20 věcí, které jste po celý život čistili špatně!

 

1. Čištění obrazů… pečivem!

cisteni-jinak1

Malíře bude určitě zajímat tento tip – své obrazy si můžete jemně očistit pečivem. Nevíme sice, na jakém principu to funguje, ale prý funguje!

 

2. Mikrovlnka + ocet = jako nová!

cisteni-jinak2

Do nádoby nalijte ocet, mikrovlnku nastavte na 5 minut na nejvyšší výkon a voilá – budete ji mít jako novou!

 

3. Odstranění vodního kamene na sprše

cisteni-jinak3

Opět budete potřebovat ocet – ostatně, ocet budete potřebovat u většiny z těchto tipů. Zde ho stačí nalít do pytlíku a ten pak uvázat kolem sprchy. Po hodině ji stačí opláchnout vodou a po kameni nebude ani stopa!

 

4. Vinný kámen pro milovníky toastů

cisteni-jinak4

Jestliže je toastovač váš každodenní pomocník, měli byste si obstarat vinný kámen, neboli hydrogenvinan draselný. Ten vám pak s pomocí vody odstraní jakékoliv nečistoty.

 

5. Pryč se skvrnami na koberci!

cisteni-jinak5

Snad i vynálezce koberců měl problém s jejich čištěním. S tímhle trikem budou však skvrny minulostí! Nejdříve na skvrnu nalejte trochu octu a poté na ni ještě nasypte jedlou sodu. Obě látky nechte chvíli působit a pak je vydrhněte hadrem a pro jistotu ještě vysajte.

 

6. Otírání žaluzií? Hračka!

cisteni-jinak6

Prach na žaluziích, to je učiněné zlo. A jejích otírání ještě větší! Ovšem, pokud si vezmete na pomoc starou ponožku, budete to mít během chvilky. Jednoduché a efektivní!

 

7. Mixér se o sebe postará sám

cisteni-jinak7

Mixér je na čištění parádní! Stačí do něj nalít trochu horké vody, přidat kapku jaru a na minutku ho pustit. On se už o sebe postará!

 

8. Odstranění vlasů z hřebenu

cisteni-jinak8

Dlouhé vlasy můžou být někdy prokletím, zvlášť pro váš hřeben. Pokud už na něm máte více vlasů než na hlavě, vezměte si nůžky a vlasy podélně u hřebenu přestřihněte. Zbytek už je hračka!

 

9. Posolte si litinové pánve

cisteni-jinak9

Kuchyňská sůl a voda perfektně působí na zašlou litinu. A pokud chcete, aby vám pánvičky déle vydržely, trocha oleje na konec vůbec neuškodí!

 

10. Kávovar prožeňte octem

cisteni-jinak10

Po tomhle článku naši čtenáři nejspíše vykoupí všechen ocet. I kávovar byste měli jednou za čas prohnat směsí octu a vody. Tím odstraníte všechny usazeniny a nečistoty a káva bude mít opět skvělou chuť – tedy za předpokladu, že kávovar ještě poté několikrát vymyjete čistou vodou, abyste se zbavili octové pachuti.

 

11. Pasta na zašlé kecky

cisteni-jinak11

Spousta lidí dává špinavé boty do pračky. To však není úplné šetrné k materiálům a většinou vám pak prodejce neuzná případnou reklamaci. Zašlé kecky si však můžete vybělit kartáčem a zubní pastou, nejlépe s bělícím účinkem.

 

12. Brambora na struhadlo

cisteni-jinak12

Struhadlo je rozhodně jeden z kuchyňských nástrojů, jehož čištění je největší otrava. Zvlášť pokud ho nevyčistíte rovnou. Nedělejte si však starosti a nastrouhejte si bramboru. Ta totiž obsahuje kyseliny, po které usazeniny půjdou lehce smýt.

 

13. Vyčistěte si i zubní kartáček

cisteni-jinak13

Kartáček byste si měli pravidelně měnit, neuškodí však ani jeho občasné vyčištění. Nechte ho ponořený ve sklenici s (čím jiným než) octem a máte hotovo. Samozřejmě si ho pak nezapomeňte pořádně vymáchat ve vodě, jinak vás při čištění zubů čeká nepříjemné překvapení.

 

14. Svěží nádech matrací

cisteni-jinak14

Na odstranění zatuchlého odéru matrací, i v kuřácké domácnosti, skvělé funguje jedlá soda. Nasypte sodu rovnoměrně na matraci a nechte ji hodinu působit, poté ji pořádně vysajte.

 

15. Na prach jedině ubrousky do sušičky

cisteni-jinak15

Na otírání prachu vám skvělé poslouží ubrousky do sušičky. Jejich anti-statické schopnosti pak pomáhají proti dalšímu usazování prachu. Paráda!

 

16. Čištění pečícího plechu

cisteni-jinak16

Jestliže to u vás v kuchyni pořád voní jako v pekárně, určitě oceníte tento tip. K vyčištění pečícího plechu budete potřebovat jen dvě přísady – jedlou sodu a peroxid vodíku. Uvidíte, že se plech vyčistí skoro sám! Skoro.

 

17. Tequilla na kuchyňská prkénka?

cisteni-jinak17

Ne tak docela. Ale pokud tequille holdujete, určitě doma budete mít sůl a citron. A právě tyto dvě ingredience jsou na čištění krájecích desek perfektní! Nakonec ještě desku opláchněte vodou a jarem.

 

18. Dětské hračky umyté snadno a rychle!

cisteni-jinak18

Že je myčka dar z nebes dokazuje i tento tip. Hračky vašich ratolestí totiž do ní stačí naskládat a zmáčknout to krásné tlačítko na zapnutí.

 

19. 3 kroky k vyčištění trouby

cisteni-jinak19

„Ta trouba zase vypadá!“ Už ani nespočítáme, kolikrát jsme si tohle řekli. Pokud vaše trouba také dostala co proto, připravte si pastu z vody a jedlé sody. Tím troubu vydrhněte a nechte chvíli působit. Poté směs vyškrábejte a troubě ještě dopřejte spršku z vody a našeho oblíbeného octu. Pak už jen troubu nechte cca 20 minut běžet na nízký výkon a máte hotovo!

 

20. Zvířecí chlupy? Už nikdy více!

cisteni-jinak20

Noční můra hospodyň v domácnosti s chlupatými mazlíčky. Ano, mluvíme o zvířecích chlupech. Ještě že ale člověk vynalezl gumové rukavice! Přejeďte jimi pohovku a chlupy se vám samy na rukavici nabalí!

zdroj: distractify.com

Převzaté ze stránek http://virality.cz/

Čištění je jedna z aktivit, kterou moc lidí zrovna v lásce nemá. A právě pro ně tu máme pár tipů, jak si tuto činnost alespoň trochu zjednodušit či usnadnit. Snad se budou hodit!

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama