd atd… fantazii máte holčinky velikou…tyto afirmace si pište, mazlete se s nimi a věřte jim…

 

náhled obrázku

 

DŮLEŽITÁ JE SEBE LÁSKA  je o tom na stránkách napsáno dost…tak si něco o tom počtěte, ať to tady nemusím opakovat:

 

 

Milujte se už teď takové jaké jste… pokud je to možné…napište si na zrcadlo v koupelně tužkou na obočí nebo rtěnkou… „Miluji se a uznávám se přesně takovou jaká jsem“ Jsem skvělá matka, dcera, manželka….atd. Cokoliv co vám připomene mít se ráda. Pokud to není realizovatelné…. Znám to z vlastní zkušenosti… že bych asi skončila u Chocholouška…věnujte si chvilku času jen tak pro sebe a s láskou tato slova si pište na papírky a čtěte je po sobě.

 

Pravidlo sebelásky u hubnutí

Bude tady dostatek informací… některé budou vztyčné, které bude třeba dodržet…. Třeba ta sebeláska a uvědomění si svého strachu a  převzatých pravdiček od okolí….pokud si to neuvědomíte…nehnete se z místa… jiné budou doporučení … samy si podle toho zvolíte, co vám bude sedět a co ne.. každý máme jiné chutě… jiné zvyky… ale proč to tady píšu… jen proto…abyste si v době.. kdy „zhřešíte“ nenadávali… ba naopak ..zamyslete se v klidu, proč jste zhřešili… co vás k tomu vedlo… dostali jste zase strach? Nebo vás někdo vytočil? ….

 

Takže to pravidlo je….. NENADÁVAT SI….. POŘÁD SE MILOVAT A VÁŽIT SI SEBE I S NEDOSTATKY, PROTOŽE JSEM JEN A JEN LIDI :O)

 

 

Večer před usnutím… menší meditačka,  prosím o dodržení alespoň 21 večerů

Vůbec nebude vadit, pokud u té meditace usnete… s touto meditací začněte hned první večer před počátkem našeho experimentu…tedy v neděli večer.

Samy podle své fantazie…si vytvořte ve vaší představě svoje místečko…pro váš odpočinek…takovou oázu vnitřního klidu….

 

náhled obrázku

 

Dám příklad pro lepší pochopení.

Písčitá pláž, palmy malá chatka…nebo místečko s malým jezírkem a vodopádem v přírodě, kde svítí sluníčko a nebo bazén… hlavně aby tam v té vaší představě byla voda, do které si budete moci vlézt a zaplavat si a užít si to tam….

Meditace spočívá v tom, že první večer si nahá vlezete do tohoto jezírka, moře, bazénu…. Takové jaké jste právě teď.. užijete si to ve vodě a když z vody vylézáte, tak se cítíte svěží, mladé, a o nějaké to kilečko lehčí… klidně můžete z vody vylézt o deset let mladší s vaší postavou kterou chcete mít. Další dny ..tedy večera už do vody budete vstupovat tak jak jste z ní vylezli a buď z ni budete vyházet tak jak jste do ní vlezly…a nebo zas o nějaké to kilo a rok mladší a lehčí. Záleží jen a jen na vás… jak si to zvolíte…hlavně druhý den do vody vcházejte s představou se kterou jste předešlý den z vody vyšli :o).

 

náhled obrázku

 

Vizualizace:

Pokud máte doma fotku, na které se samy sobě líbíte a jste spokojená s postavou, tak tuto fotku si hezky oprašte a každý den se ně ni dívejte a chvalte se…jak vám to sluší a jste se sebou spokojeny. Podotýkám…v přítomném čase…zapomeňte na nějaké hořekování….“tož takto jsem kdysi vypadal, to už nebude pravda“…pokud víte už teď, že nejste schopné se chválit v přítomném čase při pohledu nad touto fotografií a budete nad ní hořekovat….v takovém případě ji radši nechte ležet a tento odstavec vypusťte z hlavy.

náhled obrázku

 

Tak jsme si už řekli, co budeme dělat s naším myšlením a sebeláskou a je čas se pustit a pokročit dál… tedy k životosprávě :o)

 

 

Důležité a tolik podceňované a zavrhované pravidelné stravování:

 

Drahé přítelkyně… jsem smíšek, ale teď píšu fakt hodně vážně…. pravidelná strava…což znamená 5x denně jíst v malém množství je postačující k tomu, aby vaše váha klesla. Myslím to vážně a tady si dovolím příklad ze své blízkosti… kdo čte stránky MOJE-PRAVDY….tak ví, že………………….

můj taťka měl 2x mozkovou mrtvici…byl človíček činorodý a najednou, přestože není omezený v pohybu…přece jen i díky létům i díky nemoci přibral a to teda fest. Odmítal jíst, protože se mu zdálo, že přibírá ze vzduchu…..a mamka z něho byla zoufalá. Když jsem se u nich stavila, tak jsem vždy jen mezi řečí prohodila…ať nekňučí a začne pravidelně 5x denně jíst v menším množství. Jako bych nic nepronesla…ale informace v něm přece jen zůstala a pracovala…. Je to jen pár dnů, kdy mi hlásí…že během týdne shodil 3,5 kg…a když se ho ptám jak to? Odpověď zní… jím 5x denně menší porce.

Je to tak…když necháte své tělo hladovět…a pak se jednou ..možná dvakrát denně…nadlábnete, tak si v sobě jen vybudujete reflex …že vaše tělo si ukládá energii na horší časy…kdežto, když tělu pravidelně dopřejete v podobě jídla potřebnou energii…začne ji využívat a nic neskladuje.

Od samého začátku tohoto experimentu vám doporučuju a teď i trošku tlačím….berte to jako hru, jako zábavu, najděte v tomto počinu hravost.  Pohrejte si se svou fantazií…jak na duchovní, tak praktické části….

Například, abyste byly schopny dodržet pravidelně jíst 5x denně… udělejte si večer na sebe čas… a nachystejte si pět krabiček s jídlem, které v určitou dobu dodržíte. Tři si vezměte do práce a dvě si nechejte na doma….. Nepočítejte kalorie… (pokud chcete ..tak vám to nezakazuju)… ale všechno si nachystejte na stůl a mrkněte se na to co za ten den do sebe vevalíte. Jste-li zvyklé jíst krajíc chleba s něčím na snídani….tak si dejte jen půlku chleba s něčím. Ať už máte 60 kg nebo 120 kg… tak si představte velikost svého žaludku a mrkněte na to, co tam hodíte…. Fakt není třeba se přejídat….protože … :o)….. „JÍME PROTO ABYCHOM ŽILI …NEŽIJEME PRO TO ABYCHOM JEDLI“.

Vaše strava by měla být bohatá na vlákniny… a všechno na co jste zvyklé… si dopřejte. Nemusíte se omezovat… stačí jen si uvědomit, že jíte… nespěchejte u jídala, pořádně ho kousejte a vychutnávejte si ho. Jistě mi dáte za pravdu, a teď pozor…zase bude uvědomění si něčeho…. Že máte na něco chuť…tak se na to těšíte…a když vám to vaše jídlo v restauraci přinesou a nebo si ho koupíte v obchodě…. Tak ho do sebe hodíte a ani si ho nevychutnáte. Je to tak? No je… já si klidně odpovím za vás…protože to znám… sama tuto chybu dělám…protože to s „chutí“ do sebe tak rychle nahážu, že si to opravdově nevychutnám….a děláte to i vy my moje drahé přítelkyně :o).

Po 17 hodině…bychom už do sebe neměli zbytečně nic tlačit.

 

Doporučení, finty a berličky

Říká se …snídani pozři sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři nech nepříteli. Snad… může to tak být…ale my budeme jíst 5x denně a já vám vážně nehodlám tady psát nějaký dietní jídelníček… takže jak na to?

Jezte tak jak jste zvyklé…jen si to zpolovičaťte :o)

 

náhled obrázku

 

Finty FŇ:
Ráno na lačno…

vypít vlažnou vodu s vymačkaným čerstvým citronem…vám váš metabolismus nastartuje na rychlospalování…navíc do sebe dostanete i nějaký ten potřebný vitamínek.

 

Před jídlem….

asi tak čtvrt hodiny, než začnete dlabat…vypijte tři deci vody… ona ta voda vám trošku ten žaludek naplní a pak nebudete mít takovou potřebu do sebe nafutrovat množství jaké jste zvyklé futrovat.

 

Když dostanete hlad mezi jednotlivými jídly

tato fintička se moc nezná za to je velmi účinná…. Kávovou lžičkou…si stáhněte třikrát ( i vícekrát, ale fakt stačí tři tahy) plak z jazyku… plak je pěkný prevít… on nám totiž ucpává naše chuťové receptory tzv.. chuťové pohárky….a pak je dráždí a dráždí a v hlavě nám to začne šrotovat na co to máme chuť…. Díky tomu, že plak stáhneme ať už lžičkou nebo kartáčkem na zuby …. A pusu si pořádně vypláchneme …a vodu vyplivneme… tak do deseti minut mozek dostane další impulzy, že vlastně už na nic chuť nemáme.

 

Je třeba rozlišit hlad od chuti

než po nějakém tom žvanci sáhnete…tak popřemýšlejte, jestli je to hlad a nebo jen chuť …pokud chuť…tož už jedu…a čistím si jazyk :o).

 

Kdo má odkyselovací směs,

která je uvedená v článku PRYČ S KYSELOSTÍ….tak může použít i tuto směs, protože ta upravuje naše kyselé prostředí v těle… v orgánech… upravuje váhu a současně i dělá spoustu užitečného pro naše zdraví jako takové.

 

Ráno by měla naše snídaně vypadat …

tak že do ní zahrneme i ovoce…a pokud vám to bude vyhovovat, tak snídaně složená z ovoce..je ohromná bomba jako start do nového dne…ovoce obsahuje přírodní cukry… a cukr jak známo je energie :o). Ale pokud ne…tak snídejte jak jste zvyklí a ovoce si dejte na svačinu.

 

Kiwi jako večerní spalovák tuků….

pokud i po 17 hodině dostanete na něco chuť…tak si dejte kiwi … fakt spaluje.

 

Když máme potřebu něco vkládat do puse….

dyňové jádra  jsou teď v tuto dobu zrovna po ruce, nebo si kupte sušené ovoce… a nebo zhřešte..no co…šak je to hra ne? Ale nehřešte tak, že sťápete půl dortu a zajíte to klobásem…a jestli i toto se vám podaří….tak se mějte rádi a nenadávejte si, nevyčítejte si nic….

 

Co vám doporučuju z ovoce?

Snad všechny….druhy…ale na hubnutí jsou nejlepší švestky, ať už sušené nebo čerstvé, ananas, jablka.. citrusoviny všeho druhu a banány…ale všeho s rozumem…umírněně…vždy než si něco nandáte…tak si předem určete…kolik bych toho normálně snědla… dva banány? Tak si dám jeden… tři jablka? Tak si dám jedno a půl. :o)

 

Zeleninu?

Všeho druhu… a co nejvíc… tím nic nezkazíte. Dělejte si zeleninové saláty…hrajte si a vymýšlejte různé kombinace.

 

Pohyb………

 

{youtube}yEH4Yum4nN4{/youtube}

tak to už je opravdu jen na vás… kalenetika, aerobik, joga, spining…rychlá chůze…..nejste malé holky… a víte co vás baví… a co ne… každý pohyb je dobrý… ale nesmí se do něj nutit…musí se dělat srdcem..takže než abyste chodili do posilovny a tam dřeli jak telátka…znechucené…to si radši doma kreslite a nebo pleťte nebo vyšívejte…to je taky pohyb…..hlavně, že budete dělat něco co vás naplňuje a baví.

 

náhled obrázku

 

Zapomeňte na

pivo a destiláty… pokud jste někdo z vás pivařka jako já…tak v době kdy budete chtít shodit nějaké to kilečko, tak tyto nápoje vynechte a nahraďte bílým dobrým vínem…ona existuje dokonce vinná dieta, kdy před každým jídlem si dáte místo výše zmiňované vody deci bílého vínečka…tož, ale v práci to asi nepůjde že? :o)

 

Pitný režim …

pijte hodně a s chutí…do pití se nenuťte…nabízejte si vodu, tak jak nabízíte pití návštěvě… když si před sebe tu sklenici  s vodou dáte, tak si pište za uši, že ji vypijete…takže nabízejte si pití :o) a klidně si tu vodu i spinujte…. Nedoporučuju bublinkové vody…budou vás nadýmat…voda z kohoutku je fajn…. Slazené vody…vynechte…. Radši si vymačkejte citron do vody…osvěží a budete spalovat.

 

Co tukové polštářky nesnáší?

Štípání…. No fakt nekecám…jestli máte faldíky na stehnát, tak se do nich štípejte, jestli na břichu, tak si je štípejte…ale pozor…nepřehánějte to ať nejste ssamá modřina a nebo tzv. cucflek :o).

 

Rychlé spalování podpoříme

když si břicho po jídle budeme hladit…trošku přilatíčíme stylem do kruhu….začneme v místě kde je žaludek… asi kousek pod místem kde se nám spojuje hrudní koš…a pravou rukou se hladíme od tohoto místa k levému boku dolů kousek pod pupkem …k pravému boku a tak furt dokola…. Lehce u toho tlačíme… dostáváme tak náš trávící systém do pohody a přiměřeného rychlospalování.

 

Nezapomeňte…. Že na váhu vlezete jen jednou za týden…ve stejnou dobu..nejlépe ráno v neděli….a zapíšete si ji a když uvidíte, že nějaké to kilo je dole…tak prožijete ohromnou radost a poděkujete sobě, svému tělu, tomuto experimentu a budete cítit vděčnost, za to….že se vlezete do kalhot, které vás už nikde neřežou, že se vám líp dýchá, že se cítíte líp, krásnější mladší…. No zkrátka…..a dobře…. budete se radovat po celou dobu, že máte tak výbornou hru, která vás baví :o) 

 

Přeju vám spoustu krásných dnů… co je pro vás důležité a co není…to si sami přetřiďte… je to jen a jen na vás….jak moc chcete zhubnout a proč chcete zhubnout a co jste ochotné pro to udělat…tady toho dělat moc nemusíte….jen si hrát a užívat si kila, jak se vám budou rozpouštět.

 

Mějte se a smějte se….

s láskou pro vás napsala…vaše Zrzka

2.9.2011

 

 

JAK PROBÍHAL EXPERIMENT….začátky, průběh a konečné výsledky

SE DOČTETE ZDE 

 

Vaše komentáře

Reklama