MOJE DOPORUČENÍ – HENA NA VLASY

se setsakramentsky změnila. V létě kombinace vody a sluníčka, nám vlasy šisuje a vysušuje…v mrazivých dnech…dělá své mrazík a také límce na kabátech nám naše vlasy roztřepují.

Možná znáte, možná ne… přípravek HENNA… pokud ne, tak se s vámi podělím o mou zkušenost s tímto přírodním prostředkem.

Hned v úvodu bych chtěla upozornit na skutečnost, že chemické blondýnky … si Henou moc nepomohou…. Protože jim vlasy zabarví do zelena…nebo zrzava… Hena je hlavně pro tmavovlásky a nebo zrzky…. Ať už se jedná o barvu Henu, nebo o bezbarvý zábal heny.

Já osobně používám zábal z Heny… do kašičky, kterou vytvořím z prášku heny dám ještě olej (olivový, ricínový) a vymačkám šťávu z jednoho citronu…. Kašičku, která vypadá hrozně :o)..jako špenát…za tepla napatlám na vlasy…zabalím do igelitu, natáhnu si pletenou čepicu a jdu spát :o). Ráno patlaninu s vlasů vypláchnu a umyju obyč šamponem … ale pokud se od Heny zakoukáte, tak začnete používat i šampon, kondicionér a další přípravky.

Kdo má jemné vlasy, může počítat s tím, že jeho vlasy se zpevní díky filmu, který se na jednotlivých vlasech vytvoří …a vlasy mu díky tomu jakoby zhoustnou. Mám z Henou opravdu dobré zkušenosti. Stačí jednou za měsíc …někdo i dvakrát do měsíce si udělat zábal, nebo barvu…která působí stejně jako zábal, jen vlasy ještě navíc přibarví. Vlysy jsou po Heně hezky lesklé a působí zdravě… jak jsem psala v úvodu… je to přírodní přípravek…bez chemikálií :o).

Henu na vlasy (její přípravky) seženete v drogerii DM .. a cena se pohybuje kolem asi 60 Kč. Existují ale i přípravky Hena na vlasy daleko dražší… jsou prý stejně kvalitní ba prý i kvalitnější než tato obyč Hena z DM drogerie…ale zkušenost s ní nemám…takže doporučuju tady tu Henu a současně přikládám pár písmenek ze stránek  http://www.henna.eu kde se o těchto přípravcích, cenách, návodech atd…dočtete daleko víc, než jsem vám napsala já…své zkušenosti.

 

Mějte se a smějte se…a udělejte si na sebe a své vlasy čas…. Vlasy jsou korunou krásy každé ženy :o) prý :o)

S láskou …vaše Zrzka

17.9.2011

 

 

VLASOVÝ ZÁBAL Z HENY

 

 

 je vynikající přípravek vhodný k regeneraci unavených nebo poškozených vlasů. Použitím zábalu se na vlasech vytvoří ochranný film, který vlas, chrání a dodá mu přírodní výživné látky. Jeho použitím dochází k výrazné regeneraci vlasů a k jejich zpevnění, zamezuje předčasnému maštění vlasů, vytváří na vlasech  a pokožce přírodní UV filtr. Opakované užívání vlasového zábalu napomáhá k houstnutí vlasů, k odstraňování lupů a zabraňuje lámavosti vlasů.
Tento produkt je vyroben z přírodní (neutrální) Henny, která  nebarví, ale má veškeré léčebné a regenerační vlastnosti jako Henna barevná.

Balení obsahuje 80g  přírodního hennového prášku bez barvícího účinku, rukavice a igelitovou čepici. Obsah krabičky slouží pro 2-4 použití, podle délky vlasů.

 

 

BARVENÍ HENNOU – JAK NA TO?

Každé balení barvy obsahuje 33g přírodního hennového prášku příslušného odstínu, rukavice, igelitovou čepici. Obsah krabičky slouží pro 1-2 použití, podle délky vlasů. (Vlasový zábal obsahuje 5 sáčků bezbarvného prášku o celkové hmotnost 80g.)

Hennový prášek horkou zalijte vodou a řádně promíchejte. Je důležité, aby voda byla opravdu horká – nestačí teplá voda z kohoutku! Vytvořenou kašičku přiměřené hustoty (tzn. aby kaše nestékala a přitom se dobře nanášela) naneste na umyté, mírně vlhké vlasy. Doporučujeme kůži na čele a spáncích natřít před aplikací barvy mastným krémem. Vyhnete se tak nechtěnému obarvení kůže. Vlasy pak překryjte igelitovou čepicí a zabalte do ručníku (použijte raději starší ručník, také můžete použít teplou čepici). Je důležité aby zábal zůstal v teple, lépe se tak uvolňují účinné látky z Henny. Po aplikaci vlasy důkladně opláchněte vodou a umyjte šamponem. Doporučujeme použití šamponu Henna a vlasového balzámu z Henny, po němž se vlasy snadno rozčesávají.

Intenzivní barvení: zalití vodou o teplotě až 100°C, doba působení 30-60 min.
Regenerace a barvení: zalití vodou o teplotě 60°C-90°C, doba působení do 1 hod.
Regenerace: zalití vodou o teplotě min. 60°C, doba působení 1-6hod.

Upozornění: Teplota vody při zalití nesmí klesnout pod 60°C. Henna by neuvolnila účinné látky a vlasy by mohly získat zelený nádech !!!

 

HENNA A CHEMICKÉ OŠETŘENÍ

Hennový prášek nelze aplikovat v kombinaci s chemickým ošetřením vlasů. Po posledním chemickém barvení nebo trvalé ondulaci doporučujeme odstup alespoň 4 týdnů.

BARVENÍ ŠEDIVÝCH VLASŮ

Aplikace Henny na šedivé vlasy je možná, ale v některých ohledech trochu komplikovanější než barvení normálních vlasů. Proteinová struktura šedivého vlasu je totiž pozměněna a pro Hennu je obtížné do těchto vlasů proniknout. Při prvním použití tak Henna nemusí šedivý vlas obarvit. V lepším případě vznikne na Vašich vlasech jemný melír. Doporučujeme proto 2-3 barvení než Henna do vlasů pronikne a šediny zakryje. Osvědčené je použití hnědého nebo kaštanového odstínu při zalití vařící vodou (popř. černým čajem).

VÝBĚR BAREVNÉHO ODSTÍNU

Vlastnosti přírodní barvy neumožňují zesvětlení vlasů a  výrazné změny odstínů, proto použijte odstín přibližně odpovídající původní barvě Vašich vlasů. Čím tmavší je přírodní barva Vašich vlasů, tím méně výraznou změnu odstínu Henna způsobí. A jelikož je Henna barva částečně transparentní, neumí zesvětlit tmavé vlasy. V praxi tedy nemůže hnědovláska dosáhnout zesvětlení vlasů. Může si však vybrat z řady odstínů od tiziánové, přes kaštan, bordó, měděně červenou a mahagon až po černou. Přírodní blondýnka zase může zvolit ořechově plavou, světlý kaštan či zlatý blond.

Henna jako přírodní barvivo se velice přirozeně smísí s původní barvou vlasů a zlatavý Hennový odstín bude nádherně probleskovat Vašimi vlasy. Výhodou Henny je, že působením světla postupně vybledává, na Vašich vlasech tak nikdy nebude jasně viditelný přechod mezi vlasy barvenými a  již odrostlými.

Přírodní (neutrální) Henna nebarví, přitom si však zachovává veškeré léčivé a regenerační schopnosti. Tato surovina je využívána k výrobě Vlasového zábalu, výrobku určeného k přírodní regeneraci Vašich vlasů bez barvících účinků.

Zdroj: http://www.henna.eu/produkty/

 

 

Říká se, že vlasy, jsou korunou krásy každé ženy…a ruku na srdce… dostávají v průběhu roku zabrat, vlivem počasí a tak se nám třepí, lámou, padají a postupem věku, naše bujná hříva, kterou jsme v období 16 až 25 měli,

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama