PRŮSERY NA DUCHOVNÍ CESTĚ NAŠÍM ŽIVOTEM – ZÁVĚR

 Existuje ještě spousta průserů, o kterých by se dalo psát….čtyři v duchovní oblasti, na které jsem upozornila, jsou myslím jedny z nejčastějších a nejprůserovatějších:

 

Jednotlivé modré nadpisy jsou tzv. aktivní odkazy…. někteří to znáte jiní ne…. to znamená, že pokud na nadpis kliknete myškou, tak se dostanete na jednotlivé články.

 

PRŮSER ČÍSLO JEDNA – DUCHOVNÍ LENOST

 

PRŮSER ČÍSLO DVA – PŘEHNANÁ DUCHOVNÍ PÍLE

 

PRŮSERY PŘI POMÁHÁNÍ A LÉČENÍ DRUHÝCH

 

 PRŮSERY PŘI HLEDÁNÍ, NACHÁZENÍ, ŠÍŘENÍ A HÁJENÍ SVÝCH PRAVD

 

 

Průsery, které zažíváme v průběhu celého našeho života a ve všech sférách…mají jedno společné….

 

1. Průsery pozemské i duchovní jsou úzce propojeny, souvisí spolu. Každý pozemský průser má svou příčinu iduchovní sféře.

 

2. Mají nás poučit a pak se můžeme vyvarovat opakování podobných chyb.

  

3 .Bohužel, většinou si své chyby neuvědomujeme a nevidíme je …na rozdíl od jiných, kteří je vidí….tak jako my vidíme líp chyby druhých než ty své.

 

4. Když už nás někdo na ty naše chyby upozorní….tak tuto skutečnost většinou odmítáme, ba se hezky na dotyčného vztekáme ( převážně, když si myslíme, jak už to všechno známe a víme a ten kdo nás upozorňuje na naše chyby, tak je o třídu níž než my…. Njn….opět našeho kámoše EGOUŠKA…nechápeme :o) )

  

5. Trvá nám dlouho, než si tyto chyby uvědomíme a přiznáme….a ještě dél trvá, než na ně samy přijdeme a odhalíme je….mnohdy se nám to samotným, bez cizí pomoci nepodaří.

 

Drazí přátelé :o)…. Ať je to jakýkoliv průser…. Je to pro nás to nejlepší co nás mohlo potkat….hlavně pokud si uvědomíme své prohřešky a poučíme se z nich.. Marně se neříká CHYBAMI SE ČLOVĚK UČÍ….a je to tak. Není nad to, se poučit prakticky –  na vlastní kůži, ve svém životě… Tato zkušenost je opravdu nezapomenutelná a snažíme se své chyby neopakovat. Když nám o tom bude někdo jen povídat a poučovat nás, tak časem zapomeneme, ale když si na vlastní kůži prožijeme….pak opravdu nelze zapomenout :o).

 

Pokud vám někdo někdy něco na vaši osobu, nebo chování řekne (svůj názor)…. zkuste se v klidu na jeho kritiku podívat a popřemýšlejte, jestli na tom není kus pravdy….on vám to ten dotyčný neříká jen tak….asi vás má plné zuby a už se nemůže dívat na to co a jak děláte (je to jeho úhel pohledu a jak bylo napsáno v začátku…chyby na druhých jsou pro nás viditelnější než na sobě). Většinou tato kritika, bolí a je provázena tónem, který se nám nelíbí….ale až vychladnete…zkuste se nad tou kritikou zamyslet…. Třeba si něco uvědomíte…třeba ne…je možné, že kritika bude adekvátní, ale taky je možnost, že kritiku vám řekne někdo, kdo na vás žárlí, nebo vám závidí…nebo může mít i jiný důvod (např. sám se dopouští stejné chyby a neuvědomuje si, že radí i sobě…nebo je zaslepený jen tou svou pravdou a druhou pravdu a úhel pohledu nechce vidět)…. Každopádně to stojí za zamyšlenou….pak už jen na vás bude záležet, jak to budete vnímat, jak to přijmete, k jakým závěrům dospějete.

Pokud bude kritika jen o tom, aby vás odradila od toho, co děláte … aby vás ponížila, aby se vás někdo zbavil… pak se nedejte odradit…. Každý z nás je v pochopení tak daleko jak má být, ……právě ty držkopády nás učí znovu vstát a jít… a po čase přijde radost, která je pro nás pohlazením, povzbuzením a motivací :o). Všechno se vším souvisí….a každý z nás si má něčím projít a to něco pochopit a podle toho žít.

 

Přeju nám všem…. abychom se ze svých chyb poučili, pokud padneme, tak aby se nám podařilo najít sílu se znovu zvednout…a kráčet dál životem… mít hlavu v oblacích, ale přitom stát pevně na zemi….

 

Mějte se a smějte se…. a užívejte si každičký den a chvilečku, kterou žijete…je jedinečná, poučná…naplňující…ať už bolestí nebo radostí….vše má svůj význam pro každého z nás.

 

S láskou….uzavírám tímto kratičkým dodatkem duchovní průsery…a nejen ty duchovní….stále se učíme… já, ty a ty taky… takže děkuju za průsery na našich cestách a zkušenosti, které se nám nabízejí :o).

Mějte se a smějte se…

S láskou vaše Zrzka

 

 

 

 

 

Vaše komentáře

Reklama