Namíchejte si doma mast na atopický ekzém

 Tento recept jsem zachytila na FACEBOOKU u svých přátel atak jsem hledala autora a dopátrala se až k Ivaně Záleské, ale bohužel na mou zprávu, zda můžu sdílet na PRAVDIČKÁCH tento její recept zatím nereagovala. U jejího příspěvku jsem však našla radost, že její přátelé a přátelé jejich přátel sdílí její doporučení a tak doufá, že bude ráda, že se sdílí ještě více prostřednictvím PRAVDIČEK….

Tady je návod

jak si doma za pár kaček udělat z dostupných mastí svou mast, která je vhodná i pro děti.

Smíchejte v poměru 1:1:1 volně prodejné masti Infadolan + Calciovka + VitaminE

dohromady mě stálo 145kč 

Převzaté z facebooku od Ivany Záleské

 

 

Moje zkušenost, která úzce souvisí s výše uvedeným 

KOUPEL Z OVESNÝCH VLOČEK

 

Rozprostřete pánský plátěný kapesník (samozřejmě, že je vhodné, aby byl čistý :o) ) a doprostřed nasypte hrst (plnou na kopeček) obyčejných ovesných vloček a udělejte takový jakoby měšec, váček…. Snad víte co tím myslím. Zagumičkujte ho tak, aby vločky nevypadávaly a takto váček natáhněte přes vodovod nebo na hadici od odšroubované sprchy. Pro jistotu ještě utáhnete kolem vodovodu nebo hadice od sprchy, aby tlak vody nevyplavoval vločky z kapesníku. Napusťte si přes váček s vločky vanu vodou teplou jak jste zvyklí (přiměřeně)  a pak se do ní naložíte. Váček sundáte, ještě víc zatáhnete a můžete se s ním ještě jakoby mydlit :o). Pokud jste hodně vysušení, můžete si přidat lžičku olivového nebo jiného rostlinného oleje do této koupele. Až se nabažíte koupele, tak se jen čistou vodou zlehka opláchněte (ale to nemusíte), otřepte se jako psi :o) a  otřete se do ručníku, ale lepší je, nechat všechno do pokožky vstřebat ( si zatím čistím zuby a ono se to do mě hezky vsakuje ), aby pokožka získala dostatečnou vlhkost. Vaše pokožka kdyby uměla mluvit, tak vám pěkně nahlas poděkuje :o).Tato koupel  je vhodná i pro lidi s lupénkou, atopickým a nebo klasickým ekzémem, ale tady pozor……nedoporučuje se teplá voda, ale spíš vlažná …

Že se dá u koupele relaxovat, že se můžou zapálit svíčky a pustit si příjemnou hudbu, mi přijde jako samozřejmost a tak se o ní víc rozepisovat nebudu.

 Mějte se a smějte se ….s láskou vaše Zrzka

Vaše komentáře

Reklama